Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné hry Donalda Churchilla. Příběh je prostý: Jane navštíví Marcia, rozzuřená manželka jejího milence, s nímž se Jane schází několik let za manželovými zády. Marcia jí oznámí, že až se manžel vrátí, tak mu celou nevěru neprodleně oznámí. Zoufalá Jane neví, co dělat. Jedinou pomoc jí nabídne natěrač Walter, který pracuje v jejím bytě a scénu vyslechl za dveřmi. Jane s ním domluví, že před Marciou zahraje jejího manžela, jenže netuší, že narazila na zaníceného herce amatéra, který má konečně možnost zrealizovat roli Othella, která je jeho nejmilejší. Rozjede se bláznivá série scén plných nedorozumění a mystifikací. Natěrač, naprostý společenský outsider, se dočká neuvěřitelné přízně obou dam, které si na něm potřebují dokázat, že jedna je lepší než ta druhá. (TV Nova)

Chrustyn

TV adaptace divadelní hry o třech hercích z nichž ani jeden nehraje dobře. Nuda střídá nudu a TV Nova opět nepřekvapuje. ()

korbitch22

vynikající divadelní hra,kterou perfektně převedl do filmu jaroslav brabec.vim že se jedná o lacinou produkci z dílen odporné tv nova,ale bože!jan budař je drak,jeho natěrač je tak luxusní,že ho musíte milovat.nebo nenávidět,což je vidět na celkovém hodnocení.patřím do první kategorie,navíc...no..ehmm...jitka čvančarová......je prostě kus ženský!.-)ale pořádnej kusanec! ()

triatlet

Konkurenceschopná Nova! Alespoň proti velkofilmům typu Velkofilm vyznívá porovnání lehce pro adaptaci divadelní hry Donalda Churchilla "Natěrač". Jednoduchá dějová linie, v níž pobaví slovní přestřelky ve dvojicích, ale šmrnc má závěr, v němž se setkává trojice aktérů. Herecké obsazení skvělé, dovedu si představit, že by mě všichni tři (M.Issová, Čvančarová i Budař) stejným kouskem pobavili i v divadle. Navíc tam by byl mnohem lepší hudební doprovod. Protože ten zvolený Novou působil rušivě. ()

VenDulin85

Na divadle (u mě konkrétně Slezském divadle v Opavě) je to skvost, kdy se prostě celou dobu mlátíte smíchy. Filmový háv tomu sebral veškeré kouzlo a i když je Budař tím nejlepším natěračem - hercem amatérem, nedosahuje to těch kvalit, které by si divák zasloužil. Jinak zápletka hry Donalda Churchilla je jednoduchá a krásná- jak lépe ututlat nevěru, než s dobrovolným spoluaktérem? To, že je onen týpek zapálený herec, může být na škodu. Obzvlášť když neudržíte vážnou tvář a začnete se při pečlivě připravené a nacvičené scéně chechtat... ()

SOLOM.

Jako divadelní hra to mohla být bomba – nevím nebyl jsem na ní, ale jako film /komedie TV NOVA nic moc. Mé očekávání vzhledem k hereckému obsazení bylo mnohem větší. Přitom zpočátku se zdá, že by to mohla být opravdu dobrá podívaná. Sexy Jitka, Budaře mám jako herce celkem rád a Issová si zpočátku taky nevedla špatně. Dokonce se tu objeví několik povedených scének, hlášek a i humor neměl chybu. Jenže zhruba od poloviny se to začalo zhoršovat. Zábava šla stranou, přišel nucený humor a ještě k tomu neuvěřitelné přehrávání ze strany všech tří zúčastněných...Jakoby chlastali během natáčení doopravdy. Což je celkem škoda, protože to mělo dobře našlápnuto k úspěchu...40% ()

Morholt

I přes krátkou stopáž Natěrač místy nudil. Těch Budařových divadelních přednesů bylo příliš mnoho a podobně by šlo zkrátit i nacvičování celé akce "náhradní manžel". Ale zasmál jsem se, to zase jo. Budař si s přehledem střihl dalšího ze svých trotlů, Martha Issová jako podváděná manželka bavila každou větou a Jitka Čvančarová, byť má hranici svých hereckých možností relativně nízko, potěšila jak výkonem, tak vizáží. Kratší by bylo lepší, ale i delší bylo víc než dostačující. 65% ()

Handle

Na film jsem šel koukat s tím, že to bude velká a trapná hloupost, ale mě osobně to překvapilo a to věřte, že já jsem přímo alergickej na tyto novodobé české skvosty - rádoby zábavné, rádoby vkusné. Ale ač to má nízké hodnocení (které po shlédnutí filmu moc nechápu) mě to prostě sedlo. Bavilo mě to a vážně jsem se smál jak malej. A vůbec, ty herecké výkony všech tří herců mě přišly hodně dobrý. Takže nač taková kritika ? Film vidím tak na 70%, něco mezi 3 a 4*, ale na české poměry se přikláním k tomu lepšímu.. ()

6thSun

Budař zachraňuje naprosto všechno. Přitom tam potenciál byl a tlačil se ven, jenže byl celkem systematicky zasedáván panem Brabcem, kterej to zase neukočíroval a čím dál víc to vypadá, že jeho forma navždy odešla po televizním filmu PF 77. ()

Tommassi3

"Já se vám omlouvám, madam !! Já jsem to pokazil !! Ale víte co.. Ona zrovna přišla a nejednou zničehonic se začala svlíkat.. A já jsem chtěl samozřejmě držet tempo, tak jsem se taky začal svlíkat, že jo.." ;) ()

Lyli

Zrovna mi došlo, že to vidím už po třetí. A vlastně nemám moc problém. Divadelní hra, zpracovaná pro televizní konzumenty. Tak proč ne? Dost lidí se jinak než skrz telku k divadlu už nepřiblíží. Klidně snesu, ale víc jak tři nedám. ()

Beznoh

Vždyť to byla sranda, prostě komedie. Podle mě vážně povedená, hezky zahraná role natěrače, který si dokáže domyslet co a jak udělat, aby dosáhl svého. Nechápu proč to všichni hodnotí takhle nízko, ve svém žánru to bylo super a nic jiného od toho není důvod očekávat. Super komedie... ()

F.man

Nechápu kde Nova vzala nápad natáčet divadelní inscenace, ale jestli mají zájem v nich pokročovat dále, ať s mojí maličkostí do "píplmetru" nepočítají. A co nechápu vůbec - proč do toho lezou rozumní lide jako Budař a Issová? ()

Kryton

Tak předně hodnotím posledních cca 20 minut, které jsou vydařené. Hlavně díky trojce herců i když spíše dvojce. Budařův natěrač je mírně přehrávaný, ale spolu s Issovou jsou to oni , na které se rádo dívalo. No a celková myšlenka funguje dobře v divadle a rozhodně bych dal více. Jenže mě TV formát připadal přes hodinu o ničem. Komedii nezlepšíte tím, že zrychlíte pohyby postav. To pak vypadá jako, že se vám rozbilo video anebo se herci nadopovali. Btw. vydělat si a ještě si dvakrát vrznout. No není to príma brigáda? ()

monsieurR

Geniální počin o nejlepším odpoledni jednoho natěrače. :-) Ovšem musím souhlasit, že patří spíše do divadla. 4 hvězdičky, už jenom abych trochu zlepšil zdejší podhodnocení. ()

Historik

Dopadlo to jako vždy, když se (údajně) úspěšná divadelní hra zadaptuje pro televizi. Tedy ne moc dobře. Jelikož jsem to neviděl v divadle, nemohu srovnávat, ale v televizi to zas tak velká legrace nebyla. ()

ivishka

Tohle je pro mě naprostá špička mezi pokusy o to zfilmovat divadelní hru :-). Miluju herectví Jana Budaře a udělat takhle se třemi herci jímavou, koukatelnou a zajímavou televizní "hru" je perfektní. Nejvíce mě bavila postava natěrače s jeho profesionalitou vlastně zobrazenou po celý film - jak v profesi natěrače tak herce a nekontrolovatelné výbuchy smíchu Jitky Čvančarové. Přišel k tomu jako slepý k houslím a vlastně si dobře vydělal a taky dvojnásobně užil :-D. Není radno házet všechny české herce a filmy do jednoho pytle, protože vyjímka potvrzuje pravidlo. ()

blackrain

Divadelní hra musela být mnohem lepší a humornější. Čekala jsem jiné rozuzlení celé situace. Myslela jsem si, že se natěrač a paní Komárková na paní Hornovou domluvili, aby ji vytrestali za manželovu nevěru. Nebylo to mu tak. Jednu chvíli jsem přemýšlela o odpadu, ale nepřišla jsem na jediný důvod, proč ho dát. ()