Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

Anderton

Pokiaľ máte cez Vianoce bezsenné noci, niet lepšieho lieku ako tento filmík. Pokiaľ ste žena. Oproti druhému spoločnému filmu s Tomom a Meg sa tu jedná o čistú romantiku, bez vzájomného špičkovania sa, čo robilo z Internetu zábavnú záležitosť aj pre nás mužov. Ephron sa podarilo vytvoriť celkom pôsobivú atmosféru a dokázať urobiť ždímajúcu citovku aj z filmu, kde sa hlavní aktéri stretnú až na konci. Prikláňam sa k trom hviezdam, pretože mi nesadol soundtrack. A aby som nezabudol, Meg dá prednosť Hanksovi pred oveľa lepšie vyzerajúcim Pullmanom. ()

GodComplex

Pruzracne cisty romanticky prumer. Sympaticnost Toma Hankse a Meg Ryan se sice neda poprit, ale chemie ktera jim skvele fungovala napr. v Lasce pres internet (pod taktovkou stejne reziserky) zde vysumi do prazdna, protoze spolu stravi v celem filmu cca 2 minuty z cele stopaze. Oldschool romanticky film "An Affair To Remember" s Cary Grantem, na ktery se zde non-stop odkazuje, je idealnim porovnavacim prikladem toho, jak neco podobneho muze fungovat (narozdil od tohohle). Nora Ephron zde nekolikrat tento film pouzila s kazanim, ze jde o film vyhradne pro zeny, stejne jako jeji kousek, to je ale jen pomerne lacina vymluva a hodne spatna strategie. Neni to tim, ze zenam se to libi a muzum ne, je to o tom, ze ten film se jednoduse nezmuze na vic, nez suchy prumer. 5/10 ()

Castrator

Ne, tohle ne. Romantické komedie nejsou pro mě, nikdy nebyly. Jsem schopen tolerovat a pobavit se u romantické komedie, která je více komedií než romancí, ale kde romantika, nevtipné dialogy a slaďáky převažují, tam trpím tak moc, jak moc je film špatný. Samotář v Seattlu je jako film velmi zdařilý, proto jsem netrpěl, ale přes průměr se v mém hodnocení nikdy nedostane. Proč byla Hejlíčková v Cinemě z těchto filmů tak zvlhlá mi je záhadou a záhadou vždy bude. Asi jako většině chlapů. Dvakrát a dost, potřetí tento film už vidět nechci. ()

Djoker

Mírné zklamání. Samotář v Seattlu je možná velkou poctou klasickému Hollywoodu, který i mnohokrát cituje, jenže v porovnání s moderními romantickými komediemi nemá pořádný drive a hlavně končí tam, kde to nejzajímavější začíná. Ty dvě linie jsou celkem zajímavé, jenže pak logicky chybí silné okamžiky, které je možné zažít jen v páru. Punc originálu si však zaslouží. Vrchol v podobě podání ruky se ani v rámci žánru skutečně jen tak nevidí. ()

JohnnyD

Nora + Meg + Tom. Klasická ephronovka s nadneseným romantickým príbehom, chytrým scenárom a vtipnými dialógmi. Realita tu nemá miesto, iba romantika. Síce to nie je tak dokonalé ako Láska cez internet, nudiť sa nebudete. A film ma jednu skutočne geniálnu scénu - porovnávanie pri čom plačú muži a ženy ;) ()

• Silueta páru, která je viditelná v odrazu v obchodě s čokoládou v domě Annie je silueta Toma Hankse a Meg Ryan. (don corleone)
  • Režisérka Nora Ephron napsala scénář k filmu "Když Harry potkal Sally", který režíroval Rob Reiner, který se objevil v tomto filmu. (don corleone)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně