Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Po přečtení několika pozitivních komentářů a po shlédnutí traileru jsem se s nadšením na tenhle film těšila. Ale je to takové nudné nic.. ani tance tam moc nebylo.. i přes to, že k hudebním filmům chovám náklonost a nevadí mi u nich horší scénáře, tak musím uznat, že tohle už je i na mě moc. Vypadalo to, jako kdyby herci nevěděli co mají říkat a věřím tomu, že filmu by každý rozuměl i kdyby si vypnul zvuk. Pár momentů se mi ale líbilo a sem tam ušla i nějaká ta písnička...(6.2.2012)

• Prochy38

Víte, já odpad! skoro nedávám. A to už jsem viděl hodně špatných filmů. Tento film si to nezaslouží, je tak ideálně na 1-2*. Ale chytl mě v takové náladě, že nemohu jinak. Co to jako pane bože mělo být!? Polská variace na Let's dance?! Všichni, co se tady rozplýváte, kde jste nechali oči?? Vždyť to je pouhá kopie trapného amerického teen story. Kdy chlapecká nula, která je schopna kvůli debilnímu tancování - co tancování!, kvůli debilnímu jednomu konkurzu, zruinovat rodinnou firmu, vykašlat se na práci a na všechno. A ta mladá blbka? Která nikdy netancoval a za 2-3 odpoledne v krocích předčila všechny ty profíky?! Která se nevím proč zabouchla do blba, který nemá jedinou dobrou vlastnost, kromě svalů? A ta rodinná machinace, dobře. To bylo asi fajn. Ale ten závěr! Ten debil nechodil na tréninky, kde bylo jasně řečeno, že kdo nebude něco zvládat končí oba a ještě ho vybere?!?!?! To je jako výsměch nebo co?? A ta se ho ještě zastane! Tak trapně! Jakože ti ostatní asi nedělali nic nebo co. A co se týče těch tanečníků!!! To má být film jako pro koho? Pro Poláky, aby si dokázali, že jsou nejlepší tanečníci světa? Nebo dát mladým najevo, že když by snad někdy chtěli zkusit tancovat, musí být republikový mistři, aby toho mohli dosáhnout? To Vám přijde v pořádku?? A ta svatba! Bože! Proč se na ni nevysral už dávno!? Kráva! Chodí za jiným, ale tomu to řekne až u oltáře?? Film mě totálně urazil a zklamal na nejvyšší úrovni! Trapné, ubohé, amerikánské! Sračka! Ubohost! Pro mě asi nejhorší film, co jsem viděl už jen proto, že si hraje na něco, čím nikdy nebude. A všichni mu to žerou. Jdu si spravit chuť třeba Megasharkem vs. Gigaoctopus nebo co...(22.2.2012)

Scénář znamená tradičně jednoduchou romantiku (tady usnadněnou faktem, že hrdinčin nastávající není muž, ale jeho karikatura – a tedy hlavní nositel humoru). Taneční čísla jsou moderní, s perfektní choreografií i provedením. Ústřední pár je sympatický a docela to mezi nimi i funguje. Zajímavé je také to, jak málo si hlavní hrdinka tanečního filmu zatancuje – jedna střihová tréninková scéna, jeden tanec na diskotéce a jeden se svým otcem. Ale ostatní to kvantitativně doženou i za ni. :-)(28.12.2009)

Od tohohle filmu jsem tedy čekal víc.. po shlédnutí Lets Dance jsem myslel že se tohle bude aspon trochu rovnat, ale v žádném případě na ty dva díly nemá. Od začátku je to neskutečně trapný a celý film je až moooc kýčovitý.. někdy je i ten kýč vhodný, ale v tomto filmu jsem snad několikrát řekl ježiš to je trapné. Vybraný herecký pár byl pěkný, ale chybělo mu jen to nejduležitější.. neuměli vůbec tancovat.. to co tam předváděl ten kluk.. to bylo spíš jako nácvik karatisty.. aspon že to dobře dopadlo, ale dost se rozhoduju jen mezi 2 a 3 *, ale za tu pěknou herečku dám tedy 3*(9.7.2010)

• DavidS.

Celé to vypadá a vyznívá jako prodloužená verze reklamy, ve které jde mladík po ulici s hlavou v oblacích, písní na rtech a do toho tančí...Dějově na úrovni kterékoliv telenovely a s přehrávajícími herci...Ale vzhledem k tomu, že se jedná o taneční film, tak by to bylo všechno možné bratrům Polákům odpustit, kdyby tam ovšem bylo více toho tance, lepší choreografie, více chemie i řemeslné práce, aby to nepůsobilo sterilním a televizním dojmem...Tohle evropské vyzvání k tanci můžete klidně odmítnout, bohužel stejně jako jeho zaoceánské současníky typu Let´s Dance etc.(4.1.2010)

• - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

• - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)