poster

Ptákodemie: Děs a hrůza (festivalový název)

 • USA

  Birdemic: Shock and Terror

 • Austrálie

  Birdemic: Shock and Terror

 • Kanada

  Birdemic: Shock and Terror

 • Nový Zéland

  Birdemic: Shock and Terror

 • Velká Británie

  Birdemic: Shock and Terror

Horor / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

Režie:

James Nguyen

Scénář:

James Nguyen
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  odpad!

  Čekal jsem nějakou ujeťárnu alá Wynorski, ale to, co jsem viděl, mi vyrazilo dech a nevěděl jsem, jestli mam brečet, nebo se smát. Herci, ozvučení střih, režie...........tady se nenašlo vůbec nic, co by si nezasloužilo odpad. A triky, dá-li se o té animaci jako otricích mluvit, byly kapitola sama o sobě. Všem bych doporučil přeskočit prvních 45 minut. Tedy pokud budete mít tu odvahu a pustíte si to.(29.11.2013)

 • Campbell
  ***

  Co o tomhle skvostu říct? Za prvé celý dva filmy jsem zkoukl na jeden zátah takže téměř 3 hodiny zábavy. No a teď k tomuhle dílu. Je to neuvěřitelná sračka. Už jen první minuta mě málem zabila když se písnička na začátku která trvá tak 15 vteřin neustále opakuje. Pak nastoupí hlavní hrdina a první co mě rozsekalo co má režisér se scénama které se opakují a ukazuje naprosto obyčejný krájení masa? No a pak se začlo mluvit. Takže dost často jsem nic neslyšel protože film byl předabovaný což jsem nijak nepochopil, kolikrát jim slova ani nespadly do huby. No a nám tím začla neuvěřitelně tupá romance která předčí svou stupiditou i to nejhorší od Pilchnerový. Nicméně mě tahle polovina bavila daleko více, protože byla tak stupidní až mě prostě dokonale bavila. Navíc ta hlavní herečka byla příšerná. Pak nastaly útoky ptáků a to byl pro mě prakticky konec, protože to bylo ještě horší, nejlepší bylo jak všichni na kameru panikařily a v zádu si jezdily auta úplně v pohodě a kolikrát tam šel i chodec bez problémů. Efekty byly nejhorší co jsem za poslední dobu viděl, opakující se scény a ptáci co jen létali na místě, a lidé umíraly bez toho aby se jich pták dotkl. Guilty pleasure. Dvojka se mi moc nelíbila protože byla už brána jako komedie ale tohle ne, tohle bylo bráno vážně. Ještě větší zábava než The room.(28.7.2013)

 • Jan.S.Harold
  *****

  Úžasné! Tohle. Je. Prostě. Dokonalé! Opravdový šok a nefalšovaný devadesátiminutový teror. Pravidelně seřazené šiky levitujících, kníkajících orlů, kteří se jako kamikaze náhodně snášejí na krajinu, aby hrdinnou explozí svého těla podpálili, co se dá. Útočí prý jen na lidi v autech a benzínkách. O auto se ale rozplácnou (asi selhala rozbuška). Je třeba se ozbrojit (nejlépe drátěným šatním ramínkem) a ujíždět, co to dá. Kolem vypjatých útěkových scén, pod plnou palbou a máchání ramínky, ale probíhá normální silniční doprava. No, prostě se to musí vidět. Musí. Ramínka s sebou!(25.1.2012)

 • JamesSi
  ***

  Ptáci se změnili v CGI zrůdy, lesy hoří a za všechno může globální oteplování. James Nguyen udělal vrchol postmoderního realismu na jedničku. Absurdní postavy (Texasan, který zastaví hlavní hrdiny nebo profesor a hipík), které potkávají hlavní postavy na cestě do zapomnění a všeobecná kritika konzumní společnosti (nechceme rybu, chceme McDonald) je protkaná celým tímhle filmem. Režisér kritizuje hollywoodskou zaujatost digitálními efekty, productplacementem a vkládání sexuálních scén za každou cenu. Na paškál si bere i moderní remaky (není divu, že film připomíná úspěšný film "Ptáci"). V zoufalém boji s časem a prostorem se pak hrdinové musí uchýlit k souboji s ramínky na šaty a opustit jejich solární panely a pohodové zóny. Jsou vrženi do nového světa. Bez spoilerů lze říci, že konec připomíná Chobotničky z druhého patra a uzavírá tak celé hodnotné dílo. Dílo, které leží mezi odpadem a pěti hvězdami.(31.10.2015)

 • Caa
  odpad!

  Příšerná kamera, příšerné střihy, "herci" absolutně neumí hrát. Rozhovory jsou trapné a nudné až běda, ale naštěstí se jich většina odehrává buď na rušné ulici nebo na pláži u moře, kde toho není moc slyšet. V půlce filmu, kdy se nad městem z čista jasna objeví hejna kreslených orlů (máte pocit, že vám je někdo omylem přilepil na televizi) a nálety a bombardováním ohrožují lidi, vám dojde, že tohle je opravdu šok a teror. Ekologické kecy, imagine peace a holubice míru už jsou jen třešinkou na dortu.(29.9.2013)

 • - Mnoho jmen v titulcích je vymyšlených, protože režisér James Nguyen chtěl, aby film vypadal profesionálněji. (L_O_U_S)

 • - Režisér James Nguyen film propagoval tak, že svou dodávku oblepil reklamami, umělou krví a ptáky. (L_O_U_S)

 • - Stránka imaginepeace.com, na kterou film velmi nápadně odkazuje, je ve skutečnosti stránkou Yoko Ono. (L_O_U_S)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace