Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

bakeero

Akční scény OK (a že jich tu je), jenže pojítko mezi nima je neskutečně křečovitý. Skoro tak, jako výraz totálně nesympatickýho bráchy hlavního hrdiny (Thora Chrise Hemswortha). To je pro mně bez nadsázky už teď ten nejhorší kladnej hrdina letošní filmové sezóny. Zkrátka původní 80's originál je guilty pleasure a tady se žádnej povedenej remake nekoná. Škoda, dalo se z toho vytřískat daleko víc. ()

Acrobat

Už ani nerozlišoval kto je či Kórejec alebo Amík, lebo všetci mali gél vo vlasoch. Slušne (rozumej vypasene) vyzerajúci Severokórejčania vracajú úder, ktorý začal útokom na nich. Zákon akcie-reakcie sa pokúsil preniesť na plátno amatér a zabudnutý chlap Dan Bradley. Čo z toho vzniká ? Strastiplné keci, hrdinstvo, pátos, klišé, parkinsonova kamera a americká vlajka na záver. No čím toho bolo viac a blížil sa záver, od splaškového odpadu sa to točí krútiacimi schodmi Dómu sv. Alžbety viac a viac do zábavných vôd, pričom tým mladým fandím vyslovene úprimne. A vtedy príde tá nečakaná strela zboku od Specnazu, z ktorej som sa nespamätal, alebo len veľmi ťažko. To akože vážne v tomto filme ? Klobúk dole nad odvahou. Skrátka a dobre. Fikcia je to dobrá. Ležíte a máte nad sebou výsadok, lebo o činoch svojej krajiny neviete, ale nemôžete vedieť, lebo chcete žiť a hrať futbal. Eliminujem aj primitívnosť úspešných partizánskych útokoch študentov (!!! a žien!!!) na ucelenú vycvičenú jednotku. Celé to má však náznaky, ktoré ale tvoria domnelú ucelenosť a film odsýpa perfektným tempom, pričom niektoré prepady sú zručne a hlavne výbušne urobené. Počet mŕtvol sa znásobuje, chýba však krv. To je ale len detail, stačí červená vlajka od Čon-Una a je vám zle. Red Dawn je militárny film, hoci v obsahu sú uvedení študenti. Bradley však odkopíroval štýl najsilnejších mien a derie sa enormne pozerateľným spôsobom k cieľu. Ten je síce úsmevný, ba priam hrozne nereálny, ale celkovo som v šoku ako sa počas sledovania jemne menil môj pohľad. (videné 28.06.2016, PRIMA MAX) ()

bearmeedek

Film je dost podprůměrný, scénář na dnešní dobu hodně nereálný i naivní. Takže dvě hvězdy za velmi vysoké množství munice vypotřebované na agresivní žlutou pakáž a osmdesátkový přístup k "současnému" filmu. ()

DarthFailord

To takhle jednou vejde do baru Thor, Negan a Peeta Melarc. Ne to není začátek vtipu. Byla to celkem dobrá podívaná. Svižná, neurazí, průměrná. Ale celkem sem se bavil. Horší čtyři hvězdy. 65% ()

sWONDER

Zaujímavý námet. Konečne niečo takéto, tešil som sa. Je to tu samá akcia, výbuchy, atd...Stačí vypnúť mozog (ale úplné) a o zábavu je postarané. Mne sa to však nepodarilo. :( ()

Snathoras

Tak tento klasický americký bullshit byl fakt docela BADASS! Nenudil jsem se ani minutu a klidně bych se na to podíval znova. Co na tom, že reálno bylo zapomenuto někde ráno na záchodě a zamknuto! Mě se to prostě líbilo, kdyby měly být filmy jen reálné, proč by se potom točily? A navíc mě potěšila kulka do kebule pro Hemswortha, jako herce ho mám rád, a byl fajná hlavní postava, ale jsem docela rád, že umřel...a proč? Protože proto! Nemůže vždy končit všechno dobře xD ... jen škoda, že si to s tou borkou nestihl rozdat no xD ()

Magoor odpad!

Kvalita tohoto velmi "sofistikovaného" snímku by se dala popsat asi takhle: Jako by se dvě hovna posrala, ty vysraná hovna těch hoven by spolu souložila a narodilo by se jim to úplně nejnechutnější hovno a tím je tenhle film! ()

Zl0

Tak to bola ale somarina. Zas hromadenie náhody na náhode, americké vlastenectvo, umelo neschopný nepriateľ. Už som len čakal, akú korunu tomu nasadia záverom. Našťastie sa držali pri zemi. Podobný film ktorý sa mi páčil oveľa viac bol austrálsky "Tomorrow when the war began". Síce tu tiež nemá najlepšie hodnotenia, ale ten mal aspoň aký-taký dej. ()

goodnic

Nevím jestli si tvůrci filmu mysleli, že tohle opravdu může fungovat, pokud k tomu budou přistupovat vážně. Tohle téma se prostě vážně natočit nedá, na to je v něm moc trapných proslovů, v žádném vesmíru neproveditelných událostí spoléhajících na extrémně náhodné okolnosti a nesympatických herců v hlavích rolích. Už původní film nebyl nic moc, ale tenhle remake jen dokazuje, že takhle to opravdu nejde. Navíc vše ještě zesírá kamera rozmazávačka, která se prostě rozhodla, že z už tak nudných a nenápaditých akčních scén nic neuvidíme. Fakt super. ()

