Dokonalý smysl

• Česko Perfect Sense (více)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

caMen

Takovou depku jsem delší dobu neviděl, ale líbilo se mi to svou komorností. Jen mi asi chyběl nějakej zásadnější "plot twist". ()

veverysiak

Parádny námet, totálne depresívny s postupným presakovaním optimizmu, príbeh sa zdá byť na prvý pohľad dosť plošne zúžený na mikrosvet dvoch hlavných postáv, tomuto zdaniu napomáha aj zámerne rozvláčne tempo a niektoré akoby nič nehovoriace scény, ale tieto nesúrodé čriepky nakoniec splynú do silného celku, prichádza koniec sveta, tešme sa a vychutnávajme si ho, takže 80%. ()

whimsy

Neviem prečo, ale dosť mi pri tomto filme chodil po rozume The Girl from Monday... (pričom tie filmy asi skutočne nemajú nič spoločné)... Inak fakt krásna hudba (presne na miestach, kam patrí) a krásne pôsobiaci Glasgow. (A opäť raz bicykle). Pre mňa navyše introduction to Castanets (http://www.youtube.com/watch?v=hG6k2CttpEA) + Max Richter. ()

kerb303

Nuda, kyc, otravna hudba (snad 5ti min smycka stale dokola?), sziti s postavami nemozne, samoucelne zasazeni lidi do prostredi, dve hvezdicky davam za prsa Evy Green, protoze ma dve. ()

Weehaa

Mark Renton se Spudem jako za mladejch let, první polovinu jsem se kvůli nim skoro nedokázal soustředit na děj. Pak došlo k dějovému obratu od Trainspottingu k Cestě a já byl z nejhoršího uvnitř. Opravdu síla, ale ke cti tvůrců jde fakt, že to není samoúčelný - šlo to natočit mnohonásobně surovějc, takhle to byl spíš jen pocit. Teda alespoň do tý doby, než nám v kině vypli zvuk.. ()

AceDandelion

3* za ukázku toho, jak hrůzostrašný zlom a rozpad všeho, co máme, představovala tahle nákaza a za herecké výkony. Podle mě tenhle film není pro každého. Stačí překousnout prvních 25min a zvyknout si na způsob, jakým byl tento film natočen a pak si můžete plně uvědomit, tíhu celé myšlenky. Upřímně ani nedokážu najít vhodné slovo, kterým bych nazvala tu hrůzu,představující tuto nákazu a jak otřesný by byl zlom v našich životech, objevila by se jednou v našem skutečném světě a né na filmovém plátně. ()

RoB23

Without Love There is Nothing... Těšil jsem se na své dva oblíbené protagonisty. Neměl jsem žádná očekávání, ale to, co přišlo, mě odneslo někam, kde mi bylo chvílemi krásně, chvílemi jsem jako přimrazený zíral na scény s otevřenou pusou. Krásný a děsivý film zároveň, který se celou dobu snaží tvářit hluboce, až to přehání, ale přesto v sobě určitou hloubku má. A soundtrack - škoda slov, ten se musí slyšet... Co se stane, když zmizí láska? Co se stane, když zmizí všechno ostatní... a zůstane jenom láska? ()

Monika22

Ewan je supr, Eva zvláštní. Bez nich bych dala jen **, ale určitě zajímavý námět i představa, že by se toto skutečně stalo :) ()

milhouse86

To, že som po pol hodine vedel, ako to skončí, by mi až tak nevadilo. Mackenzie to ale až moc hral na city a často príliš tlačil na pílu. Veľmi silný námet, ktorý by sa v rukách lepšieho režiséra mohol premeniť na jeden z mojich najsilnejších filmových zážitkov. ()

Dexter666

Krásne, ale je to na samovraždu... V letmo zhliadnutom traileri to vyzeralo ako romantický film... No do kelu, ešte zopár takýchto kusov a skončím na psychiatrii. Predstava takéhoto konca je pre mňa strašná. Ja viem, výpovedná hodnota je niekde inde, ale racionálny pohľad sa nedá zahnať. Takže to aspoň skúsim napísať, aby som sa zameral na to, o čo išlo: Make every minute count; every moment, every touch, every smell and taste, for you don't konw when it's tha last. ()

ferrca

Kráska Eva a fešák Ewan....nejen, že tito dva herci dokázali předvést tolik prožitku a opravdovosti, kolik by jen člověk mohl v sobě mít, ale dokázali člověka natolik vtáhnout do děje, že vás tento strhující příběh nutí neustále dokola přemýšlet: "a co bude nyní?" , "co když se to může stát?"....je možné, aby lidstvo bylo "potrestáno" právě takhle a když už se začne vyrovnávat se ztrátou jednoho smyslu, přijde o další....nečekala jsem happy-end, ale domýšlet si, co bude dál, je celkem zbytečné...smutný krásný příběh. ()

Elisson

príde mi to rovnako nadhodnotené nič moc ako z poslednej doby napríklad ešte Melanchólia....skrátka snažia sa natočiť film o tom ako sa ľudia správajú zoči voči katastrofe, ktorá ich má skôr či neskôr zabiť, ale mne to príde len ako strašne zachytené až priam nerealistické správanie sa ľudí ()

mouzi

Zajimava myslenka, ale pomerne kostrbate podana s odmerenym pristupem k hlavnim postavam. Celkove ten film ma asi budit v lidech pocit paniky a takovy ten pocit "co kdyby..", ale u me to nefungovalo, tesil jsem se, az bude konec. ()

burton-ka

Chcete vidět mistrovské podání konce světa... tak prosim! Eva Green a Ewan Mcgregory jako by k sobě patřili již mnoho let a srší to na Vás z plátna tak, jako by na Vás někdo hodil kýbl plný pocitů, strachu, euforie, nechutě a hlavně pocitem, zda-li tak jednou svět opravdu neskončí. Od Davida Mackenzieho jsem již spatřila Adamovo tajemství, a potvrdil tak krásu jemné surealistické kamery. Nevím jak Vám ale mě ukápla i slza. ()

peaceNwar

Jeden z najdojímavejších filmov, čo som videl, ak nie a tiež s najkrajším posolstvom. Jednoducho... treba mať len tri základné vnemy a pochopíte vďaka tomuto dielu, čo je život. Aký je jeho zmysel. Nádherné, srdcervúce a tak originálne a osobné, že som nečakal a hneď po skončení napísal tento komentár. Viac ani netreba písať, je to mrhanie časom a citmi. Vážne perfektný zážitok. "A potom prišla temnota. Im to však bolo jedno, pretože cítili svoj dych, svoje slzy, tváre opreté jeden o druhého. A keby na svete zostal niekto so všetkými zmyslami, vedel by, že vyzerajú ako úplne obyčajní milenci." ()

Scaevola

(možný spoiler) Byť se oba hlavní představitelé snaží a celý nástin rozpadu společnosti je až mrazivě uvěřitelný, obé bohužel v mých očích jednoznačně překrývá originální nápad ukončení lidského rodu. Domýšlet všechny možné konce ztráty základních smyslů a jejich dopadů na společnost mne bavilo více, než sledovat poněkud utrápený příběh zamilovaných. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech