Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

LarryW

Žánr určitě více komedie, než-li dobrodružný. Nic dobrodružného jsem nespatřil, šermovačky bez napětí, Fanfán mi připadal jakýsi líný nebo co...dokoukat se to dá, ale jen jednou a to vleže klimbajíc... ()

Ssova

Absolutní zklamání ... Prachsprosté okopírování filmu, pouze s jinými herci... Nechápu, jak si někdo mohl myslet, že je možné okopírovat výkon a šarm Gérarda Philipa. Stejně tak ostatní postavy postrádaly oduševnělost těch původních.Tento film považuju za naprosto zbytečný počin. ()

bittersweet

Špatné. Fakt, že toto "dílo" natočili Francouzi mě šokoval, odhadovala jsem, že jde o americkou předělávku. Nechápu proč Francouzi přetáčejí film, který natočili již v roce 1952 a který tak skvěle fungoval, a navíc se z něj snaží udělat stupidní frašku. Přesto mi tento nepovedený remake nezkazí sledování mé oblíbené, již zmíněné, starší předlohy. ()

Amalberga

Originál jsem neviděla, a proto nemohu srovnávat. Film měl svoje slabé i lepší chvilky, párkrát jsem se zasmála a ani jsem se nijak zvlášť nenudila. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Kojak

Jedná se o nový remake filmu z roku 19xx. Vůbec nevím proč, ale opět průměrné hodnocení filmových serveru se mě celkem líbilo. Rozhodně mu nedám 40% jako ostatní. Sice jsem neviděl ten původní film, ale obsazení tohoto filmu bylo pro mě překvapením. Ženské role byly obsazeny půvabnými herečkami jako i samotná Adeliane v podání Penelope Cruizové. Pěkné byly i šermířské souboje hlavního hrdiny Fanfána. I Fanfánovi gagy mě dokázaly rozesmát :-). Je to takový oddychoví film. ()

pp

Na tenhle snímek jsem se těšil, protože původní Fanfán Tulipán patří mezi mé oblíbené filmy. Měl jsem tušit, že remaky klasických děl nestojí za nic. Tak to aspoň je u Fanfána. Celé mi to přišlo jako nepovedená parodie - příliš dlouhé a nerealistické souboje a bitky (třeba ta úvodní, ve které hravě uniká čtyřem sedlákům s vidlemi), proskakování zavřenými dveřmi, které by nezvládl ani Superman, atp. Postavy jsou jednoduché a působí dosti prostě, což třeba u krále Ludvíka působí komicky, ale u dvou hlavních postav spíše uboze. Vtip a šarm Gérarda Phillipa se bohužel někam vytratil, Vincent Perez je spíše křečovitý, jeho neustálý pokus o úsměv nepůsobí příliš přesvědčivě, nevěrohodně pak vyznívají i pokusy o vyplození nějaké hluboké myšlenky, o což se snaží zejména v závěru filmu. Odpad! nedávám jenom kvůli úchvatným vnadám Penélope Cruz 8-) a několika vtipným scénám, kterým jsem se zasmál (např. výběr hymny pluku). ()

dejvyd

Opět jsem tento film po delší době viděl a utvrdilo mě to v tom, že je to dost špatně napodebenina "starého" Fanfána ... ()

keeinka odpad!

Opravdu přehmat. Už bych na to nekoukala podruhé, nevzala bych to ani jako oddychovku. Naprosto zbytečný film, stará verze se překonat nedala, to muselo být každému jasné, ale tak aspoň se to dalo trochu poupravit a dát tomu zase něco nového. Ale prostě ne, někdo tenle film udělal jen za účelem totálně zesměšnit původní příběh. Co do vtipů to byla trapnost nad trapnost a popravdě řečeno nechápu, jak se tomu může někdo smát. Mně se chtělo něco docela jiného. Vincent Perez je tu jen nadržený , naprosto necharismatický chlápek, bez vtipu a špetky rozumu nebo té přitažlivé vychytralosti. Je to jen flákač, který není ani čestný ani sympatický hrdiny, který by si diváka něčm získal. Ne, tohle nebylo zklamání z očekávání dobrého filmu, to bylo dokonce i zklamání z očekávání špatného filmu a to je co říct. Ani Penelope Cruz to nezachránila. Na takového hrdinu bych se ani nepodívala, na tož mu padala do náruče. A nevšimla sem si ani té ,šíje'. ()

LOVE VOLE odpad!

Věnoval jsem tomu patnáct minut televizního času a znechuceně vypnul, pryč s tím do propadliště dějin a vytáhnout raději starší verzi! ()

jonnybe

Tak to né. Když to vezmu kolem a kolem tak jsem nevěřil vlastním očím jak se dá zmršit klasický film. Perez nemá na Philippa ani náhodou ( a ustupujou mu vlasy) a Cruz je proti Lollobridgidě hodně slabá. A navíc ta rasová korektnost, která je otravná. Dvě za exteriéry a malý joke. ()

pogoman77

Oproti originálu působí tento remake jako retardovaný mladší sourozenec. A to nemluvím o tom, že chyběla hláška o horách a soutěsce. ()