Nechci hodnotit úroveň "zpěvu" některých účinkujících, kteří by se rádi počítali mezi zářivé hvězdy našeho hudebního nebe - nicméně možná právě i díky nim náležitě vyniklo, že Karel Gott je formát, který ve svých sedmdesáti (!) letech s přehledem strčí do kapsy NEJENOM tyhle bídně blikající hvězdičky … Pro srovnání to vůbec nebylo marné ... :-) ... Všechno dobré, Mistře !(15.7.2009)

Začátek s "hvězdami " Superstar mi připadal pro oslavence dost nedůstojný, ale vydržela jsem a udělala jsem dobře, protože druhá část už byla podstatně lepší. Někteří "umělci" tam sice podle mého neměli vůbec vystupovat, třeba Eva s Vaškem si myslím tam opravdu neměli co dělat. Naopak působivým vystoupením bylo přání Barbory Špotákové a Lubomíra Lipského s Jiřinou Bohdalovou.(15.7.2009)

Jak už jsem psal u dokumentu Fenomén Gott, tak Karla považuji za jednu z mála osob, která může nosit titul celebrita bez nějakých uvozovek. Na tenhle koncert bohužel přišli i ti, kterým by ani dvojité uvozovky ve slově celebrita nestačili. Nejhorší část koncertu byla paradoxně na začátku, kdy vystoupil Sámer (Kr)Issa. To se o mě opravdu pokoušel infarkt, když se on pokoušel zpívat. Naštěstí potom to už nebylo tak strašné a bylo tam pár lidí, kteří si ten titul také zaslouží (Bohdalová, ač propírána bulváry, je to pořád paní herečka, hlavně komediálních rolí, Bílá…) Věřím, že kdyby Karel nebyl džentlmen, tak by s některými vyrazil dveře a ani by nemrkl. A na závěr stačí jen říct, že v místnosti z mužského osazenstva zřejmě nebyl nikdo, kdo by se Karlovi přiblížil, byť po jeho ponožky!(15.7.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +účast hvězd je velkolepá, nestačí moc nudit, jeden interpret tam zpívá 1-2 min -hlavně v závěru už dojde na slabší kousky a už to opravdu začíná být moc dlouhé/// Kája Gott je určitě pro mnoho lidí pan Zpěvák. A tohle určitě nikomu neberu. Já na něm zrovna dvakrát neujíždím, ale je fain, že se snaží držet krok s dobou a jeho písničky i ty nové jsou poslouchatelné. Samotný koncert je mírně nadprůměrný. Určitě si myslím, že si vybere každý. O to víc ti co s Karlem zažili jeho vzestup a pamatují i jeho začátky. Člověk (divák) by si měl spíš této události cenit, protože dozajisté už další podobná příležitost nebude. Tím ale nechci říct, že bych mu ji nepřál./// Celkem 67%///(18.10.2009)

Nedorozumění v žánrech vyvolává protikladnosti v hodnoceních. Oslava životních jubileí je a zůstane specifickým tvarem, jehož hlavní prioritou zůstává a zůstane blahopřání. V této rovině se mění gottovské jubileum v to, co oslavanec výstižně nazval manifestací. Sahá-li region gottovské popularity od Vladivostoku po Bonn, v tomto případě lze jeho rozpětí vymezit od Evy Farné po legendárního Josefa Zímu s půvabnými mezizastávkami v podobě Terezy Kerndlové, Taťány Kuchařové či Barbory Špotákové nebo stále atraktivní Heidi Janků. Příznačný byl pohled na Gottovy dcery; zejména jsem ocenil výdrž tříleté holčičky, která doslova překonala samu sebe. Král české noblesy, jemuž nic lidského není cizí, vstoupil touto velkolepou podívanou, která u nás nemá obdoby (napadá mi jen Nohavicou svolaný koncert ostravských osobností hudby pro lidi), na pomyslné nebe českého kulturního dědictví. Dramaturgie ani scénář této apoteóze dalšího českého Nesmrtelného - jak by psali naši předkové ještě v čase Třetí republiky - zvlášť neprospěla, ale ani neublížila; občasný, tyto klíčové okamžiky provázející humor, zlehčující stáří byl minimálně vkusný. Gottovo dojetí bylo nezastírané a upřímné. Legendě se dostalo holdu, který jí poprávu přísluší. Zpěvák životního chlapeckého životního romantismu tak pevného v křehké formě, v níž ho nabízí svým stále početným fanouškům všech generací již šesté desetiletí, prožíval tyto hvězdné okamžiky poprávu jako jedno velké životní zadostiučinění. Chtělo by se věřit, že tento svátek lidské vzájemnosti nebyl jen agenturní kulisou, ale naopak autentickou výpovědí o tom, že optimismus v naší době není jen stále úletovější úchylkou, nýbrž nadčasovou, životně nutnou a nutkavou potřebou.(15.7.2009)