Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Jackie Chan je po letech zase na stará kolena ve formě. Lehký tón, kterým jeho na první pohled epické dobové dobrodružství začíná, ale postupně Malého velkého bojovníka degraduje na obyčejné komedianství ve víceméně výpravných kostýmech. Chan je jedním z mála herců, kdo ještě něco takového ustojí. Vážně míněný závěr ale zážitek definitivně zabíjí.(25.1.2011)

Nikdo, kromě Chucka Norrise, nemládne. A ani Jackie Chan už neoplývá takovou obratností jako zamlada. "Ikdyž hýbat se i takhle v pětapadesáti?!" Historický podtext je zde cítit ze všeho nejvíce, ale je zručně v adekvátním množství doplněn o komické prvky, na které jsme u Jackieho zvyklí. Opět tedy nečekejte nic ve stylu bláznivých honiček z velkoměsta...zde jde pouze o odlehčený výlet do jedné z mnoha historických válečných událostí Číny. 72%(11.4.2010)

Jackie Chan byl sice skvělý, ale čekal jsem trošku více humoru.(19.4.2010)

Milovníci Jakieho Chana si rozhodne prídu na svoje hoci je tu jeho situačná komika potlačená v prospech príbehu ( a to je dobre ! ). Na prvý pohľad pôsobí historický príbeh draho a veľkolepo, ale nie je tomu tak. Jedná sa skôr o malý výsek z čínskych dejín s peknými exteriérmi a podmanivou hudbou. Záverečná scéna mu pridala jednu hviezdičku.(24.3.2010)

Od Jackieho v jeho takřka 60 letech už divák nemůže očekávat obvyklé eskapády, které nám přinášel ve svých mladých letech ale "Malý Velký bojovník" (s Malým Velkým mužem to nemá vůbec nic společného) je docela povedená dobrodružná podívaná, které chybí větší spád a akce ale zabavit dokáže.(18.12.2011)

Malý prostý a přízemní muž z lidu by chtěl místo válčení pěstovat řepku. A neházet šutry na nepřátele.(12.8.2018)

Příjemné překvapení a výborný Jackie Chan. Kdyby to místy nebylo bez šťávy, tak bych možná šáhl po plném hodnocení.(23.4.2010)

Jsem vlastně docela rád, že jsem se tomuto filmu nevyhnul. Dle mého nabídl slušnou akční podívanou a především také poměrně vydařený humor. Na mě účinkoval. Co se týče příběhu, tak i zde bych nehledal větší nedostatky.(2.8.2010)

recenze na Rejže.cz(15.8.2010)

Tak tohle bylo opravdu povedené. Lokace a celý vizuál filmu se mě hodně líbil. Dějová linie je naprosto bez problému a bombový Jackie nemůže snad nikoho zklamat. V podstatě jednoduchý příběh o naverbovaném farmáři, který chce získat blbých 5 arů pole za generála nepřátelského kmene a odprostit se od války. Je to podáno skvěle s parádním dojemným koncem! Navíc Jackie předvádí na place pořád parádní kousky. Tohle je asi jedna z nejlepších Jackieho rolí ve které jsem ho viděl. 80%(21.4.2010)

Velmi smutné, avšak vynikající a bezchybný film. Moc se mi líbil, ale konec mě bohužel zklamal. 85%(5.9.2010)

• Paxxx.cz

No upřímně řečeno film mě zklamal, čekal jsem daleko větší porci zábavy. V ději jsem s chvílemi ztrácel a skoro jsem u Malého Velkého Bojovníka usnul a to se mi u filmů (obzvlášť s nestárnoucím Jackiem Chanem) moc často nestává 4/10.(11.10.2011)

Je tu historické období sjednocování Číny (než se sjednotila) a pak příběh jednoho muže co nechce bojovat a jde domu. To by však v tom nesměl hrát Jackie Chan a jeho cesta protknutá "selským rozumem" a házením kamením. Dalo by se vytknout nevýváženost scén, kdy to lehce zklouzává ke klasické čínské komedii (čínský humor je jako pro malé děti). Vše to však zachraňují akční scény, prostředí a hlavně postava Jackieho. Doporučuji si počkat na konec. Závěr stojí za to!(26.11.2011)

