Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. Domácí režisérka číslo jedna opět přichází s příběhem, který se může dotknout diváků bez ohledu na věk či postavení. Každý z vyprávěných příběhů o touze po dítěti, osudovém rozhodnutí, zda dítě mít či nemít nebo snaze vyrovnat se s nástrahami, které před nás život postavil, může být právě ten váš. (oficiální text distributora)

Wally

Film nepřináší nic hezkého. V podstatě říká, že vše kolem toho mít nebo nemít dítě je peklo. Není zde jedna jediná pozitivní myšlenka spojená s rodičovstvím. A Český lev za hl. roli pro Z. Bydžovskou fakt nechápu...vždyť nic extra nezahrála...byly tam lepší výkony. ()

Shakeus

Hodně osobní, milé, reálné a uvěřitelné a za všechno z toho podle mě může herecké obsazení a několik silných životních příběhů. Některé události jsem z hrdiny doslova prožíval a byl dojat nebo trápen s nimi. Ve finále jsem to nebral ani jako film, ale jakobych koukal na skutečné lidské osudy a v tom je největší síla tohoto filmu. ()

F.W.Colqhoun

Tak to bylo špatný. K filmu mě v běhu na dlouho trať sváděla přítelkyně. Já na to, že na vyhrocené ódy na mateřství a rodičovství nejsem zvědavej,dlouho jsem odolával. Moje výhrady k filmu nakonec mají přesně opačný náboj: Opravu je rodičovství takovej horor? Nellis pochopitelně nemohla dvě hodiny stopáže šmírovat šťastnou a vyrovnanou rodinku, kde to skvěle klape, děti prospívají a žena se okotí pokaždé, kdy zavadí o úd, ale tohle coby vyrovnanou výpověď, na níž si film soustředěním na několik „případů” dělá jistý nárok, neberu. Po závěrečných titulcích jsem prodělával intenzivní chuť pustit si o-kam-ži-tě něco s Willem Ferrellem. Jako horor ovšem super. Prcačky podle ovulačního kalendáříku, kdekoliv se to namane, masturbace vedle kopírky na inseminačním středisku, chlapi přemlouvají ženský, aby nepodstupovaly interupci, ženský testují plodnost ne nevinných kolezích v práci (v rámci školní besídky), další prcačky vedle prázdné nezabydlené postýlky, nepopsatelná hrůza mlčenlivých partnerství, kdy není nikdo schopen se normálně vymáčknout (podaří-li se to, je škoda, že se zvukařům nepovedlo dostat mikrofony hercům blíže; úplně hluchej ještě nejsem, ale často jsem tomu kníkání úplně dobře nerozuměl). Bydžovská, jejíž schopnost ztvárňovat tragické postavy věkem intenzívní a tříbí se, s divákem cloumá každým pohledem, a je se svou tváří, čím dál podobnější Josefu Kemrovi. Hereckými výkony víc než činy si u mne naprosté pohrdání vysloužily dvě hlavní mužské herecké postavy spojené bratrským poutem (Alici Nellis práce se sourozenci zjevně fascinuje) - takhle zle na tom snad nejsme. Jestli se režisérka pokoušela naznačit, jak nejhůř to může probíhat, aby byl potom někdy člověk příjemně překvapenej, patří jí uznání za záslužnou práci. Na druhou stranu nechci znát počty těch, kteří se na to po téhle hrůze raději vykašlou... ()

bila.tecka

Z Alice Nellis je mi smutno. Po výtečném Výletu jsem s radostí očekával další její filmy. Tajnosti mě nemile překvapily svou prázdnotou, dnešní Mamas & Papas naprosto nezvládnutou režijní stránkou. Vztahová směsice s výchozím motivem rodiče versus příchozí potomek je zavalená úděsnými dialogy či promluvami (zvukař by měl dostat taktéž přes hubu, takhle nesrozumitelně jsem už dlouho film neslyšel). Milá Alice, je mi naprosto jedno, zda jsi hercům dala úkol improvizovat. Je pouze na tobě, jak bude výsledný tvar vypadat a fungovat. Vypadá hrozně a nefunguje vůbec. Atmosféra nula bodů. Pražádná koncepce vývoje vztahů, přístup "nějak to dopadne"... Mraky intimních scén, kdy by stačilo nechat stékat vodu po sprchovém koutu ty zazdíš dalším trapným dialogem. Když už nevíš kudy kam, dáš postavě do ruky mobilní telefon. Krutá bezradnost... Jednu hvězdičku za podmořské záběry, druhou za Filipa Čapku, jehož výkon je (aspoň) průměrný. ()

