Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Na Poláky to šlo, ale občas to bylo až trapný. Milostná zápletka nesmyslná. Ona dělala, jako by s tím svým snoubencem (pardon ženichem) měla 4 děti a hypotéku, nechápu co měla za problém. To si radši vezme někoho, koho ve skutečnosti nechce. A ten konec byl teda úplně děsnej. Kdyby ten její seladon nepřijel, tak se v tom obilí na těch 5 metrech čtverečních prochází dokud nenapadne sníh.(22.11.2017)

Wow, tak tohle je hooodně příjemné překvapení. To bych od Poláků ani ve snu nečekala (stejně jako jsem nečekala, že mi ani trochu nebude vadit polština). Svěží pojetí tanečního filmu se spoustou originálních a choreograficky dokonalých prvků, perfektně zatančených polskými! tanečníky (stále žasnu...). Taneční talent zde jednoznačně převažuje nad tolik typickým hollywoodským kýčem, který je v posledních letech cítit z americké taneční filmové produkce. A hlavně ústřední dvojice je nejen krásná a sexy, ale doopravdy umí i tancovat! Love and Dance sice na prvním pohled kráčí podobnou cestou, přesto z něho mám mnohem lepší pocit. Závidím našim polským sousedům, že jsou schopní natočit takto povedený film, který jednoznačně snese srovnání i se západem. V Čechách by se tenhle žánr takhle dobře natočit v současnosti nikdy nepovedlo. O tom jsem přesvědčena!(30.1.2010)

• mo cuishle

Romantický film kde je pár tanečních scén (které mimochodem o street dance ani nezavadily) . Mateusz Damiecki není ani tanečník ani herec, jeho přehrávání by mu i Veronika Žilková mohla závidět. Ano všechny taneční filmy až na par vyjímek mají stupidní příběh,ale tohle je vítěz. U těch ostatních se těším alespoň ze soundtracku,nebo tanečních scén...Tak to tady opravdu ne...Z tohohle jsem si neodnesla vůbec nic 15%(7.4.2013)

Tak i Poláci si zachtěli zatančit v přítomnosti zapadajícího slunce, bezchybně nasvícených klubů, nánosů klišé, dokonale vypadajících lidech a očekávatelných scénáristických berliček. Shodili rukavice a chtěli si to rozdat se zaoceánskými tanečními jednohubkami. A stejně jako ony spoléhaly na to, že povedené taneční kreace divákovy stačí. A vlastně docela stačí. Podívaná bez větších ambicí seskládá vyjma očekávatelné lovestory z několika klasických překážek (budoucí manžel-hňup) a šlape si to do finále, které nejen všechny žánrové divačky musí těšit!!(27.7.2013)

Asi jsem zaslepený romantik, ale splnilo to moje očekávání. Vlastně jsem žádné velké neměl a film mě překvapil a trefil se přesně do nálady. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, tanečníky i vhodně zvolenou hudbu. Někdo si řekne banální příběh s předvídatelným koncem, ale podle mne kvalitní podívaná na letní romatický večer.(2.7.2010)

• - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

• - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)