Ptákodemie: Děs a hrůza

(festivalový název)
  • USA Birdemic: Shock and Terror (více)

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené tvory začne lidstvu oplácet staletí znečišťování a dalších bezohledností. (Festival otrlého diváka)

acn

Všichni v Asylumu musí pukat závistí nad tím jaké kurevské veledílo dokáže někdo stvořit. Naprosto nehodnotitelné. Rob, který pohledem zhypnotizuje i stěnu, ovládne ekotrh ve stylu padesáti procentních slev, až z toho Klausovi vstal i ten poslední zbytek vlasů na hlavě. Jeho oběť, Nathalie, mu nejdříve chtěla dát z lítosti za nějaký čas, jakmile se ale dozvěděla, že Rob umí vydělat deset mega babek za týden, neváhala ani sekundu. Nechala jej koupit nejlevnější pokoj v nejzapadlejším motelu, zde mu ukázala svoji ekovagínu poháněnou CNG. To v Robovi vyvolalo vzpomínku na jeho ekoMustang, který sám o sobě redefinuje nové tabulky spotřeby CNG, a ihned se nechal svést k ekoSexu přes dvoje kalhoty, prostěradlo a záclony. Ráno, po žhavé noci plné fetování rifloviny, vše bylo jinak. Kolem světa se rozhořela live verze Angry Birds 2.0 special bomberino edition. Kdykoliv se zrovna ptáci netransformují do pumového atentátu, krouží dokola kolem budov a sní o tom, že se stanou Uwe Bollem. Nastává vzrušující jízda za záchranou života. Zírání na Roba mi život skoro vzalo, ale fantastické triky společně s kulervoucí akcí, dialogy vysoké úrovně a režisérův cit pro podání citlivé zprávy o záchraně země mě vypumpovaly tak moc, až mi huba spadla na kule. // Po druhém shlédnutí se s politováním musím omluvit za jedno nedopatření, které se stává maximálně jednou za pět minut. Robův Mustang není na zemní plyn, ale je to hybrid. To znamená, že jej může řídit i mutant s lichým počtem mozkových buněk, jejichž počet nepřesahuje číslo deset. A má spotřebu menší než stojící trabant. K tomu se může transformovat na kosmické plavidlo a vzít Roba a Nathalii zpátky na domovskou planetu. ()

fellaZ

Nevzpomínám si, že bych se takhle u filmu někdy bavil... Sice je to po všech stránkách špatný film, ale díky své haluznosti téměř ani chvilku nenudí a smál jsem se prakticky u každého záběru. Bravo! ()

nooly odpad!

Nemám ve zvyku hodnotit a už vůbec komentovat filmy, které jsem neviděl celé, ale zde nemohu jinak. Ne, nešlo to ani při nejlepší vůli. ()

boumik odpad!

no ty svata píčo nikdy sem nehodnotil film ktery jsem neviděl !! Todle je ale vyjimka už trailer povi hodně efekty hudba herci jednoznačně je to radioaktivní odpat ()

Daryl.Dixon odpad!

Sledování tohoto hororu byl fakt horor. Úplně mě jímá hrůza, že bych tento snímek viděl ještě jednou. To bych si raději cihlou vymlátil rozkrok, nebo vypnul televizi. No spíše to druhé, to víte, kde bych sháněl cihlu. Jestli mě to mělo vyděsit, tak to se tvůrcům povedlo, ale asi trochu jinak, než zamýšleli. Kdysi nám vyhořela televize, tak jsme jí vykuchali, vytloukli obrazovku, nakreslili jsme si zvířátka a postavičky, která jsme pak vystřihli a nalepili na špejle, a s nimi jsme v útrobách televize hráli divadlo (poznámka pro mladší generace: s LCD televizorem toto nezkoušejte, tehdy byly televize trochu širší). A proč jsem mluvil o vykuchané televizi? Protože tento film na mě působil stejným dojmem, jako naše špejlové divadlo v TV, jen v horším provedení. Ještě jedna poznámka nakonec: U obsahu k filmu se píše, že nikdo neví, co původně neškodné ptáky vyburcovalo k útoku. Mě by spíše zajímalo, co vyburcovalo tvůrce k natočení druhého dílu... ()

