Ptákodemie: Děs a hrůza (festivalový název)

• Austrálie

James Nguyen

James Nguyen

Andrew Seger
  • MiGi87

No, všichni dávají odpad nebo 5*, já dám za snahu o amatérský snímek 1*, ale v koutě duše cítím, že je to moc. Při zvuku se vám vybaví homevidea z nějakých svateb apod., protože jiný film, kde není vedle zvukové stopy natočené při snímání záběrů použita žádná jiná, jste asi ještě neviděli. Při efektech (tj. těch ptácích) si říkáte, že takhle byste to zvládli taky. Ze skriptu, který tedy spíš autoři nevedli, je vám na nic - jak může někdo točit katastrofický film v zálivu rušné cesty, kde normálně fičí auta, jako by se nic nedělo. Všechno se musí natočit napoprvé, i kdyby se to nepovedlo. U některých scén si dokonce říkáte, že jsou natočené přímo na nějaké prezentaci v nějaké firmě, podle kvality audia a videa nejspíš ještě tajně mobilem, možná právě tím, kterým je natočený i zbytek filmu. Prostě katastrofa, kterou lze omlouvat jen tím naprosto na cokoli nedostačujícím rozpočtem, u každého záběru jenom vidíte tekoucí peníze - zastrčení pistole u pumpy do auta, jedoucí auto, plastové samopaly, zapnutá televize... Prostě to lze doporučit amatérským filmařům či teoretikům tohoto oboru, kteří chtějí vidět, jak to nedělat. UPDATE: Po třech letech a zopakování stejných chyb odebírám i tu jednu hvězdičku, Nguyen je neschopný.(9.1.2012)

• web-dat

Úpřimně ......... horší efekty jsem v životě neviděl ! Filmy by vypadal mnohem lépe, kdyby byli použity umělé repliky ptáků. Takhle to vypadá jako by spojili film, se spořičem obrazovky. Vážně otřesné. Jedná se asi o nejhoší efekty, které jsem kdy ve filmu viděl. Už i ten mladý Hercules v 3D je na tom s efekty podstatně lépe než tahle napodobeni spořiče obrazovky. Někdy nerozumím proč se do světa vypouští takovéto zbytečnosti. Tohle je takový hnus, že by se to mohlo promítat na FAMU jako výstražný příklad! Dávám 1% - za blondýnku, a touhu vzkřísit film Ptáci.(27.4.2010)

Nejlepší akčně-katastrofický a lyricko-epický horror všech dob, a navíc se závažným ekologickým poselstvím. Nguyen je génius a já ve své slovní zásobě nemám dost superlativů, abych jeho veledílo náležitě vychválil... Mistrovský scénář, propracované a hluboké dialogy, strhující herecké výkony, precizní kamera, fantastický střih, famózní hudba, křišťálově jasný zvuk a hlavně brilantní trikové efekty, které jsem ještě nikdy a nikde neviděl. Je to i husté, vymazlené a sofistikované, aniž bych ovšem vlastně věděl, co tato adjektiva přesně znamenají (jasně že vím, to byla jen hyperbola). Zkrátka a jednoduše je to královská zábava od první do poslední minuty, skvost mezi skvosty, perla neodadaismu, klenot absurdity a PAST NA MIMONĚ - je mi opravdu hluboce líto všech zdejších "odpadářů" s tak smutně úzkým duševním obzorem, že nepochopitelně vůbec ale vůbec nepochopili... A úžasné jsou zdejší sáhodlouhé rozbory a konkrétní příklady a důkazy toho, PROČ a JAKÝ to vlastně je odpad... Copak jste proboha všichni spadli z višně??? Absolutně mi nejde na rozum, že může být taková spousta lidí tak neuvěřitelně nedůvtipných, je to poněkud děsivé a skličující zjištění... Nguyenův film by se dal tedy úspěšně použít i jako test inteligence, protože zjevně dokáže spolehlivě oddělit zrno od plev; na jeho nepříliš rafinovaný lep totiž zdá se prostoduše sedne valná většina všech mimoňů... A jestli teď stále ještě někdo tápe, pak tedy s dovolením dovysvětlím polopaticky - Birdemic je SAMOZŘEJMĚ tak příšerný a dementní SCHVÁLNĚ, kdo má aspoň průměrné rozumové schopnosti, měl by na to SAMOZŘEJMĚ přijít sám...(13.5.2013)

[OBSAHUJE SPOILERY] Krystalické! Prvních 45 minut jsme svědky více záběrů na jezdící auta, než je v průměrném díle Kobry 11 a zejména něžného příběhu dvou mladých, krásných, úspěšných a opálených (on je prodejce software, ona modelka) lidí se špinavými chodidly, kteří se pomalu šinou od letmého setkání v restauraci, přes návštěvu dívčiny matky až po první sex a v druhé polovině nastává nefalšovaný ptačí terror. Digitální (Moorhuhn hadr), kvičící orlové nalétávají do věcí a vybuchují (dobrá, sem tam taky někoho pomočí a on chcípne - chemické zbraně v podání ptactva!) - jak se posléze dozvíme, děje se tak kvůlivá globálnímu oteplování, které ohřívá moře a ničí řasy, jež některé živočišné druhy konsumují (jak se mezi tyto živočišné druhy dostali zrovna orlové se však nedozvíme) a tak začali orlové útočit na lidi. Pro boj s nimi je nejlépe zvolit šatní ramínka a zbraně, které se vybijí cca po půlhodině intensivní střelby. Naštěstí se na konci ozve volání domovské planety (c) chajim a naši hrdinové jsou zachráněni a mohou hledět vstříc jasným, bezorloidním zítřkům.(7.11.2012)

• Vampireman

Největší shit co jsem kdy viděl, absolutně nezvládnutej kde se dá. Po dvaceti minutách jsem to proklikával, protože na to se nešlo dívat. "Herci" jsou absolutně toporní, bez emocí nebo hereckýho umu, úplně trpí a my s nima (představitel hlavní role je k smíchu, protože vždycky po herecky vypjatý situaci udělá megatrapný stavy). Střih vypadá tak, že na scénu dvě sekundy čumíme, než se tam něco začne dít. Režie je pomalá a nejvíc nudná (mezi vrcholy nudnosti patří jízda do práce). Dramaturgie nulová. Celou dobu do toho hraje sračkoidní ambientní hudba jako ukradená ze supermarketu nebo z Maria. A v 45. minutě filmu přijdou ptáci ... Seminář z IVT hadr. Žasnul jsem, co jsou někteří lidi schopni vytvořit a prezentovat to jako film. Dva typy ptáků (černý a hnědý) mávaj křídlama, pomalu plachtěj a lidi po nich šlehaj ramínkama ze skříně a předstírají zuřivou bitvu a ptáci jenom kníkaj. Občas jeden spadne, nebo flusne kyselinu a lidi začnou křičet, mazat se marmeládou a padat k zemi v agónii a ptáci se nehejbaj a jenom dělaj křídlama. Rád se kouknu na trashe a zasměju se u nich, ale tohle je stylová ukázka toho, jak se to nemá dělat. Všechno, co se dalo pokazit, se pokazilo.(11.12.2010)

• - Stránka imaginepeace.com, na kterou film velmi nápadně odkazuje, je ve skutečnosti stránkou Yoko Ono. (L_O_U_S)

• - Film měl být původně poctou klasickému Hitchcockova hororu Ptáci (1963). (toomm)

• - Režisér James Nguyen film propagoval tak, že svou dodávku oblepil reklamami, umělou krví a ptáky. (L_O_U_S)