Ptákodemie: Děs a hrůza

(festivalový název)
  • USA Birdemic: Shock and Terror (více)

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené tvory začne lidstvu oplácet staletí znečišťování a dalších bezohledností. (Festival otrlého diváka)

arcticsky odpad!

Rád vyhledávám béčka nebo různé špatně nebo rozporuplně hodnocené filmy a často najdu něčím zábavné skvosty - i u těch, které jsou v "černém". Tu a tam dám za takové i tři nebo čtyři hvězdy. Co napsat o Ptákodémii? První půlka je naprosto o hovně po všech stránkách a druhá, kdy by měla začít nějaká akce je o hovně dvojitém. Zde nemůžu psát ani o nějakém nechtěně srandovním, neumělém momentu. Pro mne tam takový na rozdíl od některých komentujících nebyl ani jeden, tak trapné to všechno je. Strašný střih, děsní herci a triky...to se prostě musí vidět. Vedle některých komunistických agitek ze začátku 50 a 70 let asi nejhorší  film všech dob.  Nedávno viděný film King Kong vs Godzilla z roku 1962 je oproti tomu dokonalé trikové veledílo. ()

Fairbanks

Ani, asi je to nejhorší film jaký jsem kdy viděl. Díky skupinovému promítání a vynikajícím titulkům od týmu Trololo(diky!) se vsak změnil ve slušnou zábavu. A především - vyndej ho! ()

PanTumnus odpad!

nikdy mi nebylo fyzicky špatně ze sledování filmu. nikdy! ale birdemicu se to povedlo. gratuluji. jinak je zde samozřejmě všechno špatně. od scénáře přes skript až po kameru, herce nebo cgi. a pro ty co si myslí že je to tak všechno záměrně... tak není. nguyen akorát nemá talent, to je vše a pokud v rozhovorech tvrdí že vše bylo myšleno s nadsázkou, tak nesoudně lže. tohle je něco co nikdy nemělo vzniknout a to mám špatné filmy rád. pokud chcete vidět špatný film, který vypadá amatérsky, útočí v něm špatná digi zvířata a skutečně JE myšlený s nadsázkou, pusťte si rise of the animals z roku 2011. ()

Kolssteyn

Moje hodnocení je narozdíl od jiných hodnotuentů, velice střízlivé a konstruktivní. Odpustil bych Nguyenovi, že natáčel telenovelu a samotného ho to, stejně jako ostatní diváky, začalo nudit a tak teprve čtyřicátou sedmou minutou usínajícím divákům způsobil prudký SHOCK a nastolil nečekaný TERROR, což se podepsalo na podtitulku filmu. Původní název Birdemic se totiž původně vztahoval ke zmíněné telenovele, kde mladý pár sledoval trio papoušků ve městě. Vlivem globálního oteplování papoušci získali zelenou barvu a osvojili si let kolibříků. Nguyena ta myšlenka tak nadchla, že chtěl natočit onu romantickou telenovelu s tímto námětem. Ale Nguyen pak sám nakonec uznal, že na jedné myšlence nelze stavět celý film a tak mu náhoda přihrála šanci k obohacení příběhu, když během natáčení z teamu odešel jeden z pc animátorů a s sebou si vzal i know how ohledně počítačové animace zelené barvy papoušků. Proto ta záměna za krvelačné orly, kteří shoří jak meteorit než dopadnou k zemi a pokud někoho poblijí, tak i ti nejstatečnější z bojovníků a survivorů se zkroutí k zemi pod vlivem agresivně kyselých žaludečních šťáv. Divák jistě ocení i moudrý rozhovor v hloubi neporušeného zeleného pralesa a nebo odborné vysvětlení tohoto orlího podráždění profesorem Rouškou. [MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY] Ukončení filmu se pak opět vrací k telenovelické praxi, když mladí milenci s dvěmi adoptovanými dětmi šťastně pozorují orlí hejno vzdalující se nad mořským obzorem následujíc holubí vrkání. Myslím si, že si tento film prosté odsouzení nezaslouží už vzhledem k tomu jak mistrnou improvisaci režisér Nguyen předvedl. Stejně tak se při natáčení nadřeli herci, jejichž katastrofické výkony budou už jen stěží překonávány. Podobně na tom byl celý filmový štáb. Tak si za jejich neskonalou odvahu, tento snímek divákům předložit, zaslouží jednu hvězdu a druhou Whitney Moore za svou skoro debutní roli Nathalie, přestože toho sexu tam bylo málo. ()

šarka odpad!

ono je to vlastně tak blbé až to je geniální...rozhodně film, který je potřeba vidět před smrtí ;) ()

Rathalos odpad!

