Intimní past

Pasca

Intímna pasca

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Napínavý horor, který zaleze pod kůži, protože je perfektně natočený a zahraný. Mladá doktorka Juliet Deverau narychlo shání byt v centru New Yorku a ozve se jí sympatický majitel domu, který nabízí levné bydlení v dobré lokalitě. Jenže co je laciné, je také dvakrát placené, a v tomto případě nějaký ten ušetřený dolar přijde nakonec novou nájemkyni pořádně draho. Majitel je totiž výstavní maniak, který se do svého objektu chorobně zamiloval a pozorovat jej bude ve dne v noci a nezůstane rozhodně jen u pozorování dírou ve zdi. Trochu sexuálního povyražení jistí injekční stříkačka s uspávadlem a Jeffrey Dean Morgan může na Hilary Swank rajtovat až do rána. Není to rozhodně první thriller svého druhu, kdy je osoba poskytující bydlení psychicky narušený jedinec, který udělá maximum, aby jeho nájemník mu byl po vůli. Jenže tady nehrozí, že to bude nuda, nebo že to bude slabě zahrané. Právě naopak. Hvězdné obsazení zaručuje maximální husí kůži a zvláště Jeffrey Dean Morgan byl dost ujetý uchylák, z kterého šel opravdu strach a půvabná Hilary Swank pak byla tím pravým křehkým objektem, který maniakovi nedá spát. Divák nemrava si však na své nepřijde, protože voda ve vaně v níž Hilary masturbuje, je proradně kalná, a když vylézá z vany, tak je vidět přes zamlžené sklo, ale odvaha filmu v některých scénách opravdu nechybí. Finále také mělo slušné grády a nastěhovat se do domu, jehož majitelem je Jeffrey Dean Morgan, bych opravdu nechtěl, ale pak by zase nevznikl tento zajímavý thriller v kvalitní režii finského režiséra s dokonalým hokejovým jménem.(8.2.2011)

• Avalon820

Největším problémem The Resident je rozhodně scénář, který je skoro až neuvěřitelně slabý a omletý a kvůli němu jde vlastně ke dnu i všechno ostatní. Stopáž (i navzdory své krátké délce) je dosti násilným způsobem natahována, herci nemají v podstatě co hrát (navíc mě velmi zaráží přítomnost Hilary Swank), dialogy jsou podivné a i když by se našlo pár kladných stránek (kamera, hudba, záverečná akční scéna) pod návalem zmíněného už nemohou zachránit zhola nic. A prazvláštní český dabing výslednému dojmu pak už jen nasadil korunu.(3.6.2012)

• honajz

Zdlouhavá nuda, kde není o co hrát. Po půl hodině víme, je nám prozrazeno, oč jde - ostatně, chytří už tušili - a pak už jen sledujeme, jak vše spěje k ještě více očekávanějšímu a nijak originálnímu konci. Plus za kameru, i když vidět Hilary Swank nahatou není žádné velké terno. Mít to ještě nějakou rovinu navíc, ještě nějaký subplot, mohlo to být zajímavější. Třeba linie s Christopherem Lee je trestuhodně nevyužitá. Ano, takhle vypadají scénáře rychlokvašných rychlokvašek z rychlovarných rychlokurzů spisovatelem a scenáristou snadno a rychle do 30 minut. Btw, docela by mě zajímalo doznění - tedy, co holka POTOM dělala?(3.10.2013)

Tak blbý český název filmu vymyslel kdo? To mělo jako diváka nalákat nebo co? Z toho úchylného pana domácího mě mrazilo v zádech a přitom vypadal jako sympaťák, pak ale ukázal svou pravou tvář. Já se nedivým, že v tom domě neměl do příchodu Juliet jediného nájemníka. Jako na trní jsem očekávala, jak to všechno vygraduje. Dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela, i když ono je to jasné už od začátku. S hororem nemá tenhle film nic společného.(14.7.2011)

• AppleCore

Wow, to je úplně prvně od dob co tu jsem, kdy mám možnost hodnotit jako první :) Tak tedy: Obří spoiler! Co tohle mělo znamenat?! Začáteční titulková pasáž za ráznýho hudebního doprovodu naznačovala, že nám bude servírovanej kotel, jenž nás zarazí na dno křesla, a tak jsem se těšil, co bude následovat. Následovalo tohle: Hilary Swank běží, Hilary operuje, Hilary našla byt, Hilary se seznamuje s majitelem, hurá a tak dál. Prvních třicet minut čekáte co bude, v zápětí se začne cosi málo dít, ale to tak, že se neděje vlastně nic. Z majitele se pak vyvine klišovitá svině a z Hilary běžná filmová nána, která v zápalu záchrany několikrát zapomene na závěrečnej kick, jenž by jí zbavil trápení (a tak je film o pár minut delší). Kamera, ta se čas od času o něco pokouší. To, co dělá, nemá ale žádnej vyšší smysl (pro oko efektní nájezd kamsi pro zastření pitomosti zbytku). Christopher Lee je tam úplně zbytečně, Lee Pace je nevyužitej (jednou spadne ze schodů a o pár minut pozdějc ho Morgan sejme), Komediant podal svojí roli nemastně neslaně a Hilary, byť jí tam kamera snímá jako erotickou bombu, nemá v tomhle filmu vůbec co dělat (nešlo jí to)! A ten konec! Viděl jsem už dost debilních klišé konců, tenhle ale vede (mít to alespoň hutnou atmosféru). Závěrem snad jenom podotknu, že to nemá s hororem nic společnýho(7.2.2011)