Na křídlech slávy

• Československo Křídla slávy (více)

Světská sláva polní tráva… O pomíjivosti popularity hovoří příběh spisovatele (Colin Firth), který píše knihu o herecké hvězdě – arogantním a samolibém Cesaru Valentinovi (Peter O'Toole). Když se autor marně snaží Valentina kontaktovat, nakonec ho v afektu zabije. Sám přitom umírá a oba se společně odeberou na „onen svět“, který má podobu luxusního hotelu obývaného někdejšími celebritami. Umělci, politici, vědci, ti všichni se tu potkávají a stěhují se z patra do patra podle míry své momentální pozemské popularity. (North Video)

femme fatale

Bez rozpaků přiznám, že jsem do této doby (než mi padla Wings of fame do rukou) neslyšela nic o jméně Otakař Votoček, ale o to více jsem byla překvapena....jeho neotřelý pohled na "o životě po životě" mě (a to nejen díky skvělému Peterovi O´toolovi) pobavil, donutil se nad nastoleným tématem zamyslet a nenechal mě na pochybách, že už v této době dosahoval Colin Firth dobrých hereckých kvalit. ()

dopita

Pozapomenutej holandskej klenot s čehunem za kamerou. Příběh o naduté herecké hvězdě, která musela nejdřív chcípnout, aby ji došlo, jak je sláva pomíjivá a že má i stinné stránky. Moc jsem od toho nečekal a byl jsem velmi příjemně překvapenej. Peter O´Toole velmi pěkně „přehrává“. ()

noby

Zajímavý nápad s naprosto excelentním provedením, jak herci, tak výběrem lokací a výbornou kamerou. Prostředí surreálné a snové tak akorát, aby vzbudilo nejistotu, ale stále fungovalo jako náš známý svět. Příběh a pointa spíš subtilní, ale tak snímku sluší. ()

LucLucky

Velmi zajímavý film o tom jak je popularita ošidná, škoda jen že je málo známý, i tady má pouze necelých 300 hodnocení... ()

sona123

Uživatel Gudaulin tu píše, že je to intelektuální hříčka o pomíjivé popularitě a nelze, než se k tomu připojit. Zajímavé téma, kde si tvůrci mohli dovolit cokoliv - a až se divím, jak krotcí a ukáznění byli. Velmi zdařilé! A tak nám zbývá dost prostoru pro vlastní představivost. Kdo říká, že je jen jeden ostrov...? Bylo to snové, bylo to velmi vizuální, bylo to temné i hravé, zádumčivé...a umožňující fantazii vzlétnout. Víc než zajímavé. ()

simply

Nádherný film, který svým pomalým tempem nemusí sednout každému. Tempem a atmosférou mi to připomnělo Wendersovo Nebe nad Berlínem....4,5 * ()

PAVEK

Geniální snímek. Přesně tento typ filmů mám velice rád. Wings of Fame jsou vskutku velice originální, netradiční a svým způsobem "divný" film. Svým způsobem určitě surrealistický. Námět filmu je skvělý a samotné ztvárnění se povedlo na jedničku, "posmrtný" svět je vskutku absurdní, nelogický, což měl zřejmě být i účel. Čtyři hvězdičky za film a tu pátou přidávám, jelikož se mi snímek přímo trefil do vkusu. ()

waits

Poselství "žiješ tak dlouho, dokud na tebe lidé vzpomínají" trochu bledne před pomyšlením, že se v některém z apartmánů povaluje třeba Albert Speer. Bu´d jde jen o trochu netrefenou alegorii (místo hodnotného života zde dosazen slavný?) nebo o (pravda, orginální) hříčku o pomíjivé slávě. Ale nenechte se mým rozumováním mýlit, film českoholandského režiséra na mě zapůsobil hlavně jako připomenutí, že žít se má s jistou pokorou a radostí. Aspoń tak na mě závěrečné scény s (výborným) Toolem působily. A´t už to Votoček myslel jak chtěl, udělal mi radost.. A, safra, proč toho za ta léta natočil pan režisér tak málo? ()

Kroupa

Vynikající, originální, a v závěru i lehce překvapivé. Netuším, kdo je Votoček a jak se dostal k režii takového počinu s tak zvučnými jmény, ale jisté je, že to nebylo omylem. ()

RomanHyde

Otakar Votoček byl pro mne doposud naprosto neznámé jméno. A patrně i pro uživatele CSFD, protože zde chybí v jeho režisérském profilu alespoń pár vět. Každopádně tímto filmem se u mě zařadil mezi nesmrtelné. Nadčasový snímek, který v sobě obsahuje vše, co film řadí do kategorie těch na které jenom tak nezapomenete. Nesmírně krásně, originálně a citlivě zpracované téma "onoho světa", selekce těch, kteří tam do "HOTELU NA DRUHÉM BŘEHU" přicházejí a jsou přetřízeni podle jejich pozemské popularity a důležitosti a stěhují se do nížších či vyšších pater , či "hotel" opouštějí v důsledku poklesu pozemské popularity či úplného zapomněni. Ústřední dvojici obsadil Votoček hvězdami hvězd - Peter O´Toole, jenž představuje nabubřelou a arogantní hereckou celebritu a současným držitelem Oscara ze nejlepší herecký výkon Colinem Firthem, který si zde zahrál zoufalého spisovatele, který se proslaví právě vraždou onoho herce, při které však také zemře. . Film má i velmi krásnou koncovku, která v člověku zanechá jeho příchuť po minimálně pár následujících dní. Byl jsem objevením tohoto klenotu, potažmo českého režiséra Otakara Votočka mile překvapen.. Velmi vřele doporučuji se s PANEM režisérem prostřednictvím tohoto snímku seznámit!! ()

Thomm

Pořádně nadhodnocené, jak už to tady na ČSFD s filmy, které mají spojitost s Českou republikou bývá. Nevidím v tom originalitu a už vůbec ne nějaký masterpiece. Peter O'Toole hraje sice arogantního kreténa velmi dobře, ale zbytek je tragédie. Nudné a nezajímavé, pointa filmu mi asi zůstala skryta. ()

TomasKotlant

Výborný film, jehož hlavními přednostmi jsou zajímavý scénář, skvělé výkony herců a dobře zvolené lokace. Vylíčení posmrtného světa je téměř dokonalé, invence postav a dialogů je na velmi dobré úrovni, vše olemováno podivnými zákony a rituály podsvětí, v němž není čas. Mystifikace se mísí s realitou. A postava Biancy je prostě úžasná. Jediný konec na mě působil trochu rozpačitě, čekal jsem ještě nějaké další vyústění děje. Každopádně je tento film perfektním komorním fantazijním dramatem s minimem triků. *** Ve zkratce: Prohlídka posmrtného chrámu slavných. *** Fiktivní zajímavost: Krátce po uvedení filmu do kin bylo spácháno několik sebevražedných atentátů na slavné osobnosti, načež bylo promítání filmu v některých zemích pozastaveno. Postava Biancy byla při obnovené premiéře vystříhána. *** P.S.: Děkuji uživateli igi B., že našel písničku Biancy z filmu. ()

HouseMK

Kdybych měl jedním adjektivem definovat film českého(!) režiséra a scénáristy Otakara Votočka Křídla slávy, napsal bych asi bizarní. Bizarní "přežívání" po smrti v bizarním a velkolepém prostředí tajuplného ostrovního hotelového komplexu, kde pokoj a služby nedostáváte podle zásluh, ale vaší současné popularity mezi živými. A samozřejmě s bizarními postavičkami, z nichž jsem ke své smůle spoustu nepoznal. Je to peklo, očistec, nebo jen iluze? Líbili se mi oba herci hlavních rolí. Firtha jsem ještě tak mladého neviděl (ten kluk mi počertu připomíná mladého Rourka!). A O´Toole? Přesvědčivě zahraný arogantní snob z řad herců na vrcholu slávy. Doktorka: "Myslíte syndrom libické hyperkonexe?" Valentin "Ne, myslim, že je to zasranej blázen!" P.S. Vida, teď jsem četl obsah a "bizarní" se v něm také objevuje. Ikdyž jinak se mi zdá trochu mimo a kazí pointu. ()

Lukin413

Neznámý klenot českého jaderného inženýra v emigraci, ve kterém excelují mladičký Colin Firth a Peter O'Toole. ()

hazaba

Není to špatný film, je svým způsobem zvláštní a zajímavě je pojatý "život po životě", jak Peter O'Toole tak Colin Firth podávají dobré výkony, ale přesto mi nepřišel až tak extra. Poctivé tři hvězdičky a za měsíc si na něj asi nevzpomenu. ()

gombarix

Nápad skvělý, zpracování mohlo být lepší. Hvězdně obsazené podobenství od režiséra v rodné zemi naprosto neznámého – příznačné, není-liž? 70 % ()

Heroine odpad!

Skoro nejhorší, co může být. Začne to slibně, možná to má i nápad... pak přijde nechutná a absurdní nahota, a rozplizne se to v nelogický, nic neříkající závěr, bez metafory nebo druhého (nebo i bez prvního?) významu. ()

dakarin

Pro mě nuda, relativně zajímavý nápad byl zcela pohřben formou zpracování a smyslem nesmyslem předávaného sdělení ... při sledování jsem nenašel nic, co by stálo za pozornost, a tak od půlky film už jenom přeskákal ... NEDOPORUČUJI !!! ()