Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

Martyr

Cinania si na tomto filme urcite honia svoje ego podobne ako si davnejsie honili americania na Rockym. Dejovo oproti prvemu dielu vyrazne slabsie ale bojove sceny ( sice s viac lietajucimi choreografiami) s hustym hudobnym podmazom vsetko zachranuju. Skoda, ze Bruce Lee nedostal viac priestoru. ()

Jeremiah

Z celého filmu vyplývá jediné - RESPECT. Myslím, že pochopení významu tohoto slova by se měli naučit všichni lidé všech ras, vyznání a kultur. Pokud se naučí respektu sami mezi sebou, potom bude na světě pro všechny lépe. Nádherné a věrohodné zápasy, smíchané s pokorou a porozuměním k útrapám druhých, to vše mi dává právo ohodnotit tento film lepšími 4 hvězdičkami. ()

FakyCZ

Lepší nebo horší než první díl? To nevím, prootže oba jsou téměř dokonalé. Zábava od začátku do konce. Má to co každý asijský film má mít a všem zápaďáckým to chybí. A proto i tady fandím Číňanovi a ne Zápaďákovi:) ()

jorgus

nebylo to spatne, ale bylo tam par veci, ktere me vylozene stvaly..napr. Britsky dustojnik..:)zaver to celkem napravil a tim nemyslim onu arenovku..:) ()

KOZEL84

Tomu říkám dostat na frn'ák.Au.Nejdřív to vypadá,že by si během fajtů Frajer Donnie stihl vypít kafíčko,nebo spíš čajíček.Když pak Obávaný bojovník přejde do čtvrtého Rockyho začne se potit.I když furt tak nějak pohodově.Pohoda a přitom náklep.PS:Dobré titule.I v Číně znají cigánskou férovku ;). ()

Saur.us

Čínský muž pod bitchem kolonizátora žij, mistr Yip man to zřel. Soubojově výborné, bohužel tentokrát už ten patos teče z ringu tak mocně, že přes něj nedohlídnu ani na hlavní antimlátičku s akcentem průměrného maďarského pornoherce. ()

Chundys

Opět mi Ip man potvrdil, že nezklamal a má stále úroveň! Těším se na trojku, jestli bude pokračovat pořád ve stejném stylu jako první dva díly... Sice trošičku slabší než jednička, ale pořád je to tam :-)! Mistře Yipe jste nejlepší!!! ()

kamigava

Donnie Yen je mistr bojových umění! Ještě lepší než předchozí díl, protože takhle rozmlátit držku namyšlenému boxerovi, to se vidí málokdy! Plno dalších a úžasných bojových scén, které by každý chtěl vidět. Škoda je, že moc lidí tenhle film nezná, protože přichází o hodně. Doporučuji! ()

Helldo

Slabé pokračování, ikdyž opět velice efektně zpracované. Škoda hlavně toho, že se z Yip Mana stal nový čínský Rocky a tím zastínil veškerá pozitiva z jedničky. Střet čínské a britské kultury je až přespříliš přitažený za vlasy a to co byste u amerických filmů zkritizovali za přehnaný patriotismus, je zde přehlížen. Navíc neporazitelný, nezasažitelný Yip Man z prvního dílu tu dostává jednu smrtící ránu za druhou a skoro se chce s nadsázkou říct, že z mistra bojového umění se stal pouliční bitkař. No a souboj box X kung-fu...sice originální, ale veskrze nepřirozené. ZKLAMÁNÍ ()

Mallinali

Zklamání na úrovni koštování Ostravaru. Bitky dobré, příběh nedobře obšlehlý ze zlého Západu a nudný, hlavní hrdina herecky i charismatem jalový, i když bojový styl má působivý. Ne že bych čekal skutečný popis historie a už vůbec ne od Číňanů, ale vycucat si z prstu takový velkohubý příběh o napravení arogantního Západu, dělat že se to tak vážně stalo a pak předložit tohle, to je moc. Mimochodem, proč pan boxer bojoval s rukavicema? Vždyť to nedávalo smysl, když Ip Man byl naostro. To mám pak brát, jako férové vítězství? PS: Mé zklamání bylo umocněno otřesným dabingem, technicky nezvládnutým a ve kterém se navíc místo mezi čínštinou a angličtinou překládalo mezi češtinou a češtinou... ()

Joll

Jednička byla ponurejší, syrovější a méně drátová. I přes to všechno je tento druhý díl výborný a řadí se mezi špičku spolu s jedniškou a fearless. Co se týče obšlehnutého konceptu z Rocky IV, je to sice pravda, ale upřímně mi to bylo při sledování jedno :) Donnie Yen Rulezz. ()

Jaa(c)

Rozhodně jsem dostal, co jsem od toho filmu čekal... Dějově je sice trochu slabší než jednička, ale určitě nenudí. Jen si myslím, že by si toho boxera potahal trochu jednodušejc... ()

gumbo

O třídu slabší než první film. Není zde žádná silná myšlenka a spíše to jen recykluje scény z prvního dílu. Navíc je zde oproti prvnímu dílu dán malý prostor vedlejším postavám, které tak většinou nedokáží zaujmout. Tohle je bohužel slabý odvar Ip Mana, který nezachrání ani pár daobře nachoreovaných soubojů. 60% ()

hEROic

dustojne pokracovani, peknej filmek, ale tentokrat to chvilema pusobi trosku preplacane az umele... nicmene plati vse co jsem napsal k jednicce a ten zaverecnej souboj to byla pecka :) silny 4hvezdy... neco okolo 85% ()

Wargoo

Ip Man 2 je tiež vysoko kvalitný bojový film, kde opäť môžme byť svedkami krásneho bojového umenia, silného príbehu avšak mi tu mierne prekážali "lietajúce scény", hlavne pri bojoch na stole... Čím som bol však bližšie ku koncu, sklamanie z lietania vystriedala akcia v ringu, pri ktorej som veril každý jeden obdržaný, ale aj darovaný úder. Mimovoľne ma nadchýňali rýchle kmitania Ip manových rúk a vlastne opäť som bol nadšený krásou východného boja. Oproti minulému vojnovému Ip manovi o čosi slabšie (lietanie ozaj nenávidím !), ale aj tak ma to skvele pobavilo. No a o to predsa ide. Btw, konečne som videl, ako asi mohol vyzerať malý Bruce Lee. :) 4,5* a 81,922 % ()

Puol

O poznanie slabšie 4 hviezdičky ako za prvý diel. V podstate len Japoncov vystriedali Briti. Ten západný boxer-Twister je len takou karikatúrou, trošku cítiť v pozadí červenú zástavu a vzájomná konfrontácia Wing Chun a Boxu mi neprišla úplne najlepšia. Samotné súboje sú parádne i keď oproti jedničke sa už občas dratuje a chýba nejaká pamätná scéna ako 1 proti 10 v prvom dieli. Prečo si ale u mňa tento film i tak zaslúži vysoké hodnotenie je charizmatická postava Samma Hunga. Ten chlap je neuveriteľný nestarnúci borec! ()