Ptákodemie: Děs a hrůza

(festivalový název)
  • USA Birdemic: Shock and Terror (více)

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené tvory začne lidstvu oplácet staletí znečišťování a dalších bezohledností. (Festival otrlého diváka)

honajz2 odpad!

Já tyhle příšerné filmy dělím na tři kategorie - špatné dobré filmy, špatné špatné filmy a Afrika. A tohle je rozhodně špatný špatný film. Jako jo, jsou tu chvíle, kdy se u toho člověk fakt směje, třeba když útočí ptáci poprvé (pak už to jenom působí trapně) nebo když tam tři minuty přerušovaně tleskají, s kyselinou nebo happy meelem to taky byla celkem sranda, herecké výkony jsou taky úžasné, ale asi tak 95% času to bylo jenom nudné a strašně otravné. U Neila Breena je nějaká wtf scéna každou chvíli a funguje jak má, tady ti digitální ptáci levitující bez vzduchu a létající bez křídel zaberou tak jednou a pak je to už jenom trapné, to samé herecký výkony a dialogy. Samotný příběh je taky úplně pitomý, ale to se tak nějak dá čekat, ale ono to všechno celý film prostě působí jen a jen trapně. Jinak první polovinu filmu se vůbec, ale vůbec nic nestane, pak se bezdůvodně objeví ptáci a stejně bezdůvodně zmizí... Kdybych se u toho aspoň většinu času bavil, ale tohle mě jenom otravovalo a nudilo a těch pár scén ani tu hvězdičku neuhájí. Jinak se jedná o snad nejblbější ekologickou agitku, jaká kdy vznikla. Odpad! ()

Scratt odpad!

Tohle že má být pocta klasickému filmu Ptáci? Hitchcock by se obracel v hrobě, kdyby toto viděl...Nicméně za ty srandovní ptáky to není čistá nula, takže 5%. ()

Saraph odpad!

Na tom je snad špatně úplně všechno. Herci se chovají jak roboti, kameranovi chudákovi nejspíš nedali pořádný stativ a dále... Dále nevím, to už jsem musel vypnout, protože bych musel vyskočit z okna. ()

KRYSIOPICE odpad!

Sem se u toho nasmál lip jak u lecjaké komedie. Geniální repliky a pocit že herec v hlavní roli musí být totální debil. Spousta záběrů na to, jak jezdí auto po městě :D asi za jeho pronájem dali hodně prachů, tak chtěli aby bylo vidět. Orli namalování v malování. zvuková stopa u útočících orlů jasně vystřižená z nějakého válečného filmu ( zvuk ju 87 stuky proste poznam). doporucuji ceske titulky ale bohuzel nevim od koho, které obsahují perfektní komentaře jako něco: mumly mumly ()

tnp101

Jeden z důvodů, proč je The Room považován za nejlepší nejhorší film všech dob je ten, že nevědomě funguje jako parádní komedie, u níž se divák bez nadsázky baví od začátku do konce. Birdemic má s tímto skvostem společné akorát očividné zapálení režiséra s přehnanými ambicemi a umem průměrně inteligentního žáka prvního stupně základní školy (troufám si říct, že i všechny mé „filmy“, co jsme natočili s kamarádem za dvě prázdninová dopoledne u mě doma bez žádného vybavení a rozpočtu před nějakými 15 lety jsou na tom z technického hlediska lépe). Jsem si jistý, že sledování dokumentu nebo filmu o natáčení na způsob The Disaster Artist by bylo parádní, ovšem výsledný film bohatě stačí vidět v nějakém rychlém sestřihu nebo videorecenzi na YouTube (doporučuji „I Hate Everything“). V kompletní stopáži je to nehorázná nuda. Určitá sympatie a kouzlo v tom je. Režisérovi nelze upřít snahu chtít natočit ten nejlepší film a „skrytými“ podtexty upozornit na globální problémy, ale koukat se na to vážně nedá. 10% ()

Yoda sama odpad!

Niečo tak neuveriteľne nevinne zlé, amatérske, nezmyselné a nekonzistentné, že sa na tom dá len smiať a pripísať to do učebníc čoby odstrašujúci príklad. Ten päťdesiat ročný japončík čo za tým stojí musel byť na ťažkom tripe. ()

Master19 odpad!

