Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

markuc

Hollywoodu docházejí nápady, teda scénaristům. Jak to tak v poslední době chodí a nespočet podobných filmů se na nás i v budoucnu chystá (třeba 127 hodin). Stavění atmosféry na minimálním prostoru, velká porce zodpovědnosti na filmařích a hercovi (většinou je tam vážně jen jeden), to vše obaleno předvídatelnou zápletkou, začíná to být trošku nuda. Neříkám, že Buried je špatný film, je výborný, ale trošku nudný (i přes svoji krátkou stopáž). Prostě maník se probudí v rakvi, neví proč se tam dostal, neví kdo ho tam zavřel, neví nic. Teda zdánlivě. Snaží se ovšem dostat ven, s pomocí lidí okolo sebe. Žádné překvapení se však nekoná, dramatický oblouk je velmi strohý a většiná záběrů se čistá černá plocha. Každopádně Ryan Reynolds je výborný herec, není to však natočeno nijak bravůrně a na film rychle zapomenete. ()

Mrkvič

Tam kde 127 hodin nasadilo čiré umění, tam Pohřbený buduje napětí, dokud je to akceptovatelné, další čas ždíme všechny možné akční nápady, aby v závěr diváka překvapil a vyrazil mu dech. Začátek je úžasně klaustrofobický a to od první minuty. Žádné čekání na uvěznění. Zvuky, světla a výborný Reynolds. To všechno přesvědčí každého bez rozdílu, zda trpí klaustrofobií či nikoliv. Je to sice plné blbostí, ale za ten závěr dávám obrovský palec nahoru velmi talentovanému režisérovi. ()

viperDavid

V tomhle filmu hraje jen jeden muz. Kamera celou dobu miri na nej a Rayen Reynolds hraje. A hraje zatracene dobre. Navic je to velmi kvalitne natocene i kdyz Spanelsky film je spis americkym filmem. Ale vubec nevadi, kdyz budou natacet takove filmy 4* ()

Bobik9

Ryan Reynolds je 90 minut ve svojí rakvi a celou dobu volá volá a volá. Jinak se prakticky nic neděje. I když uznávám, že z některých scén mi bylo lehce smutno a když se nad tím člověk zamyslí, tak tento nápad je skutečně děsivý. Nicméně jako film je to nuda. ()

Qitek

Našlapaná klaustrofobická první třetina je unikátní. Mít film tak 35 minut bude geniální. Takhle mu velmi brzo došel dech i nápad. Škoda. ()

kinghome

Nikdy bych nečekal, že film s jednim hercem bude tak napínavej a hrozně rychle uteče. Ten konec je skvělej. Konečně film, kterej si nehraje na to, že všichni všechny vždycky zachráněj a amerika je nezastavitelná. Naprosto úžasnej film. 95%. Za styl a za výkon Ryana a za příběh. Prostě za všechno! Skvělý! ()

ivan_drago

Nevím jestli sedí všechny detaily a jestli je to úplně autentické, ale ve mě to napětí vyvolat dokázalo a díky vhodně zvoleným střihům a prácí se světlem se ani na minutu nestalo, že bych se nudil... A pro Ryana to natáčení asi taky nebyla žádná slast, takže za něj jsem taky spokojen, že se mi to líbilo.... Jediné co mi přišlo lehce nepatřičné, byl rozhovor s matkou a kde a v jaké zdravotní situaci se nacházela... to mi přišlo zbytečně hrané na city a příliš přitažené za vlasy... ()

Sfinkter

Ryan hraje skvěle jako vždy, snímek však působí jako vaření z vody, respektive z písku. I přes neočekávaný závěr a ubíjející poslední minutu. ()

Samuel7

I přesto, že celý film se odehrává na jednom místě, udržel si mou pozornost téměř po celých 90 minut. Jenže ve výsledku na mě působí až příliš plytkým a nevýrazným dojmem, uvítal bych jej v poněkud sestříhanější verzi. Avšak to už by to nemohl být celovečerní film, tudíž o mnoho lépe to v tomto formátu asi udělat nešlo. Mé hodnocení zůstává těsně pod hranicí 4 hvězd, neboť byť možná lehce natahovaný, tvůrcům se podařilo vyždímat do příběhu maximum a velkým úspěchem je už to, že snímek (až na drobné výjimky) nenudí. ()

Dado

Dať sa na takýto film je rozhodne ťažšie, než sa môže zdať. Najdôležitejšiu úlohu zohráva totiž fakt, že s obmedzenými možnosťami sa zmenšujú aj prostriedky, ktorými tvorcovia môžu udržiavať pozornosť diváka a takáto snímka tak vo výsledku môže dopadnúť ako jedná obrovská nuda, ktorá skončí v stoke filmového diania. Avšak Cortés sa so svojim projektom vysporiadal viac než dobre. Nedokázal síce udržiavať sústavne atmosféru a napätie tak, ako sa to podarilo Joelovi Schumacherovi v Telefónnej búdke a nebol schopný vyhnúť sa ani niektorým logickým chybám (a tým nemám na mysli len nekonečné zásoby kyslíka, no kvôli možným spoilerom by nebolo múdre konkretizovať), avšak zároveň neskazil celý film pasážami, ktoré by len zbytočne naťahovali stopáž a dej v neskorších fázach filmu dokázal vygradovať tak, ako by to nedokázali ani mnohí skúsenejší režiséri. Keď sa k tomu priráta herecký výkon Ryana Reynoldsa, ktorý dokázal celý film potiahnuť úplne sám a záver, s ktorým budú niektorí, ako napríklad ja, spokojní, a iným zase znechutí celý dovtedajší zážitok, vyjde nám z rovnice film, ktorý by ste rozhodne nemali pochovať ešte pred jeho zhliadnutím. (75%) ()

Lachtaan

Nervydrásající thriller s tím nejdrsnějším zakončením v rámci survival subžánru a s nejtrefnějším odkazem na odpornou lidskou zahleděnost do sebe sama a naprostou neochotu pomoci bližnímu. V momentě, kdy umírajícímu protagonistovi šéf oznamuje, že mu nemusí pomoci, protože s ním před pár hodinami rozvázal pracovní vztah, mi rostly facky na rukou. Hnus! ()

Javad

< Klaustrofobici si prídu na svoje :) > To či sa vám BURIED bude alebo nebude páčiť, záleží len na tom, čo by ste chceli vidieť vo filme o chlapíkovi zakopanom pod zemou. V mojom prípade sa to splnilo tak na 90% a že sa k tomu ešte aj pri jednej vete schuti zasmejem som naozaj nečakal. ()

uiu

Od filmu jsem čekala trochu víc. V obsahu filmu se zde píše, že neví, co se mu stalo - ačkoliv to ví, neví, kdo mu to udělal - to se během pár minut filmu dozví a že neví, kde je - to ví už od začátku. Takže poněkud zavádějící informace, které pak spíše vedou k naštvanosti diváka. Ale když se přes to přenesu, dočkala jsem se dobrých 95 minut napětí, kdy jsem v některých scénách nemohla dýchat stejně jako náš hrdina a ke konci, to už fakt byla klaustrofobie jak vyšitá. ()

Cocacolix

Vzhledem k příběhu je to možná dlouhý, ale je to dramatický až na půdu. Škoda jen že film je plný chyb. Je zde pouze pár rekvizit a u těch si vážně všimnete každýho detailu. Ale koho to zajímá, furt je to bomba! ()

DonHUS

Nápad zavřít Ryana Reynoldse do rakve a udělat z toho celovečerní film vypadal už od trailerů cool. Tím spíš, že se opravdu celý odehrává uvnitř rakve a nekazí ho žádné flashbacky nebo záběry na lidi na druhé straně telefonu. Přesto je tu pár míst, díky kterým Buried trochu ztrácí na tempu. Zkrátit o několik minut a mohlo to být super. A závěr potěšil. ()

ivan bohatyr

Přišlo mi to dost nereálné, člověk v takové situaci by zkoušel všechny různé způsoby, aby se dostal ven. Ve stylu Kill Bill se z té rakve asi nedostane, ale když měl nůž, tak zkusit nějaky hřebíky vypáčit, nebo oběvit slabší prkno a zkusit ho zlomit, případně ho nějak narušit tím zapalovačem, nebo vykopnout prkno na straně, nebo se obrátit na břicho a zkusti se postavit, takle má člověk jistě největší sílu a ještě více se to nabízelo, když mu u konce do rakve padal písek, tím pádem ubýval nad ním a postavit se by bylo snažší. No a když mu řekl, že jelikož má v mobilu signál tak musí být jen kousek pod zemí, no to sem si trhal vlasy, že ho nenapadne tohle zkusit. To mě dost vadí, že to má být autentický příběh a přitom je to plny takovejch zmatků. Ale jinak dobré, originální, přivřu oči a dám teda ty tři. ()

oveckaoa

Shlédnuto tak nějak z toho unešený teda rozhodně nejsem (čekal jsem taky podobný styl filmu že se z toho bude chtít dostat a né volat). Navíc na 99,9 procent si myslím že 2 metry pod zemí v rakvi a ještě v Iráku určitě signál nebude mít asi nikdo a nedaj bože že by tak pořád volával. Jako námět na film je to dobrý ale zpracování pokulhává, ale nesmírně mě potěšil konec i když přiznám se že jsem to i čekal. Celkově to vidím mezi 2 až 3 hvězdama ale jedu na 2 jelikož mě štve ten mobil a to že tam ležel aniž by se zachránil. I ten únosce je dost WTF co kdyby tam umřel a nezavolal mu to by tu jeho ženu jako zabil i tak? P.s. já nevím ale kdybych měl majetek ve výši 700 dolarů a oblečení určitě bych nenahrával poslední vůli to tam působí komicky :-) nemluvě o tom že to jeho oblečení těžko najdou když ho nenašli ani mrtvého :-) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová