Higaši no Eden

• Japonsko 東のエデン (více)
Japonsko, 2009, 4 h 13 min (Minutáž: 23 min)

Epizody(11)

22. listopadu 2010 dopadne deset raket na Japonsko. Avšak tento bezprecedentní teroristický akt, později nazýván jakožto „Nedbalé pondělí“, nemá za následek žádné oběti a brzy na něj téměř všichni zapomenou. O tři měsíce později je Saki Morimi na svém absolventském výletě v Americe a právě ve chvíli, kdy je před Bílým domem ve Washingtonu DC, se ocitne v nesnázích a je nečekaně zachráněna jedním spolukrajanem. Tento muž, který se jí představí jako Akira Takizawa, je však úplnou záhadou. Nejen, že se zdá, že ztratil paměť, navíc je naprosto nahý a v jedné ruce drží pistoli a v druhé mobilní telefon. Telefon, který je nabitý 8.200.000.000 yeny… (loki5)

Karala

Tohle je okamžitá reakce nahánějící husí kůži. Start sledování - 10.3.2011, tsunami - 11.3., dokoukáno 15.3. - 4. výbuch, Fukušima. Kde je Princ, kde je 11 Spasitelů?????!!!!!!!!!!! Kam se teď Japonsko pohne? ()

Five By Five

Musím povedať, že na začiatku ma to "3D" veľmi iritovalo, lenže už v druhej časti, keď sa vrátili do japonska, to bolo v pohode. Opening sa dobre počúva, príbeh je pomerne zaujímavý, no s otvoreným koncom... - v jeho polovici sa totiž tvorcovia z nejakého dôvodu (pravdepodobne vidiny väčších ziskov? - k zápletke by to sedelo...) rozhodli ako pokračovanie natočiť dva filmy... Pokračovanie TU ()

Moiraine

Předně musím vyzdvihnout opening a ending. Opening byl dokonalý kompletně, Oasis k tomu seriálu až překvapivě sednou (jenom mi přijde komické, že japonská verze má jako hudbu Oasis - tedy angličtinu - a v anglicky dabované verzi je opening nějaká japonská písnička). Ending se mi líbil hlavně vizuálně. Pokud jde o samotné anime, tak je to to nejlepší (a nejen z anime), co jsem za poslední dobu viděla. Zajímalo mě to pořád víc a víc a tak jsem těch jedenáct dílů zvládla v kuse. O to víc mě pak mrzel konec, kde sice většina věcí nějak skončila, ale pořád mi zůstalo nezodpovězených pár otázek. Nehledě na to, že to celé zvládli rozseknout až moc rychle. Vůbec by nevadilo, kdyby to mělo ještě o pár dílů víc. Protože to ale pokračuje ještě dvěma filmy, tak jsem ochotná ten konec odpustit s tím, že věřím, že tohle bude ještě dořešeno. ()

Sykon

Hezké, rychle plynoucí, k zamyšlení, originální, krátké a nedokončené. Asi tak by se dalo několika slovy charakterizovat moje dojmy z tohoto anime. Především ten konec mě mrzel, protože na příliš mnoho otázek jsem nedostal odpověď, a ani ten konec vlastně nebyl pořádným koncem. Ale celkový dojem je výborný, a podle všeho na mě ještě čekají dva filmy, takže třeba se tam dozvím víc. ()

DExUS

Skvelá animácia, na prvý pohľad to vypadá krásne. Zo začiatku dokonca aj mysteriózne a baví to. Ale skonči to tak ako keby to ani nezačalo. Hlavný hrdina ak sa tomu tak dá povedať má "Zázračný" telefón čo vám splní každé želanie, zo začiatku to vypadá že si užijeme spústu zaujmavých momentov spojených z neobyčajnými želaniami. Nuž ano aj nie. Dalo sa z toho vyťažiť niečo velkolepé ale nestalo sa. Chcelo by to tak +11 epizod a trocha zamotanejší a zložitejší príbeh. Tak či onak, nieje to úplna strata času ale viac ako 3 dat nemozem. ()

sajagi

Tématem seriál připomíná Death Note - do rukou "obyčejného" mladíka se dostane zázračný předmět (zde telefon), který mu umožní konat neobyčejné věci. Jenomže zatímco DN po pár (desítkách) dílů vaří z desekrát převařené vody, u HnE diváky čeká opačné zklamání - vše skončí příliš rychle na to, aby si děj řádně užili. Tři díly před koncem jsem pátral, zda-li má seriál opravdu jedenáct dílů, protože přeci sakra tolik věcí je otevřeno a zasloužily by si daleko větší prostor. Bohužel, vše se najednou vysvětlí a vyřeší v pár minutách, až by z toho člověk plakal. Za téma bych dal *****, za zkratkovitý konec skoro odpad! ()

Palisander

Má to málo častí, a v tých sa stihne iba nahodiť (vcelku zaujímavá) zápletka. Pravda, je tam nejaká tá akcia aj snaha o finále, ale príde mi to ako predčasne ukončené. Najväčší problém pre mňa je psychológia postáv, ktorá chvíľami kríva na všetky nohy. Bez filmového pokračovania nemá veľmi zmysel to pozerať. Ale teda nebudem predbiehať. ()

sankacoffee

Animované dráma pro nejmenší bez snahy vyhnout se klišé, budovat napětí nebo jen vykreslit postavy víc než jen primitivní figurky. Ohromný potenciál námětu zahozen, škoda, snad příště. ()

Luciyen

Ze začátku mi to přišlo trochu nudné, když jsem to před těmi pár lety viděla na Animefestu. Ale potom jsem tomu přišla na chuť. :) ()