Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

Al90

Paneboze kdo tohle moh natocit...vetsina postav mi lezla krkem,skoro jsem na film nedokoukal,z filmu cisi amaterismus takovym stylem ze i ja se svou partou z airsoftu bychom natocili lepsi strilecku...dve hvezdy za par zajimavych scen..Proste neuveritelna debilita..Puvodni film z 84' taky neni zadny hit,ale je stokrat lepe natoceny.. ()

stripterka

Typický americký patos obohacený řádnou porcí nelogičností a debilního a nesmyslného jednání postav (veskrze nesympatických). Nezkušení chlapci kosí vytrénované korejské vojáky po tuctech, zatímco kolem nich neškodně prolétávají tisíce kulek... Naštěstí se tam občas objeví opravdu nevykonstruované rádobyvtipné hlášky. ()

Honza__St. odpad!

I původní Rudý úsvit nebyl nic jiného než vylhaná antikomunistická srágora. Ale ten měl aspoň začínající opravdové herecké hvězdy, které podávaly v rámci možností přijatelné výkony. Tady už není ani to. ()

Googooplexer

Tento remake ostane navždy len nepodareným rimejkom celkom slávneho filmu. Bolo to asi len upozornenie pre novú generáciu, taký marketingový ťah, že pozrite, pred 30 rokmi bol natočený na túto tému super film, pozrite si ho. Škoda, že nepomrelo viac wolverinov, viac by ma to bavilo. Inak to bol len taký sumár akčných vojenských nevydarených klipov, pospájaných príbehom invázie. Navyše to bolo poriadne bielomodročervené s hviezdičkami + modelmi v úlohách partizánov. Nejedna slza mi vypadla.... Že invázia nakoniec asi neskončila úspešne. Ak chcete vyvesiť vlajku, tak po tomto filme len s červenou hviezdou v bielom kruhu, v červenom poli, s modrými pásmi na hornom a spodnom okraji. ()

anuki odpad!

Hrůza...děs. Celej ten nápad v dnešní době, takhle přepadnout ať už USA nebo kohokoliv jinýho je pěkně stupidní. Ještě v období studený války, by tomu šlo možná věřit, ale teď ani náhodou. Už vidim ty hamburgrožrouty co jsou po zuby ozbrojený a každej dědek s bábou maj pod postelí a na půdě bedny s granátama z druhý světový a na pomalu každým grilování trénujou s dětma střelbu, jak se jak ovce bez výstřelu potácej ulicema. Jakmile by se začli ty šikmáčové snášet z nebe , začli by je kosit hlava nehlava. No nic, srát na to. Děj filmu je jedna věc a obsazení věc druhá. Nenechte se zmást, že na to získali Hemswortha, kterej má kariéru slušně rozjetou a připravte se na partu idiotů. Ale uplně nejvíc se připravte na Joshe Pecka, kterej tady hraje Hemsworthova bratra( role , kterou v původním filmu hraje Charli Sheen). Je to podle mně nejstrašnější prdelní ksicht co vůbec mohli vybrat, celej film čumí jak retard a rozptyluje vás tak, že se nedá vydržet u televize. Nechápu proč ho vůbec vybrali. Jakmile začla ta jejich partička imbecilů svůj boj proti vpadnuvší armádě, po pár akcích jsem to musel vypnout. Odpad...odpad..odpad ()

Meego82

Čakal som maximalnu hlúposť čo som aj v podstate dostal, lenže nejak som vypol mozog čo sa mi v poslednom čase stáva čoraz častejšie a len som si užil celkom fajn natočenú akciu. ()

Terrific

Jedinej plus tohodle film je thor Hemsworth, jinak je to těžká srágora. Parta dětí co si hraje na partyzánskou válku, to se nedá brát vážně ani ve snu, tentokrát to tam obsadí parta rákosníku co mají special weapon a rusáky v zádech. Kamera bláznivě poskakuje, dialogy jsou děsné a celkově tenhle remake je daleko horší než jeho letitej bratříček ! ()

crow77

...jen doufám, že až nám tady zase večer vypadne proud, nebudou se mě ráno nad hlavou, až pojedu do rachoty snášet na padáku soudruzi z KLDR. Jinak originál byl filmem své doby a tento remake zdá se mě poněkud nešťastný. ()

