Lidská stonožka

Goof de Koning

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan

"Děsně nechutný a drsný film" tohle jsem o filmu slyšel ještě než jsem to viděl, ale po dokoukání jsem si řekl "Cože?" to je všechno? Film mě neznechutil ale zase jsem se u něj nenudil, na nedělní odpoledne padne skvěle. Příběh je sterilní snaží se šokovat, ale na mě to bohužel nefunguje. Některé scény mi přišly spíše jako komedie(jako třeba scéna s obrázkama kde popisuje co a jak). Bohužel celý film padá na hercích kteří byly vážně špatní. Snad kromě Lasera který uchyla zahrál skvěle(ale ne že by se nadřel) hrály naprosto příšerně. Hlavně mě štval ten číňan. Film mě sice bavil ale víc jak průměrnou známku dát nemůžu. Už jen kvůli zklamání že jsem čekal opravdu nechutnou zábavu kterou jsem nedostal.(11.9.2010)

Pěkná bizarnost s pošahaným Mengelem. Během sledování se mi vybavovaly filmy Cronenberga, Greenawaye či Pasoliniho, stejně jako především literární fantasie C.Barkera či H.P.Lovecrafta. Hnusné, a přece jsem byl zvědav, jak vše skončí. Jen jsem čekal poněkud delší stonožku, ovšem způsob spojení mě opravdu nenapadl! Dieter Laser je vskutku démonický, až jako by byl z jiného světa, či doby. Pokud se při sledování zdá míra zhnusení neúnosná, stačí si jen připomenout, že se jedná o film. A jak už to u podobných bývá, během natáčení si nejspíše všichni užili spoustu legrace...(1.5.2011)

• mchnk

Opravdu jeden z nejzábavnějších filmů, které jsem kdy viděl. Naprosto primitivní vývoj děje a chvilková nelogičnost navazujících scén je stejně směšná, jako celé finální dílo šíleného chirurga. Bizarní, či dokonce zvrácené to není ani v nejmenším, na to jsou tu jiné úchylárny, toto se absolutně minulo svému žánru, tohle měla být komedie.(15.2.2013)

Tom Six je totální úchyl. Těžký film, který vyvolal obrovskou diskuzi. Výborný nápad, ale šlo z toho vytěžit mnohem více. Dobrý záporák, přesvědčivé postavy a "stupidní" policie. Námět je jedničkový a přes všechnu perverznost, zvrácenost a úchylnost dávám 3* hvězdičky. Já bych si s holkama trochu víc pohrál :)(8.8.2012)

Vydatné sousto.. Herr Tom. Hrdý následovník Dr. Mengeleho provádí pokusy. Co chcete.. Dr. Heiter je po vzoru svého předchůdce vědec a taky nechutný nacistický prase. Nicméně.. moje měřítko snesitelnosti "nestrávená večeře" zůstalo na místě, takže p-o-h-o-d-a. A Sixovi je jasný, že se najdou jedinci, kteří tyto zvrácené experimenty přijmou bez viditelné újmy. U mě je to zjevné,… až na tu hlavu jsem zdravá.(25.1.2013)

• - Když Lindsay (Ashley C. Williams) běží nahoru po schodech se zakrvácenou paží, dotkne se rohu zdi, ale krev na zdi je ještě před tím, než se jí dotkne. (Mrs.Blue)

• - Obrazy siamských dvojčat v domě dr. Heitera (Dieter Laser) maloval režisér Tom Six. (aknamor)

• - Klietka, v ktorej bola zavretá "ľudská stonožka", bola v skutočnosti obyčajná klietka pre psy. (ShortyIC)