Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

adamix

O level lepšie oproti prvej časti čo sa týka bojov, pretože tie sú tu luxusné, hlavne súboj majstrov na okrúhlom stole a oba zápasy proti bezohľadnému boxeristovi. Ten dej... asi už to lepšie nebude. V ázijských bojových filmoch je hlavným pilierom sledovanosti len tá akcia. Ani v tomto prípade sa nezaobídeme bez naivne ľahunkej dejovej šablóny a jednotvárnych charakterov postáv. Donnie Yen bez chyby. Na 4* to nedám, pretože Hungov osud ma dosť zasiahol a to finálne zúčtovanie som si skutočne vzal k srdcu (ako za čias ROCKY-ho). Za mňa 90%. ()

3KAVKY

Pokud jsem dal prvnímu dílu 4 hvězdy musím je dát i dílu druhému. Pokračování je dle mého soudu na stejné úrovni s jedničkou, snad jen okolnosti příběhu nejsou tak závažné, jako byly v minulém díle. Trošku víc se drátuje a boj na rybím tržišti taky utíká z uvěřitelných mezí, ale zábava je to stejně dobrá. ()

jack_scott

Stejně dobré jako jednička, přesto vde spoustě věcích jiné...ani horší, ani lepší. Prostě jiné- no na druhý díl skvělé: Celkově to působí realističtěji, až na propagandistický podtext boji proti západu a kapitalismu tohoto střihu. Ale budiž. 85% a ****. ()

p.i.t.b.u.l

Důstojné pokračování velice povedeného prvního dílu, které je natočeno na stejně kvalitní úrovni. Tento snímek navazuje na první část, zde se Yipa již usídlil v Hong Kongu a chce si otevřít vlastní školu Wing chun. Ovšem ze začátku má problémy. Nikdo tomuto stylu moc nevěří a Mistr Yipa s rodinou nemá dostatek peněz na nájem apod. Jednoho dne k němu přijde mladý žák, který začne šířit po městě zprávy o nejlepším bojovém stylu. Mistr Yipa má den co den stále více studentů. To se nelíbí japonským mistrům a nechtějí nový styl přijmout. Mistr Yipa bude muset čelit výzvám proti ostatním mistrům, aby si mohl otevřít vlastní školu. V tom se objeví Britové se svým boxem a Yipa bude muset opět dokázat své bojové schopnosti a opět složit těžkou zkoušku. Můžeme se těšit opět na krásné souboje, strhující příběh o hrdosti, ponaučení, smutku, odvaze a spojenectví. Jedna scéna mně tam připadala jako z filmu Rocky IV a to scéna s ručníkem :-D, ale i tak tento film opravdu stojí za to vidět. Nemůžu si pomoci, málo který druhý díl se povede, nebo alespoň jde ve stopách svého předchůdce. Tady se to povedlo na výbornou. Bylo by pro mně zklamání kdyby se tvůrci pro další pokračování nerozhodli. Tento film je pýchou žánru bojového umění a je opravdu patří mezi nejlepší co kinematografie může nabídnout. No a na závěr malá perlička. Na konci filmu uvidíte legendu bojových umění, kterou jsem zmínil v hodnocení prvního dílu. ()

asader

Dvojka je pro mě trošku zklamáním i když dvojka má podle csfd jen o 2% nižší hodnocení než jednička,pro mě to byl větší rozdíl.Dvojka mi přišla nějáká krátká a závěrečný souboj nebyl nic moc,protože se nedá srovnávat Box vs Wing Chun,to kdyby byl závěrečný souboj Scott Adkins vs Donnie Yen to by bylo o mnoho zajímavější.7/10. ()

yazik

Vynikající pokračování prvního dílu, pro fanouška bojového umění je to nutnost vidět. Co mne nejvíce mrzelo,byl ten čistě "Hollywoodský" konec, který si mohli autoři odpustit (4*). Nicméně Donnie Yen je natolik sympatický a jeho čínské bojové umění Win Chun natolik líbivé, že jsem film musel vidět a nelituji. K tomu všemu nástin čínské kultury a filosofie dodá filmu správný nádech (5*). Celkové hodnocení slabších 5*. ()

exoomer

S prvym dielom sa to neda ani len porovnat. Toto je uz iba somarina, nevidim v tom rozdiel od ziadneho americkeho trapasu. Uz len fakt, ze cely dej sa toci o tom, ako boxer naklada majstrom vychnodnych bojovych umeni, mi pride tak smiesny, ze som mal co robit, aby som film vobec dopozeral. Chabe, strasne chabe. ()

davistercz

Tak sice je tohle slabší o proti prvnímu dílu,ale i tak je to fantastický kousek.Tak bych řekl že si to tak zaslouží alespon 4,5 hvězd.Sice to nemělo to kouzlo z prvního dílu,to opravdu nevím kam se to vytratilo, ale to nové prostředí po válce,vše bylo nové..To mi nějak nesedelo,ale i tak jsem se úžasně bavil.Bitky tu byly a dost jich bylo,bylo tu i pár smutných scén ale ta na konci byla nejlepší jako v jedničce.Neuvěřitelně zpracovaný druhý díl velkého Ip mana.Těšim se na třetí díl,kdy tam bude učinkovat i Bruce Lee. ()

