poster

Lidská stonožka

 • Nizozemsko

  The Human Centipede (First Sequence)

 • Kanada

  The Human Centipede (First Sequence)

 • Nový Zéland

  The Human Centipede (First Sequence)

 • USA

  The Human Centipede (First Sequence)

 • Velká Británie

  The Human Centipede (First Sequence)

 • Austrálie

  The Human Centipede (First Sequence)

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko, 2009, 92 min

Režie:

Tom Six

Scénář:

Tom Six

Kamera:

Goof de Koning

Producenti:

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  **

  Opravdu jeden z nejzábavnějších filmů, které jsem kdy viděl. Naprosto primitivní vývoj děje a chvilková nelogičnost navazujících scén je stejně směšná, jako celé finální dílo šíleného chirurga. Bizarní, či dokonce zvrácené to není ani v nejmenším, na to jsou tu jiné úchylárny, toto se absolutně minulo svému žánru, tohle měla být komedie.(15.2.2013)

 • Faustka
  ****

  Vydatné sousto.. Herr Tom. Hrdý následovník Dr. Mengeleho provádí pokusy. Co chcete.. Dr. Heiter je po vzoru svého předchůdce vědec a taky nechutný nacistický prase. Nicméně.. moje měřítko snesitelnosti "nestrávená večeře" zůstalo na místě, takže p-o-h-o-d-a. A Sixovi je jasný, že se najdou jedinci, kteří tyto zvrácené experimenty přijmou bez viditelné újmy. U mě je to zjevné,… až na tu hlavu jsem zdravá.(25.1.2013)

 • Viktooorka
  ****

  Klasický scénář, který na hororech tak miluju!!! Temná noc, rozbité auto, žádný signál a hlavní postavy se rozhodnout jít temným lesem a najít pomoc. Narazí na dům, kde jim otevře chlap, od pohledu strašně sympatický :o) A zábava může začít.. A ona fakt začala :D Inteligence hlavních postav, která v podobných nesmyslech bývá a hrozně mě sere, mě tady šíleně bavila, ale hlavně díky tomu milému, příjemně vystupujícímu a stále usmívajícímu hlavnímu záporákovi :D Kdo nepochopil, předchozí věta byla sarkazmus :D Odporně slizkej sešlej německej chirurg, se zvráceným koníčkem, který mi místy připomínal Van Dama, byl naprosto úžasnej.. Hlavně když nasadil brýle, svůj chirurgickej plášť a pušku :o) Doteď si ale neumím srovnat v hlavě, jestli při slovním spojení "Chce se mi srát, promiň" a "Nakrkm se" se mám smát, nebo mi má být lehce nevolno.. Každopádně námět a potenciál mohl být lepší, herci taktéž, jenže si říkám, který herec se nechá dobrovolně půlku filmu nechat svázat k cizímu zadku? Aneb hláška večera mluví za vše: " Japonci mají neuvěřitelnou sílu, když jsou zahnáni do kouta :o)"(19.2.2013)

 • tombac
  ***

  Film, jenž se bude Němcům líbit asi jako Slovákům první Hostel. Stupiditou a "hereckými výkony" plně srovnatelný s oběmi Rothovými dílky, leč nejde mi ho jen tak mrsknout do žumpy, jelikož v závěrečné třetině se v několika sekvencích kombinací hnusu, zoufalství a bezvýchodnosti nepříjemně tne do živého. A to i doslova. Větší míra gore není potřeba, vše obstarává ústřední nápad. 5/10(7.5.2010)

 • Sarkastic
  **

  Ve své podstatě to vlastně ani není moc horor (1:0 pro IMDB a jeho seřazení žánrů). A thriller taky ne, protože napětí se někam vypařilo a hustá atmosféra také. K tomu je tu hodně, ale opravdu mraky logických renonců, nejčastěji v chování postav (ano, před zhlédnutím filmu jsem si čel komentáře ostatních a skepticky si říkal, jak zde někteří mohou s čistým svědomím psát, že se postavy chovají debilně, když komentující nejsou v jejich kůži, ale měli pravdu, takhle hloupě jednající "hrdinové" se jen tak nevidí). Takže jediné klady vidím v nápadu a pak herectví Dietera Lasera (kupodivu jeho již zmíněné přehrávání není, kromě už značně přehnané scény se slízáváním krve ze schodů, téměř vůbec na překážku). Vidím to na 2* a zkusím i druhý díl, rád bych zhlédl něco "hustějšího" než cosi, co není ani nechutné (leda tak ve fantazii diváků), ani šokojující či snad strašidelné.(26.4.2012)

 • - Obrazy siamských dvojčat v domě dr. Heitera (Dieter Laser) maloval režisér Tom Six. (aknamor)

 • - Po každom dni natáčania dostali herci masáž. (ShortyIC)

 • - Když přijde řeč ohledně amerického remaku, Tom Six vtipkuje, že jako první článek by dal např. Toma Cruise, a jako článek prostřední Paris Hilton. (headcrab)