poster

Love and Dance

 • český

  Touha tančit

 • Polsko

  Kochaj i tańcz

 • anglický

  Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

 • Tetsuya
  *

  Nic víc, než další lovestory á la Let's Dance, která se jen veze na vlně popularity a neni příliš chytrá ani zábavná. Herci jsou špatní (Izabelle Miko jsem tu "bejby nebude sedět v koutě" nevěřil ani minutu), humor mi připadal spíš infantilní a hudebně mě to uplně minulo. Navíc ty ultramoderní taneční kreace jsou stejně prázdné a povrchní, jako celý film. Ale co, hlavně, že je to cool, že?(8.1.2010)

 • Lilloos
  ****

  Nikdy bych neřekla, že nejlepší taneční film, který jsem dosud viděla, bude polské výroby. Styl tance, který byl zvolen jako ústřední, je mi mnohem bližší než "americké pouliční tancování" a dokáže nadchnout, přestože se v něm tucet drsných cápků netočí na hlavě a nedělá x-násobná salta. Romantická atmosféra plná emocí působí neskutečně sympaticky díky "evropské civilnosti", jenž západní tvůrci prostě nedokážou vytvořit (ani pochopit). Zvláštní kamera dotvářela působivý dojem, ačkoliv krátké střihy občas spíše rušily. Co se hudby týká, za výbornou. Samozřejmě se najdou i drobné mouchy - zbytečně protahované hloupé dialogy, nedotažené scény i dějové linie (Haniny rodiče). A navíc jedno plus za legračně dementního skoro manžela. Škoda jen, že v závěru neskončil se svým něžným kamarádem, s kterým si byl celou dobu až podezřele blízko. No jo, v křesťanském Polsku si něco takového dovolit nemohli.(29.3.2014)

 • DavidS.
  **

  Celé to vypadá a vyznívá jako prodloužená verze reklamy, ve které jde mladík po ulici s hlavou v oblacích, písní na rtech a do toho tančí...Dějově na úrovni kterékoliv telenovely a s přehrávajícími herci...Ale vzhledem k tomu, že se jedná o taneční film, tak by to bylo všechno možné bratrům Polákům odpustit, kdyby tam ovšem bylo více toho tance, lepší choreografie, více chemie i řemeslné práce, aby to nepůsobilo sterilním a televizním dojmem...Tohle evropské vyzvání k tanci můžete klidně odmítnout, bohužel stejně jako jeho zaoceánské současníky typu Let´s Dance etc.(4.1.2010)

 • mat.ilda
  ***

  A teď si skočíme hezky po slovansku - téměř opravdově, s mírně naivním romantickým přístupem, přesto bez pachuti zámořského umělého sladidla. Sousedsky známé, ale čecháčkovské šaškování nečekejte, hudebně nepřevratné, jen slušně rozmanitá mixáž, tanečně neobjevné, až na dva silné výstupy a nakonec herecky neuzemňující, avšak veskrze příjemné.(14.7.2012)

 • ABLABLABLA
  ****

  Velmi povedený taneční film. Musím přiznat, že polský film jsem neviděla pěkně dlouho. Možná, že ani nikdy žádný. A byl to trochu nezvyk poslouchat polštinu, ale film byl výborný. Herecké obsazení bylo příjemné, taneční kreace krásné a příběh tu také byl a teda docela slušný a i zapletený. Plus velmi vtipný snoubenec Izabelly Miko :)(29.1.2010)

 • - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

 • - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace