Architekta bývajúceho v rozľahlom dome práve opúšťa priateľka a ostáva sám. V jeden večer na jeho dvere zaklope neznámy muž, ktorý si potrebuje zavolať. Dopraje mu chvíľku súkromia, no keď sa vráti, muža nevie nájsť a čo je podozrivejšie, nevidel ho ani odchádzať.
Časom dostáva pocit, že v dome sa okrem neho nachádza aj niekto iný... (petero)

forsythia

Hm, tak tohle mohl být geniální film, ale bohužel nebyl. Já už si asi začnu dělat čárky. Námět, který má neuvěřitelný potenciál, mohl z toho být opravdu hodně dobrý příběh, ale to zklamání, když děj začne sklouzávat k průměrnosti a místy až k podprůměrnosti. A samotný závěr, to byla lehce nahnilá třešnička, která už zdobila nejeden dort. Ach jo. ()

Cedr

Je to jako kdyby se Roman Polanski a David Lynch společně sešli nad kávou a rozhodli se, že dohromady natočí svůj nejlepší film. Čekal jsem všechno, ale toto opravdu ne. El habitante incierto je definitivně jedním z nejpříjemnějších filmových překvapení a nejkvalitnějších evropských filmů poslední doby. Když už se zdá, že film dosáhl svého vrcholu, ukáže se že to celé bylo jen načrtnutí základů a hlavní chod se teprve chystá. A to za pomoci hned několika naprosto nezapomenutelných scén. 100% ()

Khumbac

Je to tak, po hodině film nabere obrátky od čtyř ku dvěma, až k absurditě. Nicméně aspoň housličky občas zachraňovaly atmošku. Svým způsobem film ve finále připomínal, díky tomu domu a sklepě, ještě o něco víc působivé dílo Cara oculta, La ()

Belbo

Normálně podobným hříčkám plné hodnocení nedávám, ale Moralesův konstrukt mě svým koncem dostal s plnou parádou. ()

Yoshimitsu

Atmosferická a napjatá první část snímku byla výborná. U zbytku jsem jen kroutil hlavou, co se to sakra stalo s divným architektem Felixem. Stal se z něho úchylný stalker, který se přestěhuje k sousedce pod postel a sleduje jí skoro i u sraní a chce ovládnout její kolečkové křeslo. Los ojos de Julia si režisér napravil pověst. Dávám 50% ()

Narya89

Jak tady již píše hodně lidí, ve filmu je poměrně dost nejasností, které si asi musí divák domyslet. Především to samotné plížení se nenápadně po domech jiných lidí mi nepřišlo moc pravděpodobné. Já obvykle vycítím, i když se na mě někdo upřeně dívá na ulici, natož aby se mnou sledoval pár metrů ode mě televizi...Každopádně přiměřeně napínavé a s dobrým nápadem. Ty velké domy mě vždycky děsily a už dřív jsem si říkala, že by v nich mohlo nepozorovaně žít pár dalších lidí... ()

danielosbourne

Je to sice snímek na tři hvězdy, ale za originalitu si to tu jednu na víc zaslouží. Sice nechápu Felixovo chování, ale neni to nejhorší. Nejhorší je, že mi film udělal v hlavě takovej guláš, že jsem si začal dělat postupem času teorie, o co vlastně jde. Teorie jsem pořád měnil, až sem se do nich zamotal taky a nakonec film končí tak, že zůstane nevyřešená jedna otázka, která se nedá zaplácnout jinak než paranoia. To se mi zase tak nezamlouvá. Nesnášim tyhle konce, kdy si to člověk musí domyslet sám. Ale i tak je to slušnej atmosferák, kterej by se dal rozdělit na dvě části. Lov a Štvanice...možná stejnej význam, ale k filmu to pasuje. ()

MareT.

Ty 3 jsou predevsim proto, ze prvni polovina je nabita napetim s tise budovanou atmosferou. Pak se dej odebere jinde a uz nejde o thriller nebo o napeti ale vcelku o nudu, kde odpocitavate minuty, kdy se neco stane. Zaverecny sok je predvidatelny a o vysvetleni se nikdo nesnazi-vse zavisi jak si to date dohromady. ()

Disease

Pěkné psychodrama-podobenství, ne horror, o takovém jednom nezvaném hostu. Koneckonců, proč by takovéhle multižánrové úchylárničky měli točit jenom v Japonsku. Když se v posledním záběru titulní postava konečně dostane na scénu (ale vidět ji není) všechno dává smysl. I to iracionální chování v druhé půlce, které mi tedy dost vadilo. ()

vander19

Zo začiatku filmu som premýšlal nad tím, ako by som sa choval ja v danej situácií. Určite racionálnejšie ako Félix. Inak film má v úvode výbornú atmosféru, nie je až tak strašidelný a to mne vyhovuje. Kráča v stopách kvalitných španielskych thrillerov a snaží sa diváka udržať v naprostom stave napätia. Škoda, že po vyše hodine sa to mení na taký miš-maš komédie a filmu, ktorému ide hlavne o tú dramatickosť. Hudba je tu výborná rovnako ako práca kamery. Škoda niektorých momentov, to hodnotenie mohlo byť oveľa vyššie a toho až moc preafektovaného konca... ()

oRi11

První část filmu je dějově trošku pomalejší, ale svou atmosférou naprosto perfektní. Potom nastoupí druhá půlka, která celou budovanou atmosféru rozbije dějovým zvratem a místo hororu je tu komedie. Hlavní hrdina svým nelogickým chováním a vzhledem připomíná nepovedeného Mr.Beana. Nakonec se zebere, zamkne barák, přespí v autě a jde k sousedce hrát nekonečne dlouhou a nudnou schovávanou, při které jsem měl pocit, že je neviditelnej. To celý korunuje konec ve stylu domysli si sám. ()

fredisek

Skvělé španělské psychologické drama. Extrémní situace a žádný odstup. Jen konec byl zmatený a chyběla mu vypjatá scéna, byť ta finální měla ambice se tvářit kdovíjak akčně a dramaticky, nic moc nevysvětlila. ()

sona123

Španělské drama plné překvapení, až do posledních vteřin, s nádechem černé komedie. Bravurní zápletka. Můžeme v tom tušit Kafku, Hitchcocka...některé momenty jsou velmi odvážné a tvůrci se nebojí překračovat tabu a zakázané hranice. Mám dojem, že tohle mi v hlavě bude různě probleskovat ještě dlouho. ()

Oxymoron

Asi bych film rozdělil na třetiny - 1) První z nich je opravdu slibně se rozjíždějící horor. Jde na vás příjemné mrazení, u kterého očekáváte čím dál silnější gradaci a připravujete si na křeslo čisté spodní prádlo, protože tohle bude opravdu síla. 2) Buch. A ono nic. Sice i druhé dění začíná opět vcelku slibně, ale po pár minutách se přeměňuje v komedii. Chybí snad už jen nějaká ta veselá hudba na pozadí. 3) A zase buch. Komedie skončila a všechno do sebe najednou skvěle zapadne. No vidíte, tak nakonec to vůbec žádný horor nebyl. Ale zajímavý film, se skvělou pointou stoprocentně. ()

Harpy

perfektné dielo, ale uberám jednu hviezdičku za ten trošku moc prekombinovaný koniec.......inak chválim :) perfektná kamera, niektoré zábery z kt. som mala až husiu kožu a potom aj vtipné momenty pri ktorých sa človek minimálne pousmeje :) kvalitný a nezvyčajný film, pre mňa bol úplne originálny ()

Haniczka

Nesnažím se na to přijít, protože vím, že to nejde a je to jako s mosty königsberskými. Prostě to nejde a jediná věc, co tam trochu byla normální a dávala smysl, byla Frau Müller se svým ohařem. Ale i tak vcelku slušná evropská netradiční podívaná. ()

KOZEL84

Se mi ani nechce věřit co sem to ted' viděl.Asi dokonalost?Žánrový mišmaš,který začne jako perfektní stiha s nadupanou atmosférou a připomněl mi Maupassantovu povídku (moji snad vůbec nejoblíbenější povídku) Horla.Nato se pomalu všechno perfektně obrátí a to už sem se občas i pousmál,protože režisér si snad začne trochu dělat prdel a pak příjde dokonalost v podobě narozeninové párty,kde už sem si říkal,že scénárista musí být génius.Já mu vlastně celou dobu držel palce at' to nijak nepohnojí a těch nápadů co solí...to teda smekám.Pak ještě příjde nepřekvapivý závěr,ale to už sem měl stejně hubu dávno dokořán.Nesrozumitelného sem tu nic nenašel.Pro mě originální,napínavý a podmanivý vrchol španělského filmu aneb prostě boží.Morales vypadá kurevsky slibně. ()

zahadum

Predstave si,že máte dom ktorý má obytnú plochu 1100 m štvorcových. Raz večer vpustíte dnu muža o ktorom nebudete mať istotu,že dom opustil...a začne sa bravúrna hra na mačku a myš..priam nedýchate..perfektná práca so zvukom s kamerou ...tiene...kamera je neuveriteľne " živá " od polovice sa hra na mačku a myš absurdne prekombinuje...povedzme,že nervy ostatnú ale vy vôbec netušíte ako to pôjde ďalej...koniec je premyslený..ale je dosť prekombinovaný a je ľahké sa stratiť...určite pecka film v ktorom je napätie hutné a sedel som so zatajeným dychom až by som v byte počul padnúť špendlík....no to radšej nie..ale u mňa to nehrozí..mám len 70 m štvorcových. ()