Lidská stonožka

Goof de Koning

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan

Řemeslně průměr, možná i podprůměr, ale ten neuvěřitelně zvrácený nápad to táhne nahoru. Znepokojivej pocit jsem z toho filmu měl od začátku až do konce, respektive ho mám i teď, jen když si na něj zpětně vzpomínám. Myslím, že horší osud, než měla jedna z doktorových obětí, už ani nelze pro člověka vymyslet. PS: Co chce Tom SIx vymyslet pro sequel (Full Sequence) si ani neodvažuju odhadnout.(8.5.2010)

Od "Are you alone" po "mHfHmmmm" ...tak to jsem nečekal...jak tohle může někoho napadnout? Snad nezhodnotitelný film...neuvěřitelná zvrácenost pro maniaky, po prvním zhlédnutí bych s plnou chutí dal odpad...nakonec jsem však "film" viděl čtyřikrát a i přes absolutní nelogičnosti které ve filmu jsou, jeho originalita a Dieter Laser (Dr. Heiter je pro mě nejlépe zahraná role všech dob) hodnocení posouvají pěkně vysoko...65%(11.3.2012)

Komentář je značně nechutný jako tento film a obsahuje stopy spoilerů!.....Toto byla opravdu hodně nepříjemná a krutě zvrácená záležitost. Začátek filmu byl hodně trapný, scénář i chování postav bylo totálně mimo mísu, avšak v momentě, kdy ten pomatenej němčour přišije těm praštěným holkám pusy k zadnici, se scénář omezí na minimum a je to jen ku prospěchu filmu. Dieter Laser zahrál německého bláznivého chirurga velmi dobře a nebyl problém mu jeho zvrácenost uvěřit. Musím říct, že sem tam mi pár věci vadilo (především v logičnosti), ale velmi mile mě překvapil závěr, který měl kupodivu hlavu a patu. Jsem si totiž lámal hlavu s tím, jak může přežít druhý a třetí článek stonožky jen z výkalů bez vody a bez jakýchkoli živin. Alespoň v tomto směru zachovali tvůrci chladnou hlavu a na logiku nezapomínali. Přesto nesmyslné chování postav se neprojevilo jen na začátku, ale i i v momentě, kdy mohl Japonec dorazit toho německýho zmrda a bohužel to neudělal. ... Ale jinak si myslím, že námět je famózní a určitě by si zasloužil ještě jednu šanci (uvidíme, co vymyslí Six v pokračování). Jak tak koukám, tak na svět přichází už i třetí díl. No nevím, co k tomu dodat. Snad se do toho Six moc nezamotá a vyrukuje na nás s kvalitou nikoli s kvantitou. ..... P.S. Tento film nemůžu doporučit lidem se slabším žaludkem a rozhodně není vhodné u toho jíst. Naopak těm šilenějším hororovým maniakům můžu vzkázat jen jedno: Hurá na stonožku - lidskou!(20.12.2010)

Film, jenž se bude Němcům líbit asi jako Slovákům první Hostel. Stupiditou a "hereckými výkony" plně srovnatelný s oběmi Rothovými dílky, leč nejde mi ho jen tak mrsknout do žumpy, jelikož v závěrečné třetině se v několika sekvencích kombinací hnusu, zoufalství a bezvýchodnosti nepříjemně tne do živého. A to i doslova. Větší míra gore není potřeba, vše obstarává ústřední nápad. 5/10(7.5.2010)

• verbal

Hluboce, ale hluboce se skláním před herečkou, která tak dokonale ztvárnila prostřední článek stonožky. Ta prostě musí dostat Oscara! Dustin Hoffman, který si prý naschvál nechal vrtat zdravé zuby, aby přesvědčivě zahrál toho Maratónce, mi teď připadá jako druholigový žabař. Mít přes hodinu a půl nos v prdeli nějakého Japonce a tvářit se u toho přirozeně, to by prostě nedal, ani kdyby si nechal bez umrtvení tahat nervy z osmiček kombinačkama! Ta holka byla jednoduše VÝBORNÁ! Toto je historicky první film, který sveřepě odmítám hodnotit. Dát tomu odpad, připadal bych si až příliš všední a prudérní a napálit tomu pětihvězdu, zvýšil by mi můj psychiatr okamžitě dávky Valia. Ničím mezi tuhle prvotřídní úchylárnu osolit nelze.(15.11.2011)

• - Po každom dni natáčania dostali herci masáž. (ShortyIC)

• - Tom Six je velký fanoušek hororu, a zvláště režiséra Davida Cronenberga. (headcrab)

• - Když Lindsay (Ashley C. Williams) běží nahoru po schodech se zakrvácenou paží, dotkne se rohu zdi, ale krev na zdi je ještě před tím, než se jí dotkne. (Mrs.Blue)