Tento i druhy diel z roku 2013 su tazke a brutalne odpady,toto uz hranici s nenormalnostou,reziser James Nguyen by sa mal vratit do Vietnamu,zavriet sa v nejakej hlbokej pivnici a uz nikdy neuzriet svetlo sveta...:-) ()

FeriusParfax

Jeden z nejděsivějších hororů, co jsem kdy viděla. Musite mit pro strach uděláno, abyste tento perfektni horor dokoukali do konce. Orli a další ptáci jsou tu opravdu v ohromné přesile a nahání hrůzu. Není radno si s nimi zahrávat. Ptáci jsou skvěle nasnímaní. Vypadají téměř jako skuteční. Vůbec celý tento horor hraje dokonalou melodii scénáře, ktery je opravdu bravurní, kamery, režie  A to nemluvim o hereckých výkonech! Nádhera ❤️ Zaručuji, ze ani nebudete potřebovat titulky, jal jsou dialogy povedené. Dokonce se tu našel i kousek romantiky, což oceňuji. Z lasky dvou hlavnich hrdinů mi pukalo srdíčko. Hudba lahodící mému oušku taky potěšila.  Nejde jinak než 4*. Nechápu tak nízké hodnocení! ()

Dr.Cilka

Je potrebne urobit nieco s globalnym oteplovanim - inak to moze velmi lahko takto dopadnut! Silny odkaz a zaroven nezabudnutelny zazitok :) ()

Jan.S.Harold

Úžasné! Tohle. Je. Prostě. Dokonalé! Opravdový šok a nefalšovaný devadesátiminutový teror. Pravidelně seřazené šiky levitujících, kníkajících orlů, kteří se jako kamikaze náhodně snášejí na krajinu, aby hrdinnou explozí svého těla podpálili, co se dá. Útočí prý jen na lidi v autech a benzínkách. O auto se ale rozplácnou (asi selhala rozbuška). Je třeba se ozbrojit (nejlépe drátěným šatním ramínkem) a ujíždět, co to dá. Kolem vypjatých útěkových scén, pod plnou palbou a máchání ramínky, ale probíhá normální silniční doprava. No, prostě se to musí vidět. Musí. Ramínka s sebou! ()

Marek06 odpad!

Chápu, že uživatelé dávají pět hvězd Tureckým Hvězdným válkám, protože to je něco jedinečného, něco, co nemá ve filmovém světě konkurenci. Ale jak někdo může dát pět hvězd tomuhle? Nejen efekty, ale úplně celý tento film je velká tragédie, která zesměšňuje horor Ptáci. ()

web-dat odpad!

Úpřimně ......... horší efekty jsem v životě neviděl ! Filmy by vypadal mnohem lépe, kdyby byli použity umělé repliky ptáků. Takhle to vypadá jako by spojili film, se spořičem obrazovky. Vážně otřesné. Jedná se asi o nejhoší efekty, které jsem kdy ve filmu viděl. Už i ten mladý Hercules v 3D je na tom s efekty podstatně lépe než tahle napodobeni spořiče obrazovky. Někdy nerozumím proč se do světa vypouští takovéto zbytečnosti. Tohle je takový hnus, že by se to mohlo promítat na FAMU jako výstražný příklad! Dávám 1% - za blondýnku, a touhu vzkřísit film Ptáci. ()

Caa odpad!

Příšerná kamera, příšerné střihy, "herci" absolutně neumí hrát. Rozhovory jsou trapné a nudné až běda, ale naštěstí se jich většina odehrává buď na rušné ulici nebo na pláži u moře, kde toho není moc slyšet. V půlce filmu, kdy se nad městem z čista jasna objeví hejna kreslených orlů (máte pocit, že vám je někdo omylem přilepil na televizi) a nálety a bombardováním ohrožují lidi, vám dojde, že tohle je opravdu šok a teror. Ekologické kecy, imagine peace a holubice míru už jsou jen třešinkou na dortu. ()