Americký western Tajemný střelec nabízí známý příběh osamělého a životem unaveného pistolníka, který marně uniká svojí reputaci. Když se na něho obrátí dávná láska s prosbou o pomoc, neváhá a rozjede se za ní. Snímek nepřináší do stále oblíbeného žánru sice nic nového (najdeme tu ozvuky klasických snímků, např. Nesmiřitelní, V pravé poledne či Shane), ale zaujme hereckým výkonem Lance Henriksena (nar. 1940), který je u nás známý jako agent se zvláštními schopnostmi ze seriálu Milénium, android Bishop z Vetřelců a z celé řady dalších filmů, ve kterých vytvářel především postavy nejrůznějších padouchů (Johnny Handsome, Živý terč). Jeho větrem ošlehaná tvář s pronikavýma očima dokonale ladí s pojetím postavy bývalého psance, jenž se snaží zapomenout na násilnou minulost. Jeho partnerkou ve filmu je Kay Lenzová (nar. 1953), která svoji kariéru začínala ve dvaceti letech jako představitelka titulní role hippie v Eastwoodově romantickém filmu Breezy. Děj snímku je umístěn do Red Pine ve Wyomingu, ovšem natáčelo se v Kanadě, konkrétně v okolí Vancouveru v provincii Britská Kolumbie. (oficiální text distributora)

ostravak30

Divím se, že si tento snímek odvažuje říkat western. Na druhé straně, vzhledem k povaze snímku není moc možností kam jej zařadit. Řekněme, že Lance Henriksen nebyl špatný. Špatný je pouze děj. Z jednadevadesáti minut se tam pětaosmdesát nic neděje. Pak dojde k napínavé přestřelce a konec. Hlavní hrdina je konfrontován se zločinci až v závěru a ty navíc vyřídí během minuty. Takže se spíše jedná o romantický western, na což tvůrci upozorňují. Ale pozorovat dva stárnoucí důchodce, jak si vyříkávají, co bylo před třiceti lety někde pod palmou na sluníčku a stárnoucího pistolníka, jak se z tvrďáka stává senilní dědek, kterého pomalu dojímají i západy slunce...na tom není zase tak moc zajímavého. Zkrátka, hudba nebyla špatná, ale děj je ukrutně nudný. ()

tonton78

Lance je dobrej, to jako jo..škoda že mu neteče z děr po kulkách ten bílej sajrajt a vetřelcům by to v kovbojským taky slušelo ()

harycek

Bezva western se zajímavým dějem i zápletkou dost se mi to líbilo a pouštím si to opakovaně takže dávám max už díky hlavnímu představiteli !!Ten film má duši a tu mu dává Lance Henriksen! ()

sharka.68

kdo by od Lance Henriksena čekal tolik tváří? A přece byl najednou člověkem, pistolníkem, zabijákem,hrdinou,legendou a otcem... ()

PTuranyi

Pokiaľ je Van Cleef prototypom drsného pištoľníka, tak potom je Lance Henriksen ošľahaný Votrelcom a Terminátorom super drsný pištoľník. Osamelý hrdina s nie práve lichotivou minulosťou musí čeliť nie len samozvaným vyzývateľom, ale aj citovým vzťahom, ktoré ho s minulosťou viažu. Film je tak dobrým mixom klasického westernu a vzťahovej drámy. Produkcia je dobrá a darí sa jej neskĺznuť k ufňukanému pátosu. Ostatní herci aj keď nie sú žiadne hviezdy, hrajú svoje role dobre. 70% ()

milos.bradik

Je to taková ta klasika, kdy jeden osamělý šerif má hájit město a ostatní obyvatelé od toho zbaběle dávají ruce pryč, ovšem v tomto případě se objeví tajemný střelec a šerifovi jeho roli usnadní. Zajímavý a na dnešní dobu poněkud méně akční western, ale to mi vyhovuje. ()