Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

R.Bende odpad!

Nikdy jsem tolik nelitovala svýho promrhanýho času jako tentokrát... Provedení? prostě nesmyslný, já vlastne ani nemam slov... a to se vždycky snažím na každym filmu něco fajn najít.. tady to nejde... ()

Richie4422 odpad!

Grc jak mraky. Rád by som sa tých 5 a 4 hviezdičkárov chcel spýtať, čím si to táto sra*ka zaslúžila. Hororové klišé je každých 5 minút, nelogické správanie postáv častejšie. Od doktora, cez aziata až po políciu sa každý správa ako retard, úmysel tvorcov natiahnúť film a ukončiť ho "podľa nich" aj napriek zvratom hodných amatérskeho parodického študentského snímku si vybral svoju daň, veď som sa priblbo smial počas celej minutáže. Pokazené auto? Telefonát? Útek do bazéna? Útek hmyzu? Útok na doktora? Policajti? Hnus, nelogické a drblé. Tvorcovia zvolili zlý prístup k postavám. Keď chce niekto vytvoriť otravné, odporné a stereotypné postavy, tak to musí vyvážiť poriadnou dávkou goru, ako napr. v nedávnom snímku Jersey Shore Massacre, kde si divák užíval masaker tupých deciek. Tú ten prvok chýba, lebo i napriek sľubovanej dávke goru je tu vlastne len jedná 2 minutová scéna- operácia a v nej tiež ukážu len na 10 sekúnd, ako doktor chytá krvavú kožu. Celý film je tak o tom, ako si otravné drbliny s malými kozami čuhajú zadky a aziat škrieka ako vo filme Jackieho Chana. Je mi ich ľúto? Nie. Fandím im? Nie. Prajem im to? Nie. Boli mi proste ukradnutí a rovnako aj doktor. Strach žiadny, napätie žiadne, hnus nula bodov. Navyše som stále premýšľal nad tým jeho nápadom. Chcel ich predsa spojiť skrz tráviaci trakt, sám to predsa hovoril a ukazoval na obrázkoch. No v realite im len prišil tváričky k zadku, tiež len preto, lebo scéna s imaginárnym hovnom bola zábavnejšia a hodila sa him. Chorý záver, ktorý bol pľuvancom každému, kto tú nudu vydržal viac nekomentujem. 7 % za malé kozy. ()

Jum

Výborný nápad Mr. SIX :-). Ještě bych u tohoto filmu vyzdvihnul práci pana doktora - nej scéna: jak zúčastněným článkům stonožky, v klidu vysvětluje průběh spojování a ještě chce aby se tím (že jsou tohoto spojení součástí)cítily pocteni!!! Skvělé. Jen ten konec jsem čekal lepší a doufal, že naše milá stonožka spokojeně žije se svým páníčkem na kraji lesa dodnes :-) ()

zurivymlok odpad!

No dobře, jsem ochoten připustit zajímavý (i když nechutný) nápad i dusnou atmosféru, ale to je na funkční film málo. ()

jenspifa

Ten kdo hlta mainstream plnymi dousky ten z toho moc nadsenej nebude ale me to bavilo i přes ty klasické klišé (rozbitý auto, chajda na samotě u lesa, příjemný stary vědec:-) ) ale jsem rád ze jeste nekdo přišel s originálem a jeste k tomu to dokázal natočit tak nelidsky. Myslim ze se rodí novy režisér který kašle na zabehnute věci a dělá to po svým proto hodnotím takhle. ()

Karel69

Snad všechny charaktery do jednoho jsou naprosto dementní. SPOILER Že ani jedna slečna není schopná vyměnit pneumatiku bych ještě přešel, ale že se vydají pro pomoc do lesa místo aby šli po cestě je tak neuvěřitelná zhovadilost až to hezký není. Sám "geniální" doktor psychouš je víc psychouš než geniální. Pominu neživotaschopnost jeho výtvoru, je to film a já sem ochotnej akceptovat jistou za vlasy přitaženost. Ale to jak se chová před těma policajtama je jako by jim řekl, hele kluci jsem ten koho hledáte. Pokus o útěk jedné ze slečen taky hrůza. Že se rozhodla rozvazovat se až po bůh ví jaké době co tam ležela ještě beru, nemuselo ju to napadnout, ale vracet se pro svou kamarádku a chtít ji pravděpodobně vláčet bůh ví jak daleko lesem to je do nebe volající blbost. Za tu dobu než ju dostala z baráku už mohla policajtům vyprávět o krásným domečku uprostřed lesa s vyšinutým doktorem. A ti policajti, jeden se nechá střelit a druhej pak kouká na jeho mrtvolu místo aby se rozhlídl co ho asi zabilo. No demence kam se podíváš. Japončík měl světlý chvilky, ale ta lampa mi přišla jako lepší zbraň než ten ministřípek. SPOILER END Nápad zajímavej, herecký výkony ucházející, Dieter Laser na první pohled takovej psychouš, že bych začal zdrhat ve chvíli kdy ho uvidím. Za tohle dvě hvězdičky, víc si stonožka nezaslouží. ()

Pokri

Jednotku považujem za veľmi podareného zástupcu filmovej nechutnosti. Námet je, samozrejme, totálne uletený a nereálny, ale do filmu originálny, navyše je to z formálneho hľadiska štandardný exploitation horor so sympatickými mladými ľuďmi a záporákom. Od dvojky sa to však vydalo na cestu autoparodizácie a s tým som sa nedokázal stotožniť. ()

vinducha

Pokud  charakteristika 1 slovem , tak úchylárna. Ale člověk to dodívá , protože čeká , co  z toho vlastně "vyleze" a jak se to vyvrbí. ()

zeleznak

Fajn morbidni, ale strasne zdlouhave, pomale, rozvlekle. Skoda. PS. Nechapu, proc tady kazdy mele o tom, ze "chudak stredni clanek". Nejvetsi chudak je posledni clanek, ten dostane 2x filtrovane hovno. ()

mire.k odpad!

Tak jako Sadeho knihu 120 dní Sodomy by měli číst jen lékaři, tak takovéto filmy (Srbský film a spousta podobných i horších) nejsou určeny pro normálního diváka, ale pro lékaře. Není to odborný film, který by to s tímto námětem měl být. Pokud je to film určený pro veřejnost, pak je k zamyšlení duševní zdraví tvůrců těchto filmů. A dá se pochybovat i o duševním zdraví a bezpečnosti pro okolí diváků, kteří se na to dívají opakovaně. ()

Destoroyah

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Toto už nikdy viac nechcem vidieť. Nie kvôli tomu že je to nechutné a kruté ale preto, pretože je to strašná, s prepáčením, pi**vina. Má to síce originálny nápad ale je to strašne nechutná hlúposť ktorú som len tak tak dopozeral. Ako horor dobré ale ako film nechýba ďaleko od odpadu. Začiatok celkom pekná atmosféra ale potom, keď sa tam objaví ten nesympatický dedko tak celý film už ide sračka po sračke. A to doslova. Lepší je aj Mroží muž ktorý nebol až tak nechutný. Ale koho napadne to že niekoho hubou spojíš so zadkom niekoho iného aby ťa ten pred tebou mohol kŕmiť svojimi hovnami. Potom pán doktor Hit*er učí svojich domácich ľudských miláčikov správať sa ako pes. Toto bola jedna z najväčších hlúpostí ktoré som videl ale za to to bolo dosť kruté. HODNOTENIE: 5/10 ()

Giovanni odpad!

Tak jako můžu vám říct, že debilnější a zároveň odpornější film jsem neviděl. Obecně zvrácenosti mám v hororech rád, ale tohle už je i na mě moc. SPOILER: ..................................................... sešít tři ústama a zadkama aby si vzájemně s... do pusy, to je fakt MOC. Ten co tohle vymyslel by se měl jít léčit. ()

Pattrick

Zajímavý nápad (tohle může vymyslet docela dost zvrácený člověk).. Dieter Laser jakožto zrůda je geniální, nechutný a jeho obličej připomíná klasického slizouna, brrr, už jen kvůli tomu, bych k němu nešel.. Co se týče té brutality, nechuťárny tak ano, je to nechutné, ale dá se to v klidu překousnout.. Pokud se člověk totálně vžije do postav a řekne si, co když se něco takového fakt děje, tak je to o to depresivnější. Čekal jsem, že to bude více vyhrocené, trošku větší grády co se týká nechutnosti, ale i tak, to byl zajímavý pohled na něco nového a nápaditého v tomto ohledu. ()

Zahanator

Hodně jsem přemýšlel o udělení odpadu, jelikož tohle "dílo" je to nejpokleslejší, co se snad dá vytvořit. Naprostý pád k primitvním lidským potřebám vidět něco bombasticky nechutného. Nejsem ten konzervativní typ, který by měl něco proti nechutnostem ve filmu, ale měly by mít alespoň nějaký smysl. Tady je ta nechutnost důvodem k natočení "filmu", u jehož sledování jsem se cítil vyloženě nepříjemně. Ta jedna hvězda je jen za výkon Dietera Lasera, který si vystřihl skutečně prvotřídního magora. ()

papinak

Po pravdě vůbec nevím, jak film hodnotit. Ještě nikdy jsem po sledování filmu necítil takový odpor a neměl opravdu tak stísněný pocit. .Pokud budu vycházet z toho, že film má vzbuzovat emoce- ať už jakékoli, potom tomuto se to povedlo bezezbytku a musím hodnotit vysoko.Děsivý není ani tak film samotný, ale představa, kterou Vám vyvolá: že podobní lidé opravdu existují. Neodpustím si ale jednu hvězdu dolů za některé opravdu velké nelogičnosti. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013