Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

Mograine

Prvně jsem jaksi nevěděl co si pod pojmem rudý úsvit představit. Nakonec mě napadlo, že jedná o psychologickou sondu do duše nadržené třináctky, která dostala poprvé krámy. No jaksi jsem se zmýlil, ale od pravdy jsem nebyl daleko. Bohužel ani tý krve tam moc nebylo, dokonce ani těch třináctek. Po prvních 10-ti minutách jsem se rozhodl, že se pokusím to dokoukat do konce. Vskutku jsem byl překvapen i zhnusen zároveň. Nic z toho co tam dělaj nedává smysl, ale vy víte, že je to super. K popukání. No nakonec po zhlédnutí jsem zapojil mozkové buňku a přemýšlel jsem co si mi vůbec z toho líbilo. Možná asi jen slečna Palicki, hudební doprovod od pana Djawadiho a tak trochu záporák. Nic víc. Takže tento úsvit asi není tak rudý jak by se zdálo. ()

Domas88 odpad!

A tady zase zkoušeli co? Všichni jsou špatní jen američani nejlepší, chudáčci.. V téhle době točit tohle mi přijde tak trapné a debilní, že jen ty penize vyhozené za takovou kravinu je blbost... Akční to je ale bez myšlenky a mozku a trapné.. Moc se na to nedá dívat a opět si připadám jako hrdina, že jsme se vůbec dokázal dívat... ()

harycek

"John má dlouhý knír" no jestli to bylo v originále , nebo to byla "srandička" režie dabingu !?tak už mě tam chyběl "Bourvil" a sekvence z filmu "nejdelší den" jak vyšitá!!Jsou tam dobré bojové scény , ale jinak mě to připadá jako pohádková srágora , no nevím?? ()

DragonDustCZ

Od půlky už víte jak to skončí, což není moc dobře. Většinu času máte místo akce rozklepanou a umělou podívanou, při které si kladete otázku, zda měl kameraman nějakou klepavku. 30% ()

vodkasesemte

Even the tiniest flea can drive big dog crazy. Nemužu uvěřit, že todle někdo zfilmoval. Je to uplně stejný jako počítačová hra Homefront - což až zas tak dobrý jako očekávání nebylo, a ještě na podobné motivy vzniklo MW2. The first thing w have to do is learn how to work together. Become a unit. It doesnt take much to pull the trigger. But keeping your shit together in a firefight is a whole different story. So we are going to have to evolve. Rewire our reflexes. Learn new skills and adopt old ones. Theres almost half a million faces down there and they cant track them all (tak boužel v dnešní době už mužou, stejně jako vás sledovat v lese - válka už není zábava ani fer). We will watch what they do. Study their tactics, their routines. The more we know, the easier it will be to hurt them. We will need to be smart and patient. We will hit them on our terms. We inherit our freedom. Its up to us to let ppl know that there is a fight on. A fight that we need them to join. Most of the soldiers down there they dont want to be here. So we have to make it too hard, and too difficult and too bloody for them to stay (to otočili - svoje neuspěchy na cizí pudě). Now we are bad guys and we create chaos. Dude, we are living Call of Duty. Your liverhood is our utmost concern. We are creating a better world where you and your family. Jako bych slyšel mluvit Babiše - taky mu na nás tolik záleží. With the right leadership, we can make this country great AGAIN. We are here to help. Todle je protě výbornej pohled z druhý strany. You have been living in a realm of slavery. Každýmu vyhovuje něco jiného a lidi nepředěláš. Snad jenom malá česká svině se přizpusobí každý změně. Je to takovej parazit, kterej ke svýmu životu moc nepotřebuje. Ke štěstí mu uplně stačí čokl z množírny. Victims of an American culture in which greed, irresponsibility and fraud (podvodník) were openly encouraged (má pravdu a je na čase jim tam udělat pořádek). Victims of corrupt government in bed with the tyrants of Wall Street. We ask to cooperation in bringing these cowardly terrorists to justuce. Free America Army. EMP. They mopped up by hitting cities with tactical non-nuke warheads and landed ground troops where they needed strategic pressure (to samo nikdo nečekal jako Babiš koronavirus, když mu došly roušky - protože každý český prase se potřebuje chránit). Dont worry about it. Marines dont die. They just go to hell and regroup. Adriane Palicki (Toni Walsh) ()

kikin01

Tři ale s odřenýma ušima. Na to, že se to nepohybuje v předních vysokých příčkách, dívat se na to dalo. Samozřejmě nějaký věci si mohli odpustit, ba je natočit alespoň trošku líp a některý puberťáky vyměnit. Originál z roku 84 jsem neviděl, ale pro mě to znamená, že se k tomu už vracet nebudu. ()

suboss

Film s hlbokou myšlienkou, z ktorého podpriemerná réžia a chabé herecké výkony spravili takmer prepadák. Niečo medzi jednou až dvoma hviezdičkami, prikláňam sa ku dvom, keďže som vydržal film pozerať až do konca ()

erpe

Téměř doslovný remake starší klasiky, které jsem fanouškem, takže nemůžu hodnotit příliš objektivně ;) Celé je to hodně nadsazené a téměř nereálné, ale k čertu s tím...já se bavil :) Děj je jen slabě aktualizován (mobily a pod.), efekty jsou na úrovni, výprava taky slušná...takže není co řešit, já jsem byl spokojen :) Jen jsem si vždycky říkal, že než napíšou to svoje ultradlouhý "Wolverines" na zeď, tak je sejmou... ;) Film jsem viděl a tento komentář napsal začátkem dubna 2013 a to už víme, co KLDR aktuálně vyvádí a proto když jsem viděl začátek filmu nevěřil jsem vlastním očím...skoro doslovnej popis situace! Sice je to pak dohnáno ad absurdum, ale i tak...do háje :( ()

