Lidská stonožka

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan
  • MeanWhile

Jednou jsem viděl díl South Parku kde na konci poslední prdele byl připevněnej iPad, a byl to lidský iPad, ale nikdy by mě nenapadlo že to natočí někdo ve skutečném neanimovaném filmu. Zde to mám na zlatém podtácku i se řvoucím japoncem vepředu. No, čekal jsem o mnohem větší hnus, tohle jsem přežil s naprostou pohodou a nemůžu říct že se mi to nelíbilo ani líbilo, je to zajímavej nápad, ale snad nějakej krátkometrážňák s jednim pedofilem přišitýmu k řidiči náklaďáku by snad stačil ne? I přes to vše dávám tu jednu hvězdu pouze za toho němčourskýho doktora, kterej vypadá jak zrovna zrozená zombie, která si udělala výlet do koncentráku a zpět.(18.1.2012)

3* ale MEGA slabé 3 hviezdičky. A prečo? Pretože napriek tomu vážne dobrému a zvrátenému nápadu vytvoriť niečo takéto bol ten horror naozaj podpriemerný. Nuda nič zaujímavé tam skoro polku filmu behala jak pojašená po dome, ma tak zaujíma, jak puča nevie ujsť ma zaujímala tá stonožka ale proste aj keď ju už stvoril tak nič zaujímavé sa nestalo. Tie hviezdičky fakt len za ten nápad a stredný článok stonožky.(20.12.2012)

• nascendi

Spomenul som si, že som pred časom pri prepínaní kanálov videl asi desať minút z tohto výtvoru, pre ktorý je "odpad!" nezaslúžene lichotivým hodnotením. Je to ďaleko, veľmi ďaleko za hranicou umeleckej a tvorivej slobody. Tom Six mal za tento klinický prejav deviácie už dávno sedieť nie na režisérskej stoličke, ale na uzatvorenom oddelení psychiatrickej kliniky. Vyšetrenie by potrebovali aj štvor a päťhviezdičkoví hodnotitelia a POMO by mal zvážiť, či niečo také patrí do databázy venovanej filmom. Pretože s filmom to má spoločné asi iba to, že ide o pohyblivé obrázky.(10.4.2013)

Druhý a třetí článek stonožky, neboli dvě Američanky, podávají na začátku filmu neuvěřitelně špatné herecké výkony. To šlo vidět, že jsou naprosté neherečky. Naštěstí se film vyvíjí tak, že od jisté doby už vůbec nemluví :D. Co se týká hlavního představitele, taky chvílema podává špatné výkony, ale chvílema je zase dost přesvědčivý a když se nad tím zamyslím, tak se přesně tento způsob hraní k jeho postavě hodí. Lidská stonožka je naprosto zvrácený film, ale za ten nápad se musí ocenit. Opravdu nechápu, jak někdo mohl něco takového vymyslet. Při prezentaci pacientům, kde doktor vysvětluje průběh operace, jsem se musel nahlas smát, jak moc to bylo absurdní. A nikdy mi tak nevadilo, že ve filmu někdo sere, jako když musel ten Japonec. Brr. Rozporuplný film - 60%(24.9.2010)

• JFL

Film o jednom nápadu, který "drží pohromadě" pouze díky tomu, že se veškeré postavy chovají jako debilové. Film založený na grotesknosti může být znepokojující i zvrhle humorný současně, ale stejně tak může sklouznout jen do nechtěné směšnosti. Aby byl znepokojující je potřeba podmanit si pozornost diváků tím, že vyprávění přemůže jejich instinkt dílo zpochybňovat. Právě v tom "The Human Centipede" selhává na plné čáře. Pouze v posledních pár vteřinách se podaří opravdu na diváky zapůsobit drastickou tečkou, která výmluvně ukazuje, proč předchozích více jak 80 minut nemohlo fungovat. Zde totiž mizí smích vyvolávající absurdita, okatá vyhrocenost, karikatura sklouzávající do parodie, vnitřní nelogičnosti i nesmyslné natahování a filmařská nevyhraněnost. Namísto toho nastupuje scéna sama o sobě obsahující tragiku, zoufalství, krutost a bezmoc. "The Human Centipede" je v prvé řadě egomanský projekt Toma Sixe, který měl pouze za cíl na něho navzdory zjevným filmařským a tvůrčím nedostatkům upoutat mezinárodní pozornost a udělat z něho sledovaného režiséra. Jenže tato sláva je příznačně Facebookové době krajně prchavá, neboť statut autora nechutného filmu mizí v momentě, kdy přijde někdo jiný a Sixovu mizernou kartu přebije. To naštěstí záhy provedl funkčnější "Srpski film".(22.10.2010)

• - Motiv lidské stonožky se objevuje i v 1. epizodě 15. série seriálu Městečko South Park (od r. 1997), kde chce pomocí ní Steve Jobs vytvořit nový produkt, a to kombinací iPhonu, iPadu a tří spojených lidí. (tomces)

• - Film od jednoho filmového kritika z magazínu Premiere, jako vůbec první film nedostal ani jednu hvězdičku na bodové stupnici. Tom Six to bere jako velký kompliment. (headcrab)

• - Ačkoliv je tento film v mnoha recenzích považován za jeden z nejodpornějších filmů v historii, dle Tomových slov je to jenom "malý bratříček" sequelu, který právě natáčí, a bude mít název The Human Centipede "Full sequence". V něm bude lidská stonožka složena z tuctu článků, a na rozdíl od prvního dílu, bude tento "100% medical INaccurate", čili lékařsky Nepřesný. Až teprve tento druhý díl bude jeden z nejzvrácenějších filmů v historii. (headcrab)