Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

jan152 odpad!

Dva debilové prdí, serou a krkají. To by se neodvážil natočit ani Troška. Jinak to mohla být skvělá zábava na úrovni Masky, nebýt americké představy, co musí být v každé komedii, aby byla opravdu, ale opravdu humorná. ()

smajki

Dva dementi na cestě napříč Amerikou do Aspenu (i přestože francouzi jsou blbci :D), aby vrátili kufr neznámého obsahu, pro jejíž majitelku jsou zase naprosto neznámí oni. Jim Carey s jeho gumovou držkou mě nikdy nepřestane udivovat a Jeff Daniels mu svou debilitou zdatně sekunduje. Vše je jednoduché, předvídatelné a absurdní a všechno je to super. ()

igi008

Tak toto je samozrejme klasika, aj keď trochu šialená, určite na svoju dobu výborná komédia. Divák nemôže čakať hlbokú myšlienku, ale určite sa zasmeje na vtípkoch hlavných hrdinov, dvoch skvele si sekundujúcich hercov. Beriem to za klasiku uletenej komédie, ktorá je svojho druhu naozaj pomerne kvalitná. (75%) ()

jericho001

Klasiks jak ma byt.jim ma opravdu gumovy oblicej a ty jeho grimasy nemaji chybu no a jeff ten je mu skvelym partnerem.film je prospikovany tolika forky ze se to proste neda se chlamat.jo a u me vitezi dabing duo Tuma-Dlouhy je to vetsi sranda a oba perli viz papousek Peta.co se mu stalo?upadla mu hlava byl uz moc starej.ja jsem nadmiru spokojen. ()

Krastom

Jako malý kluk jsem tuhle komedii miloval. Legendární scény a hlášky z filmu se mi zaryly hluboko do podvědomí. Jim Carrey je dokonalý komik a toho blba zahrál vážně dokonale. I po letech se vždy dobře u této komedie pobavím. Za mě pět hvězd. ()

Jarsey

Zřejmě tento film patří do těch lepších komedií s Jimem Carreym. S Jeffem Danielsem vytvořil povedenou dvojku, námět je tak jednoduchý a primitivní, až je dobrý, vtipy jsou povedené, herecké obsazení kromě dvou hlavních hrdinů neurazí, ale jinak už nikdo jiný nevynikne. ()

Wiceman

Jeden z filmů, u kterýho člověk prostě vypne a kochá se záplavou debilit, co jsou američani schopný vyprodukovat a překvapivě Vám to v tomhle případě udělá dobře :D Komedie je to opravdu šílená. Co čekat od pitvořícího se Jima Carreyho co by Loyda Christmase, ale co je pro mě překvapení, že i jindy Jeff Daniels seriózní a dramatickej herec je ze sebe schopnej taktéž udělat ještě většího blba než Carrey :D Harry Dunne je totiž stejně vypatlanej jako Loyd a proto jim to tak dobře klape. Gagy jsou fakt luxusní a celý je to podložený i docela fajn hudbou. Bavil jsem se, ale pět hvězd rozhodně nedám už jen z principu, že jde o střelenou americkou komedii o dvou retardech :D ()

Pelidor odpad!

Pamatuju si ,že pro mnohé to byla před dvaceti lety téměř kultovní komédie ,ale já se z toho ještě dneska vosypávám. A nejhorší byla ta Jimova gumová držka. Fuj!! ()

failik

Vzpomínky na dětství, stará VHS a gumový ksicht Jima Carreyho. Tohle je komedie, která vždy pobaví a je mi jedno kolikrát jsem ji už viděl a nebo jestli znám všechny vtipy nazpaměť. "I like it a lot." ()

PowPow

Jim Carrey je neskutečný. Je to zábavné, zvlášť ta road movie část, ten závěr ale měl větší potenciál na nějaké vtipné vyústění (nemyslím scénu s autobusem, ale s těmi penězi a padouchy). ()

PanIncognito

Ten bláhový a jednoduchý humor je zde opravdu velmi úspěšný, především díky hereckému duetu. Díky jejich talentu dokonale ty nesmyslné situace na hraně trapnosti a debility zabírají. Tvůrci se zkrátka nebáli a tak diváka čeká salva smíchu... :D (viděno s 1. dabingem) ()

jumptheshark

Kdybych měl vybrat jednu komedii, u které jsem se smál téměř od začátku až do konce, byla by to tahle. Hlavním tahounem filmu je bezesporu ústřední dvojice blbů v podání Jima Carreyho a Jeffa Danielse. Šílené scénky se střídají jedna za druhou a vy se budete smíchy popadat za břicho... Ani po letech mě pak nepřestává udivovat výkon do té doby spíše herce vážných rolí Jeffa Danielse, který co se týče šílených grimas je pro mistra tohoto oboru Jima Carreyho důstojným parťákem. Pro mě osobně jedna z nejlepších komedií, kterou si můžu pustit třeba po stoosmnácté a vždy se u ní pobavím stejně, a s přehledem nejlepší snímek od bratří Farrellyových. A ten parádní soundtrack! Tyhle písničky si přehrávám v hlavě ještě do teď... ()

mp5991

Pravděpodobně nejpřeceňovanější a nejhorší "komedie", co jsem kdy viděl. Mám rád i debilní humor a mám rád Jima Carreyho, ale tohle na mě nějak nefungovalo. Všechny vtipy jsou strašně předvídatelné a mám pocit, že naprostou většinu jsem už viděl jinde a lépe. Navíc mi hlavní dvojice byla dost nesympatická, což je ještě podtržené tím, že se jim ze všeho podaří nějak vycouvat, i když by v každé druhé scéně zasloužili minimálně přes hubu (hlavně za ten skoro úvodní kousek s andulkou bych vraždil). ()

Shellou

Když jsem film viděl jako puberťák, hodnotil bych štědřeji. Teď mě ta hloupost nějak vytáčí (asi jak jí je v reálném životě čím dál tím víc). Psí auto je ovšem skvělé dodnes ;-) ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)