Ptákodemie: Děs a hrůza (festivalový název)

• Austrálie

James Nguyen

James Nguyen

Andrew Seger
  • L_O_U_S

Birdemic bývá někdy srovnáván s Wiseauovým dílem The Room. Tak trochu neprávem. Tommy Wiseau se domníval, že točí seriózní film, a obklopil se aspoň z menší části profesionálním týmem, což je přece jen znát na výsledku. V Birdemic: Shock and Terror neplatí absolutně žádná formální pravidla, celý "film" je vrcholně amatérský a na koleni splácaný. Střih zvuku neexistuje, herci neprošli snad ani divadelním spolkem na základce a postprodukce (kterou si Nguyen nejspíš dělal celou sám) to těžce zazdila. Zatímco Wiseauovi občas uteče nějaká vedlejší zápletka, opakují se mu scény a hlášky a celé to působí bizarně mile, James Nguyen dal dohromady něco, co by natočil každý za pár šupů na mobilní telefon a co není v konečném důsledku nijak zvlášť zajímavé. Snad jen tím, že se to ocitlo v oficiální distribuci. Jenže jak pravil Jarda z Hudebních masakrů, freakshow táhne. (836., 22. IX. 2013)(22.9.2013)

• MsUtahraptor

Nehorázná sr***a i v rámci žánru. V prvních pětačtyřiceti minutách filmu se v záplavě prázdného tlachání mihnou všehovšudy čtyři mizerně animovaní ptáci ("To dělaly děti?" otázala se maminka po jejich zahlédnutí.) Pak z nenadání (dost možná v šoku z předcházející "erotické" scény) začnou útočit hejna orlo/racko/univerzálně opeřených tvorů na vybrané lidské a motorizované objekty. Následuje útěk- nikam-, náhodná setkání, překvapující nálezy (dei ex machina v takové koncentraci, že přes ně skoro ani ti krocanoidi neproletí), menší piknik, nesouvisející bláboly o globálním oteplování a ptačí chřipce a relaxační výtahová hudba jako doprovod... Náš středoškolský pětiminutový příspěvek cinematografii měl výrazně vyšší úroveň. *po otevření kufru auta, hladové cizí děti ve voze* "Heleme se, prut. Chytnu nám rybu! A podívej, plotýnka! Můžeš ji uvařit!" "Dobrej nápad."(26.3.2016)

• Vampireman

Největší shit co jsem kdy viděl, absolutně nezvládnutej kde se dá. Po dvaceti minutách jsem to proklikával, protože na to se nešlo dívat. "Herci" jsou absolutně toporní, bez emocí nebo hereckýho umu, úplně trpí a my s nima (představitel hlavní role je k smíchu, protože vždycky po herecky vypjatý situaci udělá megatrapný stavy). Střih vypadá tak, že na scénu dvě sekundy čumíme, než se tam něco začne dít. Režie je pomalá a nejvíc nudná (mezi vrcholy nudnosti patří jízda do práce). Dramaturgie nulová. Celou dobu do toho hraje sračkoidní ambientní hudba jako ukradená ze supermarketu nebo z Maria. A v 45. minutě filmu přijdou ptáci ... Seminář z IVT hadr. Žasnul jsem, co jsou někteří lidi schopni vytvořit a prezentovat to jako film. Dva typy ptáků (černý a hnědý) mávaj křídlama, pomalu plachtěj a lidi po nich šlehaj ramínkama ze skříně a předstírají zuřivou bitvu a ptáci jenom kníkaj. Občas jeden spadne, nebo flusne kyselinu a lidi začnou křičet, mazat se marmeládou a padat k zemi v agónii a ptáci se nehejbaj a jenom dělaj křídlama. Rád se kouknu na trashe a zasměju se u nich, ale tohle je stylová ukázka toho, jak se to nemá dělat. Všechno, co se dalo pokazit, se pokazilo.(11.12.2010)

Co o tomhle skvostu říct? Za prvé celý dva filmy jsem zkoukl na jeden zátah takže téměř 3 hodiny zábavy. No a teď k tomuhle dílu. Je to neuvěřitelná sračka. Už jen první minuta mě málem zabila když se písnička na začátku která trvá tak 15 vteřin neustále opakuje. Pak nastoupí hlavní hrdina a první co mě rozsekalo co má režisér se scénama které se opakují a ukazuje naprosto obyčejný krájení masa? No a pak se začlo mluvit. Takže dost často jsem nic neslyšel protože film byl předabovaný což jsem nijak nepochopil, kolikrát jim slova ani nespadly do huby. No a nám tím začla neuvěřitelně tupá romance která předčí svou stupiditou i to nejhorší od Pilchnerový. Nicméně mě tahle polovina bavila daleko více, protože byla tak stupidní až mě prostě dokonale bavila. Navíc ta hlavní herečka byla příšerná. Pak nastaly útoky ptáků a to byl pro mě prakticky konec, protože to bylo ještě horší, nejlepší bylo jak všichni na kameru panikařily a v zádu si jezdily auta úplně v pohodě a kolikrát tam šel i chodec bez problémů. Efekty byly nejhorší co jsem za poslední dobu viděl, opakující se scény a ptáci co jen létali na místě, a lidé umíraly bez toho aby se jich pták dotkl. Guilty pleasure. Dvojka se mi moc nelíbila protože byla už brána jako komedie ale tohle ne, tohle bylo bráno vážně. Ještě větší zábava než The room.(28.7.2013)

• KRYSIOPICE

Sem se u toho nasmál lip jak u lecjaké komedie. Geniální repliky a pocit že herec v hlavní roli musí být totální debil. Spousta záběrů na to, jak jezdí auto po městě :D asi za jeho pronájem dali hodně prachů, tak chtěli aby bylo vidět. Orli namalování v malování. zvuková stopa u útočících orlů jasně vystřižená z nějakého válečného filmu ( zvuk ju 87 stuky proste poznam). doporucuji ceske titulky ale bohuzel nevim od koho, které obsahují perfektní komentaře jako něco: mumly mumly(3.1.2017)

• - Režisér James Nguyen film propagoval tak, že svou dodávku oblepil reklamami, umělou krví a ptáky. (L_O_U_S)

• - Stránka imaginepeace.com, na kterou film velmi nápadně odkazuje, je ve skutečnosti stránkou Yoko Ono. (L_O_U_S)

• - Film měl být původně poctou klasickému Hitchcockova hororu Ptáci (1963). (toomm)