FantoMaSk

Říkal tu někdo, že nejakčnější film všech dob je Skála? Chyba lávky. V Red Dawnu neuplyne vyjma úvodního intermezza 5 minut, aniž by děj nepřerušila nějaká akce. A když píšu nějaká, tak myslím intenzivní, přehledná a s ohledem na rozpočet jo dobře vypadající akce. Výbuchy jsou doopravdy, herci lítají vzduchem sem a tam, a celé to moc svižně a hezky odsejpá. Objektivně je film na 4 hvězdy, ale tu pátou dávám za ohromné nadšení, které z projektu čiší, i za zakomponování prvků z originálního filmu z 80. let, ze kterých si remake hezky tropí legraci. Kdo by byl řekl, že z filmu o partě dětí, které se postaví zlým Korejcům, kteří napadli jejich městečko, se vyklube takováhle kvalitka ... SPOJLER: Finální scéna s Thorem je dobrej šok. KONEC SPOJLERU ()

Scaevola

Je to ideologické v tom nejhorším slova smyslu, zbytečně militaristické a morálně pochybné, ale také dobře napsané, zrežírované a kromě otravného hejska v hlavní roli (pozor, nemyslím Ch. Hemswortha) i zahrané. Skvěle gradující děj se sice nejeví nijak logicky, avšak napětí stoupá velmi přiměřeně účelu celého snímku. ()

GAZ789

Akcia. To bolo jediné čo ma na tom bavilo, lebo ten nechutne trápny patriotizmus a tie trápne proslovy k ľudom no fuj!. Ako máme tam jedného mariňáka ktorý má skupinu pár ľudí ktorý pojem zbraň držali len v Call of Duty .. a dokáže z nich vytrénovať jednotku čo rad za radom killuje koréjčanov je fakt aj na mňa vela. Ako som už hovoril jediné zaujímavé bola akcia tá bola fajne natočená a bolo jej vela. ()

Mezonito odpad!

Ne, tohle jsem opravdu nemel videt. Klasika z 80tych mela kouzlo doby. Tohle bylo neco nepopsatelne nechutneho... Presne jak nekde pise verbal - ted uz jen cekam, kdy natoci remake Hrisnaku... Jen se s nim neshodnu na hereckem obsazeni - ocekavana sestava je Amber Heard a Channing Tatum, nebo Justin Timberlake. Otec "Baby" bude pochopitelne Val Kilmer ()

Mawete

Vypnout, na nic nemyslet, to se povede jen málokdy. Takže prostě u filmu většinou myslet musíte. Aspoň, že tam dvakrát zazněli Creedence. ()

PatrikP4

Střelba a boj... Super... Akce super... Smrt hlavního hrdiny se jen tak nevidí... Vše je hodně rychlé... Málo keců... Příběh sice není nic moc, ale myslím že je to klidně i na 3 hvězdy... ()

0kozel odpad!

Uff! Námět filmu není vyloženě špatný a dovedu si představit, že by se na jeho základě dal natočit dobrý film. Ale to není případ tohohle filmu, tady je všechno směšný a špatně provedený. Možná by to lépe fungovalo jako parodie. Jako dovedu si představit, že by Korejci dokázali obsadit jednu z nejlépe vyzbrojených zemí světa a totálně zdecimovat jejich obranu. Ale těžko uvěřit, že po té se z nich stanou pitomci, kteří nechají partičku amerických rozmazlených teenagerů volně chodit z/do uzavřené oblasti, přičemž nezapomenou vždy zlikvidovat hezkou řádku Korejců. Partička je navíc vždycky jako ze škatulky. A jako ve správném americkém filmu se nezapomnělo na to, že mezi padouchy musí být vždy nějaký ten Rus. Spíše než film to připomíná nějakou počítačovou hru, ve které se každý teenager může stát třeba členem nejlepšího komanda. ()

paddy35

Bohužel, tohle je kámen úrazu většiny podobně laděných fikcí. Film je pouze o nekonečném střílení a jakýkoliv děj silně absentuje, stejně jako logika. Chování postav je otravné, neuvěřitelné a hloupé. Dialogy slabé a pozadí invaze neexistující. Doufám, že jednou někdo podobný námět zpracuje víc do hloubky a nezaměří se na bezduchou akci, protože takhle se mohl film odehrávat třeba za války Severu proti Jihu a rozdíl byste nepoznali. Patosu je tu až příliš mnoho. Atmosféra žádná, vše je příliš primitivní a jednoduché. Nepřítel prostě naskáče z nebe a Amerika padne na zadek. Tohle se hrubě nepovedlo. ()