Intimní past

• Nizozemsko

The Resident

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Celkom slušné. Jeden psychopatický voyer a mladá doktorka v dome. Je to celkom napínavé s nejakou tou naháňačkou na konci, takže sa nemôžem sťažovať. Ak sa vám páčil P2, bude sa vám páčiť aj toto. Je to však čistý thriller, nie horor. Ale dal by som mu maximálne 70%, pretože nás nečaká ani jedno prekvapenie alebo zvrat. Odvíjalo a skončilo sa to presne tak, ako som čakal. Súhlasím s tým, že v rámci žánru to už neprináša nič nové, ale nenudil som sa a Hilary Swank mám celkom rád, zahrala čo mohla.(7.2.2011)

Tak tenhle domácí se heslem CO JE V DOMĚ NENÍ PRO MĚ rozhodně neřídí. Hilary se přestěhuje do nového bytu a jelikož je po rozchodu tak začne flirtovat s panem domácím. Já jí chápu sleva na nájem se hodí vždy. Jenže stará láska nerezaví takže zůstane jen u flirtování a přijde návrat k panu EX. To se panu domácímu kterej je navíc psychicky labilní voyer moc nezamlouvá a pokud až dosud se provinil maximálně šmírováním, tak v nejbližší době na seznam deliktů chce přidat napadení, znásilnění, vraždu...co z toho se mu povede to vám neprozradím, ale musím uznat že se fakt snažil. Film mě bavil, Hilary hrála jako vždy velmi dobře a Jeffrey si roli psychopata vyloženě užíval. Potěšil mě i Saruman jen škoda, že neměl moc prostoru. Napětí ke konci gradovalo a film má několik povedených scén. Myslím že po shlédnutí si hodně lidí v podnájmu vyměnilo fabku.(15.2.2014)

• Wbcko

Film snad ani nemohl mít jednodušší kostru a téměř postrádá začátek i konec. Nečekal jsem moc, takže kdyby měl zajímavou zápletku nebo atmosféru, vše bych odpustil. Bohužel se nekoná nic z toho, děj je plochý jak hrudník čínské gymnastky, zároveň obsahuje mnoho logických děr a zbytečných postay. Celkově těžko hledat klady... Hilary má docela hezký nohy - slabé **(6.7.2013)

• numi

Příjemně mrazivá atmosféra, sympatické postavy, spooky prostředí - bravo! Jenže pak skončí první půlhodinka a s tou druhou přijde na řadu laciný rewind, který vše nejen obrátí naruby, ale hlavně zcela nepochopitelně film posune do kategorie prachobyčejných, zaměnitelných a hlavně také nefunkčních televizních voyeurských thrillerů.(10.3.2011)

Od nově resuscitovaného studia Hammer jsem nečekal prakticky nic. Od Hilary Swank, která je mi silně nesympatická, ještě mnohem méně. A o to víc jsem vlastně spokojený s tímhle malým nenápadným filmem, ve kterém je originalita pokládána za nadávku, ale který je slušně natočený a správně odsýpá. A co víc, jindy odporné Swank to celkem sluší a v nejedné scéně dokazuje, že má více než zajímavé tělo. Pokud by pokusy nového Hammeru pokračovaly ve stejnému duchu (jen už ne žádné další Let Me In, prosím), byl bych asi spokojený. A Christopher Lee? Potěší, ale kdyby tam nebyl, houby se stane.(11.2.2011)