Na velkolepou galashow do vyprodané pražské O2 Arény přišlo 130 hostů a 15 tisíc diváků blahopřát Karlu Gottovi k 70. narozeninám. Na koncertě se představila řada hostů, od mladé generace, kterou zastupovali například Ewa Farna, Tereza Kerndlová, Sámer Issa, Petr Bende, Vlasta Horváth, přes rockové gratulanty, jako je Ondřej Hejma, Michael Kocáb, skupiny Clou, Support Lesbiens, No Name a Gipsy.cz až po ty, kteří mají dlouholeté zkušenosti v hudební branži, například Eva Pilarová, Lucie Bílá, Věra Špinarová, Marie Rottrová, Jitka Zelenková, Lenka Filipová, Iveta Bartošová, Petra Janů, Václav Neckář, Josef Zíma, Pavel Bobek, Jiří Suchý a řada dalších. Koncert je rozdělen do 7 dekád a na konci dané dekády si Karel Gott vždy se svými hosty společně zazpívá. Kromě zpěváků přišla Karlovi pogratulovat také Jiřina Bohdalová s Lubomírem Lipským, Karel Šíp, Jiří Krampol, Barbora Špotáková, Michal Viewegh a Taťána Kuchařová. (oficiální text distributora)

heyda

Pokud si někdo opravdu zaslouží takový megakoncert, tak jedině božský Kája!!! Nejvíc se mi líbil Kájův výraz v obličeji, když začal zpívat Sámer Issa. To jsem se mohl potrhat smíchy. :-D Jinak celkově se mi to líbilo. Nevidím v tom nic špatného. Karel Gott prostě pěvecky shrábne do kapsy všechny naše zpěváky (na záda mu dýchají maximálně Kolář se Střihavkou, ikdyž já osobně si vážím i jiných zpěváků jako např.: Hapka nebo Kerndl) a je jako jeden z mála slavný i v zahraničí. Sbírá Slavíky jako já podzimní houby, ale není se čemu divit. Nemá zatím konkurenci. Takže tenhle koncert je podle mě zasloužený, pěkně udělaný, uslyšíme i samotného božskýho Káju, ale též zahlédneme mezi gratulanty i herce nebo sportovce. Takže až na pár pěveckých vystoupení v čele se Sámerem se mi to líbilo a dávám maximum a k tomu bych rád popřál Kájovi hodně optimismu do dalších let a klidně i pár dalších Slavíků. Btw je mi 20 let. ()

ivishka

Čeho je moc tak toho je skutečně příliš.Uznávám,že Kája na svůj věk je opravdu čipera a taky jako člověk,který rozumí hudbě uznávám to, co Gott dokázal ve světě hudby a že se neproslavil jen u nás ale také za hranicemi téhle málo známé země. Ale všeliké takové galashow nebo či co to je mi přijdou zbytečné,přehnané,vlezdop**elácké nejen od "hvězd" u nás ale také od mé "oblíbené"komerční televizky nova...Nikdy nepochopím takovéto trapárny a jako umělce na volné noze by mě takové galashow nebo co hluboce urazily a nejen proto,že bych raději vyjela za hranice a působila tam ale proto,že tento způsob "pocty"je velice okázalý.Takže 2*za to co Gott dokázal za celý svůj život,protože pouze 20% z celkové "show" mělo váhu na tom co právě tenhle pan zpěvák dokázal. ()

otík

Mega akce, kterou si divák moc neužil, protože mnohé písničky v podání různých zpěváků byly občas fakt hrozné, navíc to byla většinou jedna sloka a pak honem další host a další píseň. Úroveň to mělo pouze tehdy, když Karel vstal z křesla a šel také zpívat. Neskutečně dlouhý pořad ve své podstatě zbytečný. Mix hudby: Milan Jílek ()

sud

Předně chci napsat, že jsem se rozhodl zhodnotit a okomentovat tento pořad, nikoli Karla Gotta jako takového. Karla Gotta plně uznávám a považuji jej za skutečný prototyp hvězdy a i když v mých žilách koluje úplně jiný druh hudby, při vystoupení v TV si jej rád poslechnu. Tudíž mohu s klidným svědomím říct, že takový formát, jakým Karel Gott rozhodně je, si zasloužil ke svým 70. narozeninám lepší koncert. Toto působí spíše dojmem televizní estrády, nežli velkého narozeninového koncertu. S tím, že se přednes většiny interpretů k originálu ani nepřiblíží, jsem samozřejmě počítal. Několik zpěváků mě dokonce příjemně převapilo (Buhuš Matuš, Věra Špinarová, Jitka Molavcová, duet s Petrem Kolářem, duet skupin Divokej Bill a Horkýže Slíže, či gratulace Jiřiny Bohdalové a Lubomíra Lipského). Ovšem již k začátku přišlo zděšení - první blok, odzpívaný finalisty Superstar (a to proti nim zásadně nic nemám). Skupina Olympic si zopakovali coververzi písně Kávu si osladím z koncertu ke Karlovým šedesátinám a opět to dopadlo hrozně. Koncert vůbec negradoval, stále plynul v jedné rovině. Ale úplně nejhorší byl závěr. Copak Jdi za štěstím - jednu z nejkrásnějších Karlových písní, nemohl zazpívat sám a sbor ostatních interpretů se přidat ve sboru?! Ve druhém hlase ji totálně zkurvila svým uřvaným projevem Lucie Bílá! Jak říkám, koncert má své světlé i stinné stránky, ale Karel Gott si ke svým sedmdesátinám zasloužil něco lepšího. 40%. ()

pakobylka

Nechci hodnotit úroveň "zpěvu" některých účinkujících, kteří by se rádi počítali mezi zářivé hvězdy našeho hudebního nebe - nicméně možná právě i díky nim náležitě vyniklo, že Karel Gott je formát, který ve svých sedmdesáti (!) letech s přehledem strčí do kapsy NEJENOM tyhle bídně blikající hvězdičky … Pro srovnání to vůbec nebylo marné ... :-) ... Všechno dobré, Mistře ! ()