No, nemá talent... Už úvodní dialog s obsluhou fastfoodu, která přinesla menu, je předzvěstí, co se bude dít. Je až neuvěřitelné, jak špatně jdou některé věci udělat a tenhle film je jakousi učebnicí nebo co, jak to bude vypadat, když to uděláte blbě. Už jen základní poučka hororu, že strach je v neviděném tu je postavená na hlavu a v druhé půlce filmu jsou všude orlové. Pamatujete jak jste měli ve škole odevzdat nějaký elaborát o deseti stránkách, tak jste to naháněli zvětšením písma, odřádkováním, odsazením odstavců a tak? Tak tady v tom "filmu" to mají na starosti záběry z jedoucího auta, nekonečná děkovačka po skončené poradě a mohl bych pokračovat. Ale nemá to cenu. ()

s.e.p.p odpad!

Osobně nevěřím, že by někdo stvořil takovouhle ujetost nezáměrně. Kdyby se film zkrátil tak o hodinu a čtvrt a na ptáky by došlo co nejdřív, tak bych to jako zábavnou parodii dokázal ocenit. Takhle je to ale utrpení, u kterého jsem vydržel necelých 40 minut... ()

MiGi87 odpad!

No, všichni dávají odpad nebo 5*, já dám za snahu o amatérský snímek 1*, ale v koutě duše cítím, že je to moc. Při zvuku se vám vybaví homevidea z nějakých svateb apod., protože jiný film, kde není vedle zvukové stopy natočené při snímání záběrů použita žádná jiná, jste asi ještě neviděli. Při efektech (tj. těch ptácích) si říkáte, že takhle byste to zvládli taky. Ze skriptu, který tedy spíš autoři nevedli, je vám na nic - jak může někdo točit katastrofický film v zálivu rušné cesty, kde normálně fičí auta, jako by se nic nedělo. Všechno se musí natočit napoprvé, i kdyby se to nepovedlo. U některých scén si dokonce říkáte, že jsou natočené přímo na nějaké prezentaci v nějaké firmě, podle kvality audia a videa nejspíš ještě tajně mobilem, možná právě tím, kterým je natočený i zbytek filmu. Prostě katastrofa, kterou lze omlouvat jen tím naprosto na cokoli nedostačujícím rozpočtem, u každého záběru jenom vidíte tekoucí peníze - zastrčení pistole u pumpy do auta, jedoucí auto, plastové samopaly, zapnutá televize... Prostě to lze doporučit amatérským filmařům či teoretikům tohoto oboru, kteří chtějí vidět, jak to nedělat. UPDATE: Po třech letech a zopakování stejných chyb odebírám i tu jednu hvězdičku, Nguyen je neschopný. ()

Marty89

Film pro hardcore milovníky béčkových a brakových filmů. Všem ostatním může způsobit nenávratné poškození mozku :-). ()

MsUtahraptor odpad!

Nehorázná sr***a i v rámci žánru. V prvních pětačtyřiceti minutách filmu se v záplavě prázdného tlachání mihnou všehovšudy čtyři mizerně animovaní ptáci ("To dělaly děti?" otázala se maminka po jejich zahlédnutí.) Pak z nenadání (dost možná v šoku z předcházející "erotické" scény) začnou útočit hejna orlo/racko/univerzálně opeřených tvorů na vybrané lidské a motorizované objekty. Následuje útěk- nikam-, náhodná setkání, překvapující nálezy (dei ex machina v takové koncentraci, že přes ně skoro ani ti krocanoidi neproletí), menší piknik, nesouvisející bláboly o globálním oteplování a ptačí chřipce a relaxační výtahová hudba jako doprovod... Náš středoškolský pětiminutový příspěvek cinematografii měl výrazně vyšší úroveň. *po otevření kufru auta, hladové cizí děti ve voze* "Heleme se, prut. Chytnu nám rybu! A podívej, plotýnka! Můžeš ji uvařit!" "Dobrej nápad." ()

Melios

Najväčšia vtákovina ,čo som videl (doslova). Na filmu je zle úplne všetko ale mne je to jedno. Mne sa to páčilo. Tento film buď budete milovať ako jeden z najhorších existujúcich filmov alebo ho budete nenávidieť ako 90% dotázaných. Ja som si tú to "Vietnamskú" šialenosť užil a dvojku si pozriem taktiež. Za mňa dobrých/zlých 5* PS: film si môžete pozrieť tu (pokiaľ teda viete trocha po anglicky) : https://youtu.be/jXXBQpV6Gvw ()

medlo

Film som nevidel, trailer mi stačil. Ale chcem sa poďakovať Rawen616 za vynikajúce zhrnutie. Smial som sa celý čas ako som to čítal. ()

JamesSi

Ptáci se změnili v CGI zrůdy, lesy hoří a za všechno může globální oteplování. James Nguyen udělal vrchol postmoderního realismu na jedničku. Absurdní postavy (Texasan, který zastaví hlavní hrdiny nebo profesor a hipík), které potkávají hlavní postavy na cestě do zapomnění a všeobecná kritika konzumní společnosti (nechceme rybu, chceme McDonald) je protkaná celým tímhle filmem. Režisér kritizuje hollywoodskou zaujatost digitálními efekty, productplacementem a vkládání sexuálních scén za každou cenu. Na paškál si bere i moderní remaky (není divu, že film připomíná úspěšný film "Ptáci"). V zoufalém boji s časem a prostorem se pak hrdinové musí uchýlit k souboji s ramínky na šaty a opustit jejich solární panely a pohodové zóny. Jsou vrženi do nového světa. Bez spoilerů lze říci, že konec připomíná Chobotničky z druhého patra a uzavírá tak celé hodnotné dílo. Dílo, které leží mezi odpadem a pěti hvězdami. ()

TERRORDROME odpad!

O špatnosti tohoto film kolujú doslova legendy a ja ako notorický divák braku som ho teda nemohol minúť bez povšimnutia. Zvesti jednoznačne neklamali, ten film je taký zlý že aj Ed Wood s Uwe Bollom by zbledli hrôzou a klaňali by sa mu z úctivej vzdialenosti. Na rozjazd slúži romantická linka s frajerom čo uzatvorí nejakú miliónovú zmluvu a len tak mimochodom zbalí na ulici pipku čo práve nafotila nejaké obrázky v plavkách a o pol hodinu už mala v kapse zmluvu s poprednou agentúrou. Jednoducho párik k posratiu neskutočných borcov. Idú na večeru k číňanom, potom sa motkajú po výstave tekvíc, skočia na pláž a skončia v moteli kde dôjde na nejaký rádoby skorosex. Inak povedané, trvá 47 minút čisto zabitého času než sa rozbehne to čo sľubuje názov. Potom zrazu priletia na scénu kŕdle agresívnych 2D orlov ktorý útočia na mesto šťýlom kamikadze a po dopade vybuchujú! Ak som niekedy pindal na animácie zvieratiek z rôznych televíznych filmov typu Čupakabra, tak sa im všetkým ospravedlňujem, pretože vtáky z Birdemicu svojou neskutočne absurdnou smiešnosťou hravo tromfnú aj to najhoršie z najhoršieho doteraz videného. Obzvlášť zábery keď orli "útočia", respektíve proste vysia vo vzduchu pred vydeseným publikom, veľmi decentne mávajúc krídlami. A vôbec najlepšie je keď sa hýbu spolu s kamerou, akoby boli na nej prilepený. Ono je to však klamlivé, zdá sa že vôbec nič nerobia a zrazu vás oserú žltým megahovnom na bázi kyseliny. Hrdinovia sa najprv snažia vtákov spacifikovať vešiakmi zo skrine ( takú kokotskú scénu som ešte snáď nežral! ) a potom majú len tak zrazu samopal, pištole a nekonečno nábojov. Cestou ešte zachránia aj dve deti ktorým vtáky zabili rodičov, smútok im však vydrží maximálne 10 minút a potom už len nariekajú že sú hladné a chcú ísť do mekáča. Ďalej stretnú jedného vedca čo stojí na moste a čučí na zdochliny a maníka s údesnou parochňou čo vychvaľuje svoj domček na strome. No, vtáky nakoniec proste odletia nad oceán a nikto nechápe čo sa to vlastne celý čas dialo. Nič z toho čo sa tu udeje sa totiž nedá nijako vysvetliť, aj najbanálnejšia scéna má v sebe zakomponovaný nejaký čágo-belo-tekno logický nezmysel. O všetkých zvláštnostiach tohoto filmu by sa dalo hovoriť dlho, na Youtube je video ktoré ich všetky podrobne rozoberá. O neskutočne biednych "hereckých výkonoch" ako z programu zo stužkovej je aj škoda hovoriť a to som človek ktorý si na oscarové herectvo nikdy nepotrpel. A oni natočili aj dvojku! ()

mosnak odpad!

Pokaždé,když někde napíšu,že je tento film nejhorší humus světa.... vždycky se objeví něco nového! Tohle je zatím největší Shit co jsem kdy viděl. A klidně se pod to podepíšu :-( ()