Roman Albach

Poměrně depresivní, poměrně dobré, ale ne strhující a silné. Alice Nellis už natočila (z mého pohledu) lepší filmy. Mimochodem v tomto se na chvíli objeví - jako vychovatelka v dětském domově. ()

dormouse

Nevím, jestli se mi může nějaký film Alice Nellis nelíbit a ani Mamas & Papas mne nezklamal. Film spletený z několika příběhů je o rodičovství, nenaplněném, zmařeném, touženém, ale nikoli realizovaném. Díky tomu, že Alice Nellis nedala hercům pevný scénář, jsou dialogy opravdu hodně životné, každý prostě mluví, jak mu zobák narost. Je ve filmu pár hlušších míst, ale nic není dokonalé. A smutek umí Zuzana Bydžovská zahrát asi nejlíp z našich hereček. ()

decay

Musím súhlasiť s Tetsuom. Čo na tejto režisérke všetci vidia? Mamas & Papas je prázdny, povedal by som dutý film. Nemám viac čo dodať._________Inak hodnotenia a ocenenie(a?) jej predošlého filmu Tajnosti doteraz absolútne nechápem. ()

Landauer odpad!

Sračka! Vrchol degenerace proudu český kinematografie, kterej se upjatě drží buď návratu k rudý minulosti nebo vztahovejm gordickejm uzlům. Tuzemští současní režiséři patří k nejhorším za celou dobu naší kinematografie! Na zoufalej nedostatek talentu jsme si zvykli, jenže, co je horší, oni už nedokážou ani řemeslo! Kdy jsem naposled viděl dobrou českou komedii nebo detektivku? Nebo sci-fi? Nebo historickej film? A co jich dobrejch dřív vzniklo! Dneska nechodí po kraji strdím oplývajícím skoro žádnej režisér, co by dobře zvládal aspoň základy audiovizuální tvorby a filmový narace. Těch pár, co jich tu ještě zbylo se dá spočítat na prstech jedný ruky truhláře v důchodu a ti už dneska stejně točit neumí. Alice Nellis patří mezi ty nejhorší vůbec, což v našich končinách znamená drtivou většinu. K filmu: všechno vyumělkovaný, toporná snaha o autenticitu, která je ovšem z pohledu autorky, jež je líná se o problém, jenž točí, hlouběji zajímat, značně naivní a co je nejhorší(!), chybí jakákoliv dramaturgická stavba! Jinými slovy je to jedno z těch horších home videí, kde si herci cvičej nějaký etudky. A nejvíc ze všeho mě sere to ždímání emocí v podobě záplav slz! KDY SE DOČKÁM NOVÝHO ČESKÝHO FILMU BEZ SLZ!!!!!!!!!!!!!!! Jdě te už s těma papundeklovejma emocema do řiti, milá Nellis a Vám podobní kašpárci! Karel Kryl jednou řekl, že blbec se snaží vypadat jako inteligent, ale moc mu to nejde. Současná (de)generace režisérů se zase snaží vypadat jako režiséři. ()

Alt.64

A já jdu proti proudu. Nevím proč, ale pamatuju si tenhle film i po třech týdnech. Nemůžu říct, že se mi líbil, ale zaujal me. A poslední dobou mě zaujalo jen málo filmů. ()

J*A*M*A*L

Po čtyřiceti minutách utrpení a nudy jsem se rozhodl, že ten film vypnu.Vůbec mi to nic neříkalo.Možná se proto divíte, že nedávám odpad, ale odpad nedávám díky konečně alespoň jinému žánr, než stupidní komedie.Ale možná bych byl rád, kdyby raději zůstali u těch komedií.11% ()

.baris.

Alice Nellis to se mnou prostě umí. Opět mi naservírovala film, kterým mě totálně rozsekala - syrový a hodně krutý snímek, který ale bohužel není ani trochu nadsazený. Celé je to podpořeno skvělým výkonem Zuzany Bydžovské a Filipa Čapky, o kterém jsem coby o herci dosud neměla dvakrát vysoké mínění. Navrch super gradace a žádná špatně vykreslená nebo černobílá postava. Mamas a papas je silně podhodnocený film - to nízké číslo teda vůbec nechápu a mám velkou chuť přidat pátou hvězdičku. ()

Disease

Alice Nellis dovede vytvořit živoucí postavy, které vedou uvěřitelné dialogy. To jsou ale jediné plusy tohoto filmu. ()

chim.chim

Možná je to trošku vykonstruované, ale Alice Nellis zajímavě převedla do filmové podoby dneska poměrně aktuální téma, což už je jeden velký úspěch. Mimoto se zde objevuje spousta dobrých, i když ne až tolik známých herců a toho já si moc cením, protože považuju za důležité, aby se do českého filmu dostaly nové tváře a úspěchy kinových trháků nebyly postaveny pouze na hereckém obsazení. Nemluvě o tom, že mnozí režiséři už některým profláknutým hercům píší role přímo "na tělo" - takže na herci pak stojí celý film a to je špatně. To tedy není případ Mamas & Papas, takže já jsem spokojena. ()

KatRi

Dáte-li do guláše kari, skořici, cukr, muškátový oříšek a vše, co vám přijde pod ruku, vznikne všechno, jen ne guláš. A s tímhle filmem je to podobné, je tam tolik ingrediencí = příběhů protknutých spoustou rozporuplných pocitů, že z toho vznikne guláš. Všechno, jen ne dobrý film, který člověka zasáhne u srdce tak, jak má. ()

Gore

Po celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, jakoby to točil začínající student FAMU a ne režisérka, co má už pár filmů za sebou. Přitom z námětu by se dalo vytřískat mnohem mnohem víc. ()

Pavelos odpad!

Tento snímek bere všechno nebo nic. Neexistuje žádné mezi. Mě osobně tento snímek přišel úplně zbytečný, protože celý byl jako vystřižená část z běžného života. Co se týká scénáře - o ničem, kamera - o ničem, hudba - o ničem, herecké výkony - o ničem.. Prostě a jednoduše to byla taková otrava, u které jsem si opravdu nemohl odpočinout. Co mě dost mrzí, tak je fakt, že i já jsem přispěl k natočení takovéhoto "o ničem" snímku, protože poctivě platím koncesionářské poplatky České televizi, která se na natáčení tohoto snímku "o ničem" podílela:-( Trošku jsem nepochopil za co byl udělen Český lev a k tomu 4 další nominace.. I když je pravdou, že Česká kinematografie se nachází na pokraji zhroucení a z toho vybrat alespoň něco co se dá ocenit, dá opravdu pořádnou fušku;-) ()

neneka

Mám filmy Alice Nellis strašně moc ráda.. je mou oblíbenou režisérkou a oblíbeným člověkem, tak jak to mohu naprosto nedokonale a neznale říct z pozice toho, kdo ji vůbec nezná a jen si tak vnitřně sosá z různých útržků rozhovorů, článků a tak.. Mám moc ráda její filmy Ene bene, Výlet a skutečně mě dostaly Tajnosti.. to je pro mě filmová lahůdka. Mamas & Papas mě překvapivě příliš nezaujal, ačkoliv všechny situace v něm, všechny postavy v něm jsou pro mě snadno uvěřitelné a velmi dobře zahrané.. Zuzana Bydžovská nebo Zuzana Čapková.. Ale hodnotit nechci, na to nemám právo, zato těšit se na něco další ano. ()

Hepy13

Mnohokrát rozebírané téma - Někdo dítě mít může a nechce ho, jiný po něm touží a mít ho nemůže. V našich končinách slušné drama, ale já musím hodnotit v celosvětovém měřítku a to už tak slavné není (Pokud chci být dobrý musím se srovnávat s těmi nejlepšími). Navíc z těch herců kteří si tu zahráli, žádného zrovna moc nemusím (Především Bydžovská s tím svým vychlastaným hlasem -To je fakt příšerný). Taky nechápu proč se všude v trailerech a v recenzích píše pořadové číslo filmu Alice Nellis. Rozumím tomu u mistra Tarantina, ale copak je Alice Nellis nějaká slavná a uznávaná režisérka??? ()