Intimní past

Pasca

Intímna pasca

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Zajímavý námět a pár slušných scén se najde, ale moc jich není. Nebýt dobrého závěru šel bych s hodnocením nejspíš ještě níž. Jeffrey Dean Morkan jako psychopatický úchyl byl skvělý a určitě jeden z největších kladů. Hilary Swank je dobrá herečka, ale v the Resident se moc nepředvedla, poněvadž to není její styl a žánr. Dá se hovořit jako o průměrném thrilleru... 5/10 = 50%(14.2.2011)

Přestože se tomu nedá upřít snaha odvyprávět tuto snad už tisíckrát omletou zápletku zase trochu jinak, v globálu to je jen další atmosferický thriller o zmagořelém domácím s voyeurskými sklony. Hilary Swank je výborná herečka, což dokáže v několika scénách prodat i tady, ale celkově jí ta role nijak zvlášť nesedí. Naopak její vousatý oponent v podání Jeffrey Dean Morgana do toho domu plného tajných chodeb a maskovaných kukátek zapadá skvěle a člověku je ho někdy vážně líto. Bohužel kromě standardní závěrečné honičky je film v podstatě úplně statický, a to po hříchu i ve chvíli, kdy si to do bytu nakráčí Juliin přítel Jack, jenomže z očekávané bitky nemá divák vůbec nic. Tu a tam sice obecenstvo vystraší nějaká ta překvapivá lekačka, ale to je úkaz spíše vzácný, nehledě na to, že se filmaři nevyhnuli několika do očí bijícím klišé (mobily nemají v domě signál, ale to pouze tehdy když je třeba volat o pomoc; násilník se v jedné chvíli svíjí v agónii na zemi, aby za deset vteřin byl oběti v patách zase v plné síle atd.). No a když si k tomu připočteme i absolutně nulovou pointu, ve výsledku nám vyjde veskrze průměrná záležitost.(11.2.2011)

Od nově resuscitovaného studia Hammer jsem nečekal prakticky nic. Od Hilary Swank, která je mi silně nesympatická, ještě mnohem méně. A o to víc jsem vlastně spokojený s tímhle malým nenápadným filmem, ve kterém je originalita pokládána za nadávku, ale který je slušně natočený a správně odsýpá. A co víc, jindy odporné Swank to celkem sluší a v nejedné scéně dokazuje, že má více než zajímavé tělo. Pokud by pokusy nového Hammeru pokračovaly ve stejnému duchu (jen už ne žádné další Let Me In, prosím), byl bych asi spokojený. A Christopher Lee? Potěší, ale kdyby tam nebyl, houby se stane.(11.2.2011)

Co si pamatuju, nebylo to nejhorší, ale na druhou stranu uznávám, že už jsem to viděl před nějakou dobou, takže ty vzpomínky nejsou zrovna nejčerstvější. Nicméně určitě to není horor, nejsem si ani jistej, jestli tam jsou hororový prvky, spíš taková kombinace dramatu a thrilleru, ale to už by člověk fakt hledal zbytečnosti. Herecky je odvedená slušná práce, celkově vás film ale na zadek neposadí, zase taková pecka to určitě není.(13.11.2015)

• rostlinka

Scénář k filmu měl celkem tak asi 40 stran, podle mého odhadu. Sice nemám ráda moc ukecané filmy, ale filmy, kde se nemluví skoro vůbec taky nejsou žádná hitparáda. Hilary víc neoblečená než oblečená, dělajíc plno nesmyslů, prsklej magor, co trpí komplexem z dětství.... A vychází z toho slabší průměr.(7.10.2011)