Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Tak i Poláci si zachtěli zatančit v přítomnosti zapadajícího slunce, bezchybně nasvícených klubů, nánosů klišé, dokonale vypadajících lidech a očekávatelných scénáristických berliček. Shodili rukavice a chtěli si to rozdat se zaoceánskými tanečními jednohubkami. A stejně jako ony spoléhaly na to, že povedené taneční kreace divákovy stačí. A vlastně docela stačí. Podívaná bez větších ambicí seskládá vyjma očekávatelné lovestory z několika klasických překážek (budoucí manžel-hňup) a šlape si to do finále, které nejen všechny žánrové divačky musí těšit!!(27.7.2013)

Okouzlující romantické drama, který mě mile překvapilo. Moc jsem od toho nečekala. Nemyslela jsem si, že Poláci uměj natočit takhle pozitvní film se sympatickýma hercema. Je pravda, že poskládání scén za sebou trochu pokulhávalo, ale jinak námět byl hodně super a střih taky a výběr hudby se mi taky moc líbil. Takže dávám zasloužených 75%. Chtělo by to více takových filmů.(5.2.2012)

Překvapivě zábavná, dvouhodinová podívaná. Jestli herci neumí tančit nevím, nejsem odborník přes tanec. Každopádně herecké výkony byli odvedeny špičkově, film se vyvaroval hluchých částí a po celou dobu stopáže se dobře bavíte. Hlavní ženská postava je krásná, tanečník má charisma a celý příběh je poutavý. Určitě doporučuji ! (75%)(4.11.2009)

Viděla jsem tuto skvělou hudební, romantickou, taneční a především polsky svou lahůdku hned několikrát a musím říct, že poláky obdivuju. To co češi nedokážou a to jest udělat z "převzatého tématu" nový film v jiných rozměrech, který si zahraje na duše všech ať je to jak chce musíte přiznat, že s Let´s Dance to má svou určitou jediností společného jen velmi málo a taneční mistr je opravdu velkým mistrem a skvělý Mateusz Damiecki a jeho tělesné kreace hodné pohledu bohů...Miluji, když je ve filmu na co koukat a tady nebylo jen pár hezkýh tvářiček, ale opravdový příběh..Vtipné na tom je, že jsem se poprvé na to podívala obráceně, jelikož to mám stáhlé na části takže jsem dříve viděla konec než začátek ale poté jsem si to pustila ještě párkrát a musím říct, že mě neomrzel a nepřišla jsem ani jednou na "mouchu".(15.4.2012)

Poměrně mě to zklamalo, čekala jsem od toho víc, filmy tohohle typu mám moc ráda, ale ty americké, i britské se mi prostě líbili víc. Velké zklamání, ale dávám 3* protože některá taneční čísla mě opravdu dokázala aspoň na dvě minuty vtáhnout do děje no a vlastně jsem se u toho nenudila.(10.9.2010)

• - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

• - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)