Na křídlech slávy

• Československo Křídla slávy (více)

Světská sláva polní tráva… O pomíjivosti popularity hovoří příběh spisovatele (Colin Firth), který píše knihu o herecké hvězdě – arogantním a samolibém Cesaru Valentinovi (Peter O'Toole). Když se autor marně snaží Valentina kontaktovat, nakonec ho v afektu zabije. Sám přitom umírá a oba se společně odeberou na „onen svět“, který má podobu luxusního hotelu obývaného někdejšími celebritami. Umělci, politici, vědci, ti všichni se tu potkávají a stěhují se z patra do patra podle míry své momentální pozemské popularity. (North Video)

arinečka

depka, depka, konec neprozradím, ale když si vezmu pány v hlavních rolích, dávám pětku :-) možná to mohlo být míň rozvláčné, ovšem Colinova vizáž v tomhle filmu je sama o sobě na pětku. dobře, to není moc objektivní hodnocení, ale nebudu si nalhávat, že někdo je toho schopen. všichni hodnotí jenom subjektivně:-)) ()

Zikus

Zajímavý a zvláštní film, který je ponořen do podivné atmosféry, která mi ale sedla. Výborné dva soundtracky. ()

štíple

Chtěla jsem vidět film s mými 2 oblíbenci, i když téma mně nepřišlo až tak zajímavé. Moje očekávání se naplnila. Film je průměrný. A také 21 let starý. Zajímalo by mě, jestli by dnes Colin Firth do takového projektu šel... Tehdy pro něj musela být výzva hrát s Peterem O´Toolem. Bez něho by film už vůbec nezaujal. ()

Fafyna

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy měla tu čest shlédnout. Geniálnost tématu doplněna o úžasné herecké výkony. Nejvíc jsem si užívala vychutnávání detailů při seznamování se všemi obyvateli ostrova (Einstein byl fakt pravý!).. Jedinou výhradu mám k titulkům ČT2 (*Djkoma*), to byla tragédie. Čeština je tak bohatý jazyk a oni to stejně osekali, jak mohli. Nicméně Křídla slávy si zaslouží maximum hvězdiček, protože věřím, že takhle to na světě URČITĚ chodí! ()

boombang

Vynikající námět, dobrý Firth, perfektní O´Toole (tak, že by mu člověk nejradši jednu vrazil) a několik absurdně vtipných scén. Ovšem ten vizuál a exteriéry se mi příliš nezamlouvaly... ale čert to vem. ()

Kajislav89

Zajímavě uchopený snímek, překrásné prostředí luxusního hotelu, vynikající jerecké výkony i řada poselství. Jediné, co mi trochu pokazilo dojem, byla závěrečná scéna. Jako věřícímu člověku mi totiž v tom Votočkově nebi chybí dvě věci, které tam podle mého patří, a to láska a milosrdenství, ale každý na to může mít jiný pohled a mě ten prezentovaný ve filmu svým způsobem zaujal. ()

PlysovyMacko

Zaujímavý nápad o nebi pre celebrity ale nerozvinuty. Celý film sa duše motaju po hoteli a vedú rozhovory o ničom, ktoré dej nikam neposuvaju. Ku koncu sa začne niečo diať, keď hlavný hrdina vyhra v lotérii druhu šancu. Ak film chcel byť kritika slávnych a o pominutelnosti slavy, vôbec mu to nevyšlo. ()

Phex

podobně jako KOZOROH 1 - hezký nápad, který není dotažený. Film působí "levně" a proti kozorohoj i má pomalé tempo + ten směšný závěr...ale zůstaneme u tří ()

Joe16210

Film, který by mě jinak minul. Má velmi zajímavý námět a můžeme říci, že i hvězdné obsazení. Vše dokresluje zajímavá hudba. Ale je to jeden z těch psychologických filmů, nad kterými se musí přemýšlet. :-) ()

DonFrolimo

Zajímavej námět. Ostatně píše se to aj v Talmudu: umíráme dvakrát, poprvý dovopravdy, podruhý, když na nás všichni zapomenou. Poměrně béčkový zpracování. Ale má to něco do sebe. Kulisy např. Kupodivu ten nejsentimentálnější šlágr: L´amour partira demain je mi tam nejvíc sympatickej. No a O´Toole je samo moc frajer. ()

luciasek86

Film Křídla slávy mě velmi mile překvapil, zajímavá myšlenka že slavní osobnosti po smrti přijíždějí na ostrov do luxusního hotelu a jsou stěhování podle pozemské popularity. Hvězdné obsazení a výborné herecké podání Colina Firthe a Petra O´T zaručuje velmi pěkný filmový požitek. Tohoto režisera jsem neznala do té doby co jsem zhlédla tento poutavý film. Kdyby takových filmů bylo více bylo by to moc fajn. :) ()

Leník

Pozapomenutý, avšak velmi pěkný film o pomíjivosti světské slávy. Velmi aktuální téma, a to byl film natočen v době, kdy většina slavných lidí jimi byla díky tomu, že něco opravdu udělala/dokázala, ne jako dnes, kdy ke slávě stačí velké sebevědomí a pokud možno promiskuitní život, doplňovaný zviditelňováním se na "společenských" akcích a časté trousení přihlouplých cool poznámek. Takže dnes jsou slavní lidé, kteří by byli dřív terčem pohrdání... no to sem příliš nepatří, chci tím jen říct, že v dnešní době by byl sešup z luxusního apartmá ještě rychlejší. Film jsem viděla v době jeho vzniku, kdy na mě velmi zapůsobil, 20 let jsem na něj vzpomínala a byla jsem ráda, když jsem ho konečně našla na DVD. Po 20 letech už dojem nebyl tak velkolepý, přesto dávám 5 hvězd, mimo jiné proto, že s tímto filmem začala má slabost pro Colina Firthe. ()

Heywood

Námět je vtipný, realizace poněkud rozvleklá, finále lidsky hřejivé. Herecké výkony dobré (nikoliv strhující) výběr lokalit přinejmenším zajímavý, spíše depresivní. Hudba o ničem a francouzský song po čtvrtém přehrání jde na nervy. Dobré vidět, návrat neplánuji. ()

traonik

Wow! Skvělý nápad a provedení. Jeden z nejlepších filmů od českého tvůrce. Škoda, že je pozapomenut. Chtělo by to nějak propagovat.... Díky Otakare! :) ()

fakáč

Při tvorbě českých titulků pro tenhle film musela mít Dana Hábová hodně špatný den, tak mizerný překlad jsem dlouho neviděl. Stydět by se za něj nemusel tak jedině nováček na titulky.com. Nebo byla v roce 1993 ještě tak špatná úroveň angličtiny u překladatelů? Jinak film samotný byl výborný. ()