Byli tu tací, kteří mu říkali Ikarus. Jinak ho většina lidí znala jako rozvedeného otce pracujícího v investiční společnosti. Ale nikdo neznal jeho druhou tvář, tu zlou. Icarus byl v zabíjení lidí jednička. Když se Sovětské impérium rozpadlo, zjistil, že se ocitl v úplně jiné zemi, kde se nedá nikomu věřit. Rozhodl se vymazat svou temnou stránku a začít s novou identitou. Při náhlé nehodě v Hong Kongu vyjde najevo jeho pravá identita a on si uvědomuje, že cílem je nyní on sám. Lidé, kteří chtějí jeho smrt, se nezastaví před ničím. Jeho manželka a dcera se ocitají v nebezpečí. Nastává boj o holý život. Icarus je nucen čelit démonům ze své minulosti, aby ochránil své blízké. Musí zjistit, komu může věřit a komu ne, pokud už není příliš pozdě. (oficiální text distributora)

vieriX

Bečko, které bohužel nemá moc co nabídnout. Je tu Dolph, který fyzicky vypadá pořad dobře.Ale co k tomu, že děj nedává moc smyl, prostě hlavního hrdinu, který se živý jako nájemný vrah pro mafii se snaží někdo i s jeho rodinou odrovnat, ale neví se moc proč. ()

64B

Jedna z těch více vydařených sólovek, která není vůbec zlá, takový zlatý průměr Dolpha. Ještě pár balastů a třeba už se ocitneš v červených vodách, Dolphe! ()

ostravak30

Tady opravdu těžko hodnotit něco pozitivně. Nenašel jsem nic, co by sneslo přísnější měřítka. Od hereckých výkonů, přes naprosto příšernou kameru a ještě příšernější střih. A prostřihy, vracející se do minulosti, jsou vloženy v nesprávnou chvíli a působí otravně. K tomu ještě přičtu šílenou hudbu, z které brzy rozbolí hlava a za uši tahající scénář. Některé scény už svým pojetím nedávají smysl a jsou spíše směšné. Je to šílená příšernost, ale chápu, složenky se platit musí. ()

White-Man

Představitel průměrného Béčkového titulu. Ve filmu mě absolutně nic nenadchlo ani nepobavilo. Hlavní věc, která tento film u mě schodila, byl ale střih. Jedním slovem amatérský. Absolutním vrcholem byly „cukající“ scény, které byly hodně špatným vtipem. Někoho nejspíše napadlo, že stroboskopický efekt bude ve filmu jistě velmi COOL – není a nedá se na to vůbec koukat. Vypadá to jako hodně nepovedený stop–motion. ()

honzic

Poměrně solidní akce a koukanou kazí režisérsky ne zcela vydařené vykreslení postav, dialogy a hlavně nepovedená kamera, která působí dosti rozpačitě. Hodnocení: 45 % ()

Stanmi

No tak tento film se Dolphovi povedl, ať už jde o hraní nebo o režii, na obou si dal záležet a tak nám naservíroval snímek, který sem tam připomene staré zlaté časy. Dolph je patřičně drsný, jak se sluší na správného zabijáka a scénář sice není bůhvijaký, ale v rámci možností ujde, evidentně už jsou pryč běsy, kterými nás oblažoval na přelomu tisíciletí, což je jenm dobře, protože Dolph má stále co nabídnout, v poslední době se celkem snaží a rozhodně by si zasloužil dostat ještě jednu pořádnou šanci, v Expendables i zde ukazuje, že na to má a kdoví jednou z něj bude třeba i docela dobrý režisér... ()

infernet

Dolphík by se měl vrátit k přírodním vědám, na který má diplom a v úctě k filmům, ve kterých "hrál" a co za něco stály, už nic netočit! ()

Odpocivadlo

Nie, nie, nie. Jediný kto sa vo filme snažil bol asi Dolph aj preto lebo si to režíroval. A ešte musím pochvaliť toho polo Jockera. Doplh sa snažil dať do toho filmu asi hrozne veľa a je to rozhádzané, zlá kamera. Z akčných scén ktoré ma nútili dopozerať film do konca som nemal takmer nič. Dolph sa snažil preto dávam 2* lebo dalo sa to do konca dopozerať ale už si to asi voac krát nepustím. Škoda mohol to natočiť oveľa lepšie. ()

till85

Na Dolpha je to nadprůměr.Na 4 to sice není ale já je prostě musím dát protože pro mě je to nejlepší film od Času pomsty.Jo a eště Pohyblivý terč taky koukatelný. ()

Heywood

Laciné, zjednodušené, nic tam nebylo ani napětí, ani pořádné akce, ani poselství, že Rusové jsou jen svině - tady si jeden KGBák hraje na jakéhosi hodného taťku? Ale.. 40% za Dolfíka.. ()

Fenk

Po úvodních titulkách se mi chtělo zvolat: "Dolph je zpět!". Ale není tomu tak. Film je sice koukatelnější než předchozí veledíla, ale je tu pořád stejný problém. Víc se toho nakecá, než udělá (postřílí, pomlátí, vybouchne). A to neni dobrý jak pro Dolpha, tak ani pro diváka. ()

Houbos

Glorifikující popisek distributora celkem sedí. Icarus je jasné akční béčko, takže se nedostane do červeného hodnocení. Děj prakticky chybí. Bývalý sovětský popravčí po rozpadu Sovětského svazu pod novou identitou pracuje jako boss v globální investiční společnosti, zaměstnává ilegálně Mexickou chůvu a žije si svůj Americký sen. To vše ve volném čase. Ve skutečnosti je to... áno, jak jinak... nájemný vrah. Ten nejlepší. Jednoho dne po povedené prácičce pro Čínský zločinecký syndikát to praskne. O destíky minut a stovky zmrzačených a mrtvých těl později se slzou v oku obejme svou ženu, políbí dcerku a opět začne nový život (asi jako Iveta Bartošová) Zkrátka jak píšu, děj chybí. V horších akčních filmech je stejně na škodu. ()

Unrealik

Lehce podprůměrná akce. Hodnocení snižuje roztřesená kamera, hysterické ženy. 2023, po 9 letech jsem ho viděl znovu. Vůbec jsem si to nevybavil = lehce zapomenutelný film. ()