Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nestárnoucí Harrison Ford se tentokrát objevuje v civilním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Jako doktor se spojí s rodiči v podání Brendana Frasera a Keri Russellové, jejichž děti trpí smrtelnou genetickou poruchou. Zatímco zoufalý otec shání potřebné peníze, doktor se snaží vyvinout příslušný lék. Hlavními trumfy filmu jsou Fordův a Fraserův těžký hvězdný kalibr a hlavně nadčasovost tématu. Skotskému režisérovi Tomu Vaughanovi se ve vyprávění podařilo vyvážit vědecké bádání s napínavým sháněním peněz i dávkou nezbytného sentimentu. Díky tomu vznikl nečekaně nehollywoodský snímek, jenž mimo jiné ukazuje, jak podobné lékařské výzkumy vznikají a jak jsou financovány. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (89)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Nikdá jsem neslyšel o Pompeho chorobě, ani o Johnu Crowleym či doktoru Stonehillovi. Jejich odkaz se však stal nesmrtelným, a tak po něm musel sáhnout Hollywood (pochopitelně). Sáhla po něm televizní stanice CBS, která se tímto vydala do neprobádaných vod s velkými rybami jako WB nebo 20th... Televize jde z filmu cítit téměř polovinu stopáže, místy dokonce atakuje pomyslnou hranici Hallmark feelingu. Nicméně herecké obsazení je jedním z mála aspektů, které na televizní vzezření dávají zapomenout. Příběh napsal sám život, ten tedy komentovat nehodlám, musím však říci, že jsem se docela bavil. Harrison Ford to stále ještě umí a Brendan Fraser taky, když chce. Když sečtu klady a zápory spolu s tím, co ve mně film zanechal, tak sahám na průměrné hodnocení. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

No, kde zacat? Asi tragickym hereckym vykonom Brandana. Ten chlap by proste nemal hrat a tato rola, v ktorej by mal ucinkovat niekto lepsi ako len s herec so ziadnou mimikou a schopnostou vyjadrit iba dva pocity. Vsetko to bolo tak strasne prvoplanovane, sterilne, umele, bez stipky emocii a prepracovanosti. Je velka skoda, ze sa tohto filmu nechopil niekto schopnejsi, urcite sa z toho dalo vymackat viac. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

A víte co, mně se to docela líbilo. Těžké rozhodnutí není bůhví jak geniální film, ale má silnou dvojku Ford, Fraser, která když do toho bouchne, tak se dějí věci. Jen je zvláštní, že jsem o té nemoci v životě neslyšel a najednou ve filmu vidím takových nemocných dětí, kteří ji mají. Krom toho životní příběhy jsou na příběh stejně nejlepší. Není nic lepšího, než když Vám na konci filmu poví, že je podle skutečné události a představí všechny protagonisty, jak to s nimi dopadlo. Jasný, stoprocentní pravda v tom nebude, ale člověk ten příběh alespoň dojede do absolutního konce a nenechá diváka čekat k otevřenýmu konci, co scénáristi kolikrát mají tak rádi. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Neubráním se srovnání s nedávno zhlédnutým My Sister's Keeper. I když jsou oba filmy o něčem jiném, něco je spojuje - umírající dítě/děti a snaha jejich rodičů je zachránit. Jenže zatímco to v My Sister's Keeper funguje, má to tu správnou atmosféru a příjemné obsazení, tady, ať jsem se snažil sebevíc, jsem neměl ten správný pocit obav o dětské hrdiny. Protože kdykoliv se něco stalo a měl jsem mít strach o ty malé, jsem nic necítil (a navíc se to převážně do pěti minut vyřešilo). Chyběl mi zde takový ten pocit beznaděje, který jsem zažíval právě u výše zmíněného filmu. Navíc, s takovýmhle obsazením jsem čekal víc. Fraser nebyl zas tak špatný, Ford byl dobrý, ale tady prakticky hrál jen v dvou polohách (klidný a naštvaný). O Keri Russell naopak můžu říct, že mě příjemně překvapila. Suma sumárum je Extraordinary Measures průměrným dramatem se silným příběhem a ještě silnějším (ale bohužel promarněným) potenciálem. Ano, potenciál to fakt mělo… ()

Galerie (58)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)
  • Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)

Související novinky

Tak kdy bude další díl?!

Tak kdy bude další díl?!

11.01.2010

Spidey, Indy, Wolvie a Spockie – ti všichni chystají návrat. Kdy se jich ale dočkáme? Začněme jistotami: studio Paramount Pictures oficiálně stanovilo datum premiéry Star Treku 2 na 29. června 2012.… (více)

Reklama

Reklama