Lidská stonožka

Tom Six, Ilona Six

Scénografie:

Thomas Stefan
  • obitus

Nápad je určitě zajímavý a správně ujetý a představitel hlavní role byl v minulém životě minimálně dozorcem v koncentračním táboře, nicméně to je vše, co ve filmu stojí za řeč. Děj je řidčí než můj vlasový porost a ostatní herci opravdu tragičtí (celá první třetina filmu je tak jen a jen k smíchu). Na další díly se fakt netěším.(30.7.2010)

Hravá laskominka s podstatnými problémy v logice jednání postav. Nechce se mi moc spoilerovat, ale toto snad napsat můžu: kdyby mě Třískův ošklivější brácha děsil skalpelem, beru dráhu jak heterák z baletní show a rozhodně se nebudu tahat do schodů s kýmkoli, zvláště ne s takovou exaltovanou bezkozkou. Díky komentům mých oblíbenců jsem očekával přinejmenším holandský masakr mulčovacím nožem, obdržel jsem maximálně tak polechtání ručním šlehačem po příru. Blicí kyblík zůstal pohříchu nenaplněn. Takže žádný strach, sedmiletí drsoni, těhotné nosičky a geronti, je to vhodné i pro vás. Základním přínosem je poučení pro skalní koprofily: sežereš-li bifťour, pak ho vysereš a hovno do sebe radostně naláduješ, vzešlý produkt vysereš, pak to zase zpucneš, tak......nebudeš mít dostatek živin a uhyneš, uchyle.(5.5.2012)

Film, jenž se bude Němcům líbit asi jako Slovákům první Hostel. Stupiditou a "hereckými výkony" plně srovnatelný s oběmi Rothovými dílky, leč nejde mi ho jen tak mrsknout do žumpy, jelikož v závěrečné třetině se v několika sekvencích kombinací hnusu, zoufalství a bezvýchodnosti nepříjemně tne do živého. A to i doslova. Větší míra gore není potřeba, vše obstarává ústřední nápad. 5/10(7.5.2010)

Velmi velmi bizarní nápad lidské stonožky, na kterém se nese vlastně celý film, protože nic víc tam ani není. Nejdřív divák dostane trošku lehčí zábavu se starým prasákem v autě, ale hned za chvíli se to přenese k domu opravdového úchyla. Nebudu řešit jestli byly herecké výkony dobré nebo špatné nebo jestli je scénář a chování postav nějak přiblblý, ale v téhle části přichází to opravdové hloupé chování postav, protože kdyby mi v noci otevřel někdo jako tenhleten úchyla z filmu, tak bych řekla slušně nashledanou, otočila to a šla znovu bloudit lesem :). Ten herec asi ani nemůže hrát kladné role díky své vizáži. Dál už se řeší jen stonožka a scény se stonožkou jsou docela fuj :). Úchyla si hraje se stonožkou tak dlouho než k němu přijdou policajti a on předvede scénu, za kterou by mu nasadil rovnou kazajku i komisař Rex, ale vzhledem k tomu že v tomhle filmu jsou postavy scénářem nasměrovávané okatě jen k tomu nejhoršímu, což se mi na tom moc nelíbilo, tak to nakonec dopadne jinak a skončí to velmi bizarně, vyhroceně a beznadějně a to tomu zas naopak pomohlo, takže to bude dneska za stonožku ****. Ale pro běžného diváka je to asi jen pěkně bezdějová blbost s úchylem a stonožkou. :)(13.7.2010)

Komentář je značně nechutný jako tento film a obsahuje stopy spoilerů!.....Toto byla opravdu hodně nepříjemná a krutě zvrácená záležitost. Začátek filmu byl hodně trapný, scénář i chování postav bylo totálně mimo mísu, avšak v momentě, kdy ten pomatenej němčour přišije těm praštěným holkám pusy k zadnici, se scénář omezí na minimum a je to jen ku prospěchu filmu. Dieter Laser zahrál německého bláznivého chirurga velmi dobře a nebyl problém mu jeho zvrácenost uvěřit. Musím říct, že sem tam mi pár věci vadilo (především v logičnosti), ale velmi mile mě překvapil závěr, který měl kupodivu hlavu a patu. Jsem si totiž lámal hlavu s tím, jak může přežít druhý a třetí článek stonožky jen z výkalů bez vody a bez jakýchkoli živin. Alespoň v tomto směru zachovali tvůrci chladnou hlavu a na logiku nezapomínali. Přesto nesmyslné chování postav se neprojevilo jen na začátku, ale i i v momentě, kdy mohl Japonec dorazit toho německýho zmrda a bohužel to neudělal. ... Ale jinak si myslím, že námět je famózní a určitě by si zasloužil ještě jednu šanci (uvidíme, co vymyslí Six v pokračování). Jak tak koukám, tak na svět přichází už i třetí díl. No nevím, co k tomu dodat. Snad se do toho Six moc nezamotá a vyrukuje na nás s kvalitou nikoli s kvantitou. ..... P.S. Tento film nemůžu doporučit lidem se slabším žaludkem a rozhodně není vhodné u toho jíst. Naopak těm šilenějším hororovým maniakům můžu vzkázat jen jedno: Hurá na stonožku - lidskou!(20.12.2010)

• - Klietka, v ktorej bola zavretá "ľudská stonožka", bola v skutočnosti obyčajná klietka pre psy. (ShortyIC)

• - Obrazy siamských dvojčat v domě dr. Heitera (Dieter Laser) maloval režisér Tom Six. (aknamor)

• - Po každom dni natáčania dostali herci masáž. (ShortyIC)