Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Keď ma dokáže rozcitlivieť nejaká srdcervúca dráma, je štvorhviezdičkový dôvod jasný, ale že to dokáže aj romantická limonádka, to už asi o niečom svedčí. Krásne umelo uveriteľný príbeh, ciťák a doják síce v menšom, ale účinne a niekoľko scén s mojim nahlas smiechom a záver nesúci sa v duchu spokojnosti. 80%.(7.3.2006)

• paascha

Slzopudná sračka, která na mě nefungovala tak, jak je obvyklé, neboť prvních 90% slz bylo z toho, jak jsem se smál, až jsem se málem připochcal, a posledních 10% od toho, jak jsem sám sebe litoval, že jsem se nechal napálit a donutit ke sledování takové kraviny, místo abych třeba maloval, pil, spal, sral, žral, lyžoval, ležel ve vaně, prostě úplně cokoli jiného, co má smysl:-)) Jednu hvězdu dávám proto, že je to oblíbený film mých oblíbených známých, a druhou proto, že dát tomu jen jednu by byla trapárna(29.11.2010)

Předvídatelná romantická pohádka, jejíž úspěch stojí na dvojici sympatických představitelů v hlavních rolích - nesměle působícím, charismatickém Tomu Hanksovi a krásné Meg Ryan. Chemie mezi touto dvojicí na plátně dokonale funguje, proto i odpůrce romantických filmů odpustí slaďoučká klišé a nepravděpodobné náhody - vždyť jiný osud než ten s dojákovitým happyendem by hrdinům filmu snad nikdo nepřál:-). Takový milý, úsměvný snímek, z mé strany spokojenost. 71%(14.10.2009)

Jak může být tenhle skvost filmové romantické komedie s modrým podkladem??!! Některá hodnocení na CSFD já prostě asi nepochopím... Copak vážně nikomu nepřijde, že tenhle filmový kýč (naprosto přiznaný, neodolatelný a při každém dalším zkouknutí zrající jako dobré víno) je nejlepší romantickou slaďárnou, v které kdy Tom Hanks hrál, a že Meg Ryan je prostě ta nejbáječnější žena na světě? Dobře, uznávám, že Audrey Hepburn je snad ještě lepší, nicméně postavit mi je někdo vedle sebe, asi bych si nevybral. Možná jsem měkkota, ale tenhle film prostě zbožňuju...(25.2.2007)

Na ten film mám docela fajn vzpomínky. Dívala jsem se na něho několikrát a většinou, když jsem byla nemocná (ani nevím proč) Jednou taky s mojí mamkou, když jsme byly obě nemocné :) Takže kdybych tenhle film neměla spojený s tím, jak jsem se nemocná zachumlala pod peřinu a dívala se na něho, asi bych mu 4 hvězdičky nedala. Meg Ryan se mi tam ale moc líbila. Zkrátka pěkný romantický film. ~(4,0)~(11.2.2009)