Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

slunicko2

Ztráta času a peněz. 1) Nedalo mi to a kousek Kingova románu jsem si přečetl. Ano, je pěkný, dává prostor fantasii a je kultivovaně psaný. To se ovšem nedá říci o scénáři filmu. 2) Připadal jsem si jako bych sledoval blábolení chovanců psychiatrie z uzavřeného oddělení. 3) Snad jen 48letý Matthew McConaughey (čaroděj) měl charisma. 4) Komentátor Isherwood (odpad) již napsal vše, co mám na srdci, takže odkazuji na něj. ()

Helo

Předlohu jsem nečetl, ale už jen dle její pověsti bych očekával něco trochu hlubšího, než jen další generickou fantasy/scifi s se zvláštním děckem, kterou z nudnosti vytrhává jen pár cool akčních momentů a krátká stopáž. ()

Hanyou odpad!

Pro kohokoliv, kdo má rád knižní série to prostě musí být hnus a odpad. Žádná z postav není taková jako v knihách, čas od času někdo zahlásí, něco, co má asi potěšit čtenáře, ale maximálně to tím jen zhorší. Nejenže je to urážka skvělých knih, ale ještě ke všemu je to nudné k uzoufání. ()

stration

Nerozumím, jak si mohli tvůrci myslet, že několika tisícovou ságu dokáží přehledně zpracovat v rámci hodiny a půl. Výsledek tomu, bohužel, odpovídá. Je to chaotické, některé scény logicky nenavazují, motivace a hloubka postav neexistuje. Škoda. Temná věž si zaslouží minimálně dvanáctidílný seriál, který by naplno rozkryl všechny kličky, odbočky a motivace. Toto byl marný pokus a zasloužený propadák. (Já nepíšu komentář rukou, já píšu hlavou. Kdo nepíše hlavou, ten zapomněl tvář svého otce. :-)) ()

AlistairMir

McConaughey jako záporák svou roli zvládl na jedničku stejně jako Elba svého pistolníka, ale když máte víc jak půlku akčních scén ve tmě a to tak černočerné, až si člověk říká, že místo v kině čučí doma na noťasu na první otřesnou kopii, tak je něco špatně. Nejhorší je scéna v lese s démonem, to uvidíte kolosální prd ať už budete v budoucnu koukat na HD, Blu-ray nebo kinorip. Temná tak nebyla jen věž, ale i drtivá většina obrazovky. ()

JohnMiller

Čakal som katastrofu storočia, recenzie boli drvivé a trailery tiež práve neoplývali vidinou nádeje, no nakoniec to pre mňa nebolo až také zúfalé ako som očakával. Sériu Temnej veže mám prečítanú a to, že dej nesleduje do detailov všetky časti mi nevadí. Predsa, úprimne sa mi páčila iba prvá a štvrtá časť. No aj tak to bolo skrátené až to vyznelo komicky. No pre diváka ktorý nečítal predlohu to bolo myslím celkom zrozumiteľné a keďže sa autori asi nechystajú nakrútiť celú ságu, tak to na 90 minútoví film nebol až taký krok mimo. ()

Blackhand47

Asi se přidám ke svým kolegům a řeknu to na rovinu, knihu jsem nečetl. Nějaká základní fakta o sérii sice mám, ale není jich tolik, abych mohl říct, kolik knih narvali tvůrci do jednoho filmu ani jak moc dané pasáže zprasili. Já osobně jsem dostal naservírované docela fungující mix sci-fi a fantasy, kde vystupuje jakýsi skoro až Vyvolený, poslední z mocného řádu a v neposlední řadě i neporazitelný padouch. Jako na jeden film to určitě stačilo, pokračování rozhodně nepotřebuji, radši si přečtu buď knihy nebo počkám na solidní zpracování, pokud tedy někdy bude. 70% ()

Baboonek

Taková nudná, předvídatelná věc. Řekli byste, že Steven King to pochválil? Já bych řekla že ne (i když ofc prý jo), 7 knih a 90 minut nudy, kterou znáte hned od začatku, nikdo a nic nepřekvapí - ani vtipy. Možná se tvůrci měli držet něčeho jiného, než safe the world ala Avenger style ( furt js čekala, kdy přijdou a helfnou). Takže, zato že to nebylo nejhorší, alespoň ** a ten kluk nebyl zlej, vlastně doufám, že ho uvidím někde, kde to má potenciál a náboj. ()

Aleee89

Ten film mě neskutečně nudil a iritoval, a to přitom trailer vypadal tak dobře a jméno Kinga by mělo být jakousi zárukou... ()

applause

Velké překvapení. Film byl po vizuální strance skvěle zpracován a dost dobře útočil na smysly. Po herecké stránce to snad ani lepší byt nemohlo. Esem tu byl Matthew, pro kterého byla role jako stvořená. Děj byl poutavý, nicméně bych ho ještě alespoň o 10 min prodloužila. Na konci mi to přišlo takové useknuté a chyběla mi tam zápletka. Proto nedávam plné hodnocení, ale určitě doporučuji! ()

Jigy

Jako velký fanoušek a čtenář Temné věže mohu říct jen? "To si děláte srandu? Zbrakovat skvělou sérii a udělat z ní nesmyslný a duchaprázdný shit? Tady nefunguje nic, ani závěrečné titulky." ()

M.i.k.e

nečekal jsem nic,ale přeci jen jsem doufal,že dostanu víc než plochou,šablonovitou a místy dost nezáživnou teen fantasy bez většího spádu a napětí.Nebýt tam soldní McConaughey,asi bych ani nedokoukal...40% ()

Wiikii

Tohle byl téměř horor, ale né jako Kruh nebo Vymítač ďábla, ale jako Divergence či Hunger games. .. Sice kluk se svýma velkýma očima měl tu jiskru co by tam měla být, ale celkové zpracování filmu bylo spíše Béčkové s kulisama, které si nejspíše vypůjčili z Metrixu. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Figu

Nakonec to nebylo tak špatný, jak zdejší hodnocení napovídá... Matthew McConaughey klasicky slizkej a roli záporáka zvládl v suchým triku. Idris Elba jde poslední dobou herecky hodně nahoru a zde určitě za Matthewem nezaostává. Zajímavej mišmaš a mix všeho možnýho sloužící především k tomu, pořádně vypnout palici a bavit se od začátku do konce. 65% ()

Havaj8

Herecky obsazený náramně, ale nic světobornýho se tu opravdu nekonalo. Příběh o temný věži, kterou má za úkol někdo hlídat a někdo zničit, aby se dostal ještě k větší moci. Další mladej klučina, kterej je vlastně vyvolenej, a dokáže všechno spasit, což je nám jasný hned od začátku. To je scénář, kterej bych vymyslel i já. Takže buď je Kingova předloha shit a nebo to prostě domrvil scénárista. Westernový pasáže ze strany Idrise Elby jsou slušný, jinak je to ale obyčejná kravina. ()

Vyhy

Knihy jsem nečetl, což rozhodně v budoucnosti chci napravit, takže nemohu srovnat, ale film sám o sobě mi nepřišel tak zlý. Takové klasické béčko pro mládež. Akce poměrně dobře zvládnutá, vizuál také, jen ten příběh a dialogy - to jsem trpěl. Průměrné sci-fi. Neurazí, ale ani vás neposadí na zadel. ()

Jonash87

Takhle zprasit životní dílo Stephena Kinga. S knižní sérií to mělo pramálo společného, chyběla tomu hlava i pata. Takže další film do sbírky nezdařilých Kingových filmových adaptací. ()

joker.george

Úplně stejný přístup k předloze jako u Death Notu. Lepší by bylo, kdyby se tvůrci od knih úplně oprostili a přišli s více vlastními nápady, aby se vyhnuli porovnání, které jim ubližuje. Byl bych hodně zklamaný, kdybych se nechal změnami naštvat. Pro mě to je hodně rozporuplný film. Spokojený ale jsem aspoň s hudbou, líbivou a ubíhající akcí, s Mužem v černém, u kterého jediného mi proměna nevadila, a přiměřenou, vzhledem k snímku, délkou. Radši jsem si měl potřetí zajít na Dunkerk. (Třebíč, kino Pasáž) ()

Rocky88

Dlouho se polemizivalo, zda Temnou věž rozdělit do několika filmů či udělat rovnou celý seriál. Nakonec to skončilo u jednoho 90minutového filmu. Co z toho plyne? Film je strašně zkratkovitý, nemá kolem sebe žádný příběh, světy, postavy, motivaci. Takže je to jen průměrná akční jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí (nečtenáře knihy, čtenáře nasere). ()

Nach

Tak bohužel zklamání. Jako čtenář knižní série Temná věž jsem očekával jiný příběh. Příběh, který když se nebude držet knihy, bude se držet alespoň její atmosféry a vyprávění. Místo toho tu máme nějakou zcela jinou linku i filozofii světa. Muž v černém neprchá pouští, ale chce zničit Temnou věž. Roland byť dobře zahrán není tím Rolandem z knihy, který si musí vybrat mezi klukem a věží. Zde je jako muž - pistolník jdoucí za pomstou. Středosvět je chudý, nezajímavý. Akční scény alespoň průměrné a Matthew McConaughey správně slizký i podobný své knižní předloze. Bohužel samotný závěr je přehnaně akční a nikoli filozofický, jak jsem si přál. Přesto však nakonec tu třetí hvězdu dám. Celkový film nebyl nijak moc dlouhý a uběhl docela rychle. Temná věž ale rozhodně není úspěch. Snad se jednou objeví nová a lepší adaptace největší Kingovi série. 60% ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017