Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Thomassi

Původní Karate Kid si už vůbec nevybavuji, ale toto se mi páčilo. Američan Dre se po smrti svého otce stěhuje se svojí mámou do Číny, aby začali nový život. Jenže černošskému chlapci se tam vůbec nelíbí. Drž ho jen dvě věci, místní dívka a Kung Fu. Na to, že to má přes dvě hodiny, tam toho bojovýho umění moc není, až ke konci se to soustředí na turnaj. Ale hlavní je, že to má slušný příběh, při kterém jsem se nenudil. Pořád se něco odehrávalo. Rozhodně kvalitě napomáhá ústřední dvojice. Jackie Chan zahrál dobře jako vždy, na Jadena Smithe jsem byl zvědavej. Ze začátku mě přišel takovej nervorní a chladnej, ale postupem času byl lepší a lepší. Je vidět, že je po svém tatíkovi ukecanej a nutno dodat, že bojové umění ovládá dobře, protože co předváděl na konci, palec nahoru. Hudba byla myslím si na místě a dobrá. Takže spokojenost a 75%. ()

Hanyou

Někdy nerozumím tomu co lidé od filmů očekávají. Herci, včetně malého Smithe hráli na výbornou, krajina a celkově prostředí bylo skvělé a tréninkové pasáže dobře přehnané. Film je milou poctou kung fu a Jackie Chan má neodolatelný výraz největšího trubky v Číně. Skvělá zábava. ()

FilmFan24

Dlouhá stopáž příjemně odsýpá díky malému Smithovi, kterého děti budou v této roli milovat. Jackie Chan má konečně roli, která sekne k jeho věku. No a oku se dostane příjemný vizuál, kde obzvlášť vynikne tréning na Velké čínské zdi. Originál byl také veskrze průměrný, jen měl tu výhodu, že tehdy bylo karate hodně In. ()

Zmiu

Příjemný oddychový film s naivním příběhem, šťastným koncem a nějakou tou myšlenkou. Mám takovéhle jednoduché příběhy ráda, nic moc mě tam nenaštvalo, tak za 4* ()

*Elfík*

Další film, který mne velmi překvapil. Už jen obsah není nijak zvláštní, vlastně to vypadá na strašnou nudu. Ale pěkně od začátku. Doufala jsem, že hoch nějak v průběhu filmu vysvětlí smrt otce, čekala jsem to od něj už v tu chvíli, co se mu svěřuje pan Chan se svým strastiplným životním příběhem. Ale né, pubertální kluk se zmůže jen na dva klacky. To má pana Chana utěšit? A sám Jackie mohl trošku vyplýtvat svým hereckým talentem. I když, hrát opraváře není asi tak těžké. Jenže Jackie to pojal jako hraní seniora, který už neví, co dělat se svým životem. A tak začne učit malého kluka. Tak se totiž z depresí dostanete nejlépe, zvlášť se synem světoznámého herce, který určitě žádnými depresemi netrpí, možná jen ,,ale tatííí, támhletu hračku ještě nemám! Já ji chci, teď hned!'' a přitom se zlomyslně dupne nožkou. V nějakých chvílích sice dokáže Jaden svou rozmazlenost zakrýt, ale moc se mu to nedaří. Takže depresemi trpí oba, jak postavy, tak herci. No, možná trochu přeháním a také kapánek závidím. Co ale musím filmu přičíst k dobru, jsou nádherně sestříhané akční bojové scény. Ty mě opravdu bavily na ně jsem se těšila nejvíce. A ještě jedna věc. Co tam sakra dělal ten divný albínský nebo snad jen evropský kluk, který se sice tvářil jako kamarád, ale nebyla už o něm ani zmínka? Nechápu. Tvůrci měli dvě možnosti. Odstranit kluka úplně z filmu (ono by to nevadilo, ten hošánek tak strašně rušil...) nebo mu dát více prostoru (prosím, ne!). Tak a to je, doufám, snad vše. Pokud se chcete podívat na bojový film, zkuste jiný s Jackiem Chanem, ale pokud opravdu toužíte vidět Jadena Smithe v akci, pak vám nezbývá nic jiného, než vzít do ruky tento film..... ()

fmash

He. Moje desetileté dítě po shlédnutí zářilo nadšením a projevilo přání učit se kung-fu. Což je samozřejmě naprosto normální a já to tak mám ještě dneska, ale aspoň to svědčí o tom, že nový Karate Kid funguje. Mně se taky líbil, především oceňuji Chanův herecký vklad (ne že bych nezkrátil ten tklivý projev v autě, ale i ten tam svou funkci plnil, protože proč by jinak pan Han trávil život tak, jak jej trávil). Přeslazený závěr jsem taky unesl, vzhledem k žánru a zaměření, protože proč dětem netvrdit, že dobro plodí dobro. A tak jedinou podstatnější výtku mám k tomu největšímu zádrhelu, a sice, že za pár týdnů se z nikoho machr v kung-fu nestane — to bych z toho poselství dětem raději vynechal. ()

dee-key

Nebýt toho, že jsem Jadena viděl v pořadu Davida Lettermana, asi bych si ani neuvědomil ten paradox, že Karate Kid se učí Kung-fu. (Karate x Kung-fu...) Nicméně filmu to neškodí. Trochu mi vadilo, že Dre je takový prcek. Taky pochybuju, že by po půlroce tréninku sundal hlavního záporáka kopačkou ze salta pozpátku. Zcela opomíjím klišé moderních filmů, kdy se naprostý pako naučí za měsíc to, co se jeho mistr učil celý život. Ale jinak hezký příběh, hezké prostředí (Čína už není jen komunismus a cenzura) a hlavně Jackie se zhostil své role mentora (jako každé role) vynikajícně. Přesto všechno toto není film, kterému bych dal více než tři. Posledním hřebíkem do rakve byl Biebrovský soundtrack :) ()

kapsomut

Škoda že hlavní hrdina byl dotlačený synáček ... jinak to bylo celkem dobré, ale originálu to nesahá ani po kolena... Jackie to držel, ale nemůže celý film utáhnout jeden člověk .. 65% ()

Huntelaar

To se mi snad nestalo, abych u filmu, na kterém se mi něco nezdá mohl pochválit scénář a hanit herce. A protože jsem na původním filmu vyrostl, doopravdy mě v průběhu sledování zaskočilo, jak nenásilně dokonce by se dalo říct příjemně na mě působil tento přepis děje do Číny, na kung-fu, ale i další berličky a vychytávky snažící se do puntíku přepsat původní schéma. Ale na druhou stranu né tupě a doslovně, a tak se ani tak nedivím, že to mělo takový úspěch za oceánem. Největší problém jsem viděl u osoby, která to celé spískala a která ukecala rodiče, aby to celé vzniklo. Jaden totiž v mnoha momentech neskutečně přehrává (jako už po několikáté, a proto ho tolik místních tak "miluje"), a to z mnoha momentů, které by měly být nosné, dělá frašku. V klidném průměru film drží Jackie Chan, výprava (já prostě nemůžu nadávat na lacinou agitku Číny) a omezení klasického patosu v závěru. ()

kinderman

Ta třetí hvězdička je za scénu, ve které údržbář Jackie zmastí tlupu místních dorostenců. Dlouho jsem se u akční sekvence tak nenasmál. Ve zbytku filmu fungují pak už jen (dějově zcela nemotivované) reklamní záběry na krásy Číny. ()

OG_Swifty

Nejsem moc velkým fanouškem Karate Kidů, nejblíž mi k srdci přirostl Revenge-drill v Kickboxerovi 1 + nemám rád remaky klasik, především pak ne těch úspěšných. Musím ale objektivně říci, že tenhle remake se mi líbil a líbí. Mini nigga, starej Jackie Chan, forbidden love, na první pohled useless drill atd... jsou to všechno strašný klišé, které jsme viděli už v milion a jednom filmu, ale tady mi to nevadí a navozovalo to příjemnou atmosféru. ()

Cl3ricK

Dlouho jsem se uvažoval mezi 2 a 3 hvězdama. Pak jsem ale zapřemýšlel, bylo to klíše jako prase, stopáž byla brutálně dlouhá, totálně přehrávájící matka, nesympatický malý herec, který už mě sral v jiném filmu, na druhou stranu ale bitky byli hodně realné a Chan je klasik, který to všechno umí. I tak to ale nevytáhne do výšin 3 hvězdových filmů. ()

lioncel

_ Sobis87 _ ... mám rád turistické průvodce ze vzdálených míst a cizokrajných zemí .. líbí se mi ty reklamní záběry přírodních krás a památek, které nikdy nebudu moc navštívit, kam se osobně nikdy nepodívám .. mám moc rád i Jackie Chan .. jen Karate Kid mi vždy přišel spíše trochu k smíchu, než abych ho nějak obdivoval … protože, jak už kdysi říkal můj starší bratr : není nad hrubou sílu .. a kdo první dává .. ten většinou vyhrává (tím myslel, že když dostaneš znenadání do čumáku pořádnou bombu od někoho kdo váží o 10-20 kg více než ty, je ti karate na nic … a já také už párkrát v životě viděl, že na tom je hodně pravdy) … ale na druhou stranu uznávám, že pro mě tento film netočili ... ()

Giggo

Zajmavá kombinace o který skoro nevím co si myslet. Na jednu stranu mě ten film štval a přišel šílenej na druhý straně se to zhlídnout dalo a nebylo to něco od čeho bych přímo utekl. Moje pocity sou značně rozporuplný. Film je jasný kopírákem původního Karate Kid. U spousty remaků se snaží režiséři přinést lecos novýho, ale zde se jede podle jasný šablony. Co mi na filmu nesedělo je obsazení hlavních rolí. Jackiho mám rád, ale tadyk vypadá spíš jako bezdomovec než nenápadnej učitel Kung-Fu. Uplně šíleně mi neseděl Jaden Smith, kterej vypadá jak rozmazlenej fracek. Velkej problém sem měl s mládím Jadena a jeho čínský "parnerky". U původního Karate Kid se jedná o adolescentní děcka do kterejch se jakž takž dá situovat a vciťovat, ale zde jde skutečně o malý haranty. Tím víc mi pak nesedí šílená agresivita mezi takto malejma děckama. Jaden by měl hrát 12 letýho kluka, ale vypadá tak na 8. Představa 8 letýho dítěte, který dělá kliky aby zpevnilo svoje tělo a maká na sobě jako 30 letej kulturista se mi naprosto nelíbí. Prostě rozporuplnej ukecanej film. Docela jsem se divil, že to má neuvěřitelnejch 140 minut, přitom utekly docela rychle. Na druhou stranu sem furt kroutil hlavou, protože děcka mě štvaly a díky jejich mládí se fakt nebylo nač dívat. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)