Dva gangsteři středního věku Paulo Berger a Charles Binnaggio řídí mezinárodní pašerácký gang a hledají nové lidi na pašování ilegálního zboží přes Evropu. Na výpomoc přijmou mladého nezaměstnaného novináře, který je ve skutečnosti agentem americké vlády. Má zjistit, zda jeho noví nadřízení nepracují pro šéfa americké zločinecké organizace, který ilegálně prodává zbraně na Kubu. Agent zjistí, že nespolupracují s mafií… Panama se v argotu označuje Paříž a její okolí. Názory na původ tohoto pojmenování se liší. Podle historika a novináře Claudea Duboise, se tento termín objevil po tzv. Panamském skandálu, který propukl v souvislosti s úplatky při stavbě Panamského průlivu, který poskvrnil reputaci řady francouzských politiků a průmyslníků. Podle jiného francouzského lingvisty Panama znamená nádherné elegantní město, ve kterém je plno skandálů a neřestí, a i když se nad ním vznáší duhový lesk, je plné iluzí a deziluzí. Možná proto si tvůrci filmu zvolili název Rvačka v Panamě. (Česká televize)

plechulka

Gangsterka typu "Sicilský klan" - bez Delona, zato "Goldfingerem" - bohužel dnes už dost pomalá a odehrávající se na více místech, rozhodně ne však v Panamě (?) - nicméně scény s Gabénem jsou pořád lahůdka.... ()

Autogram

Kvôli Jean Gabinovi som to chcel vidieť, ale ani veľké meno nie je zárukou dobrého filmu. Od začiatku až do konca som sa v tom strácal a tunajší obsah akoby pisal niekto, čo o filme len počul z druhej ruky. Nenadväzujuce scény, chýbajúce predstavenie postáv a minimum akcie, takto sa gangsterky netočia. ()

klúčik

Film ma zaujal hereckým obsadením. Výborný Jean Gabin, začiatočník Claude Brasseur, mnoho hercov hralo v prvých Bondovkách.... Celkovo hodnotím film ako priemerný, no pozerať sa na autá tej doby vo filme bol veľký pôžitok.... Dávam 60%. ()

EKLEKTIK

"Asi nejsi výřečnej, ale teď kápni božskou." Na mě to bylo nějaký komplikovaný. Jediný, co jsem si z toho odnesl, byly ty pohledy na mezinárodní letištní terminály a záběry z tehdejšího Tokia a Londýna. ()

waits

Mě se tahle šedesátka dost líbila, a to hlavně díky Gabinovi, on si prostě skoro každej film, ve kterým hraj urve pro sebe. Úplně bych vypustil celou policejní linii s poměrně nepřesvědčivým Brookem a soustředil se jen mafiánské strkanice. Lepší tři. ()

MickeyStuma

Jean Gabin v roli, která mu šla nejlépe. Prostředí gangsterů ho vyneslo mezi uznávané herce a svým způsobem i mezi legendy. Tento příběh se ničím nevymyká. Kšefty a boje mezi konkurenty je jejich každodenním chlebem. Temná atmosféra se však nekoná. Od začátku do konce je dějství krapet odlehčeno jistou nadsázkou a lehkou naivitou. Dnes v jistém smyslu možná vyznívá trochu pomaleji, ale řekl bych, že je to jedině dobře. Rychlejší tempo by mohlo uškodit. Další snímek v řadě typických Gabinových postav, kdy diváka nenechá na pochybách. ()

sadlokan

Goldfinger a Kolombo psí dečka.Legendy filmového zlotřilství!A jiz po xté opakuji,že policisté a gangsteři nejsou absolventi fakulty mimiky na FAMU.Viz Žángabén,kroutiok. ()

tranquill

"Když už si chcete hrát na gangstera, změňte si kostým, u nás se s takovými kalhotami chodí na jahody!" Nic, co bych musel vidět znovu. ()

Martensson35

Příběh je vláčný, nenápaditý a díky mnoha postavám i nepřehledný. Celkovou slabotu vytáhne jen posledních pár minut a Gabin, bez kterého by to nestálo ani za hodnocení. ()

Inozuka

Pořád jsem čekal, že se něco stane, nějaké překvapení nebo zvrat a nic nepřicházelo. Dějově nic moc, ale co fakt žeru je šedesátková atmosféra... auta, baloňáky a tak. Gabin mi tady přišel krapet slabší, asi již měl dost těch pořád stejných drsňáckých dědků. Hudba vládne! ()

bearmeedek

Opravdu byl zpočátku problém se orientovat, ale vliv na to mají i francouzská jména a méně známé tváře. Překvapila mě účast Mireille Darc, kterou jsem, myslím, ještě tak mladou neviděl. Potěší retro gangsterka, nádech špionážního filmu, stará francouzská tvrdost. Neobvyklý byl i výlet do Tokia. Francouzi si u kriminálek většinou vystačili doma. Není žádným klenotem, ale dobrý výlet do minulosti. ()

Lupes

Vlastně docela slušná gangsterka. Trochu naivní režie, to když si ohrožení profíci podsvětí nevšimnou ani jednou nenápadně stojících mužů na ulici, trochu pitomý scénář, to když poněkud kulhá motiv chování hlavních záporáků. Ale Jean je výborný, má to spád a především (!) - voní to nostalgií let šedesátých, kdy každý pořádný chlap kouřil a ženský se nepraly (to neznamená, že neumělý být nebezpečné). Sexuální revoluce je cítit ve vyvedení interiérů bordelu, francouzský příklon k levičáctví zase v uchopení politického motivu příběhu. Jako studijní retro oddechovka na nedělní večer to ujde. Co zarazí je spojlerování v obsahu oficiálního textu distributora. Kdybych to byl četl před filmem, mohl bych si to pustit od půlky. ()

BigBang

Něco mezi 3 a 4 hvězdy. Klasika, luxusní výprava, světové exteriéry (letiště, hlavní památky, Tokyo, Paříž, Mnichov, Londýn), pomalé tempo, bondovská hudba. Děj však poněkud pitomý. ()

Amonasr

Typická francouzská gangsterka střihu 60. let, snad ale až příliš ideologicky podbarvená, kdy jeden z nejvyšších mafiánů kromě klasických mezinárodních "kšeftů" podporuje především ze svého přesvědčení kubánskou revoluci pašovanými dodávkami amerických zbraní s pomocí socialistických zemí. Tedy mafie obchoduje se zbraněmi s kýmkoliv na světě napříč politickými systémy i dnes, jen to dělá z ryze zištného důvodu  a kašle přitom na ideologii. Naštěstí je tu americký agent, který se umí vetřít až do špiček  francouzského podsvětí a všechno potřebné zjistí a zařídí...  Celkově průměrné a snadno zapomenutelné dílko. ()

Jehan

4 hvězdičky dávám za vizuální stylisaci a reálie a Gerta Fröbe a Jeana Gabina. Jinak je to podivný dějový kaleidoskop, ve kterém aby se prase vyznalo. Ovšem milovník 60. let si pošmákne na dobových autech, letadlech, městech, oblecích atd. ()