11.2.2011 ~ Malý Velký Bojovník v podání Jackie Chana je dobrou podívanou. Jackie hraje sice svoji americky oblíbenou komediální postavu, nikterak ale přehnaně. Prostý Číňan, co musel jít do války a jediné, co chce, je jít domů a osázet si políčko. Jen ještě neví čím... ~ Čína je rozdělena na 4 části a všichni se mezi sebou mydlí. Jednu takovouhle bitvu, kdy se pomlátí všichni navzájem, přežívá bez úhony jeden prostý Číňánek, co chce jen jít domů. Stejně jsou všichni mrtví, tak co. Málem už odchází, když tu narazí na polomrtvého nepřátelského generála. Jaké to má ale štěstí, za takovéhoto zajatce dostane půdu, najde si ženu a bude si v klidu hospodařit. A tak zajatce naloží na vůz a vydává se na hódně dlouho cestu domů. ~ Onen nepřátelský generál je ale členem vládnoucí dynastie a také dědic trůnu. Jeho mladší bratr a jiný armádní generál ale nemají zrovna 2x zájem, aby přežil, a jejich podlé plány jim právě nějaký vojáček takhle hatí. Rozbroje mezi únoscem a zajatcem, kdy je to každou chvíli jinak, tak ještě narušuje boj o vlastní životy a touha dostat se domů. ~ Je to akční tak akorát, kluci skáčou a lítají, ale válečné vřavy se nedočkáte. Jde spíš o komornější výpravu, byť jsme stále venku. Je to dobrodrůžo, stále se něco děje a Jackieho prosťáčka budete mít rádi, stejně jako generála, učeného člověka, zajatého náhodným podřadným vojákem. Jejich cesta, trampoty a Jackieho vytrvalost za zkouknutí stojí. Zbývá jen překousnout jeden a půl hodinovou délku filmu, která přes svoji relativní krátkost trvá pomyslně mnohdy až příliš dlouho.(30.4.2013)

"Já to nechápu.. Proč musí jeden z vás dvou zemřít ?? Všechno komplikujete !!" - "Nic nechápeš, hlupáku !!" - "Ale chápu !! Za všechno může ten plešoun !!" ;)(31.12.2014)

• JJ.Gibson

Tak s tímto kouskem Jackie Chana mám malý problém. Je to totiž jediný film, který jsem viděl na třikrát. První třetinu v kině, po půl roce druhou v na HBO2 a třetí po měsíce na HBO. A pokaždé mi to moc nebralo. Jen jsem to chtěl zkrátka dokoukat do konce. Smůla Malého Velkého Bojovníka je v tom, že si tento film neumí vybrat co chce být. Zaprvé: vtipným historickým dílkem s nadhledem nebo tragicko-komediálním válečním filmem. Je tam sice něco od všeho, ale dohromady to moc nefunguje. Asi bych to zkusil natočit úplně nějak jinak...(13.1.2012)

Takový milý snímek, který bych spíš tipovala na starší datum vzniku, protože v dnešní době se u podobných témat rozhodně točí promyšlenější scénáře (nebo by aspoň měly). Přesto mě postavy a milý humor dokázaly upoutat a já si film užila. Výsledek sváru mezi bratry jsem si dokázala tipnout, ale úplné finále mě rozhodně překvapilo. K celkovému nádechu filmu to bylo velmi kontrastní a o to víc mě to zasáhlo. Kdyby to byla komedie - 4hvězdy. Kdyby to bylo drama - 4hvězdy. Ale stále se nemohu rozhodnout, zda byl tento mix žánrů dobře promíchán. Pěkných 70%.(19.8.2010)

Dobrodružný příběh natočený ve starém dobrém stylu jako se točily filmy v 70. nebo 80. letech. Vůbec jsem nepostrádala nejrůznější spomalené záběry a supermanovské výkony, vlastně by se sem ani nehodily, protože by působily rušivě. Konec se nese ve vážnějším duchu. Nechybí sestřih nepovedených záběrů, které konec odlehčují. Ale i tak jde o slušný žážitek.(29.9.2010)

Povedená komedie zkombinovaná s historickým a válečným filmem. Bohužel toho vtipu už nebylo tolik. Ale zase některé scénky byly hodně povedené.(29.4.2010)

Tuhle postavu si Jackie prostě napsal na míru a je to znát... dost dobrý :) očekávání akrobatických kousků u každé Chanovky ničí zážitek, už se na to lidi vybodněte. Je mu pětapade! Jackie zraje jako sviňa a já ho mám snad ještě radši, když vypráví střelený historky od srdce, než když dělá ty svoje vylomeniny.(16.7.2010)

Jakýsi pokus o komedii z dávných dob v Číně. Ne že by se to úplně nepovedlo, ale smíchy rozhodně řvát nikdo nebude. Je to ale jeden z lepších filmů s Jackie Chanem, takže si asi dokážete udělat představu, o co přibližně jde.(2.11.2012)