Love and Dance

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

• Tetsuya

Nic víc, než další lovestory á la Let's Dance, která se jen veze na vlně popularity a neni příliš chytrá ani zábavná. Herci jsou špatní (Izabelle Miko jsem tu "bejby nebude sedět v koutě" nevěřil ani minutu), humor mi připadal spíš infantilní a hudebně mě to uplně minulo. Navíc ty ultramoderní taneční kreace jsou stejně prázdné a povrchní, jako celý film. Ale co, hlavně, že je to cool, že?(8.1.2010)

• Bety88

Nikdy jsem si nemyslela, že rozdíl mezi americkým tanečním filmem a evropským bude takový rozdíl. Bohužel je a velký. Američtí herci hrající v těchto filmech jsou většinou tanečníci, tady nejspíš ne, a je to hodně vidět. Polským tanečníkům chybí šmrnc, vytancovanost a plynulost na kterou jsme zvyklí. Dorazila mě už jedna z prvních scén, kdy se hlavní hrdina snaží tančit s míchačkou na maltu a roztrsá se na celé staveniště. Nemluvě o velmi vtipné roznožce, kterou začíná každou sestavu. Jediné co si z tohoto filmu odnesete je, že všechni polské taneční naděje jezdí na kole. Ministerstvo životního prostředí má jistě z polské mládeže radost.(31.10.2009)

Překvapivě zábavná, dvouhodinová podívaná. Jestli herci neumí tančit nevím, nejsem odborník přes tanec. Každopádně herecké výkony byli odvedeny špičkově, film se vyvaroval hluchých částí a po celou dobu stopáže se dobře bavíte. Hlavní ženská postava je krásná, tanečník má charisma a celý příběh je poutavý. Určitě doporučuji ! (75%)(4.11.2009)

• Zuzzka

Tenhle film jsem docela chtěla vidět, ale dokoukat to do konce bylo celkem utrpení. Je pravda, že některé záběry, kamera a pár vychatávek se povedlo. Někdy mi však vizuál připomínal spíše nějaký německý romantický televizní film. Co se týče hlavní postavy Wojtka, tak ten mi tam přišel skoro zbytečný. Podle mě mezi hlavním párem nebyla žádná jiskra, Wojtek postrádal osobnost, dokonce se ani nesmál, prostě žádný pohodář.Jeho nabubřelý přístup ke všemu se projevoval i v tanci, ten mi nepřišel nic moc. Scénář bylo to, co bylo na filmu nejhorší. Spousta zbytěčných scén, hloupé dialogy. Popravdě na Izabellu Miko se dobře dívá, takže to bylo pro film obrovské plus. Bavila mě taky postava její matky, otce i jejího snoubence. Scény s ním byly aspoň vtipné. Možná škoda, že z toho neudělali komedii, výsledek by byl možná lepší. Takhle z toho vyšlo jedno velké klišé a trapas.(28.3.2014)

Velmi povedený taneční film. Musím přiznat, že polský film jsem neviděla pěkně dlouho. Možná, že ani nikdy žádný. A byl to trochu nezvyk poslouchat polštinu, ale film byl výborný. Herecké obsazení bylo příjemné, taneční kreace krásné a příběh tu také byl a teda docela slušný a i zapletený. Plus velmi vtipný snoubenec Izabelly Miko :)(29.1.2010)

• - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

• - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)