dzivetka

Milé ztvárnění kultovních knížek. Bála jsem se, že to bude průšvih, že to bude působit jako parodie, ale výsledek mě nadchl. Nechápu, jak se jim podařilo sehnat tak vhodné kluky...perfektní. ()

ronaldmekdon

Asi je divné hodnotit něco, co vás nikdy příliš nebavilo. Jako jo, příběhy Mikuláše a jeho kamarádů s podivnými jmény mají něco do sebe, ale mně bohužel Mikuláš přišel vždy příliš uřvaný a jeho kamarádi příliš otravní. Já vyrostla spíš na Boříkovi a Dětech z Bullerbynu. Ale k filmu. Měla jsem z něj naprosto stejný pocit jako z knížek, Mikuláš ufňukaný (ale toho chlapečka bych nejradši adoptovala!) a maminka hysterická. A to je asi dobře, ale mě to bohužel nikdy příliš nesedlo. Film je velmi pěkně natočen a knížky věrně ilustruje, pro fanoušky a děti odkojené na Mikulášovi určitě povinnost! ()

Somzena

Neuveriteľne milé, nevtieravé, prekypujúce jednoduchým, infantilným humorom. Spôsob akým Mikuláš s partiou vníma dospelácky svet a „vážne“ existenčné problémy rodičov, ma neraz úprimne rozosmial. Všetky detské postavy sú povahovo úplne odlišné a nedá sa neobľúbiť si aspoň jednu z nich (u mňa vyhral Kryšpín). Príjemná hudba, herci na jednotku a scénky v ich podaní na dve veľké jednotky. Rozhodne odporúčam pozrieť všetkým, bez ohľadu na vek. ()

Kosir

Stylem mě to tak nějak připomělo Amelii, ač příběh je o něčem jiném. Prostě taková příjemná oddechovka francouzké provenience. Možná by stačily i tři hvězdy, ale proč zase nepřihodit. ()

KT_2011

Naprosto nepovedená kakofonie. Jediná hvězdička za představitele hlavní role, který je kreslené předloze velmi podobný. Hrůznosti typu obsazení prověřené dvojice do role rodičů ačkoliv herci nemají s knižní předlohou nic společného nemám sílu vyjmenovávat. Velmi dobrý soundtrack napsaný, překvapivě, autorem z Německa. ()

j1c2

Super rodinný film. Sice to mělo úplně jinou atmosféru než kniha a když jsem v dětství Mikuláše četla, tak jsem si ho představovala úplně jinak...ale párkrát jsem se hrozně nahlas rozesmála a to jsem hledala a to mě baví:-) ()

cica

Nádherný film, veľmi milý, vtipný. Keď deti hrajú skvelo, je to vždy luxus! Len jedna pripomienka - prečo majú malí chlapci zábavnejší život ako dievčatá? :) ()

Filmao

Můj oblíbený film podle knihy, a taky můj nejoblíbenější francouzský film. U filmu jsem se královsky bavil od začátku do konce. 80% ()

nelja

Konec konců jde přece o příběh pro děti, kde se s nadsázkou a kurážnějším odstupem, až rezignací k technickému zachycování exaktní reality, počítá. Co se týče nežádoucí učesanosti oproti knižní předloze, neshledávám film ani rozcuchaný, ani příliš laskavý a líbezný, aby vás to obtěžovalo a bylo to protivné. Jinými slovy, obavy ze svěrákovského „čistého“ humoru (tak čistého, až to v nás vzbuzuje otázku na přemýšlení) a poetiky jsou neopodstatněné. Nikdo tam navíc nezvrací, krvácí tak maximálně nepozorovaně co měsíc matička, i když její synek až do samého závěru žije v napětí z hrozby v jejím břichu. Žánrové rozparcelování vkusné, rodinné komedie je dané, proto mě tato fakta opravdu nezaráží. Nicméně o akční momenty není nouze, i když se formálně nevyjadřují tak explicitně syrově jako třeba v případě jiného „dětského“ filmu o Harry Potterovi. To ovšem neznamená, že míň zábavně nebo dokonce nudně. ()

Mart4s

Jako malý jsem měl knížky a když jsem zjistil, že vyšel i hraný film, musel jsem vidět. A dobře jsem udělal, neboť tak dlouho a upřímně jsem se dlouho nezasmál. Pro milovníky francouzských zábavných filmů jsou Mikulášovi patálie správnou volbou ()

Megahead

dosť ma to nudilo, preto som celkom prekvapený z veľkého počtu pozitívnych recenzií. Dej a dialógy boli viacmenej nudné. Viac krát si to už nepozriem. ()