Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

creeper

Nevkusná, předvídatelná báchorka pro frustrované ženy. Vypadá to jako monstrum stvořené Marií Poledňákovou, Pedro Almodovárem a Darenem Starrem poté, co si spolu ulítli na vyžvýkaném reklamním tripu. Vejdělkova tvorba dosáhla slizkého vrcholu v oblasti divácké podbízivosti. Při sledováním jsem nevěřícně kroutil hlavou. Zároveň jsem shledával analýzu tohoto pekelného výhnětu téměř za zábavnou. Proto ty dvě hvězdy. ()

Danny F.

Celkem dobrý a povedený film. Na to že české filmy v poslední době nestojí za nic, se tento vyvedl v podstatě dobře. 60% ()

sskrblik

Nadstandartní pro mě ženy v pokuření nejsou. Tak či onak dokáží poměrně obstojně bavit a 100x ztvárněné klišé milostného x-úhelníku dokáže upoutat pozornost. Více prostoru dostávají nepříliš proklamované tváře, což je jedině ku prospěchu věci. ()

VasaX

česká filmografie se opět rozrostla, tentokrát o něco lepší kousek, tedy na naše intelektuální poměry a otázku všeobecného vkusu. Nemůžu ženám v pokušení odepřít určitou špetku nápaditosti, ale obecná kvalita je pouze snaha o odvedení poctivé práce v mezích zajetých kolejí a příslušných klišé. Což naštěstí dělá ty skoro dvě hodinky snesitelné a tak nějak civilně koukatelné. Bohužel se stále nezbavuji pocitu, že to co u nás prochází jako nadprůměrné "velkofilmy" by dále za státní hranicí dosahovalo jen na obyčejnou videoprodukci. Musím ohodnotit Ženy v pokušení jako dobré, protože nemohu hodnotit jinak než v úzkém tuzemském kontextu, ve kterém je to dobrý film a s tímto vědomím, že je to "naše'', se na něj dá vyplýtvat dvouhodinka života. Je to škoda, že jsme se v tomhle směru tak zasekli, a naše sporadické ambice na to být světoví jsou pouze výstřely do tmy. A protože ty většinou nic kloudného netrefí, spoléhá se na staré dobré normalizované publikum... ach, a kdy tomu bude konec? Jako národ jsem se jednou obrodili. Přijde někdy české filmové obrození? ()

lykan9

Já osobně mám raději Muže v naději. Ti jsou takoví svižnější. Ne, že by Ženy v pokušení byly špatné, prvních dvacet minut bylo dokonce vynikajících, ale postupně ztrácely šťávu. Balzerová a Vlasáková byly skvělé, ale naopak můj oblíbenec Macháček se mi v tomhle filmu vůbec nelíbil. Na závěr mohu říct, že tenhle film beru jako slušnou přípravu pro mnohem lepší Muže v naději. ()

liuk

Režisér a scénarista v jedné osobě se podíval na nové 90210 a natočil si české Best Of. Nová nevěra každou půlhodinu: splněno, pitomě vysvětlené a ukázané narovnání rozepří: splněno a hlavně obhrublá babička: splněno. Milostné příběhy jsou doopravdy nezajímavé, vývoj událostí nebo veselých point často předvídatelný a hrozné jsou hlavně eskapády samozvané šoumenky Balzerové, které jsou jak ze špatného filmu. Štěstí, že věkově prostřední z hlavní trojice má normálně napsanou postavu a není tak parodie na pokrytectví nebo staroslečinkovství. Takže se alespoň kvůli ní a několika slušným vtipům dá bez větší úhony film dokoukat. Doporučit se ale nedá. ()

jitrnic odpad!

Patnáct odtrpěných a odstyděných minut, hláška s frndou a starý fór-nefór v podání Jiřího Macháčka jako dva poslední hřebíky do rakve. Konec, odchod. To už se mi hodně dlouho nestalo. ()

D28

Výnimočne sympatické herecké výkony vo filme, ktorý ma ani chvíľku nenudil, nevyskytovali sa v ňom žiadne trápne scény ani dialógy a pobavil ma spôsobom jemným,láskavým.A bližším k realite, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.Nevadí, že sa nestane ikonou a revolučnou záležitosťou, podstatné je to, že spríjemnil deň, možno život...A málokedy sa mi stane, že sa nahlas smejem vtipu, ktorého pointu nepoznám, to sa mi páčilo najviac spolu so scénami,kde sa nekomunikuje slovne,to vyslovene zbožňujem. ()

ghatos odpad!

