Lidská stonožka

Tom Six

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan

Do análů hororové kinematografie se Lidská stonožka asi nezapíše, ale místama se vám zaryje poměrně hluboko. V úvodu téměř parodické, šílený doktor správně předémonizovaný a přehrávající a Němci tradičně úchylný prasata. Místama opravdu znepokojující a zvrácené, jen ne tak řemeslně a herecky precizní jako Martyrs. Nebýt onoho sick nápadu je to vlastně schematický horor - klasický úvod a závěrečný masakr ve stylu francouzské nové vlny. Tři stačí, nelogičnosti to opět sráží dolů.(5.5.2010)

Druhý a třetí článek stonožky, neboli dvě Američanky, podávají na začátku filmu neuvěřitelně špatné herecké výkony. To šlo vidět, že jsou naprosté neherečky. Naštěstí se film vyvíjí tak, že od jisté doby už vůbec nemluví :D. Co se týká hlavního představitele, taky chvílema podává špatné výkony, ale chvílema je zase dost přesvědčivý a když se nad tím zamyslím, tak se přesně tento způsob hraní k jeho postavě hodí. Lidská stonožka je naprosto zvrácený film, ale za ten nápad se musí ocenit. Opravdu nechápu, jak někdo mohl něco takového vymyslet. Při prezentaci pacientům, kde doktor vysvětluje průběh operace, jsem se musel nahlas smát, jak moc to bylo absurdní. A nikdy mi tak nevadilo, že ve filmu někdo sere, jako když musel ten Japonec. Brr. Rozporuplný film - 60%(24.9.2010)

Komentář je značně nechutný jako tento film a obsahuje stopy spoilerů!.....Toto byla opravdu hodně nepříjemná a krutě zvrácená záležitost. Začátek filmu byl hodně trapný, scénář i chování postav bylo totálně mimo mísu, avšak v momentě, kdy ten pomatenej němčour přišije těm praštěným holkám pusy k zadnici, se scénář omezí na minimum a je to jen ku prospěchu filmu. Dieter Laser zahrál německého bláznivého chirurga velmi dobře a nebyl problém mu jeho zvrácenost uvěřit. Musím říct, že sem tam mi pár věci vadilo (především v logičnosti), ale velmi mile mě překvapil závěr, který měl kupodivu hlavu a patu. Jsem si totiž lámal hlavu s tím, jak může přežít druhý a třetí článek stonožky jen z výkalů bez vody a bez jakýchkoli živin. Alespoň v tomto směru zachovali tvůrci chladnou hlavu a na logiku nezapomínali. Přesto nesmyslné chování postav se neprojevilo jen na začátku, ale i i v momentě, kdy mohl Japonec dorazit toho německýho zmrda a bohužel to neudělal. ... Ale jinak si myslím, že námět je famózní a určitě by si zasloužil ještě jednu šanci (uvidíme, co vymyslí Six v pokračování). Jak tak koukám, tak na svět přichází už i třetí díl. No nevím, co k tomu dodat. Snad se do toho Six moc nezamotá a vyrukuje na nás s kvalitou nikoli s kvantitou. ..... P.S. Tento film nemůžu doporučit lidem se slabším žaludkem a rozhodně není vhodné u toho jíst. Naopak těm šilenějším hororovým maniakům můžu vzkázat jen jedno: Hurá na stonožku - lidskou!(20.12.2010)

• Rocky62

Lidská stonožka... respektive šestinožka nemilosrdně zaútočila na můj pomyslný žebříček brutálně nechutných snímků. Ovšem, pokud bych si liboval pouze a jen ve zvrácených dobytčárnách, tak bych hodnotil nepochybně lépe. Jenže když krom toho Human Centipede nabízí i trapného a odporného záporáka a idiotské chování postav, tak pochopitelně jinak hodnotit nemohu. 0%(5.8.2016)

Ústřední odporný nápad zvedá kufr fakt dost, to opravdu jo. Jinak mi to přijde co do hereckých výkonů takové dost přehrávané. Chování dvou bab je extrémně vygradované do blondýno-blbostních sfér. Doktor je zase ultra moc expresívně samolibej narcisek, kterej se vyžívá ve svých pomalých lascivních gestech snad ještě víc než Billy Drago. Tohle mi ale zrovna v tomhle filmu přijde, že tyhle přehrávané/špatné herecké výkony jsou záměrné. Některé násilné a nechutné scény jsou oproti tomu dost naturalistické a reálně vypadající. Takže z toho pak vzniká docela zajímavě kontrastní dílo. Jsem zvědavej co má být v plánované dvojce. Tři a půl hvězdy, ta půlka je navíc za tu ústřední těžce úchylnou myšlenku :-) .(10.8.2010)

• - V úvodnej scéne mal Dr. Heiter (Dieter Laser) na sebe slnečné okuliare. Tieto okuliare patrili režisérovi filmu Tomovi Sixovi. (ShortyIC)

• - Po každom dni natáčania dostali herci masáž. (ShortyIC)

• - Ačkoliv je tento film v mnoha recenzích považován za jeden z nejodpornějších filmů v historii, dle Tomových slov je to jenom "malý bratříček" sequelu, který právě natáčí, a bude mít název The Human Centipede "Full sequence". V něm bude lidská stonožka složena z tuctu článků, a na rozdíl od prvního dílu, bude tento "100% medical INaccurate", čili lékařsky Nepřesný. Až teprve tento druhý díl bude jeden z nejzvrácenějších filmů v historii. (headcrab)