mrclTV

To, že je to strašné, o tom sa snáď baviť ani nemusíme. Osobne sa neviem rozhodnúť, čo je horšie, dialógy alebo práca s kamerou, či lepšie povedané absencia práce s kamerou (10 sekundový detail na vývesku čerpacej stanice to topoval)..."Herecké" "výkony" radšej nespomínam - najlepšia bola čitačka správ v telke. Dej je v tomto zázraku na asi posledom mieste, ale povedzme si na rovinu, už som videl aj horšiu zápletku, možno (ale to, že prevedenie som horšie už nevidel je druhá vec.). Hudbu som púštal jedným uchom dnu a druhým von, ani som ju nevnímal, no zase vnímal som tie neuveriteľné dlhé predelové scény jazdenia autom, autor sa asi chcel pochváliť svojim Mustangom...A potom tu boli tie efekty, pri nich som stratil akúkoľvek mozgovú činnosť.....Môj život už nikdy nebude rovnaký po vešiakovej scéne. Ale jednu vec na tomto strašidelnom pokuse vítam. A to, že aj keď je človek absolútny amatér, ide si za svojím cieľom nakrútenia vlastného filmu - akokoľvek je ten film zlý. Za to si by som tohto človeka ocenil. Chce to nekonečnú trpezlivosť a odvahu niečo také spraviť a vypustiť do sveta (alebo absolútnu stratu súdnosti a seba hodnotenia :D). Priznajte sa, koľko z vás už natočilo vlastný film? :D Možnosť, že Nguen natočil ten film takto úmyselne nepripúštam, tak zle sa to naschvál ani nedá....A nasmejete sa na tom viac ako na ktorejkoľvek priemernej komédii. Dobre, film s pomyselnou nálepkou najhorší film histórie mám za sebou, poďme ďalej. PS: Ako skomentoval náhodný komentátor na youtube - I've seen better actors on pornhub. PS2: Vlna eko áut v tomto filme predbehla dobu o desaťročia! - Mustang plug-in hybrid, preteky elektrických monopostov, James Nguyen videl v roku 2010 budúcnosť! MINDBLOWN ()

Palisander

Tento film si zaslúži stať sa rovnakou legendou, ako The Room. Navyše je omnoho zábavnejší. Už chôdza hlavného hrdinu je úžasná. Kamera bez kameramana, dialógy ako z Pošty pre teba, hudba ako z vietnamskej videohry na striedačku s reklamou na lepidlo na protézy, miznúci zvuk, "nenápadné" agitačné vsuvky, taktické vešiaky, nepriestrelný autobus, ale najmä levitujúce orly (to sa snáď ani nedá vymyslieť!!!) :-). Kultové scény (napríklad): tanec v bare, potlesk na porade, tangáče na barikáde, smrť pri autobuse, útek pred lesným požiarom, varenie ryby a akcia "serieme na poli" (pardón za výraz, ale takto to tam skutočne je ;-). Treba vidieť. Keď uvidíte prvého zastreleného vtáka, budete mať na čo spomínať :o). Som zvedavý, čím prekvapí dvojka. ()

Honzulik odpad!

Birdemic: Shock and Terror - tak u tohoto filmu bylo špatné snad všechno, amatérská kamera, příšerné střihy, velmi hrozné herecké výkony, vysloveně nudný scénář atd... Asi v polovině filmu, se nad městem najednou objeví podivná hejna špatně nakreslených orlů, kteří ohrožují lidi. Divák se již jen s úsměvem diví a já se také divil co je ještě možné nacpat do kina... Film určitě nedoporučuji a uděluji ODPAD. ()

Fezzi odpad!

Hrůůůza! Zvěrstvo!Tohle bylo něco příšernýho! Já nemám slov! Nevěřte hodnocení, nevěřte kladným komentářům! Děj byl brutálně roztrhán ptáky už někdy na začátku (ve skutečnosti spíš někdy kolem 40 minuty, poněvadž to je chvíle kdy se konečně něco začíná dít) a smysluplnost raději zmizela už před natáčením, uvedu příklad: Děcka dostanou hlad, jde se tedy na pláž, kde muž rybaří a žena s dětmi sbírá mušle, následně vytáhnou z auta kotlík a vše si pěkně uvaří. Když však žena přichystá dětem jídlo přelité omáčkou (zřejmě z písku jinak fakt nevím z čeho by ji tam mohli vykuchtit) děti jídlo odmítnou s tím, že chtěji Happy Meal.... -_- To jako vážně?!! Začala apokalypsa, všude kolem lítají lidožraví ptáci, vy dostanete jídlo a radši byste Happy Meal? HAPPY MEAL????!!! Bohužel, ani potěšení ve formě napadení těch rozmazlenců ptáky nepřišlo a celkově prostě Děs a Hrůza! ODPAD! ()

