Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

MinaP

Protože jsem ženská, proto, že Nora Ephron to měla vychytaný a taky kvůli nádherně retro soundtracku - za 4. ()

Ganka

Pohádka o tom, jak šílená stalkerka ke štěstí přišla...dnes by patrně měla zákaz přiblížení, ale ve svě době to byla jdna z nejpopulárnějších slaďáren. Milá oddechovka. ()

ivour

Netuším v čem je pro zdejší většinu tento film tak vyjímečný. Podle mě je to stejná přeslazená romanťárna jako tisíce a tisíce dalších. Hlavní hrdinka je navíc divná stallkující husa, být tím chlapem utíkám až se za mnou práší. A scéna, kdy snoubenci oznámí, že pálí za jiným a že se rozchází, načež on pokrčí rameny a popřeje jí štěstí mě pobavila nejvíc. Hold ve správném romantickém filmu je potřeba se co nejelegantněji zbavit otravných poloviček, tak aby hrdinka nebyla za mrchu. Nijak špatné, ale ani nijak vyčnívající takže za tři. ()

ttknezu

Úžasná romance s jako vždy perfektním Tomem Hanksem a překrásnou Meg Ryan. Velmi příjemná záležitost, kdy se celou dobu strachujete, zda se hlavní hrdinové vůbec potkají. Tyhle devadesátkové filmy mají prostě něco do sebe a já to miluju. Příjemní herci, skvělý scénář a perfektní soundtrack. Klasika, kterou je třeba vidět. ()

Sejkorka

Měl jsem 5* bez komentáře, protože ho není třeba, je to klasika americké romanťárny. Po x tém shlédnutí dávám o1* méně. Asi proto, že Láska přes internet je lepší, protože více pravděpodobná a taky, že Meg Rayn lépe sluší krátký sestřih. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně