Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

Lucasion

Co napsat o Pýše národa? Hodnotit jako propagandu, bonus nebo jako samostatný film? Myslím, že jde o super bonus k filmu Inglourious Basterds. Režisér Eli Roth ví, co dělá a ať na to budu koukat z jakéhokoliv úhlu tak jako krátký film je to dobré. (70 procent) ()

ScarPoul

film, ktorý je predsa len lepší na dotvorenie nejakej atmosféry alebo ako rekvizita nejakého väčšieho celku, ako samostatný príbeh. natočený zručne, ale bez duše. ()

Hwaelos

Čekal jsem, že to bude natočeno jako historický trailer. Smysl tohohle mi trochu uniká. Na druhou stranu, jako bombonek po vydařeném hlavním chodu mi to celkem chutná. ()

Kryton

Ve filmu získává ten film na větší síle co se týče zábavnosti. Takto sám (trailer) svojí sílu ztrácí, ale je to stále skvělá parodie na hrdé válečné filmy. Roth jak ve filmu tak tímto rozhodně pobavil. Snad na DVD vyjde jako bonus tento film celý. ()

Paxxx.cz

Názorná ukázka toho, jak má vypadat pravý propagandistický film (tedy co se týče hrdinství nemyslím kvalitu) navíc režírovaný jedním z hanebných panchartů... ()

Wysch

"Hello, Hitler? I want to surrender!" Propaganda a parodie na ni? Když už, tak prosím aspoň řemeslně s vkusem, tady chybí aspoň nějaká koncepce filmového postupu, kamera je rozkejvaná, není tu žádný detail, prostě to působí jako narychlo zplichtěnej krátkometrák, kterej měl za úkol se vyskytnout v jiném filmu a něco tam ukázat. Vtip to vlastně jako že má, parodie to je, ale tak moderně natočená, že to nejde brát ani jako pokus o nacistickou propagandu. Ještě, že v Panchartech si Daniel Brühl, když to sledoval, pořád protíral oči. Já dělal to samý. Šest minut, z toho tři mě nudily. Hm? [na DVD s Pancharty] ()

GodComplex

Jedna z nejlepsich snajprovacek ve filmove podobe vubec. Eli Roth by mel zabalit karieru normalniho rezisera a dat se ciste na trailery. Nejlepe na ty fiktivni. "Hello Hitler, I want to surrender!" 7/10 ()

gogos

Záběry ve filmu mi přijdou o dost lepší, než samotný trailer zde... Thanksgiving byl lepší, přesto se nejedná o úplný brak alá Hostel... ()

blackrain

Plný počet bodů a zaslouženě. Německý voják je hrdina, který dokáže polikvidovat celou americkou jednotku. Americký voják je srab, vzal si malé mimčo jako štít. Nechtěl zahynout hrdinskou smrtí. Pak to stejně dostal. ()

K.I.N.G.

Přehnaný, groteskní propagační trailer k neexistujícímu filmu. S tímto by Roth nejspíš uspěl i u zfanatizovaného německého lidu v období 2. světové války. Každopádně u mě uspěl určitě, perfektní nářez. ()

Thomassi

Krátký film, který, i když natočil Eli Roth a i když to působí dost debilně, by mohl ve své době být skutečnou propagandou. Německý voják kosí zástupy Amíků a přitom je mu ve tváři vidět, jak se u toho baví. Německo nadevše a Amerika jako banda zbabělců. A je to přesně tak, jak jsem psal: debilní, propagandistické, ale i poutavé a zábavné. ()