vozralec

Je vidět, že to ňáký peníze stálo. Vše je ale děláno spíše víc na efekt než na propracovaný děj. Prostě banda holobrádků vede záškodnickou válku. Přesuny do města a zpět zvládají bez problémů. Šéfuje Hemsworth. Jeho sejmutí bylo největším překvapením celého filmu. ()

windows

"Obama Jugend" v akci. No, ještě tam mohli létat třeba cvičné české stíhačky L-159 Alka, jak strhávají z nebes F-16 a přidal bych o hvězdu navíc. Škoda. Trochu se divím sám sobě za co, že dávám tu jednu hvězdu. Omladina ve věku 14 až 25let se během dvou dnů naučí to, co se v SAS učí léta a co si tamější generace předává již desítky let. Přesto se tito hrdinní Američané tváří v tvář s klackama v ruce rozhoudnou, že si zahrají na partizány a invazní Korejce zaženou do boudy, jak ustrašeného psa. No a já se ptám...zda-li pak naše děti by obstáli v této konkurenci??? Ohh, yeah...american way, ever and 4ever!!!! ()

beso74

Prešlo takmer 30 rokov a situácia sa opakuje. Chudáci mierumilovní Amíci, ktorí polovicu svojej armády majú roztrúsenú na rôznych humanitárnych akciách typu AJ TY SI ZABI SVOJHO ARABA sa stali obeťou komplotu temných síl. Nepoučiteľní severní Kórejci sa rozhodli pre vojenské cvičenie mimo svojho územia a ako najlepší nápad im prišlo odskočiť či skôr zoskočiť si do USA. Zaútočili na americkú infraštruktúru, vyradili elektriku a potom aj celé mestá. Akurát skupinka detí, čo im zväčša ešte tečie mliečko po brade sa zmôže na odpor. A potom to začne, patetický, smrteľne vážne myslený agitačný snímok, ktorý ma presvedčiť doma aj vonku, kto je vlastne ten dobrý a kto zlý, ono ľudia v tom po posledných šibalstvách americkej armády už nemajú tak jasno ako kedysi. Oproti originálu s Patrickom Swayzem, C. Thomas Howellom a kŕdľom ďalších budúcich hviezd je to príliš čierno biele a chýba tomu hlbší ľudský rozmer. Nie žeby v tomto filme neboli dobrí herci - Chris Hemsworth a Josh Hutcherson potiahnu ešte nejeden film (a pravdepodobne nielen oni), ale na tomto tu určite príliš hrdí nebudú... ()

Kiw

taková ztracená příležitost! mohla to být boží akce/kritika amerického ("civilizovaného") způsobu života a je to jenom ucházející akce nacpaná klišé nesympatický hlavní hrdina je napřesdržku a stejně tak nelogické chování, které je i na akční film opravdu strašné, asi by si nemohli zachovat tu správnou přístupnost, kdyby ukázali to řešení, které by bylo v každém jiném akčňáku. každopádně měl jsem na to asi tu správnou náladu a velice se mi zamlouvalo pojetí jedné smrti, takže tak. ()

mark9th

Och, tak to bola bajka. A dokonca z nej aj plynie poucenie......Uz nikdy viac nic take nezopakovat! Uprimne, ani neviem co vsetko by bolo potrebne prepracovat, aby som tomu uveril. Vsetko zle, od scenara, vyber hercov, hroznu reziu az po smiesny pribeh. Hemsworth podla mna urcite nepatri medzi herecku elitu, ale takymto sposobom sa k nej len tazko priblizi. Co uz, * za ''krasny'' priklad toho ako moze byt aj za vela penazi, malo muziky :) ()

vieriX

Přiznávám, že původní film z roku 1984 jsem neviděl tudíž nemůžu nějak porovnávat kvality. Co nabídl tento film rozhodně stopáž, která je tak akorát nic není zbytečně natahované. Akce tu je celkem dost samozřejmě to berte jak chcete jak moc je reálné že se s mladých lidí mohou stát partyzáni a být schopni válečného odboje. Neříkám, že to je nějaký světoborný film, ale je tu spousta sympatických herců i akce nenudí. Takže když to člověk vyhodnotí tak má lehce nadprůměrný filmový zážitek. ()

Mara12

Red Dawn se co do “kvality“ vyrovná originálu z 84, což podle mě rozhodně není ta nejlepší vizitka. Jednoduše řečeno, je nemožné natočit dobře film, ve kterém parta sexy středoškoláků nakopává zadek nepřátelským profesionálním vojákům ve jménu demokracie a zároveň potlačit faktor debility, který na vás juká v každé druhé scéně. ()

george82

Takové béčko. Remake co nestál za to, aby byl vytvořen. Absurdní trochu bylo to, jak rychle a snadno se Korejci dostanou na území USA. To, že se z bezstarostných dětí během pár dnů stanou vojáci s instinktem na přežití nebudu ani komentovat. ()

DJ Kritik odpad!

Nevidel som pôvodný film z 84 roku, ale natočiť takúto idiotinu v 21. storočí na to treba byť dobre zhulený. Natočiť takýto film Rusi tak je snáď všade na nete rozoberané, čo všetko "komouši" točia. U Američanov sme si tak nejak na takýto druh totálne brakových filmov zvykli. Len tak nejak mi tam chýbal sex so samopalom alebo aspoň s nejakým uchylákom. Nejak vymekli. ()