Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

Zevon odpad!

Sem asi šáhl gorile na frndu předtím, než jsem si tohle v půjčovně vybral. Opravdu jsem se na obal pořádně nepodíval, myslel jsem, že je to s Gerardem Philipem, ...do prčic.... Deset minut jsem se nudil víc, jak ve frontě na párek. Těžký průser. ()

Ceberus

No na začátku jsem to chtěl skoro vypnout, protože to vypadalo na zcela tuctovou pohádku Nakonec to ale dopadlo celkem snesitelně. Zachránil to skoro až absurdní humor, dělající si legraci z války a vojáků. Penélope Cruz nebyla jedinou kráskou na plátně. A stejně jako u originálu i po tomhle filmu mi dochází, odkud asi kradla kultovní česká pohádka S čerty nejsou žerty. ()

SharpChick

Do té doby, než jsem viděla původního Fanfána, tak tohle pro mě byla celkem pohodová oddychová komedie o nějakým tom nadrženým "šermíři". Ale jakmile jsem se setkala s původním snímkem a pochopila původní charakter jak hlavního představitele, tak celého filmu, se tohle pro mě stalo největší urážkou celé francouzské tvorby. Prostě nemohu pochopit, jak z něčeho tak poetického, vtipného a vkusného mohl někdo (ještě ke všemu sami francouzi) udělat takovou šílenou bezduchou hloupost a ještě ke všemu to stejně pojmenovat... Asi bych nebyla tak kritická, kdyby se tenhle "nový" Fanfán nepodobal tak moc tomu "starému" a kdyby se pokusili nějak lépe, vtipně, originálně námět zpracovat a obměnit jej - jenže tím se nikdo neobtěžoval a dokonce se v ničem ani nedokázal přiblížit svému předchůdci... 15% za pár ucházejících vtípků ()

Fanak odpad!

Blbost, jakou svět neviděl, která se ani nedá brát vážně, ani není k smíchu. Je pouze trapná a místy ještě trapnější. Další výplod francouzské snahy dělat filmy ještě holywoodštější než samotný Holywood. U akčních filmů to má za následek jen více krve, u komedií bohužel větší množství nevtipných vtipů. ()

LukKon

Ani sám neviem prečo, ale bavil som sa. Možno preto, lebo som nečakal veľkolepú výpravu ani žiadny zázrak z rúk režiséra. Film na ktorý určite rýchlo zabudnem, ale ten čas, ktorý som pri tom strávil, ma to bavilo. ()

ostravak30

Snáz se mi bude hodnotit toto dílo, neboť mám srovnání se starší a mnohem slavnější verzí. Gérard Philipe a Gina Lollobrigida jsou ovšem nepřekonatelní. Původní verze má své kouzlo. Zde jsem měl od začátku problém s přemalovanou Penélope Cruz, která nejenže působila starším dojmem od Vincenta Pereze, přitom je mladší, ale navíc mi přišla spíše jako kurtizána. V čem také tato verze prohrává jsou hlavně souboje a to jak šermířské tak všechny ostatní. Není v tom ta lehkost a oddychovost, kterou se verze z roku padesát dva pyšní. Na druhé straně bych ji úplně nezatracoval. Asi se ale mělo zapracovat na svěžejším humoru, více odvážnějších kouscích hrdiny a hlavně oba hlavní představitelé měli být charismatičtější. ()

route60 odpad!

Pošlapaná filmová legenda až hamba, Besson si už notnou řádku let ničí pověst výborného filmaře a scénáristy a jeho Fanfán tulipán není vyjímkou. ()