V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

Solverino

Velice dobré, ke konci už trochu profláklá a očekávaná pointa, i když náhlý zvrat jsem nečekal. Celkem i relisticky natočeno. Doporučeníhodné! ()

bubu25

Zaujímavé a s drsným záverom. S takou dilemou, s akou sa musela popasovať hlavná postava na záver filmu, by som sa nechcel stretnúť. ()

V.N.

Inhale je film kterej nevybočuje nijak výrazně z řady, ale musí každýho v uvozovkách normálního typsona, na konci přinutit k zamyšlení. Proto ty čtyři hvězdy. ()

Murphy123

Tak to bylo surové....pěkné, ale surové. Velice těžko by se asi každému znás rozhodovalo jak se zachovat. Pravda, já osobně jsem byl z toho konce překvapený, a jen těžko se mi věřilo tomu, že se hlavní hrdina zachoval tak, jak se zachoval. Což bylo jediné co mě na filmu zklamalo - Konec. Ale jinak výborná podívaná. ()

jafuska

Tvrdý realistický film z pohledu pacienta, který čeká na transplantaci, a co se může skrývat za touto procedurou, špinavá hra, špinavé peníze, obětování zdravých lidí pro záchranu lidského života, ale zoufalý rodič udělá cokoliv pro záchranu svého dítěte, jen aby žilo, ale je to opravdu nutnost, jít už za hranice zákona, a morálních zvyků? ()

gicous

Na jedné straně misky vah je výborná atmosféra špinavého, zaprašeného a zločinem prosáklého Mexika. Na straně druhé zmatený děj, který se ztrácí hlavně v mexické linii. Mé rozhodnutí přiklonit se k průměrnému hodnocení bylo ovlivněno závěrečným rozhodnutím otce. Mně připadalo jako naprosto nevěrohodné a hloupé. Nejen kvůli tomu, že jsem sám otec a ve zminěné situaci bych jednal naprosto opačně, ale také vzhledem k předchozímu jednání Paula, kdy je naprosto oddaný zachraně své dcery. Nepochyboval jsem o tom, že by pro její záchranu udělal cokoliv. 3+ ()

ozzman111

Film sa spočiatku tvári ako kvalitnà televízna produkcia, určenà pre ťazko pracujùcich a zaspàvajùcich kazdý večer pred telkou. Naštastie klame telom. INHALE prezentuje zaujìmavù dràmu s prvkami thrilleru a vzdy aktuàlnou tèmou, aby mohol vyvrcholiť moràlnou voľbou, ktorej by sa najradšej vyhol kazdý z nás. ()

Havala

Tak toto mě chytlo za srdce. Geniální mix akce, rozumné dějové linie a zatraceně překvapujícího vyvrcholení, vyjímečně zábavný a strhující film. Pánové a dámy, máme se nad čím zamýšlet. ()

Nalimator

Docela překvapivá idealistická pointa, která vlastně překvapí hlavně svou nereálností. Spousta nelogičností, částečně způsobené rozdílným pohledem Američanů na problematicku dárcovství orgánů. Když mu řekne doktor, že plíce budou do týdne a on odvětí, že musí být do 1 dne - tak co asi čekal? A to, že v USA přesně dodržují pořadník a bohatí a mocní pokorně čekají, až na ně příjde řada, se mi taky nezdá. Ale je to místy napínavé a mexické prostředí je zajímavé, takže se to dá skouknout. ()

subic

Působivé až drsné drama bez hluchých míst, dětská kriminalita mě nepřekvapila, ale počet mrtvých mexických dětí docela ano, jedinou slabinou je konec, ten je jak z jiného filmu. Třeba jsem to celé jen nepochopil a třeba až to uvidím někdy příště, tak 1 hvězdu přidám. 2015: To zásadní se vlastně stane až nakonec. Otec se celý děj lopotí za přežití své dcerky, která nutně potřebuje transplantaci plic. Tu navíc může absolvovat v Mexiku, kde jsou, díky kriminalitě založené na kšeftování s orgány, dětské plíce mnohem dostupnější. Jenže taťkovi se nakonec zželí malého Mexičana, který má být dárcem a který přijde nakonec "jen" o nohu, kdežto vlastní dcera zemře. ()

thomasnikrs

Nejdříve jsem dal jen 2 hvězdičky, ale nakonec dávám 3. Je to právě kvůi tomu prokletému a nečekanému konci. Každý kdo se na to dívá, by pro své dítě obětoval klidně plíce své vlastní (tedy skoro každý...). Ten konec byl hnusný, brutální a právě naprosto neočekávaný... takový "neamerický". ()

JosefTomas

Nehorázně temný a dobře zvládnutý thriller, který díky smířlivé stopáži nemá jak nudit. Atmosféra v Mexiku je přímo famózní a Kormákur utahuje šroub tak fest, že chvílemi ani nemůžete dýchat. Možná to působí trochu televizně a občas má scénář jisté mezery, ale za málo peněz Kormákur udělal hodně muziky. ()

SAINTS

Ak sa vam nechce čakat na pluca pre vašu dceru treba ist do Mexika,tam za prachy do pojde rychlejšie.Ak však mate moralnu dilemu,môže to svami dopadnut ako s hlavnym hrdinom tohto filmu Paulom. ()

Pete

Podle amerických filmů to vypadá, že v Mexiku má každý střelnou zbraň, a půlka lidí pracuje pro drogový kartel. V Nádechu je vidět, že tam taky frčí obchod s orgány, což je ještě špinavější byznys, a bylo už by snad lepší se poohlédnout po nových plicích třeba v Číně - alespoň by si člověk ušetřil rozbitou hlavu. Po pravdě ty laciné peripetie, které zažívá hlavní hrdina dokud nenajde v Mexiku ty správné lidi, jsou vlastně zbytečné - ale pak by film mohl mít jen půl hodiny. Tu závěrečnou Sofiinu volbu ohledně obětování vlastních dětí opravdu nechci řešit. Neobvykle brutální film tím, jak nakládá s divákem, se silným mementem a skvělou gradací. Každopádně Dermotova životní role, a jako otec přihodím hvězdu navíc. 75% ()

Babulik

Jeden z (mála) prípadov, keď dobrý režisér zachraňuje slabý scenár, ktorý jednoznačne "nestíha" réžii. Ale podarilo sa, so zaťatými zubami, aj napriek úsmevnému koncu dávam štyri. Mám toho Kormakúúra rád, no... ()

otamat

Tento film je po dlouhe dobe neco, co by mel spravny film byt. Od zacatku vas proste chytne, pohlti a nepusti az do uplneho konce. Sledujete tak patrani zoufaleho otce, ktere je - skoro az dokumentaristicky presne - ztvrarneno a odvypraveno tak, ze vam neda jeste par noci usnout. Silny pribeh je korunovan pomerne nepredvidanym koncem, ktery me sice nijak nesokoval, ale postupem casu se mi otazka volby vracela stale do hlavy. I ted, kdyz nad tim tak premyslim, nemam v hlave jasnou odpoved. A posudte sami, nevypovida to samo o sobe o jasnych kvalitach tohoto filmu? Urcite doporucuji shlednout. ()

Forum.

Průběh filmu se nijak zvlášť neliší od jiných filmů stejného ražení. Je to čistokrevná moralitka ale velice dobře zpracovaná. A za ten konec by se nemusel stydět vůbec nikdo. Ten byl hodně drsný. 65% ()

Ateina

Dost neamerické. Dermot Mulroney je uvěřitelný jako státní žalobce, ale i jako zoufalý otec hledající pomoc pro svou smrtelně nemocnou dceru. Zobrazení Mexika jako ráje pro veškeré "turisty" je hodně syrové a uvěřitelné. Scénář trochu pokulhává, od jisté chvíle se dá dost dobře předvídat a teatrální konečná scéna tomu jen nasadila korunu. Ale přes všechny nedostatky scénaře stál film za vidění. Dobrá hudba, která ve filmu vkusně dokresluje atmosféru divokého Mexika, překvapivě málo hluchých míst. Hodně dobré. ()