Reklama

Reklama

VOD (1)

Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (300)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Hmmm ... průhlednou přímočarost a prostoduchou předvídatelnost u romantických komedií zpravidla neřeším, ovšem hlavní hrdinové by snad měli mít nějaké charakteristické povahové rysy. Rozhodně by se neměli projevovat jako lehce schizofrenní jedinci, jejichž chování se bez zjevné příčiny nadmíru vrtošivě a naprosto nelogicky proměňuje. Ucházející jako nezávazný sled scének, které spolu nikterak nesouvisejí - ovšem dosti katastofální jako komedie, která by se měla někam ubírat, tudíž by měla řešit nějakou zápletku a disponovat odpovídající koncepcí. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Irsko a Amy Adams - to nemůže zklamat, říkala jsem si před filmem A taky že ne. Navíc ten Ir je fakt sympaťák a s někým takovým si umím představit život. Přestupný rok je romantická komedie, která vám dá přesně to, co od ní čekáte. Zejména ta irská příroda je prostě krásná. A pak se mi líbila ta scéna, kdy si Amy prohlíží prsten a všechno jí to dojde. A ten požár. A jak jdou na hrad u nádraží. A jak nabíjí telefon v Declanově hotelu. No, zkrátka je tu celá řada scén, které mi uvízly v paměti. ()

Reklama

spaceboyCZ 

všechny recenze uživatele

Stejne jako mne Amy Adams neskutecne stvala v Julie&Julia, tak mne stvala tady. Tohle neni a nikdy pro mne nebude filmova herecka, jeji vyraz je toporny, stale stejna poza, brrrrr. Zato Matthew Goode, to je klasa. Jeho Declan tahne cely film, od prizvuku, pres jeho hlasky a narazky az po chovani...proste perfektni. Tenhle film by byl mnohem lepsi, kdyby si tvurci vybrali jinou hlavni predstavitelku (i provarena Katherine Heigl by to zvladla lepe). Skoda toho...takhle to zabredava do prumeru klasickych romantaren, nicmene, zde je to prospikovano Irskym prizvukem a skvelymi hlaskami hlavniho hrdiny :)) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Nafoukaná fiflena z velkého města se vydává do irského Dublinu aby požádala o ruku svého nezajímavého přítele a po cestě potká buranského cynika, který jí doprovází a zcela neočekávaně obrátí vzhůru nohama její rozhodnutí o svatbě. Naprosto standardní ničím překvapivá a hlavně neskutečně naivní a kýčovitá pohádka, která však dokáže zaujmout a to díky nádhernému prostředí irských vesniček a sympatickému -míněna je samozřejmě hlavní herecká dvojice- hereckému obsazení, kterému sice neuvěříte ani nos mezi očima ale příjemně se na něj kouká. Škoda, že film neskončil o deset minut dříve, působil by mnohem příjemněji a uvěřitelněji. Ale co, po celou dobu to je kýč, tak i konec tomu musel odpovídat. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Ničím nevybočující z řady. Romance tu moc nehledejte, mezi ústřední dvojicí to vůbec nejiskří, Amy Adams je strašně prkenná (Matthew Goode se taky moc nepředvedl) a navíc je jen v jedné scéně ve spodním prádle. Samotná premisa už je sama o sobě dost přitažená za vlasy, nezbývá tak nic jiného, než koukat na nádhernou irskou krajnu (sem tam zpestřenou nevkusnými vizuálními doplňky (digitální hrad). Sice tam pořád prší, pořád je zataženo a vlastně se tam toho moc neděje, ale přesně takové počasí já rád a tak bych neváhal a do Irska na dovolenou odletěl. Stejně jako Přestupný rok okamžitě po zhlédnutí odletěl, ale do koše. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)
  • Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno