Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

Breaker

První bez druhého a druhý bez prvního. Volné pokračování a né jen vzhledem k úspěchu prvního dílu. Navázat ve stejném duchu, jaksi automaticky, aby film nebo více filmů působilo jako celek, dnes už pro komerční úspěchy, není vůbec vidět. Toto je jedna z biografických top. ()

M.Samuelle

Jen s opatrností člověk pokoukává po pokračováních a tady nemusíte mít sebemenší obavu. Jako první díl i druhý se drží příijemného čestného a férového konceptu. A není pravda, že záporák a klaďák je vždy černobílý. Nádherně do sebe zapadají i střípky z prvního dílu a celý film opět nabírá na obrátkách. Opět něco pro milovníky bojových umění a východního kulturního bohatství. Doporučuji shlédnout v originále s titulky, je to ještě autentičtější. ()

Matkychtivej

O něco slabší pokračování prvního dílu, ale pořád má co nabídnout. Skvělá bojová scéna na kulatém stole mě nadchla, člověk by se hned chtěl naučit Wing Chun :) ()

saluk

Yip Man po druhýkrát bráni česť, tentokrát čínskeho národa. Opäť skvelé a neokukané súboje, parádna atmosféra a výborný Donnie Yen. Dokonca tu dostal miesto aj malý Bruce Lee. ()

onevoice

Opäť pastva pre oči. Dokonale prepracovaná choreografia. Donnie je proste Ip Man a nikto ho už asi neprekoná. Skvele mu sekunduje Sammo Hung. ()

CHIPOSS

Neskutečný zklamání. Dokonalost jedničky absolutně zdevastovala stupidní zápletka dvojky. Čínský kung-fu versus box.! No to snad ne.! Z historickýho, defakto opravdu životopisnýho dramatu udělali něco na styl Matrixu. Bože.! Proč.? Dávám dvě hvězdy a to jen z jistý nostalgie k jedničce. Jinak Odpad!!! ()

meopta

I zde opět Donnie Yen předvedl společně s ostaními herci skvělou bojovou podívanou. Im pan 2 volně navazuje na předchozí díl a ze svých kvalit se mu dá snad vytknout na můj vkus "Rocky Balboa styl" v závěru filmu, kdy po ukončeném souboji následuje závěrečný proslov o vzájemných čínsko-britských vztazích, až smutně podobný Balboovu proslovu z Rockyho 4 po zápase s Ivanem Dragem...!!! Nicméně kvality tohoto filmu nespočívají v jeho závěru, což plně dokazuje jak kvalitní režie tak obsazení. Myslím, že spousta filmových fanoušků, tohoto typu filmového žánru, by jistě ocenila další spolupráci na podobném filmu i mimo sérii Ip mana !!! ()

eaglestar

Horší než jednička, ale Sammo se tentokrát vcelku snažil. I když zadrátkovanej lítací hroch v bitvě na stole byl trochu moc, přece jen čtyři za snahu a za dobrýho boxerskýho zmetka (ze země, která vás buď za zádama kamarádsky zaprodá, nebo vám pod pohrůžkou použití síli ukradne kus vaší země, ano, Junajtyd Kondoms). ()

QuietRioT

Strašné. Jediné na čom to stojí a padá sú bojové scény. A v tomto prípade to skôr padá. Spomalené zábery ešte aj na spomalené zábery, flashbacky čisto ako z Rockyho a aj trochu národnej hrdosti. Strih katastrofa. Podčiarknuto, vystrihnuto bytočná strata času. ()

Zofan

Je to paráda. Film se hodně drží stylu předchozího dílu. To je dobře, ale zároveň trochu špatně - nic extra nového. Velmi potěší, ale tak silný zážitek jako z jedničky to není. Těším se na trojku. ()

CharlieSC

Skvělá podívaná od začátku až do konce. Málokteré pokračování se vyrovná prvnímu dílu, ale tady se to s jistotou podařilo. Twistera jsem nenáviděl tak moc, že jsem se těšil, až se utká s Ip Manem a užil jsem si tu nakládačku, kterou nakonec dostal. Nemám co vytknout. Perfektní. ()

DapaCz

Wing Chun a smrtelné klínové údery Donnie Yena... na to můžu koukat pořád. Sammo Hung... čím je starší, tím je lepší. Jsem rád, že kromě režírování se i nadále ještě věnuje herectví. Je to poklad "pekingské opery". Jediné co filmu vytknu je... NECHÁPU, proč boxér v závěrečném souboji měl na rukou boxérky... tohle musí vrtat hlavou i neznalci bojových sportů. Nebo snad bez boxérek by na plátně onen boxér nebyl boxérem ??? ()

TheBlizard

První díl je holt první díl. A jako téměř vždy, i v tomto případě je pro mne samotného pouze poloviční zážitek. Děj se jaksi plytší, dialogy často postrádají většího smyslu a připadá mi, jakoby každému šlo pouze o to si za každou cenu zabojovat a uspokojit tak své ego. Již jen průměrná podívaná, vezoucí se a žijící zhutného zážitku z výborné jedničky. ()

Critical

Po super jedničce mě tady nebavil ani příběh a ty bojový scény za moc nestály (nemám rád kung-fu filmy, kde každej lítá 5 metrů vysoko). Krásně to shrnul "Vanish" svým komentářem. ()

prasecak_cz

Na tomto filmu se mi nelíbí ta přehnanost... ten japonec měl alespoň nějako učest a byl cool, ale nový záporák je opravdu retard... ()