Vidět jsem to nechtěl. Nakonec mě přesvědčilo a zároveň zmátlo vysoké hodnocení. Přispěl k tomu i dobrý dojem s některých českých filmů v roce 2010. Šeredně jsem se napálil. Eliška Balzerová je sympaťačka, ale její role moderní projeté stařeny vyvolávala ve mě dávící reflex. Voňavá frnda budiž navždy ctěna! Zapomněla však své dceři ještě říct o voňavém pytlíku! Ten je také důležitý! Nejsem moralista, ať třeba semeno teče po zdech - není problém. Vidět však vilnou Vilmu udělující rady, jak a kde s kým jebat - vyjebat (obrazně i doslova) a přitom si vydělat na kožíšek...cha, cha, cha..no to je strašně vtipné a MOUDRÉ ("Se svou pičolínou jsem přežila tři režimy a řezat do ní nenechám"). To je hlavní problém. Tváří se to jako povznesená, vtipná, místy i vážně pojatá zábava pro široké masy. Totálně nereálné postavy ženoucí se za svým šukáníčkem (což je středobod vesmíru) jsou mrzce odporné. "Silné dialogy" (střet na chatě - matka vs. dcera) odpovídá inteligenci zhruba 13letých puberťaček. Do toho přesně pasuje story o mezigenerační lasce...ble. Nechce se mi více psát o tom shitu. Brilantní analýzu maloměšťáckého neředěného pekla dodal Bluntman. Můj poslední vzkaz Vilmě (nic osobního proti Balzerové): "strč si tam třeba násadu od lopaty a neotravuj se svou Kronikou vzdechu". 4% za manžela s dlouhými vlasy. ()

Pražák

"Naučil jsem se jezdit na koni. Osvojil si základy maďarštiny. Hraju závodně domino. Ale chodil jsem i do kurzů pletení. Zkusil jsem judo. A hlavně. Každej víkend chytnu stopa a vyrazím na čerstvej vzduch." ()

EvaM

Úžasný herecký koncert Elišky Balzerové a ostatních představitelů velkých i malých rolí. Odpočinková a vtipná komedie od začátku až do konce. ()

JKL

Je to oddychovka. Nutno podotknout, že velmi příjemně natočená. Vadily mi však dvě věci: a) Prvoplánová americká nutnost, abychom si v kině zaplakali (v závěru), b) Vojta Dyk, který hraje jak ponocný a to říkám jen z toho důvodu, že se líbí mé přítelkyni. No jooo, no... Zahrál to docela obstojně. :-P ()

KarKulA

Ještě doteď mám v živé paměti jak se během minulého roku stal po uvedení do kin tento film komerčně úspěšným českým hitem a bylo o něm všude slyšet - v pozitivním slova smyslu samozřejmě. Já si teda v případě tédle slávy mile ráda počkala na tu televizní premiéru v roce 2011 a mohu říci, že jsem svého rozhodnutí ani dnes nelitovala, protože žádné velké terno se pro mě nekonalo. Musím ale uznat, že se v rámci domácí porevoluční tvorby jedná určitě o počin nadprůměrný. Je to hezky natočená koukatelná oddychovka, která sice občas zaskřípe, ale jako celek je to docela milé a nenáročně pobaví. Hlavní protagonisté dobrý a mohu jenom zvolat :"bože, český film a oni herci hráli - nevídané!!!!!" - Lenka Vlasáková pro mě byla milým překvapením, naopak Macháček byl jednoznačně nejslabším článkem a jako jediný byl svým výkonem opravdu někde jinde - tentokráte myšleno v tom smyslu negativním (mám ho ráda, ale možná by bylo na čase nervat ho do každé české komedie). Lepší 3*. ()

Guzo

Po vesměs nadšených reakcích z okolí jsem přeci jenom čekal něco o dost lepšího. Chytlavá melodie, která zazní hned v úvodu se ale bohužel táhne celým filmem a s ní i dojem, že všechno zas až tolik nefunguje. Neříkám, že je to špatný film nebo že jsem se vůbec nezasmál, jen mi přijde, že když u nás někdo udělá alespoň průměrnou komedii, hned ji všichni vynáší do nebes.. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků