Templář

• Česko Ironclad (více)

Shakeus

Nízkorozpočtové béčko ze středověku je ideální na mozkový odpočinek. Příběh je slabý, stejně tak jako dialogy a postavy. ()

eagle-eye

Pěkná středověká rubačka s charismatickým Purefoyem v hl.roli, který je pro tyto typy hrdinů jako stvořený. Příjemné překvapení, těmto filmům fandím. Přes evidentně nízký rozpočet se na to dobře kouká, hudbu by mohl závidět kdejaký středověký velkofilm a zaujmout příběhem na malém prostoru a natáhnout to do skoro dvou hodin dá taky kumšt. Nebýt trošku chabých dialogů, bylo by to snad i za plnej kotel...;-) ()

Hanys_

Historická řezničina, jaká se hned tak nevidí. Navíc vskutku královsky obsazená. Možná mohly být ty bitky ještě trochu přehlednější, ale i tak tady má akce neskutečné grády. Purefoy je po Kaneovi v další roli s mečem hooodně přesvědčivý, stejně jako Giamatti, který si svého zvrhlého krále Jana doslova vychutnával. Suma sumárum - být to o pár minut kratší a zapracovat krapet na tom závěru, byl by tady bezpochyby náběh na mnohem vyšší hodnocení. 6/10 ()

Yangus

Super řezničina. Jinak Vikingy v Anglii jako žoldáky jsem pobral, bál jsem se spíše Francouzké armády, ale byla to spíše jednotka. Nicméně ty ''statečné'' bojovníky ze severu dokázala zahnat na útěk. ()

Ještěřák

Druhé STATEČNÉ SRDCE už asi nikdo nenatočí (nechte toho debilního bučení tam vzadu), beru tedy za povděk hektolitrama podobných filmů poměrně nesměle capkajících v jeho vyjetých kolejích (v oblasti gore směle capkajících). IRONCLAD jest poměrně slušně nastrouhaná salátovka v okurkové sezóně 2011. Akorát se do této chutné salátkové letní krmě sem tam připlete uštípnutá ruka nebo - když máte fakt smůlu - noha. P.S. vzali se. ()

ondrula

Docela jsem se na tenhle film těšil, protože středověk mám rád, ale pak mě varovalo shlédnutí traileru, který zřetelně svědčí o bídné úrovní filmu. Nakonec jsem se neovládl a na film jsem se podíval, protože jsem byl zvědavej, jak se s rolí krále Jana popere Paul Giamatti a taky mám rád Jamese Purefoye a Briana Coxe. Výsledek byl docela bída, protože Paul působil hodně směšně (obzlášt když se rozkřiknul, to vypadal, že se rozbrečí) a někdejší role policejního inspektora Uhla v Iluzionistovi mu sedla mnohem víc, James dělal co mohl, ale s ubohým scénářem neměl šanci a konečně Briana mi bylo vyloženě líto (zvlášť když jel na koni, tak působil dojmem, že má strach, aby se neposral). No a k dovršení všeho se tam motal zbytečnej Vladimír Kulich, kterej vypadal jako bubeník metalový kapely, co je kámoš s producentem, a tak - byť neherec - dostal zbytečnou roli. Film je postavenej na šermířských soubojích, ale ty jsou choreograficky celkem ubohý a některý souboje komparsu vypadaj, jako když se ševlujou malí kluci. No a hlavně celej film působí hrozně nízkorozpočtově, což byl očividně důvod, proč se tohle všechno odehrává asi na sedmi metrech čtverečních. Kdyby tam aspoń byly historicky uvěřitelné reálie, dal bych třeba nějakou * navíc, ale nešlo to; ti divocí Dánové očividně měli být vikingové, ale kde těm byl ve 13. století konec... a ty dvoubřité sekery se ve Skandinávii také nikdy nepoužívaly jako zbraně, ale to už je to nejmenší. No a jejich náčelník Kulich má celou dobu bezvadně umytý vlasy, nádhera. ()

Prochy38

Uff. Tak tento filmeček mi dal pěkně zabrat. Je asi lepší se po nějakých historických souvislostech neohlížet a pěkně si užít středověkou řežbu, ve které si tvůrci neberou servítky vůbec s ničím... Krve jak z několika prasat, středověká špína a tupost vlády i církve dohromady. Dobrá, moc dobrá akční a krvavá podívaná. K. Mara mi tam sice moc neseděla, i když je fakt jako krásná, sem mi nesedla, naopak J. Purefoy neměl chybu! Spokojenost! ()

Crackonosc

Takových sedm statečných ze 13.století. Ironclad dokazuje, že i s malým rozpočtem se dá natočit zajímavý a v rámci možností bitvami napěchovaný film i když je samozřejmé počítat s kompromisy jako je děj odehrávající se na jednom místě nebo souboje zabírané hlavně na detail. Tvůrci mají ale naštěstí několik es v rukávu. Přes skoro dvouhodinovou stopáž se snímek netáhne, středověk není zobrazován nijak romanticky, krve se nikdo nebojí, kameraman od zásahů neuhýbá, Paul Giamatti si záporáka evidentně užívá a James Purefoy má meč dlouhej od paty těsně pod ucho! Bavil jsem se. Hvězda navíc, aby film nezapadl. ()

Teabag

A nebylo to špatné! Ironclad mě sice do židle neposadil, ale když už jsem seděl, tak mě v té židli udržel. Bylo to drsné, surové a jaksi... hledám správné slovo... autentické. Příběh sám moc objevný nebyl. Vlastně to bylo celé jen o tom, jestli král dobude či nedobude hrad. A všechno bylo jaksi předvídatelné. James Purefoy a Kate Mara nehráli nic moc, ale Paul Giamatti (king John) byl alespoň vtipný. Za zmínku ještě stojí Brian Cox, který se mi tu asi líbil nejvíc. Váhal jsem mezi 3* a 4*. Tak nakonec dám něco mezi. 7/10. ()

Hanes88

Taková průměrovka. Filmy z tohoto období mám velice rád a děj byl taky zajímavý. Není to nic extra, ale efekty byly dobré, takže dávám 65%. ()

vander19

Veľmi pekná stredoveká řežba...a ja ako fanúšik stredovekých a historických filmov som bol veľmi príjemne prekvapený týmto filmom. Pekná atmosféra, krásny hrad, templáry a ukážka toho, že boj v tej dobe vôbec nebola sranda. Žiadna jedna rana do hlavy od snajpra keď človek dopadne na zem už dávno mrtvy, ale rozsekané končantiny, odťaté ruky a psychopatický kráľ Ján Bezzemok. Len škoda, že tam bojoval z templárov len Thomas Marshall a nebolo ich viac....Len si všimnite ak niekto viete po maďarsky len pár slov, že dáni vlastne hovoria po maďarsky:-))) ()

Drirr

Škoda přeškoda toho střihu a někdy možná až moc samoúčelné krvavosti. Jinak je to ale koukatelné béčko, které překvapí hlavně velmi slušnými hereckými výkony. Brian Cox hraje snad ve všem :) ()

rossi001

jezis to byly jatka:-)Giamatti az hruza z neho sla jaky to je mr.sadist:-)natoz ze to melo celkem maly rozpocet,jenda s eo prvotridni syrovou stredovekou podivanou.Ikdyz me tam serou ty kecy okolo boha porad do kola,tak prssto cele zpracovani je dost ovedene, tedy az na nekolikrat tady zminovanou kameru trasajici se :-)75% ()

Zombi

V poslední době se s historickými rubačkami roztrhl pytel, většina je spíše béčková a mají i podobnou kvalitu kolem příjemného průměru, Ironclad mi z nich ale sedl nejlépe. Především tu je dostatek dobrý herců, kteří jsou typově přesně obsazeni, Purefoy s obouručákem je správnej drsoň, naopak Giamatti je geniální maniak, kterej si to opravdu užívá. Scénář i dialogy jsou celkem solidní a atmosféra i prostředí jsou opravdu syrové, stejně tak řádně krvavá akce, ta by mohla být nasnímána i sestříhána lépe, ale i tak je fajn a je jí hodně. Škoda že nebyla více využita postava Kulicha, většinou jen impozantně řve něco jako "do útoku" :o) ()

mota

Povedeny uvod jako u Robina Hooda pri seznamovani se s partickou rebelu. Nasleduje zdlouhava hodina a pul na hradku, jak zabit nekolik tydnu, kdyz vam zrovna stoji pocetnejsi nepritel na hradbach nebo neco jineho vnu. ()