Lidská stonožka

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan
  • bassator

Skvělý nápad toť vše... Začalo to "úžasným" dialogem ohledně píchlého kola, pokračovalo "velmi logickým" hledáním pomoci uprostřed hlubokého lesa, následovala návštěva u velmi "věrohodného" dr. Heitera a vše skončilo "velmi profesionálním" zásahem policie... Nevím v jaké fázi filmu jsem rostl nejvíce, jedna byla totiž "lepší" nežli druhá... - 35%(23.8.2010)

Klasický scénář, který na hororech tak miluju!!! Temná noc, rozbité auto, žádný signál a hlavní postavy se rozhodnout jít temným lesem a najít pomoc. Narazí na dům, kde jim otevře chlap, od pohledu strašně sympatický :o) A zábava může začít.. A ona fakt začala :D Inteligence hlavních postav, která v podobných nesmyslech bývá a hrozně mě sere, mě tady šíleně bavila, ale hlavně díky tomu milému, příjemně vystupujícímu a stále usmívajícímu hlavnímu záporákovi :D Kdo nepochopil, předchozí věta byla sarkazmus :D Odporně slizkej sešlej německej chirurg, se zvráceným koníčkem, který mi místy připomínal Van Dama, byl naprosto úžasnej.. Hlavně když nasadil brýle, svůj chirurgickej plášť a pušku :o) Doteď si ale neumím srovnat v hlavě, jestli při slovním spojení "Chce se mi srát, promiň" a "Nakrkm se" se mám smát, nebo mi má být lehce nevolno.. Každopádně námět a potenciál mohl být lepší, herci taktéž, jenže si říkám, který herec se nechá dobrovolně půlku filmu nechat svázat k cizímu zadku? Aneb hláška večera mluví za vše: " Japonci mají neuvěřitelnou sílu, když jsou zahnáni do kouta :o)"(19.2.2013)

„Hojí sa to dobre.“ Prehnane povedané, Ruggera Deodata či Lucia Fulciho si dávam na raňajky, ale toto bol jeden z najšokujúcejších filmov, aké som kedy videl a pri jednej scéne som sa nepovracal len preto, že som si zapchal uši, zatvoril oči a preniesol sa v myšlienkach na Tahiti. Film je znepokojujúci, nebezpečný, chlipný, úchylný a zvrhlý. Pritom nie je ani na 40% taký explicitný, ako mohol byť. Držanie sa bokom beriem ako plus, detto postavy, ktoré sa napriek občasnému klišé snažili správať tak, ako by som sa asi správal aj ja, ak by mi k zadku prišili nejakého (je jedno akého) človeka a k jeho zadku tretieho. Toto je film, ktorý sa nedá príliš hodnotiť a ťažko o ňom niečo písať. Ťažšie je už len ho vidieť. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(19.4.2011)

Iste bolo cieľom šokovať a nie len natočiť jeden s tisícky hororov, čo sa podarilo podľa môjho názoru perfektne. Holandských filmov som veľa nevidel (vlastne žiadny), ale tento stojí za to. Natočené, povedal by som výborne, až na ten detail spojenia tých ľudí. Tam sa mohlo ísť trošičku viac do dôsledkov - herecky taktiež zvládnuté - až na toho menej inteligentného detektívovho kolegu - to bol vyložene úplný pako. Ľudská stonožka je jedno z diel, kedy dúfate, že sa stane vo filme obrat v dobro, ale režisér vám napriek tomu naservíruje na tanier nechutnosti. Už názov vyjadruje o akú myšlienku vo filme pôjde - vytvoriť z ľudí stonožku. Vieme, že ide o neštandardne šialený film, ale musíme sa na neho jednoducho pozrieť, aby sme mohli hovoriť, ako veľmi bol film šialený. Verdikt - Veľmi!(8.2.2015)

Komentář je značně nechutný jako tento film a obsahuje stopy spoilerů!.....Toto byla opravdu hodně nepříjemná a krutě zvrácená záležitost. Začátek filmu byl hodně trapný, scénář i chování postav bylo totálně mimo mísu, avšak v momentě, kdy ten pomatenej němčour přišije těm praštěným holkám pusy k zadnici, se scénář omezí na minimum a je to jen ku prospěchu filmu. Dieter Laser zahrál německého bláznivého chirurga velmi dobře a nebyl problém mu jeho zvrácenost uvěřit. Musím říct, že sem tam mi pár věci vadilo (především v logičnosti), ale velmi mile mě překvapil závěr, který měl kupodivu hlavu a patu. Jsem si totiž lámal hlavu s tím, jak může přežít druhý a třetí článek stonožky jen z výkalů bez vody a bez jakýchkoli živin. Alespoň v tomto směru zachovali tvůrci chladnou hlavu a na logiku nezapomínali. Přesto nesmyslné chování postav se neprojevilo jen na začátku, ale i i v momentě, kdy mohl Japonec dorazit toho německýho zmrda a bohužel to neudělal. ... Ale jinak si myslím, že námět je famózní a určitě by si zasloužil ještě jednu šanci (uvidíme, co vymyslí Six v pokračování). Jak tak koukám, tak na svět přichází už i třetí díl. No nevím, co k tomu dodat. Snad se do toho Six moc nezamotá a vyrukuje na nás s kvalitou nikoli s kvantitou. ..... P.S. Tento film nemůžu doporučit lidem se slabším žaludkem a rozhodně není vhodné u toho jíst. Naopak těm šilenějším hororovým maniakům můžu vzkázat jen jedno: Hurá na stonožku - lidskou!(20.12.2010)

• - Prvá scéna filmu, keď Dr. Heiter (Dieter Laser) uniesol kamionistu, bola natočená v posledný deň nakrúcania. (ShortyIC)

• - Po každom dni natáčania dostali herci masáž. (ShortyIC)

• - Inšpiráciou pre postavu chirurga Heitera (Dieter Laser) bol známy nacistický zločinec, doktor Josef Mengele, ktorý počas vojny v koncetračnom tábore Osvienčim uskutočnil desiatky sadistických lekárskych experimentov na väzňoch. Jeden z jeho experimentov mimo iné zahrňoval aj pokus spojiť šitím dohromady dvoch ľudí a vytvoriť tak siamské dvojčatá. (Jello Biafra)