Touha tančit… Touha milovat… „Love and Dance” je film, v němž se mezi rytmem a tancem rodí láska, ve kterém první krůčky hrdinů po parketu strhnou lavinu nečekaných událostí. Hlavní hrdinka snímku, začínající novinářka Hania, nesměle přešlapuje na prahu kariéry. Právě dostala úkol, jenž se má stát jejím vstupním testem. Jenže svět, do kterého vyzbrojená diktafonem právě vyrazila, obrátí její dosud poklidný a pečlivě naplánovaný život vzhůru nohama. Objeví v něm vášeň, rytmus a hudbu a nechá se jimi zcela pohltit. Seznámí se s Wojtkem, milovníkem street dance, který sní o kariéře na Broadwayi, a začne pod jeho vlivem přemýšlet, zda je se svým současným, poněkud přízemním snoubencem skutečně šťastná. Na tanečním parketu také Hania zjistí totožnost muže, který se dobrovolně zřekl práva být jejím otcem. Charismatický tanečník Jan Kettler nepřijíždí do Polska jen proto, aby připravil polské závodníky na European Dance Show. Má mnohem důležitější cíl: vyrovnat se s vlastní minulostí. Podaří se mu napravit staré chyby a vyvarovat se nových? Bude schopen navázat vztah s dcerou, kterou nikdy neviděl, či přesvědčit Wojtka, že obětuje-li své kariéře lásku, udělá stejně tragickou chybu jako kdysi on sám? U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska. (oficiální text distributora)

Trailer

Alice02

Po přečtení několika pozitivních komentářů a po shlédnutí traileru jsem se s nadšením na tenhle film těšila. Ale je to takové nudné nic.. ani tance tam moc nebylo.. i přes to, že k hudebním filmům chovám náklonost a nevadí mi u nich horší scénáře, tak musím uznat, že tohle už je i na mě moc. Vypadalo to, jako kdyby herci nevěděli co mají říkat a věřím tomu, že filmu by každý rozuměl i kdyby si vypnul zvuk. Pár momentů se mi ale líbilo a sem tam ušla i nějaká ta písnička... ()

ABLABLABLA

Velmi povedený taneční film. Musím přiznat, že polský film jsem neviděla pěkně dlouho. Možná, že ani nikdy žádný. A byl to trochu nezvyk poslouchat polštinu, ale film byl výborný. Herecké obsazení bylo příjemné, taneční kreace krásné a příběh tu také byl a teda docela slušný a i zapletený. Plus velmi vtipný snoubenec Izabelly Miko :) ()

Jeremiah

Když se spojí tanec, vášeň a láska a tím vším se zatřepe, může vzniknout něco, co vám přinese do duše radost a nový elán. Právě toto se mi přihodilo s tímto filmem. Pokud jsou navíc dobře vybraní protagonisté, kterým toto uvěříte potom je na světě zase o něco lépe.. Krásní a milí lidé, nádherné taneční choreografie a atmosféra kmitající nahoru a dolu jako proud vody v tobogánu. Co chtít v dnešní hektické době více , že ? Je tam samozřejmě několik slabších pasáží, ale i tak stojí za to dát tomuto filmu šanci. ()

gegina31

Na Poláky to šlo, ale občas to bylo až trapný. Milostná zápletka nesmyslná. Ona dělala, jako by s tím svým snoubencem (pardon ženichem) měla 4 děti a hypotéku, nechápu co měla za problém. To si radši vezme někoho, koho ve skutečnosti nechce. A ten konec byl teda úplně děsnej. Kdyby ten její seladon nepřijel, tak se v tom obilí na těch 5 metrech čtverečních prochází dokud nenapadne sníh. ()

inachisio

Film byl úplně o ničem. Zdlouhavý, nudný, plný trapných a zbytečných rozhovorů. A taneční choreografie byly velice velice špatné, naprosto nenápadité a navíc úplně debilně natočené, tudíž jsem z nich viděla tak třetinu, navíc neuceleně, a nemohla jsem si tak na ně udělat žádný pořádný názor. Zrovna choreografie hlavních postav, které by měly být úžasné a nevšední, se nacházely hluboce pod ostatními tanečními čísly. A to jsem ještě nemluvila o otřesných hereckých výkonech! Ale tak dvakrát třikrát jsem se zasmála, takže si odpad pro tentokrát odpustím. Nechápu ale, jak tohle dílo dokázali tvůrci tak pokonit... ()

• Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)
  • Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)