Čtyřicítka na krku (TV film)

Flirting with Forty

Lynn Raynor

Scott Vickrey

Scénografie:

Scott Cobb, Louise Middleton

Příjemná romantická komedie, která samozřejmě není originální ani nijak objevná, ale měl jsem takový pocit, že se o to snad ani tvůrci nesnažili. Prostě jen další z řady filmů patřící do "červené knihovny", ale když už nic jiného, tak je zde příjemné prostředí Havaje a sympatičtí herci, kterými jsou Heather Locklear a Robert Buckley. Rozhodně potěšilo podívat se na film, kde se nic převratného neděje, u kterého nemusím přemýšlet a mohu si ho jen bez problémů a v pohodě užít. A jelikož mi romantické filmy nevadí, tak jsem si to také užil, je příjemné podívat se na romantický televizní film, který nenudí a který si prostě jen tak plyne a vypráví příběh dvou zamilovaných lidí, které od sebe dělí docela velká dálka. Jak už jsem naznačil na začátku, takovýchto filmů se natočí ročně po celém světě (ale ono by to asi platilo i jen pro samotné USA) desítky, možná stovky. Tenhle film není v ničem výjimečný, ničím neoslňuje a zřejmě ani nebude žádný důvod, proč bych si ho měl někdy za rok pamatovat. Ale přesto to bylo s tímto filmem příjemně strávených 85 minut. Nevidím důvod, proč hodnotit nějak přísně, protože tenhle film si rozhodně podprůměrné hodnocení nezaslouží, je to takový solidní, možná lepší průměr, takže tři hvězdy budou adekvátním hodnocením.(14.5.2010)

• Sofia

Rádoby romantická nuda, kterou ocení jen osamělé ženy kolem padesátky (podle skutečného věku hlavní představitelky se to spíše mělo jmenovat Padesátka na krku), které si zoufale přejí vypadat jako Heather Locklear a užít si s někým, kdo vypadá jako Robert Buckley (zajímavé, že podobnou roli ztvárnil i v Lipstick Jungle).(28.7.2010)

• Daginka

Takový klasický, naprosto nereálný a vybájený porno pro ženský. Baba s čtyřma křížkama potká na Havaii sexy opálenýho, vysokýho a svalnatýho surfaře, kterej se do ní samozřejmě automaticky totálně a nezvladatelně zblázní. Nakonec se na chvíli rozejdou kvůli vzdálenosti, ženská zvedne telefon, aby zavolala surfaři a zvedne to sexy kočka, z které se nakonec vyklube (jak jinak!) sestra. Pak spolu žijou šťastně až do smrti. Bože. Film jsem stáhla omylem, původně jsem chtěla stáhnout tohle, ale řekla jsem si, že když už, tak už. V reálu by to vypadalo asi tak, že by si ji týpek-surfař fakt vzal. A pak oškubal o všechny prachy, který by utratil za holky jeho věku, chlast a ve ''vztahu'' s blonďatou megerou by si taky nezřízeně užíval se sexy pětadvacítkama. Pak by následoval ten rozchod, prozření a baba by pak jen mohla koukat na další podobný zblitky jako je tenhle počin. Fuj. Hvězdičku dávám jen za Hawaii, protože je to úžasný prostředí. 10%(8.3.2016)

Tenhle film se mi líbil hlavně díky hlavní představitelce, která byla sympatická, nechovala se jak praštěný tele, ale jako zralá žena, která dělá logická a rozumná rozhodnutí. Je to film příjemný, ničím nezadrhávající, nepindající emoční žvásty a bláboly, nenimrající se nikterak příliš ve věkovém rozdílu hlavních protagonistů, jen se veze na romantické vlně. Nenašla sem tady nikterak velká klišé, řekla bych, že takhle nějak by to skutečně mohlo vypadat, když se něco podobného stane. Mám po krk těch romantických filmů, kde pořád řeší city a to já cítím ve svém srdci a ach ty vůbec necítíš s mými pocity a pojď si o nich rychle povídat, pověz mi, co ti říká tvé srdce a blá blá. A ano, tenhle film se mi líbil navzdory tomu, že nejsem osamělá, do čtyřicítky mám daleko, no sakra mám daleko i do třicítky a žádný takový románek sem ještě nezažila. A jděte se všicky bodnout, ale Heather vypadala bezvadně.(5.3.2014)

Milá televizní pohádkově červená knihovna se vším, co k tomuto žánru patří - zamilovanost, polibky, zklamání, happy-end, nějaký ten kamarádský konflikt, usmíření, dětičky, dárečky, .... Film sice spíše k žehlení nebo jako kulisa, na druhou stranu příjemná Heather Locklear, dobrý dabing a pohoda na hoďku a půl. Proč ne.(18.7.2012)

• - Heather Locklear, představitelce „čtyřicítky“, bylo v době natáčení už 47 let. (MTHRFCKR)