Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

matezzz

Bojové scény o něco lepší a hlavně: je jich o dost více, ale dějově trochu slabší a místy dost předvídatelné (podle mě). Tak jako tak, velmi důstojné pokračování, které se jako celek vyrovná prvnímu dílu (a ten byl něco, panečku). Pro milovníky Martial arts filmů 100% povinnost. ()

Vecko99

Po skvělém prvním dílů se podařilo tvůrcům zachovat stávající úroveň a vzniknul výborný druhý díl. Tato série připomíná Once upon time.... Ip Man opět bojuje nejen proti chudobě, ale opět proti mocnosti, která chce ovládnout Čínu. Tentokrát to jsou Britové, kteří ale hrají podřadnější roli než Japonci v prvním dílu. Souboj Sammo Hunga a Donnieho je ozdoba celé série... ()

Týnkaa

Nechtělo se mi tomu věřit, protože to nebývá zrovna často, ale... ta dvojka je VÁŽNĚ na stejné úrovni jako jednička... prostě hodně dobrýýýý... a to je FAKT!!! :) ()

DaUr

Po úžasném prvním díle lehké zklamání. Skvěle natočené duely vystřídaly často nepřehledné hromadné boje, souboje různých druhů kung-fu prosté srovnávání se s boxem. Také atmosféra jedničky, kterou nastolovala především probíhající válka, se nepatrně vytratila. Nicméně se stále jedná o krásný životopisný film ("Bruce Lee" na konci potěšil), který nás zaujme jak stále nadstandardně natočenými souboji, tak duševním rozměrem toho všeho. ()

Jizni Tlapa

"Jipík" dvojka je sakra výrazně lepší než jednička. A není to jen opět skvěle dotaženou choreografii a mnohem poutavějšímu příběhu. Wing Chun fightů je zde totiž o hodně víc, a tak se divák opravdu kochá. Přiznám se, že snad poprvé za "ČSFD kariéru" jsem změnil svoje hodnocení v poslední minutě celého snímku... "díky prcku Lee"!!! Sláva čínskému bojovému umění! ()

ivan_drago

Tak tady už najíždíme na schéma Rockyho 4.. Ze začátku sociální a rodinné drama s kung fu souboji postupně se měnící na boj za celou východní kulturu, a i když závěrečný zpomalený běh za rodinou a nově narozeným synkem je takřka "holivúdský", tak si film stále uchovává východního ducha a neopakovatelnou atmosféru, nehledě na opět famózní souboje... a jako bonus Bruce Lee na závěr .... ()

Maki89

o chlp horsie ako jednotka... nebyt prvej nezazivnej a mierne chaotickej polhodiny, bolo by to na rovnake hodnotenie ako jednotka... inak to ale na seba velmi pekne nadvazovalo. co sa atmosfery tyka, nebola az taka hutna ako v jednotke, az tak ma ten film nepresvedcil, rovnako akcnym scenam chybala lahkost tych v prvom dieli, zato sa to vynahradilo brutalnostou a krvavostou, ani Donnie Yen to nezahral az tak ako som od neho cakal.. kazdopadne ale to je stale vyborny fight movie a v spojeni s prvym dielom pre mna asi best v danej kategorii... 8/10 ()

Javad

Oproti geniálnej jednotke žiadna strata na zaujímavosti a prepracovanosti súbojov, príbeh opäť dobrý = tvorcom sa podarilo udržať vysokú kvalitu... ()

Akumulátor

Příběh, oproti prvnímu dílu, není příliš originální, je to takový kříženec Rockyho a Karate kida. Ale i přes předvídatelný děj byl boj "zlého západu" s "uvědomělým východem", a tedy box vs kung fu, zajímavý a napínavý. ()

majxik

Ani tak se nejedná o druhý díl, jako o pokračování dílu prvního.... z toho plyne dobrá navázanost na minulí díl. Bohužel z toho plyne i jedna nevýhoda, a to ta že bez prvního dílu budete dosti ztracený a nevyznáte se v tom kdo je kdo a co se tam dělo že se chovají tak a tak. I když některé vztahy pochopiíte i tak až ve třetím díle který spadá do mladších let IP mana. Rozhodně stále nadprůměrný film kterýsi zaslouží 80% ()

Luk80

Další setkáni s tímto velkým mužem s dobrotivým srdcem. Donnie Yen má obrovské charisma, které se doslova rve z obrazovky ven do každých státu, měst, vesnic aby šířilo čínskou tradici a úvahu o lidském pochopení jeden druhého. Slzy na krajíčku. ()

ywo666

Slídny akčný film. Akcia je dobrá. Súboje sú dobre natočené aj keď na Sammo Hung už hodne lanuje. Ale aj tak klobúk dole čo predvádza pri jeho postave a veku. Donnie Yen je sympaťák a jeho prezentácia wing chun ma navnadila, že začínam rozmýšlať že by som toto bojové umenie začal trénovať. Za klad budiž pripísaný Darren "svaly miesto mozgu" Shahlavi ktorý je tak záporný, že už snáď zápornejší ani nemohol byť. Len škoda, že ho obmedzili na boxovanie. Keby mu prišili rolu kickboxera mohol ukázať väčší repertoár bojových schopností. Čo nechápem prečo jeden mal boxerské rukavice a druhý nie. WTF? Buď alebo. Koniec je taký happy end, že aj Američania mohli závidieť. Film mal kopec chýb a niektoré veci mi vadili, ale na 70% to vyjde. A za Shahlaviho sa asi prikloním k 4*. ()

Phietros

Mistrovské dílko o jednom z nejlepších mistrů, který trénoval i Bruce Leeho! Oproti jedničce o kapičku lepší.. 95% ()

Dreaker.24

ani o trochu horší než 1. Díl, kdybych si pustil oba dva díly v jeden večer hned za sebou, tak ani nepoznám že se jedná o dva filmy, tohle pokračování totiž začíná přímo tam, kde jednička končil a jede na úplně stejné vlně a ve stejném solidním tempu jako 1. Díl, Donnie Yen opět jede neskutečné bomby. ()

johndee

Dokonale vykreslené pokračování života jednoho z průkopníků stylu Wing Chun.Nemá cenu srovnávat s filmy jako je Rocky aj.Toto je Hong Kong styl se vším co k tomu patří a k tomu bravurně zvládnutý podložený hudbou mistra Kenjiho Kawaie.Hudba 100 %,Film 150%.Velmi zajímavý komentář :JFL ()

Brain-D

Po prvním skvělém prvním díle přišla akcí nadupanější dvojka. Kde je pouze pár míst s dialogy, protože jinak sou tu bitky s doprovodem dobré hudby (bubny hl.) o sto šest. Navíc je to velká pocta čínskému umění a číňanům obecně. ()

Trustme

Výtečný první díl, který vzkřísil světu zapadlou legendu Mistra, pojednával velkolepě o jeho životě, bojové dokonalosti a jisté svěží originalitě v okoukanosti na žánr martial arts. V tomto pokračování se však vstoupilo do ringu všech typických kung-fu a fight movie klišé. Začátek filmu - krásná filmová práce a obdiv k charismu Yip Mana (fantasticky zhmotněného ultramegafighterem Donnie Yenem), jeho skromné začátky v bojové škole provozované na střeše, ruční malování každého náborového plakátu a prosazení se v konkurenci hongkongských bojových škol, zejména obstát před jejími "kmotry"... Pak ale následuje recyklace a nejtypičtější postup v kung-fu movie: Zlý Cizinec přijíždí dát na frak místnímu bojovému stylu. Odtud se film mění na obyčejnou vandammovku s křečovitými výhružnými obličeji všech rozzlobených bojovníků za své cíle. Stejně tak chabá reklama na konci filmu se spíše směšnou parodií na jiného Mistra. Donnie a Sammo vám se omlouvám - vy jste jako vždy ohromující! ()

Brandon

Donnie Yen znovu jasně potvrdil, že patří mezi wuxia špičku. Jeho herecký styl mám čím dál raději. Západní box vs. čínský box. Mastodontí síla vs. staleté tradice. Wilsonu Yipovi se brilantně povedlo navodit bojovou atmosféru, a ano, i já jsem měl při sledování finálního zápasu sevřené pěsti a schytával jsem rány od brutálního anglického kolosu :-) ()

Imune

Nejdřív jsem myslel, že tohle bude už trochu slabší než jednička (lepší to být skoro už nemohlo), hlavně po tom pomale rozjíždějícím se začátku. Každopádně po skončení filmu, když jsem si s otevřenou pusou řekl "WOW!", si myslím, že ju i předčil. Je to fakt první film, kdy jsem z celýho srdce přál číně porazit západní země v boxu. Myšlenka byla perfektní, dokonalá hudba, skvělý, přehledný bojový scény (zamiloval jsem se do rychlosti Ip Mana), parádní děj, a hlavně! Naprosto nezapomenutelná koncová scéna v ringu, u které jsem byl úplně naměkko. 90% ()