Nakonec zemře

(festivalový název) (amatérský film)
  • Irsko He Dies at the End
Krátkometrážní / Horor / Thriller
Irsko, 2010, 4 min

Režie:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

George Stobbart

V jednoduchosti je krása! Štvorminútová Írska vecička, ktorá ponúkne neskutočnú atmosféru a napätie, pokiaľ však divák s filmíkom "spolupracuje" a sústredí sa na to. V inom prípade to už tú silu nemá, hoci ľakačka na konci je prakticky zaručená. Pre najlepší zážitok si to treba pozrieť v noci a pekne so sluchátkami. Ale samotný bubák na konci ma sklamal; neviem či to bol panáčik Cetelem, ktorý prišiel vymáhať splátky, alebo prezlečený Kuko, no nehodil sa mi tam. A aj keď sa názov tvári veľavravne, v skutočnosti sa nedozvieme či sa tak nakoniec stalo. ()

TheDarKnig

pěkně atmosférické, bál jsem se po celou dobu, ale ten konec... mě až tak nevylekal. Čekal jsem něco mnohem děsivějšího. Stejně však perfektní kratas, který opravdu znepokojuje. škoda, že jsem ho viděl přes den :-D ()

Aluska88

This is PRETTY CREEPY! Spousta uživatelů zdůrazňuje konec tohoto kratičkého snímku. A já se k nim směle přidávám, protože pokud již od začátku budete sedět jako přikováni, bude Vám zběsile tlouct srdce a budete mít strach, co přijde, a odkud, závěr vás totálně odrovná. Již od začátku maximálně atmosférické. Minimalistická hrůza a strach se postupně nenápadně vkrádají do snímku a vše je mistrovsky "rozehráváno" na prostoru jedné místnosti a jednoho protagonisty. Jeden z nejlepších hororových kraťasů, jaké jsem kdy zhlédla. Jste si jisti, že za Vámi, tam kdesi v šeru a tichu, nic není...? ()

Hakha

Nestává se mi, abych měl při sledování filmu nebo kraťasu opravdový strach. Tento kraťas svou hustou a hororovou atmosférou ve mě strach probudil a finále mě vážně skoro usmrtilo. Mé hodnocení 5 hvězdiček... ()

3DD!3

Tajemno, napětí a hromada detailů, které fungují výborně a dotvářejí děsivou atmosféru i když se vlastně nic neděje. :) ()

castor

Leknutí jsem čekal, přesto jsem si jím prošel. Účinný kraťas, atmosférický, děsivý, který nutí se po skončení titulků nejednou otočit. ()

viperblade

Že život je plný překvapení, to je po zhlédnutí tohoto videa ještě jasnější… :-) Čekal jsem na tu lekačku, přemýšlel jsem, co by to mohlo být, ale tohle mě nenapadlo. Na čtyřminutové video je to bomba. ()

Hrabka

Velice povedený kraťas s opravdu dobrou atmosférou a fajn lekačkou trochu kazí závěr, který jsem čekal o něco nápaditější. Ale lekl jsem se jak sviňa. ()

petaspur

Černobílý kravaťák sedí v tiché tmě, hypnotizuje monitor tupým pohledem a z nudy odpovídá na testové otázky. Jeho výraz se však postupně začíná měnit v mírně znepokojený, protože pokladatel dotazů je podezřele dobře seznámen s aktuálním umístěním předmětů v místnosti. Je čím dál jasnější, že buď je nový software vybavený automatickýma očičkama nebo se již bubák připravuje ke své ONE BUBU SHOW. ()

Pilda17

Je rozdíl udělat celovečerní napínavý horor s pořádnými lekačky a pětiminutový snímeček. Tady se to rozhodně povedlo a co by měl mít správný horor v této krátkometrážní podívané bylo.. ()

Cappuccino

Hezký, hezký. Kým si očistím boxerky, pouvažujem, čo napísať. __ Sluchátka boli schválne zladené na vysoký stupeň - následne nastalo ich reflexívne strhnutie z hlavy a takmer pád zo stoličky - áno, vážne, od pádu nebolo ďaleko. ()