Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Meridius

Rozhodně fajn film, leč původní KK ve mě zanechal hlubší stopu. V několika momentech mě dostala Hornerova hudba, paráda. ()

Chen

Tak tohle je přesně zasazená rána těm, kteří tvrdili, že Jaden je jen protekční spratek bez talentu. Největší chybou nového Karate Kida je název, jinak si není na co stěžovat. Jaden utáhl film na svých bedrech (po fyzické i herecké stránce), samozřejmě za zdatné asistence Jackieho Chana. Velmi, ale velmi milé překvapení. 90 % ()

M.i.k.e

Nikdy sem nebyl fanoušek původního Karate Kida a Jaden Smith mi po většinu filmu lezl statečně na nervy,nicméně i tak je pro mě nový Karate Kid velkým překvapení.Je to sice stále klasická pohádka o tom jak se s loosera stal geroj,ale tentokráte řemeslně velmi dobře zvládnutá,s nádhernými exteriéry a hlavně s vynikajícím Jackie Chanem,který dává zapomenout na obludnosti typu Chůva v akci.Co víc i poměrně vražedná stopáž na podobný druh filmu se tentokrát dá bez problémů vydržet.Víc takovýcto příjemných překvápek...80% ()

SallyZen

Tak předvídatelné, ale podané docela přijatelným způsobem. Celý film byl už od začátku jasný, jak dopadne. Přesto celkem zabaví i když to mohli zkrátit. Například jízda na tu horu byla zbytečná. Jinak herci nebyli špatní, hlavně Jackie Chan se mi moc líbil, tady mi řádně dokázal, že opravdu umí hrát. Také uvidíme, co se vyklube s Jadena Smitha. Pár zbytečných much tam bylo, ale i přesto mě to dobře pobavilo. 70% ()

MartinNDL

Škoda, že nejsem pedofil nebo mi není o 15 let míň, užil bych si to mnohem více. Vzhledem k cílovce to může dobře fungovat jako příručka pro děti ohledně rasismu a vztahu k rodičům. Pro nás starší poměrně milá nostalgická vzpomínka na osmdesátky. Jako odpolední jednohubka neurazí. ()

peto12

Výborný kung-fu film s Jackie Chan. Najviac ma potešila scéna, keď chlapca chytili chlapci a zrazu chlapca ochránil Han. ()

Figu

Film pro děti osmdesátých let! I přes to, že je to filmek pro mladé, dnešním capartům to asi nic neřekne. My 80ky k tomu přihlížíme trochu s nostalgií k prvnímu dílu. Samozřejmě celý Karate Kid žije z devadesáti procent díky panu Chanovi. Krásná ukázka toho, jak zliskat šest smradů aniž by se jich dotknul, to umí snad jen on - fantazie. Pro mě nejkrásnější vyústění filmu přijde ve chvíli, kdy ubrečenýho a vylitýho Jackieho vytáhne mladej k trénování na turnaj. Tam jsem tomu fimu hodně fandil a dopomohla tomu i skvělá hudba Hornera v pozadí. James bude rozhodně patřit navždy k tomu nejlepšímu co se u hudby ve filmu naskytlo! Odpočívej v pokoji... Rodinný filmek za 70% ()

Martin741

Cenovic Dzudyna uz na stare kolena asi ma vpici filmovy vyber - ten chlap je brutalne za vodou, takze sa nemusi srat, prijmy ma zabezpecene - a kyvne na cokolvek, moze to byt kludne aj cinsky Loni v Marienbadu, mongolsky Hiroshima Mon Amour alebo mix kataristu s kung fu. Nechapem preco sa Zwart hrabe v Chanovej minulosti - je zname o Chanovi ze je hodne tolerantny, dokazal to uz v Rush Hour s tym cernochom - ani neviem jaxa vola. Kazdopadne hodne ovatovane, nechapal som si Dre parker znepriatelil toho Cching Cchonga a preco su mu kataristiske znalosti v zemi kung fu k hovnu. Obratil sa na Cenovic Dzudynu, ktory tu hra udrzbara a ten systematicky ´malemu Dremu vtlka do hlavy ze nim ma pretekat tao a ze byt vypatlane militaristicke agresivne hovado je tak akurat k hovnu. Zwart tak ma na konte prvy slusny film : 70 % ()

Vojťas

Trochu se stydím, že neznám původní zpracování, ale tento remake je pro mě opravdu velikým překvapením! ... Úplně jiný (myšleno v dobrém slova smyslu) J. Chan, velice sympatický hlavní hrdina - J. Smith má našlápnuto k velké kariéře a celkově velice dospělý film na to, že šlo hlavně o dětské hrdiny. Také opravdu podmanivá hudba dostala vše na další úroveň! Pěkné, pěkné! ()

Sinn

Americký doják v Číně, ale na mě zafungoval, ne že ne. Malý Smithík sladký (připadala jsem si trochu pedo) a překvapivě i výborný herecky, pan Chan jakbysmet. Nechápu nízká hodnocení, taková milá pohádka. A scéna s bundičkou pobavila, na procesy učení bojových umění, respektive proměny z neználka v profíka jsem úchyl, tady bohatě uspokojena. ()

TomikZlesa

Ale jo musím přiznat že mě film hodně překvapil, jen to chtělo méně Kid a více Karate, hlavně těch komb který si ti haratníci rozdávali ke konci. Naneseš lak, rozetřeš lak, totálně přebit bundou :-). Lady GaGa rlz ! ()

4daPeace

Verdikt: Jaden opět ukázal, že je v současnosti nejlepší dětský herec a má nakročeno k tomu, aby minimálně dosáhl úrovně svého otce Willa (zajímavost: v závěrečných titulcích Jaden rapuje stejně jako otec za mlada). Jackie Chan ala Bill Murray - z přiblého komediálního herce si na "stará" kolena vysloužil respekt diváka. Příběhová linie je jasná a účelná. Jediné co nechápu, proč se ve filmu Karate Kid cvičí a bojuje kung-fu? ()

cubajz

klišovité a vysoce předvídatelné, přesto mě to celkem bavilo a na zpříjemnění deštivého odpoledne je tento film ideální. Každopádně bych zvolil trochu rozumnější stopáž a ubral na cool pózách atd. Ale uznávám že primárně je tento film pro děti a omladinu a těm se bude moc líbit. ()

DruidKarel

1022. hodnocený film: Už jsem si zvykl na to, že se pomalu začíná Jackie Chan přesouvat z kung-fu rolí do snímků, které již nejsou výlučně zaměřeny na boj, ale jedná se hlavně o komedie. Nyní jsem však byl velice mile překvapen tím, že se ukázal též v roli, která je o dost vážnější, než by si mohl kdokoli představit u Jackieho Chana. Film má obyčejný příběh, kdy se malý kluk musí vypořádat s nástrahami nové země a hlavně čínských chlapců, protože je v této zemi úplně nový. V adaptaci na nové prostředí a hlavně ve výuce kung-fu mu pomáhá právě Jackie Chan. Málokdo by pak čekal jiný, než pozitivní konec, kdy se malý černošský chlapec vypořádá na turnaji bojových umění se všemi soupeři. Ohrané téma, ale mě určitě pobavilo. 4* si snímek jistě zaslouží, protože Jackie je prostě nesmrtelný a i přes svůj věk předvádí pořád skvělé kousky. 4* ()

J0hny5

Začátek byl takový slabší. Moc mi nesedlo prostředí filmu a viděl jsem to stěží na 2 hvězdy. Když se začal učit u Mr. Hana tak se to přece jen zlepšilo. Mimochodem podle mě skvělý nápad do té role obsadit zrovna Jackieho Chana. Sice si nepamatuju, že bych ho viděl se ve filmu usmát (což je u něj nezvyklé), ale líbilo se mi tam to jeho zapojení legračního bojovýho umění.I když to bylo vlastně jen v jedný scéně. Původní karete kid se mi líbil víc (první díl). Nakonec se to vyhouplo na silné 3* ... 67% vcelku odpovídá. ()

Wormboy

Novy Karate Kid? No veruze som ani nahodou netusil, ze zazitok, ktory mi tento film poskytne sa velmi priblizi tym, ktore som zazival, ked som v davnych casoch sledoval Majstrove pute po kadejakych Krvavosportovych turnajoch, ci Kickboxovych zapasoch alebo spinave boje, ktore mohlo ustat len Levie srdce. Zwart velmi rozumne vyuziva beckove postupy a nam, ktori sme na nich vyrastali pripomina, ze aj ked sme o viac nez dekadu starsi, mozeme sa na nich aj dnes vynikajuco zabavit. K tomu vsetkemu sa pripajaju sympaticki Smith a Chan, skvela Hornerova hudba a zaver, ktory na nas, co sme stary Karate Kid videli, jemne pozmurkava okom :) Ak by som mal 12 rokov, krochkal by som blahom. Aj ked to robim v podstate takmer aj teraz :) Naozaj mimoriadne prijemne prekvapenie. ()

Morzael

Je to pro mě celkem rozporuplné... Film se mi jako takový líbil a celkový dojem by byl za 4 hvězdičky. JENŽE, a teď co mi nesedělo: ?Čína jako krásná a barevná země?, Jaden Smith je příliš malý pro svojí roli, původní představitel Karate Kida by ho zašlápl, tudíž ač ten film je místy, hlavně závěrem, působiví, tak pořád je to ještě malej usmrkanec a jeho životní "drama", mi zas tak dramatické nepřijde. Ale souboje pěkné, filosfoie bojových umění taky a vykreslení chápání tradičního bojového umění přiblblým amerčanem je taky celkem trefné. Jackie opět zmákl svou roli velmi dobře a proto asi dám na ten celkový dojem a nebudu se nimrat v detailech, protože to by možná skončilo 2 hvězdama... Jo a co zas ten českej dabing :-( :-( :-(???? ()

carly

miestami to trochu zadrhávalo a vtedy som mala pocit, že sedím v kine už aspoň pol dňa, ale inak som si to užila. páčili sa mi odkazy na pôvodný film ako aj to, že si ten príbeh urobili svojím. výprava a kamery krásne. najviac sa mi asi páčili scény tréningu. Jackiemu táto úloha veľmi sadla a úžasná bola aj Taraji. ale najlepší bol jednoznačne malý Smith. ten sa potatil spôsobom neuveriteľným a bude zaujímavé sledovať jeho ďalšie kroky pre kamerami. ()

Dannysek4U

Trebaze v srdci zustava misto jen pro jednoho Karate Kida, tenhle most americko-cinskyho pratelstvi rozhodne stoji za vic nez za jednoduchy odstreleni. Kdyby tak nesnesitelne netlacil na emoce, povazoval bych ho totiz za jednu z nejzajimavejsich podivanejch pro mladez za posledni roky. A ze se jedna o jednu velkou reklamu na CInu, je mi sumak, naopak - jsem rad, ze jsem ji mohl videt. Tohle je povedeny a v mnoha ohledech. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)