Raskoslav

Jasnej odpad z hlediska kvality filmu, ovšem tři hvězdičky za neskonalé pobavení nad tak solidními vagóny průjmů, orlů v malování, masakrální zápletky a hlavně v tom hrál velkou roli i nejspíš alkohol a koncentrace lidí s podobně dementním humorem, jenž takovéto paskvily vyloženě vyhledávají. Na pětku to bohužel není, neboť i přes obzory rozšiřující látky jsme to museli všichni poposunovat kvůli občasné (no možná víc) šilené míře trapnosti. ()

Hyssi

Ja musím říct, že tenhle film miluju. Za 90 minut snímku jsem se nasmál jak nikdy, budu to dopurčovat všem koho potkám. [100 %] ()

ModryPlamen

Toto nastane, ak sa snažíte dodržiavať týždenný takt, a nemáte nič nachystané. Narýchlo pozriete na YouTube prvú blbosť, na ktorú natrafíte, a ktorá nemá nič spoločné s vaším obľúbeným žánrom A takým filmom je napríklad Birdemic. No keď už som ten film videl, tak ho popíšem podrobnejšie. Nemusíte byť ČSFD odborník na horory, aby ste rozoznali, že toto nie je horor. Miesto tunajšej trojice žánrov Horor / Thriller / Romantický by som uprednostnil použitie žánru Komédia. Úvodné titulky tvorí asi najhorší cabview na asfaltovú kľukatú cestu, aký som v živote videl. Neviem, či to natáčali pomocou mobilu bez použitia statívu, so starými dobrými rukami, ale asi áno. Prvých 45 minút filmu tvorí postupné zoznamovanie akéhosi predajca solárnych panelov a nie moc peknej modelky, ale zrejme mám iný vkus. Najprv náhodná zoznamka na ulici, potom rande v ázijskej reštaurácií ktorá je buď obľúbená u režiséra, alebo tam pracuje známy režiséra. Potom návšteva výstavy tekvíc, prechádzka po pláži, kde mimochodom môžeme vidieť prvé využitie CGI, ale k tej neskôr. Potom ďalšie scény medzi dotyčnými postavami, na ktoré si už však nepamätám, ale nie sú nejak moc dôležité. Ono celkovo je ta prvá polovica nezaujímavá. Pred koncom prvej časti sa naša dvojica pomiluje v posteli. V spodnom prádle, ako inak:). V druhej polovici sa naša dvojica ráno zobudí a za oknami uvidia orly. Tie kvôli globálnemu otepľovaniu páchajú za zvuku stíhačky kamikadze útoky na ľudí, pričom pri dopade vybuchujú. A naša dvojica musí túto katastrofu prežiť a ubrániť sa útokom orlov, spolu s ďalšou dvojicou a dvoma deťmi, ktorým orli zabili rodičov, no najviac ich trápi to že nemajú Happy Meal! Na postavách nie je čo rozoberať, ono sú to totiž ploché charaktery. Tunajšie CGI je celkom špecifické, pretože v žiadnom inom filme neuvidíte orlov staticky sa vznášať u okna za občasného mávnutia krídel, či pohybu 4 či 6-tich orlov spoločne s kamerou. Tragické je aj spracovanie lesného požiaru. Dodržanie jednotného ozvučenia scény, je niečo, o čom tunajší zvukár nikdy nepočul, dobre je to patrné u prvého stretnutia dvoch hlavných protagonistov. Logika vo filme absentuje. Či už strieľanie do autobusu plného ľudí, respektíve do orlov lietajúcich okolo autobusu, neobmedzené zásobníky zbraní, hádzanie vešiakov na útočiacich orlov, či scéne pri ktorej chce zlý chlapík ukradnúť benzín, následne ho zabije orol no že by si náš hlavný hrdina zobral kanister späť do auta tak to nie. Hlavne že sa potom hnevá, že mu došlo palivo. Inak osud pasažierov autobusu tiež stojí za to, orly na nich vylejú akúsi žieravinu a oni sa zosypú na zem. Celkovo je to hrozný film, no nie je to najhorší film aký som videl. Predsa len, kopírovanie, neúcta a ničenie obľúbených postáv sa nedá prekonať akokoľvek hroznými efektami. Toto je len 1-hviezdičková totálna blbosť za 10000 dolárov. ()