Intimní past

• slovenský

Intímna pasca

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Líbila se mi hodně hra se světlem a stínem, sice to bylo jen na oko, ale pěkně natočené. Ve spoustě scén jsem si říkal tam někdo je a zkoušel jsem odhadnout odkud vyleze a ne vždy jsem se trefil, ale bylo to fajn. Příběhově je to ovšem jak podle pravítka, nikam to nezahne, vše je přesně dané a očekávatelné, takže na překvapení a zvraty lze zapomenout. Atmosféra i hudba si mě taky získaly. Samotná Hilary Swank už příliš ne, nějak se mi nelíbila nemohl jsem ji to uvěřit a k tomu příšerný dabing. Jeffrey Dean Morgan jako psychouš velmi pohodový a zároveň nechutný i když ve finále trochu moc toporný výkon. Vadilo mi provedení pozadí, celé je to jen jako divadelní hra, než jako film. Protože v obrovském baráku s desítkami bytů žije jen jeden vlastník, jeho děda a jedna nájemnice? Trochu uhozené, mohli potkávat více lidí, než ten náznak dole u výtahu. A s tím co se tam dělo, toho by si snad všiml kdekdo v okolních bytech, neli patrech. V tomhle směru hodně zabité a celé to film obrovsky sráží. Je v tom taková nesourodost vyprávění na jednu stranu vychytaná hra s kamerou a scénami, na druhou stranu nezvládnuté vyprávění a postavy. Nemůžu říct, že bych se nudil, bavilo mě to, tedy dávám lepší průměr. 6/10(14.4.2013)

• René.girl

Řekl by prosím Vás někdo režisérovi, že ten film zapomněl dodělat ????WTF???? 10% (a to jen kvůli hercům)(18.12.2011)

Bohužel neoriginální ale na druhou stranu koukatelný thriller (nikoliv horor) s Hilary Swank v hlavní roli. A vidět stařičkého Christophera Lee potěšilo :) 65% !(13.2.2011)

• TeeAge

| Scenár: Antti Jokinen, Robert Orr, Erin Cressida Wilson | Hudba: John Ottman | Produkcia: Simon Oakes, Cary Brokaw, Guy East, Nigel Sinclair | Distribúcia: Exclusive Film Distribution | Štúdio: Hammer Film Productions | Rozpočet: 20 miliónov $ |(21.1.2011)

Od nově resuscitovaného studia Hammer jsem nečekal prakticky nic. Od Hilary Swank, která je mi silně nesympatická, ještě mnohem méně. A o to víc jsem vlastně spokojený s tímhle malým nenápadným filmem, ve kterém je originalita pokládána za nadávku, ale který je slušně natočený a správně odsýpá. A co víc, jindy odporné Swank to celkem sluší a v nejedné scéně dokazuje, že má více než zajímavé tělo. Pokud by pokusy nového Hammeru pokračovaly ve stejnému duchu (jen už ne žádné další Let Me In, prosím), byl bych asi spokojený. A Christopher Lee? Potěší, ale kdyby tam nebyl, houby se stane.(11.2.2011)

• Hilary Swank