Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

pride

V Toskansku som bol a to bol jediny dovod preco som to pozeral a to prostredie je skutocne carovne. Film mal akurát pekné farby, inak asi nič. ()

Levak.Bob

Oproti jiným žánrově podobným filmům jsou Dopisy pro Julii o leccos zábavnější a docela mě i bavilo sledovat příběh a pátrání staré paní Clair s jejím polopubertálním synem Charliem a novinářkou Sophie. :) ()

Sagisia

Film, který na nás tolik zapůsobil svým prostředím, že inicioval naši cestu do Verony a kolem jezera Lago di Garda :) A ano, je to hroznej slaďák a ten konec je hroznej, ale přesto pro mě pořád spadá do kategorie "ale ani trochu mi to nevadí". Myslím, že jednou za čas nikomu pořádná porce prosluněné romantiky neuškodí. Doporučuju přečíst zajímavosti tady nahoře, protože pak je to ještě romantičtější! PS: Opravdové dopisy pro Julii působí dost nechutně. Turisté totiž evidentně neznají kancelářskou gumu šetrnou k omítkám a dopisy přilepují žvýkačkama, který pak po otrhání dopisů pokrývají nonstop celé stěny průjezdu vedoucího ke Casa di Giulietta. Brrr. ()

kakyn

Klasická a lehce předvídatelná romantika kterých tu kolem jak hub po děšti. Není to nuda ale když už je vám dopředu jasné jak to celé skončí, tak už jen čekáte kdy bude konec a vy pak můžete s úsměvem říct " Já to říkal..." Jo hraje tam sice Amanda Seyfried, která do takovýchhle rolí pasuje ale i tak je to jen další obyčejná a průměrná romantika. ()

Syna.1990

Roztomilá romantická komedie se sympatickými hlavními představiteli, k tomu nádherná italská atmosféra a výborně zvolená hudba. Film, který zahřeje u srdce. ()

l.enik.c

Typická, předvídatelná, hodně sladká romanťárna, které normálně hodnotím 3*. Ale tato si mě získala o trochu více tou Itálií, kde jsem nikdy nebyla a neskutečně jsem záviděla Sophie její putování těmi kouzelnými místy. Takže za jedinečnou atmosféru o hvězdičku víc. ()

marek29

Klasická a silná romantika z Itálie. Amanda v prvním filmu nevypadá přiblble. Vybízí to k prožití něčeho podobného. Asi dobrý ale jen pro romantické nadšence. Jinak ne :) ()

PlysovyMacko

Hlavná  hrdinka vďaka turistickej atrakcií pomáha starej pani nájsť dávno stratenú lásku a uchmatnúť si trocha romantiky aj pre seba. Scéna stretnutia babky a jej starého milenca je najkrajšia scéna filmu. Príbeh sa odohráva v peknom prostredí, ale ako celok je trochu mdlý. ()

gidziga

Prečo sa na romantických filmoch kritizuje ich nevieryhodnosť????? Však práve TO ich robí romantickými, predsa čím sú rozprávkovejšie, tým sú romantickejšie. preto sa mne Listy Júlii páčili. Krásne Taliansko dodávalo atmosféru a zohrialo ma pri sledovaní počas chladného večera. POstavy boli veľmi roztomilé a potešili (najmä Charlie bola celkom zábavná postava), lebo v romantických komédiách sa mi často jeden z hlavnej dvojice moc nepáči. Čo však môžem vytknúť (ako aj ostatní kolegovia) je klišé, nezaškodila by nejaký ten originálnejší motív a prekvapujúcejšie zvraty. Napriek tomu boli Listy pre Júliu krásna romantika. ()

lulu37

Jak som sa ja tešila na Gaela...škoda ho tu :D ale tak musím priznat, že christopher je tiež velký fešák :) ale k veci. Predvídateľný dej, šablóna, happyend...ano ano ano, ale listy pre Júliu je romantická komédia, ktorú raz za čas každá baba proste potrebuje :) Takže ja určite odporúčam. ()

Denda3

Je to sice přehnaná slaďárna ale proč ne? Moc jsem nevěřila, že mě film bude bavit ale na konci jsem zjistila že se mi moc líbí. ()

kenny79

Au. Romantická komedie ?? ale kdeže, romantika možná, ale komedie určitě ne. Libánky strávit odděleně, on se honí za zarizováním své nové restaurace a ona? Odepisováním dopisu nějaké ženě, a pomohat při hledání toho pravého, kterého starší dáma ztratila před mnoha lety. ... ()

sunjata

Tomuto filmíku leze přeslazená romantika i z uší ... Amanda Seyfried je sladká a dá se na ni koukat, musíte ale zapomenout na to všechno ostatní kolem (např. na kašparoidně napsanou roli pro Bernala, nebyla to vlastně jeho vina, jak je ta jeho postava hrozná). Tak za vlasy přitažený, naivní příběh jsem už dlouho neviděl. Pokud ale vypnete hlavu a naladíte se na vlnu letní, nenáročné oddychovky, tak máte o příjemně koukatelnou vycpávku večera postaráno. Toskánsko je prostě úžasné! Zajímavý komentář: Nathalie. ()

Moni33

Tenhle film je na jednu stranu něčím výjimečný a na druhou zase celkem dost předvidatelný. Co se mi na něm líbí je celý ten nápad s těmi dopisy pro Julii a nádherné prostředí Itálie a její kultury, dokonce i ta italská hudba je nádherná. Naopak, co se mi na nelíbí, že film je opravdu dost předvidatelný, vlastně nic mně nepřekvapilo, vždy mi všechno došlo ještě dřív než to vyšlo najevo.Proto hodnotím průměrem! ()

dadinka

Dopisy pro Julii si budu pamatovat jako "můj první film s Bernalem". Žel tu jeho postavě scénář nepřisoudil nic zajímavého, takže jsem si popravdě při prvním sledování všimla jen toho, že "ten kuchař" je hezčí než "ten hlavní hrdina". Jinak je to klasická romantická komedie, které na plusu přidává prosluněná italská krajina, spousta starých rázovitých Lorenzů a příjemný soundtrack. A ač celou dobu víte, jak se bude děj odvíjet, a podvědomě hledáte balkón pro závěrečnou scénu, stejně vás konec potěší:) ()

klichem

Okrem toho ze film zobrazuje nadherne mesto zamilovanych Veronu (jej historicke zakutia, tradicie a slnkom zaliatie vinice v okoli) ma pribeh naizaj nicim nezaujam a som prekvapena ze som to vydrzala sledovat az do konca. Je to romanticky brak, ktory je az tak gycovyty ze to ani romanticke nie je. v prvej polovici uz viete ako to cele skonci (sice to tak pri tychto romantickych komediach byva casto, ale co je moc to je moc!), nic prelomove nic zaujimave. ()