Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

croftak

Přišlo mi to řeměslně velmi dobře zvládnuté, velké překvapení, pro mě osobně určitě ano, vzhledem k faktu, že jméno Harald Zwart mi nic neříkalo. Vidět Jakcieho Chana v tak trošku jiné roli, bylo potěšující, mladý Smith má větší svaly než já, to mě na tom vadilo nejvíc. ()

DaweBIKE

Remake klasiky Karate Kid se vcelku povedl.Spojení nadějného Jadena a chřadnoucího Chana se mi líbila.Příběh předvídaný,ale i tak pěkně natočeno,i když spíše pro mladší obecenstvo.Na více jak tři hvězdy to nevidím. ()

roman1804

Celkom príjemná rodinná hovadinka. Len keby nebola taká dlhá. Dĺžka skôr filmu ubližuje, pretože dobré pasáže striedajú tie nudné ktoré sú dosť dlhé. ()

zekon

Laciná pohádka s mizerným hlavním hrdinou, Ošklivé kačátko 12. Není to rozhodně pro nikoho nad 10let, tudíž z pohledu děcka asi dobré. Nejhorší role Jackie Chana. Hudba slušná, nuda velká, změna na kung fu mistra trapná. Jsi děcko piš 4*. ()

pavont

Smekam, jak mlady Smith tak Jackie podavaju solidne vykony a akcna stranka je na urovni. Mozno to na 5* nema, ale ja som sa bavil a to kralovsky. ()

montel

Dre Parker (Jaden Smith) je 12-letý kluk, který se právě stěhuje se svou matku do Pekingu kvůli novému zaměstnání. Hned první den se Dre dostane na dětském hřišti do konfliktu s Chengem (Zhenwei Wang), chlapcem, který trénuje v místní škole kung-fu. Dre dostane pořádně na frak a Cheng si ho dobírá i ve škole. Když má Dre před sebou další nakládačku zastane se ho domovní údržbář Mr. Han (Jackie Chan). Rozhodne se ho trénovat kung-fu a připravit ho na turnaj, kde si má Dre vydobit svůj respekt...Nový Karate Kid je velké zklamání. Jackie tady vypadá jako bezdomovec a malý Smith, který je synem slavného otce Willa Smitha, je hrozné tintítko, které by asi sotva porazilo tvrdé čínské kluky, kteří trénujou kung-fu od prvních krůčků. Je to jen další pohádka pro amíky, která se nepovedla. 45% ()

Mer-Em

Vzhledem k tomu že originál nebyl nijak velké filmové (oskarové) veledílo (ikdyž sem ho měl rád), tak remake nemohl až zas tak moc zklamat a ve výsledku se mi zdá minimálně stejně tak dobrý. Překvapilo mě že stopáž je 140 minut, to bylo to poslední co sem čekal, ale čas uplynul během mžiku a já byl s tímto počinem naprosto spokojen ()

chosan

Tak tohle je možná Kid ale určitě ne Karate Kid ale spíše Kungfu Kid! No jelikož je to hodně podobný svýmu slavnějšímu předchůdci tak se mě to moc nelíbilo jsou tam sice nějaký nový prvky ale jinak víte co přijde tedy aspoň ten kdo viděl starší Karate Kid. No tak závěrem dávám 5 z 10 to znamená 55%. ()

Caesius S.

Už název je chyba, každý analfabet ví, že Jackie Chan je čínským mistrem kung-fu. Dost se tomu divím, protože číňané nesnášejí, když si je pletou s Japonci. No a samotný film je o dvanáctiletých dětech, které si hrají na drsné a dospělé (to mě teda vůbec nebere), a scénárista byl asi také tohoto věku. Asi prvních 45 minut jsem se hrozně nudil a chtěl jsem to i vypnou, ale stále jsem čekal až se pořádně objeví Jackie. Nakonec za jeho výkon dávám aspoň tu jednu hvězdičku (na stará kolena snad přestane být komediálním kaskadérem a začne i hrát). Hlavní hrdina si mě teda nezískal, dokonce jsem si párkrát řekl, že bych tomu rozmazlenému frackovi taky jednu fláknul. Závěr klasický americký kýč. ()

shinlove

Je něco prohnilého ve světě Hollywoodu...tento film nebyl ničím novým, ničím objevným, spíše trapnou náhražkou něčeho, co před X lety fungovalo. Malý černoch v Asii na mě působí podobně jako Rusové v Tunisku - taky jsem je tam nemohl snést, jak byli otravní! Film opravdu netoužím vidět znovu. 1* ()

Vanila01

Kus začátku bych vystřihla je vážně táhlý a vyčerpávající. To ostatní je skvělý. Doporučuji. ALE! Přetáčení začátku DOVOLENO ba dokonce i DOPORUČENO! :D ()

Lucy0011

Myslím že je to další film, který nikoho nemůže urazit. Ale já osobně jsem si ho celkem oblíbila, skvělá souhra Chana a Smithe. Jen konec mně přišel celkem tuctovej, každej cítil že to vyhraje a ono to taky bylo, ale budiš. Opravdu hezký film ! ()

Standey

Jaden sdědil po otci,krom neuvěřitelné podoby i obrovský talent a myslím, že se v jeho podání máme ještě na co těšit. Nejen že na plátně dobře vypadá stejně jako Will, ale dokáže si získat srdce diváka svou typicky Willovskou mimikou. Jackie Chan opět nezklamal a ukázal všem pochybovačům, že umí zahrát i dramatické role. Sečteno podtrženo 90% ()

zero_zelo

a ja se ptam, mas to zapotrebi, jackie? ze se mladej musi nekde odpichnout, to je jasny. vyrazy trenovany asi odmalicka... ale ty? ()

ragtime

Veľmi milé prekvapenie. Film ctí pravidlá žánru a režisérovi Zwartovi sa podarilo namiešať vyváženú dávku sentimentu, napätia a romantiky. Jackie Chan úsporne skvelý a neverím, že to píšem, ale Jaden Smith výborný. ()

xwerm

no čo povedať jackie chan sa snaží tento film udržať, ale jaden smith to celé kazí už len tým svojím výzorom. za jackieho dám jednu hviezdu ale ináč to je čistá blbost 1/10 ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)