RomanT

Nejde o nic jiného než o pokus, zdali by se ještě nedalo něco vyždímat ze zavedené značky "Příšerky s.r.o." (což je bohužel pro současný Pixar typické). Oproti jedničce téměř absence originality a humoru. A podle toho, jak se vrtěly děti a těkala jejich pozornost, to nebylo asi nic zajímavého ani z jejich pohledu. ()

ermisuck

Očekával jsem zhoršení oproti jedničce, jak to tak většinou bývá. Ale dostal jsem minimálně stejně dobrý film. ne-li v něčem lepší. Ano, bylo to občas naivní, ale přece jen: je to pohádka. A musím uznat, že i tak ostříleného a chladného diváka, jako mě, nejednou nadchla natolik, že jsem se přemáhal, abych netleskal a nefandil Majkovi v jeho snažení. Rozesmála, rozněžnila; správná pohodovka na studený podzimní večer. ()

Hejmy

Něco jako: když se hodně moc snažíš, nic neumíš (a jsi dostatečně hlopý abys to nevěděl), dokážeš všechno. Standartní příběh pro hloupé američany zabalenej ve snesitelným obalu animovaných příšerek. ()

Richi007

Rozhodně to nebylo stejné žůžo jako jednička, ale mělo to něco do sebe. Bavil jsem se celou dobu, ať už scénou výbuchu smíchu nebo lechčími vtipy v podobě třeba těch jmen na začátku. Trojku už ale prosím ne, chce to něco nového :) ()

bonovox

Po nevýrazných autách 2 a slušnej Rebelke konečne top animák od Pixaru. Perfektne odvedená práca od scenára až po samotnú animáciu. Príbeh skvele vykresľuje zoznámenie sa Mika a Sullyho a výborne dokresľuje dej Príšeriek s.r.o. Užsa teším na pokračovanie príbehov Nema a pevne verím, že Pixar sa konečne opäť našiel. ()

endrix

Průměr, sladký průměr. Je to zábavné, je to pěkné, dozvíme se něco nového o světě příšerek, ale je to vlastně zbytečné. V Příšerkách s.r.o. jsme se přece dozvěděli, že všechno je jinak a chtít být nejlepším strašákem je špatná meta. Tak proč se tak snažit, Miku. ()

kuře.gril

První díl "příšerek" je moje nejoblíbenější pixarovka a hlavně srdcová záležitost. Tento film se mu sice nemůže rovnat, ale i tak to bylo úžasně barevné, milé, veselé, prostě krásné. ()

Awerin

Jistě se nevyrovná prvnímu dílu, tedy Příšerkám S.R.O, ale i tak je to pěkná animovaná komedie. Děj byl od začátku do konce humorný a místy napínavý. Krásné bylo sledovat, jak hrdinové prvního dílu vyrůstají a jak to celé strašení vypadá, což u prvního dílu znát příliš nebylo. ()

esmoke

Mike Wazowski a Sulley ukazují dětem jaké to je studovat na univerzitě pro strašidla. Pro dospělé to taková zábava není, ale nehty si netřeba kousat. Bohužel předchůdce byl lepší. (2D dabing) Rozpočet: $270 miliónů, Tržby: $743,55 miliónů. ()

kishi_SO

urcite potesilo sledovat ako sa z nul stali najlepsi strasici Monstropolisu. Roztomile, farebne, miestami i zabavne. Uroven prveho dielu to vsak nedosahuje. ()

Catella

Tak tohle mě dostalo... Mike Wazovski je parádní příšerka a frajer. Celý mě to dokonale bavilo a tak jen přemýšlím... kdy a kde se podávaj na tuhle školu přihlášky??????? ()

PanPyzamo

Univerzita pro příšerky je prequel pro Příšerky s.r.o. a je dle mého názoru i lepší. Animace se zlepšila. Nyní už nejen Sully, ale všichni vypadají opravdu dobře a příběh je ještě lepší než v předešlém filmu. Všechno nádherně zapadá a ukazuje, co se dělo před předešlým filmem. Pokud jste viděli Příšerky s.r.o., tak tohle je jasná volba, kterou můžu doporučit. 8/10 ()

NiksCZ

14/26 Monsters University (2013) - Příšerky se vrátily, jenomže ne ve formě sequelu, nýbrž ve formě prequelu, který nahlíží do životů našich dvou hrdinů z Monsters Inc. předtím, než se dostali do Továrny na strašení. Příběh je zpracovaný naprosto parádně, ačkoliv se občas najdou nelogičnosti, které jsou tam jen proto, aby se mohl příběh posunout (viz scéna s nádobou na jekot. Prostě, proč to tam bylo? A když už to tam bylo, tak proč to nebylo připevněné ke stojanu?). Ale jinak má film skvělé tempo a příjemný humor, který neruší a nepůsobí vynuceně. Postavy jsou fantastické, mají mezi sebou skvělou chemii a každá z nich má ve filmu své místo. Vizuál je opět špičkový, ale tentokrát k němu mám pár osobních výtek, hlavně teda k designu města příšerek. Dle mého se mohli designeři trochu více vyřádit. Ať už třeba u okolních aut, budov anebo i u nábytku. Přišlo mi, že všechno vypadalo málo "příšerkovsky". Ale jinak je zbytek zvládnutý bravurně. Nakonec soundtrack. Ten si vypůjčil mnoho skladeb z původního filmu, ale přidává i několik nových. Dohromady je soundtrack opravdu parádní a nemám k němu žádné připomínky. 8/10 ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013