Touha tančit… Touha milovat… „Love and Dance” je film, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí. Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem. Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná. Na tanečním parketu také Hania zjistí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám? U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska. (oficiální text distributora)

Trailer

Kamca_

Okouzlující romantické drama, který mě mile překvapilo. Moc jsem od toho nečekala. Nemyslela jsem si, že Poláci uměj natočit takhle pozitvní film se sympatickýma hercema. Je pravda, že poskládání scén za sebou trochu pokulhávalo, ale jinak námět byl hodně super a střih taky a výběr hudby se mi taky moc líbil. Takže dávám zasloužených 75%. Chtělo by to více takových filmů. ()

inachisio

Film byl úplně o ničem. Zdlouhavý, nudný, plný trapných a zbytečných rozhovorů. A taneční choreografie byly velice velice špatné, naprosto nenápadité a navíc úplně debilně natočené, tudíž jsem z nich viděla tak třetinu, navíc neuceleně, a nemohla jsem si tak na ně udělat žádný pořádný názor. Zrovna choreografie hlavních postav, které by měly být úžasné a nevšední, se nacházely hluboce pod ostatními tanečními čísly. A to jsem ještě nemluvila o otřesných hereckých výkonech! Ale tak dvakrát třikrát jsem se zasmála, takže si odpad pro tentokrát odpustím. Nechápu ale, jak tohle dílo dokázali tvůrci tak pokonit... ()

DavidS.

Celé to vypadá a vyznívá jako prodloužená verze reklamy, ve které jde mladík po ulici s hlavou v oblacích, písní na rtech a do toho tančí...Dějově na úrovni kterékoliv telenovely a s přehrávajícími herci...Ale vzhledem k tomu, že se jedná o taneční film, tak by to bylo všechno možné bratrům Polákům odpustit, kdyby tam ovšem bylo více toho tance, lepší choreografie, více chemie i řemeslné práce, aby to nepůsobilo sterilním a televizním dojmem...Tohle evropské vyzvání k tanci můžete klidně odmítnout, bohužel stejně jako jeho zaoceánské současníky typu Let´s Dance etc. ()

Prochy38 odpad!

Víte, já odpad! skoro nedávám. A to už jsem viděl hodně špatných filmů. Tento film si to nezaslouží, je tak ideálně na 1-2*. Ale chytl mě v takové náladě, že nemohu jinak. Co to jako pane bože mělo být!? Polská variace na Let's dance?! Všichni, co se tady rozplýváte, kde jste nechali oči?? Vždyť to je pouhá kopie trapného amerického teen story. Kdy chlapecká nula, která je schopna kvůli debilnímu tancování - co tancování!, kvůli debilnímu jednomu konkurzu, zruinovat rodinnou firmu, vykašlat se na práci a na všechno. A ta mladá blbka? Která nikdy netancoval a za 2-3 odpoledne v krocích předčila všechny ty profíky?! Která se nevím proč zabouchla do blba, který nemá jedinou dobrou vlastnost, kromě svalů? A ta rodinná machinace, dobře. To bylo asi fajn. Ale ten závěr! Ten debil nechodil na tréninky, kde bylo jasně řečeno, že kdo nebude něco zvládat končí oba a ještě ho vybere?!?!?! To je jako výsměch nebo co?? A ta se ho ještě zastane! Tak trapně! Jakože ti ostatní asi nedělali nic nebo co. A co se týče těch tanečníků!!! To má být film jako pro koho? Pro Poláky, aby si dokázali, že jsou nejlepší tanečníci světa? Nebo dát mladým najevo, že když by snad někdy chtěli zkusit tancovat, musí být republikový mistři, aby toho mohli dosáhnout? To Vám přijde v pořádku?? A ta svatba! Bože! Proč se na ni nevysral už dávno!? Kráva! Chodí za jiným, ale tomu to řekne až u oltáře?? Film mě totálně urazil a zklamal na nejvyšší úrovni! Trapné, ubohé, amerikánské! Sračka! Ubohost! Pro mě asi nejhorší film, co jsem viděl už jen proto, že si hraje na něco, čím nikdy nebude. A všichni mu to žerou. Jdu si spravit chuť třeba Megasharkem vs. Gigaoctopus nebo co... ()

Lilloos

Nikdy bych neřekla, že nejlepší taneční film, který jsem dosud viděla, bude polské výroby. Styl tance, který byl zvolen jako ústřední, je mi mnohem bližší než "americké pouliční tancování" a dokáže nadchnout, přestože se v něm tucet drsných cápků netočí na hlavě a nedělá x-násobná salta. Romantická atmosféra plná emocí působí neskutečně sympaticky díky "evropské civilnosti", jenž západní tvůrci prostě nedokážou vytvořit (ani pochopit). Zvláštní kamera dotvářela působivý dojem, ačkoliv krátké střihy občas spíše rušily. Co se hudby týká, za výbornou. Samozřejmě se najdou i drobné mouchy - zbytečně protahované hloupé dialogy, nedotažené scény i dějové linie (Haniny rodiče). A navíc jedno plus za legračně dementního skoro manžela. Škoda jen, že v závěru neskončil se svým něžným kamarádem, s kterým si byl celou dobu až podezřele blízko. No jo, v křesťanském Polsku si něco takového dovolit nemohli. ()

• Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)
  • Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)