Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

mosnak

Začínám být nějak na měkko :-) jasně Red Dawn je svým způsobem neskutečná hovadina a dětech Ameriky, ale jelikož jsem od tohoto snímku nečekal absolutně nic co by mě překvapilo, tak musím dát čtyři stars :-) a to hlavně z toho důvodu, že mě to jednoduše bavilo a vůbec jsem nepřemýšlel nad tím jak moc je to hloupé. Dávám 80% a jsem ze sebe opravdu v šoku. ()

Luukec

Je to sice předvídatelné a všechno tak nějak zjednodušené, ale původní film sem neviděl a to napětí, to by se krájet, takže hodnotím pozitivně.. ()

Domec

Milion akce, ale to je asi tak vsechno. Film to nezachranuje a teenageri strilejici korejce me nejak nebavili. Nudo! ()

Illy

Si ze mě děláte kozy. Z partičky rozmazlených teenagerů se během asi měsíce stává elitní jednotka, která čelí rudé invazi. Po patetických kecech se rozjíždí neskutečně přiblblá akce, zachraňují se anorektické přítelkyně, hádají se, zoceleni znovu povstávají a ti nepříliš bílí i umírají. Strašná pichovina. ()

kluk z Na

Hahaha!! Američani se cítí opět ohroženi komunistickou diktaturou, tak musejí natočit další Red Dawn!!! Výborný, snad se to stane pravidlem, ten námět je totiž pecka sám o sobě. Zato film sám o sobě žádnej masterpiece není, ale zbytečnej podle mě taky ne, protože to mělo šmrnc a první půlka docela kopala prd*l. Na druhou stranu musim říct, že ke konci už to taková sláva není. Přesto věřim, že si to pustí každej kdo měl rád původní Red Dawn a někoho to možná i příjemně překvapí. ()

BlackHood

Film by si zasloužil větší prostor, třeba v podobě seriálu. Postrádal totiž atmosféru, působil jako jiný uspěchaný průměrný akční film. Právě onu atmosféru má seriál i film Tomorrow, When the War Began, který doporučuju více. Postavy by měly mít více úvodu, chyběly a záběry na to, jak jsou hlavní hrdinové v depresi z toho, že je válka. Oni totiž hned jednali jako cvičení vojáci... ()

PanPes

Tak to dopadá, když chce někdo ukončit film, který je dějově v půlce svého vyprávění během 15 minut... ()

dawe787

Mé očekávání dopadlo pozitivně. Velice dobrý remake, samozřejmě se nejedná o oscarové áčko, ale já se skvěle bavil, škoda, že takových filmů je tak málo. ()

KOZEL84

Thorovi tam tentokrát šoupli takovou bandu pomstitelů,že už to nejde ani hajpovat a člověk by pomalu fandil korejcům (ti taky vypadají na centrál).Debilita je to už opravdu neskutečných rozměrů (ale akce překvapivě ujde-teda jako ty výbuchy sou překvapivě celkem velké).To že někdo dojebe greatest country of the world je stejný nesmysl jako Hutchersonova kariéra a J.D.Morgan taky začíná být zárukou pěkné sračky.Kdyby se u toho aspon' tvářili občas troch rozpustile,nebo hodili nějaký fórek do luftu...ale oni to snad mysleli vážně.O originálu sem nevěděl,že nějaký je.Bodejt'. ()

Grizzly

Patos, klišé a stupidita, ale taky střílení, válka a výbuchy. Ten scénář nakonec neni tak zlej a více méně se drží originálu. Chris to celkem táhne a ta jejich vůle bojovat je celkem důvěryhodná. Už sem viděl mnohem větší sračky. Nakonec docela důstojnej remake (což se například o Total recall říct nedá), takže 60% ()

johnymdoe

Skoro bych se ani nebál dát plný počet v hodnocení. Výborné, akční, drsné, reálné... Jen ta pitomost že by Korejcům pomáhali s invazí Rusáci je fakt přitažená za vlasy. Scénárista se zřejmě zapomněl v osmdesátých letech. Ale režie a dobré herecké obsazení (až na Chrise Hemswortha, který má na vše jeden jediný výraz). Taková blbina, ale jak člověka potěší. 85% ()

Wardan

Věděl jsem, že to je pitomost už z námětu (severokorejská armáda obsadí za den USA a zatímco ozbrojené složky se nezmůžou na odpor, banda teenagerů jim dává čočku až za kopec), ale že to bude až takhle hovadské jsem si ani nepředstavoval. Po padesáti minutách jsem si musel dát na chvíli pauzu, protože dokonce i já jsem schopen zkonzumovat naráz jen určité množství debility. A to jsem člověk, který je ochoten překousnout hodně, zvlášť v akčním žánru. Řemeslně docela slušné (ten budget je na tom vidět), i přes špatnou režii, a Hemsworth je dobrej, Za to jedna hvězda. Dokoukat to byl pro mne mnohem větší boj než celá ta jejich partyzánská válka. ()

Saur.us

Ach bože, to bolelo. Nepolíben původní osmdesátkou jsem si protrpěl neskutečně hloupý remake, kde castingový rozpočet sežral jindy (rozumnějte v MCU) normálně hrající Ch. Hemsworth a na zbytek z toho důvodu sehnali akorát bandu nesympatického a nehrajího dorostu. Přitom zápletka by měla i potenciál, jen by k tomu byl potřeba mozek. ()

fr3ak

Nebýt některých zbytečně nepřehledných akčních scén, tak dám bez problému za tři. A je to fakt škoda, protože sledovat jak 90 minut někdo střílí komouše mě zvláštním způsobem naplňovalo. ()