Intimní past

• slovenský

Intímna pasca

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Tristně prohýřený potenciál, protože i když se jedná o již tisíckrát omletý koncept, Hilary Swank s J.D. Morganem tvoří na plátně výbornou dvojici a při troše snahy o alespoň náznak jakési invence to mohlo celé dopadnou podstatně lépe. Plochost scénáře a až na zlaté výjimky absence napětí společně vytvářejí dojem horšího žánrového průměru, který je sice koukatelný, ale určitě ne zapamatovatelný. Asi jsem prostě od té severské režie čekal s ohledem na daný žánr něco trochu jiného. Na druhou stranu jako jednohubka s občas odhalenou Hilary Swank to celkem funguje.(2.8.2014)

Líbila se mi hodně hra se světlem a stínem, sice to bylo jen na oko, ale pěkně natočené. Ve spoustě scén jsem si říkal tam někdo je a zkoušel jsem odhadnout odkud vyleze a ne vždy jsem se trefil, ale bylo to fajn. Příběhově je to ovšem jak podle pravítka, nikam to nezahne, vše je přesně dané a očekávatelné, takže na překvapení a zvraty lze zapomenout. Atmosféra i hudba si mě taky získaly. Samotná Hilary Swank už příliš ne, nějak se mi nelíbila nemohl jsem ji to uvěřit a k tomu příšerný dabing. Jeffrey Dean Morgan jako psychouš velmi pohodový a zároveň nechutný i když ve finále trochu moc toporný výkon. Vadilo mi provedení pozadí, celé je to jen jako divadelní hra, než jako film. Protože v obrovském baráku s desítkami bytů žije jen jeden vlastník, jeho děda a jedna nájemnice? Trochu uhozené, mohli potkávat více lidí, než ten náznak dole u výtahu. A s tím co se tam dělo, toho by si snad všiml kdekdo v okolních bytech, neli patrech. V tomhle směru hodně zabité a celé to film obrovsky sráží. Je v tom taková nesourodost vyprávění na jednu stranu vychytaná hra s kamerou a scénami, na druhou stranu nezvládnuté vyprávění a postavy. Nemůžu říct, že bych se nudil, bavilo mě to, tedy dávám lepší průměr. 6/10(14.4.2013)

Přestože se tomu nedá upřít snaha odvyprávět tuto snad už tisíckrát omletou zápletku zase trochu jinak, v globálu to je jen další atmosferický thriller o zmagořelém domácím s voyeurskými sklony. Hilary Swank je výborná herečka, což dokáže v několika scénách prodat i tady, ale celkově jí ta role nijak zvlášť nesedí. Naopak její vousatý oponent v podání Jeffrey Dean Morgana do toho domu plného tajných chodeb a maskovaných kukátek zapadá skvěle a člověku je ho někdy vážně líto. Bohužel kromě standardní závěrečné honičky je film v podstatě úplně statický, a to po hříchu i ve chvíli, kdy si to do bytu nakráčí Juliin přítel Jack, jenomže z očekávané bitky nemá divák vůbec nic. Tu a tam sice obecenstvo vystraší nějaká ta překvapivá lekačka, ale to je úkaz spíše vzácný, nehledě na to, že se filmaři nevyhnuli několika do očí bijícím klišé (mobily nemají v domě signál, ale to pouze tehdy když je třeba volat o pomoc; násilník se v jedné chvíli svíjí v agónii na zemi, aby za deset vteřin byl oběti v patách zase v plné síle atd.). No a když si k tomu připočteme i absolutně nulovou pointu, ve výsledku nám vyjde veskrze průměrná záležitost.(11.2.2011)

• Skip

Vůbec nechápu, že někdo investoval do takového filmu. Ne že by byl vyloženě špatný, ale když už si někdo vybere takové téma, měl by přijít s něčím novým, vložit do toho aspoň trochu invence. Nic takového se nekonalo, takže tu máme už mnohokrát viděné včetně záporákova neustálého "vstávání z mrtvých", dokud nedostane závěrečnou pecku a nezdechne.(13.3.2012)

Ajajaj... Horor ? To sotva. Thrillerová jednohubka s nesčetněkrát omletou zápletkou ? Ó ano. To bohužel nezachránila ani PANÍ herečka, jako je Hilary. Moc jsem se na ní těšil a nezbývá mi než doufat, že ve snad (pro mě) nejočekávanějším filmu loňského roku dostala prostor ke skutečnému hraní a ukáže tak, co v ní je. V tomto případě jsme viděli maximálně, co je NA ní (vskutku stále krásná ženská). Naprostý průměr ve všech směrech, ale kvůli Hilary přihmouřím obě oči ;-) 50%.(20.2.2011)