Těžká rozhodnutí

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

• Pavlínka9

Americké drama, které podle mého názoru nepřineslo nic zas tak zásadního a zajímavého. Sice zajímavé téma, jelikož nemoc, o kterou se zde jedná není moc známá, ale i tak se jinak jedná o klasickou "rodinnou tragedii", kdy tatínek překročí svou stanovenou hranici a jak jinak bojuje o životy svých dětí. Pro mě zde bylo hlavně negativum v podání Harrisona Forda, který nepatří zrovna k horní hranici mých oblíbených herců, tudíž mě ani jeho výkon nezaujal, stejně i Brendan Fraser. Nejlepší na celém snímku byla pro mě jedině mladá dívka Megan, která žila život upoutaný na vozíku a její rázné a upřímné chování se odvíjelo od toho, že ví, že se dožije cca už jen jednoho roku života...To se mi moc líbilo, ale jinak -na film se znovu rozhodně nepodívám.(11.4.2010)

Mne sa filmy podľa skutočnej udalosti veľmi páčia. Mám rád "brnkanie na city" a keď sa k tomu pridajú skvelí herci ako Harrison ford a Brendan Fraser tak vznikne síce nedocenený, ale skvelý film. Znova sa ukázala pravda odveká - realita občas napíše takú kapitolu príbehu, že by ju nenapísal ani ten najlepší scenárista..;-)(2.8.2013)

Průměrná známka za průměrný film. Četl jsem tu špatná hodnocení Fraserova výkonu, já ovšem naopak považuju Frasera za jediný kladný bod celého snímku. Klišé ve filmu se nerovná klišé v životě, ovšem v Extraordinary Measures právě tohle klišé vyčnívá nad ostatní nedostatky filmu. Prvoplánové hraní na city diváka by se dalo překousnout, kdyby bylo napsáno míň očividně. Po řemeslné stránce se mi fakt líbily některé kamerové záběry, ovšem velice brzy byly zapomenuty pod nádavkem emočních ataků, a tak se holt tenhle prvoplán nevydařil dle mých očekávání. Věřil jsem opravdu v nehollywoodský film, nepodařilo se, nevadí, jedeme dál. Ztrátou času bych ovšem EM nenazýval, koukat se na to skutečně dá a skutečně místy i baví a místy i s hrdiny soucítíte. [DVD](24.7.2010)

• dobytek

To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil.(6.4.2012)

Ocenil by som prvé desiatky minút snímku, kde sa zoznamujeme s jednotlivými postavami a ich motívmi. Celá táto časť patrí k tomu lepšieme, dopomáha k tomu pokľudná hudba a používané stmievačky medzi scénami. Neskôr začne film skĺzavať do nekonečných rokovaní s byrokraciou, firmami a sponzormi dobrý azda k životopisnému filmu o vynálezcovi správneho lieku a stráca svoj počiatočný drive. V konečnom efekte tak vzniklo zaujímavé, jednoduché, ale priemerné dielo na tému, ktorú málokto pozná.(28.4.2010)

• - Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)