Matamoroz

Hodně dlouho jsem takhle nikomu nefandil, jako Yip Manovi! Kam se na to hrabe Rocky! Je to trochu můj splněný dětský sen: mistr kung fu versus boxer. Historie byla určitě mnohem prozaičtější, ale vem to čert. Tohle bylo pošušňáníčko. ()

g3rtrud

Slabinou filmu je slabý príbeh (slabší ako v jednotke - takže veľmi slabý). Súboje boli výborné, aj keď tie posledné s britským boxerom mi pripadali ako paródia na Rockyho. Pri prvej časti som rozmýšlal nad plným hodnotením, tu sú to také lepšie 3*. ()

yangzhening

Odboj proti Japoncům v prvním díle, a na to navazuje boj proti zlotřilým Britům v HKG. Povedené. Kostýmy (týká se herců v západních kostýmech) naivnější než v seriálu Doktorka Quinnová. Hudba, jako již tradičně v nových čínských filmech, vytažená snad ze samotné p*dele. Střih připomíná klasický čínský kopírovací um. Tak nějak se tou technikou střihu někdo zabýval, ale pořád to jaksi není ono a rozdíl oproti západním filmům je nebetyčný. Kontrast v hereckých výkonech (slušný Donnie Yen oproti céčkovým západním hercům a zahraničních studentů čínských univerzit v komparzu) je do očí bijící, stejně jako uměle znějící angličtina, kterou "západní" protagonisté používají. Je tam snad proto, že drtivá většina čínských diváků neumí za mák anglicky? Až tak bych je nepodceňoval. Dvě hvězdy dávám kvůli nepříliš okoukanému Donniemu a akci která má rozhodně odpich. ()

Blazis34

Hezky zpracovaný příběh Yip Mana, tentokrát k otevření své školy bojového umění. Skvěle lidsky vylíčený film s prvky Wing Chunu či Kung -fu nenechávají divák chladným. Chválím především hlavního představitele Donnie Yena, který se vždy dokázal skvěle soustředit a přenést tento klid na diváka. Závěr bych udělal určitě trochu jinak, ale i tak to bylo vydařené. Zajímala by mě i skutečná konfrontace boxera a bojovníka nějakého bojového stylu, kdo by vyhrál? Hm... A ještě musím dodat, že se mi moc líbilo navázání příběhu Bruce Leeho, kterého Yip Man učil. Tomuto podařenému filmu dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

martij06

Skvělá návaznost na první díl. Bojových scén je tu více a jsou mnohem propracovanější, než u prvního dílu. Navíc finální souboj s britským boxerem byl jednoznačně nejlepší souboj s celých dvou dílů. ()

StrikerJC

Tohle má prostě všechno.. neskutečná atmosféra, hudba, bojová choreografie. Něco už je příliš fantasy ale to se dá odpustit, dohromady tvoří parádní celek stejně jako první díl. Mr. IP patří mezi hrdiny, kteří na plátnech snad vůbec nejsou a já osobně mám tuhle filmovou (skutečnou) postavu velice rád.. Konec druhého dílu je opravdu grandiózní v podoběho mladého učence :)) ()

elanista1

Postavu Ip Mana som si za krátky čas veľmi obľúbil a Donnie Yen si ma úplne získal prakticky len jednou filmovou rolou. Opäť výborný film, s kľudným svedomím možno porovnávať s prvým Ip Manom. Aj keď sa to navonok javí ako bojový film, má to v sebe aj niekoľko posolstiev a krásnych myšlienok. Ip Man je človek pokorný, nie však poddajný. Úctivý, ctižiadostivý a hlavne duchovne vyrovnaný. Celkom sa mi páčilo porovnávanie so západom, a nakoniec tá propaganda spôsobila, že som aspoň na chvíľu kvalitne znenávidel celý západný svet. Skvelý film so skvelou hudbou. Zatiaľ 70%. ()

calculus

Opět jedno pokračování, které kulhá daleko za původním filmem. Kdo má rád antigravitační Číňany, ať si to užije:-) Nejvíc mi z filmu vyčnívá brutálně realistický ranař Darren Shahlavi. Škoda, že v životě ten svůj boj prohrál. ()