Montmorency

Originál jsem neviděla a je mi to jedno, protože jestli to bylo podobný tomuhle, tak potěš koště :-), pár děcek v lese proti po zuby ozbrojené armádě Sev. Korejců....ještě že to bylo tak krátký ! ()

Ankroth

... aneb když Hollywood zase opisuje ze scénářů počítačových her. Kdo hrál střílečku Homefront, musel během sledování tohoto filmu zažít deja vu. Na druhou stranu se na to dívat dalo, akce byla natočená hodně slušně a jednotlivé přestřelky byly super, až jsem měl chvílemi chuť tam vběhnout taky (abych dostal od prvního šikmookáče jedničku do hlavy). ()

martan1

Od tohohle filmu jsem nečekal nic víc, než jen zajímavou akci, a té se mi dostalo požehnaně. Dokonce šlo navíc o akci velmi kvalitně natočenou, takže dávám za tři hvězdy. Jedna hvězda navíc za Chrise Hemswortha, který tu hraje zdaleka nejlépe. Jinak, co se zápletky týče, je to samozřejmě blbost do nebe volající... ()

Matthew_Free

Původní film jsem neviděl. Takže tohle srovnání házim rovnou za hlavu. Dneska se to jeví jako náborový film pro puberťáky strýčka Sama...asi trochu čerstvýho masa do mlýnku bude za chvíli potřeba :-D Ale jinak jsem dostal, co jsem čekal. Chris Hemsworth to vede a ukazuje, že hlavně na něm ten film stojí. Adrianne Palicki měl být zastřelenej hned na začátku už jen kvůli tomu blbímu ksichtu, ten je na tom všem asi nejhorší…jinak všechno v pohodě...dost akce, spousta mrtvejch a občas jsem se i zasmál. ()

Edwin44

Ouu Severo Korejci připraví masivní útok na Spojené státy a poté si nejsou schopni poradit s partou pubertaku, kteří je skoro donutí kapitulovat. To bych možná ještě přehlídnul. To, že tam lidi skáčou z 10 metrů na zem jakoby to byla jen ranní rozcvička to už je sice horší, ale dejme tomu. Jediný co prostě nedokážu překousnout byli klasické klišé oplývající scény jako...pojďme zachránit moji holku z autobusu- nevadí že u toho ztratíme více lidí než zachráníme nebo pojdme všude dát C4 a odpalovat je na dálku i když jsme holky co včera nevěděly jak držet zbraň. a ještě jedna věc nedokazal jsem si představit, že by nejaky herec mohl v nesympatičnosti překonat Hutchersona ale Josh Peck to dokázal, celých 93 minut jsem si přál aby to už čapnul a já se na něj nemusel dívat. ()

De_Marko

Je to také naivné, ale ak si dáte dobrý drink, máte dobrú náladu a hlavne príliš nerozmýšľate, tak je to celkom v pohode zábava... ()

danny79

Po technicke strance a v nekolika pripadech i herecke strance to nebylo tak spatne, ale cely pribeh, dialogy a postoj je hrozny. Tohle by meli zakazat americanum poustet. Mozna to je ucelova propaganda, ktera ma zajistit podporu tamnich snadno manipulovatelnych obyvatel k chystanemu a zatim utajovanemu utoku na Severni Koreu. Nesmysl o tom, jak nepocetna skupinka nacionalistiky nabuzenych studentiku porazi okupujici, trenovanou, technicky vybavenou mnohaset tisicovou armadu. ()

zuza1999

Super,super film.Vážně jsem od tohohle filmu nic moc nečekala ,ale bylo to velice příjemné překvapení.Bavil mě od první minuty až do úplného konce.Děj byl velice svižný a záživný,a Josh Hutcherson ve vedlejší roli byl pouze příjemný bonus.Dívali jsme se na to s rodinou a vážně to všechny moc bavilo.Takže je to určitě film pro skoro všechny generace.Za jediné mínus u tohohle filmu považují obsazení Joshe Pecka ,který mi je dost nesympatický a navíc se mi do toho filmu vůbec nehodí ,a že je to celé dost nereálné no a ?Mě to vůbec nevadí.Určitě doporučuji shlédnout. ()