Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Kosmik 1

Příjemný a pohodový snímek. Konečně jeden z mála dalších pěkně provedených kousků posledních let českého filmu. A navíc skutečnost opravdu odpovídá popisu, to znamená, že komedie je opravdu komedie a nejen, že si na komedii hraje. Začínám přicházet panu Vejdělkovi na chuť a jeho film je pro mě zárukou kvality a zábavy. Děkuju. 80% ()

vyfuk

V každé komedii by měl být samozřejmě humor, láska (někdy i místy sex), napětí a samozřejmě i zvraty - zde je vše toto a jsem na pana Vejdělka hrdý - muž, který se moc neprosazuje, dokázal natočit film, který asi Oscara nezíská, ale zasměje se s ním více jak 1 000 lidí... ()

Koryntos

Od tohoto filmu jsem neměla žádná přehnaná očekávání a nakonec jsem byla hodně mila překvapena. Připomíná mi dějem i typem postav mé oblíbené filmy, vzniklé kolem roku 2000. Příjemné pokoukáníčko. Ženy v pokušení, už jsem viděla dvakrát, nechci jim přehnaně fandit, ale možná mají naději, dostat se časem do mých nejoblíbenějších filmků. ()

JohnSmith

Klobouk dolu před Eliškou Balzerovou. Její babička je naprosto dokonalou figurkou, které moc pěkně sekunduje Lenka Vlasáková. Smutný závěr, kdy babička umírá, se tvůrci snažili odlehčit, pro mě až moc cynickým pohřbem, ale jinak je to moc pěkné pokoukání. ()

Autogram

Každá generácia žien vo filme má niečo do seba a hoci sa ich dialógy môžu zdať tupé, mňa neurážali. Bavil som sa na celkovom príbehu aj mnohých dobrých zápletkách. Macháček podal jeden zo svojich najlepších výkonov a to ani nemusel hrať poloblbca, ako som uňho navyknutý. ---- Já véřím, že to není poslední vrchol, který jsme spolu dosáhly. ()

Madlene

..žádný intelektuální výplod, ale normální vtipná komedie "ze života". Nědy se mi zdá, že v tom spousta lidí zbytečně hledá něco, co tam ani z principu být nemůže. Mimochodem, rozhodně prozatím nejlepší Vejdělkův film. ()

Almásy

film absolutne splna svoj ucel. bavi a nic od vas necaka a k tomu je to aj velmi slusne napisane. prekazalo mi miestami reziserovo obrazove kolisanie- ta pseudoumelecka scena v prirode z tohto filmu veldielo nespravi... prijemne ma prekvapil vykon balzerovej, ktorej kariera stoji na vynimocne odohranych dramatickych postavach ci uz vo filme alebo v divadle. je jasne ze tvorovia sa snazili preniest model Sexu v meste a ze cele to postavili na transformovanie Samanthy do starnucej herecky- co je klise prveho kalibru ale v podani balzerovej to velmi rychlo ospravedlnite. nesikovne bola podla mna obsadena hlavna postava, ktora mala ist starsej herecke jednoznacne, pretoze situacia a la absolvent by potom nabrrala ovela silnejsie grady. a napriek tomu ze pointu ako aj reziserove tahy zacnete predvidat po pol hodine, trebaa vediet vypnut a zajst si na film po narocnom dni, ako ja. velmi prijemna oddychovka a urcite sa bude radit k pravidelnym programovym tahakom cez prazdniny. ()

tommmy89

Dosť milo ma prekvapil tento film :) Asi som ho podceňoval, ale zase nedá sa povedať, že film bol top. Pekný príbeh, aj humorná stránka. Nemám, čo by som mu vytkol. V rámci možností bol to film, ktorému dám 3,5* ()

lofa

Velmi příjemná komedie nejen pro ženy s excelující Eliškou Balzerovou, ale i ostatními herci: Vlasáková, Dyk, Macháček. Hlášky Vilmy nemají chybu: "Měla bys důvěřovat i jiným orgánům! Nepodcenuj IQ svojí frndy" :-) nebo "Sakra, narovnej se trochu a vystrč prsa! Kdo si myslíš, že stojí o nahrblou pětačtyřícítku? Leda pojištovna. Hudba: Jan P. Muchow ()

TroiMae

Konečně nějaká náplast na "Hezké chvilky bez záruky", které jsem raději neviděl. Dobré příklady z praxe manželského poradenství… ;) „Víš kolik jehňátek trpělo, než vyrobili tenhle kožich?!“ „A víš, co všechno jsem musela podstoupit já, abych ho dostala?!“ ()

latvar

Pro mě na české poměry hodně povedená komedie, herecké trio Helena, Laura a babička taky zářily, hlavně ta třetí jmenovaná, zkušená ženská, která nemá nikdy dost, co se chlapů týče :-) A hláška Macháčka, že to není poslední vrchol, který jsme spolu zdolali, mě taky hodně pobavila. ()

Alisa

Tak tohle vrcholně trapné dílko mě málem donutilo odejít z kina... Nějak jsem nepochopila, co na téhle ubohosti mělo být vtipného. To už má v sobě víc vtipu a romantiky Esmeralda..Další zbytečný český film. ()

Danula13

Nemastná neslaná komedie, která nenadchne ani neurazí. V tomto se asi silně rozcházím se zdejším protitroškovským bratrstvem, ale opravdu jsem se lépe bavil u Troškova Doktora od jezera hrochů. ()

Heraldika

Jak psalo již mnoho lidí přede mnou, Eliška Balzerová tenhle film neskutečně vytáhla nahoru. Takovou šťabajznu neměli ani chlapci v Mashi a to už je co říct :-) velký respekt. Jinak zbytek osazenstva standard (Vojta Dyk, stále stejný Macháček) a nebo těžká nuda - paní Vlasáková opravdu hrát neumí, ať se na mě nikdo nezlobí. ()

fruitbueno

Rozhodně obrovské překvapení! Navíc made in ČR! Rozebírat herecké výkony je bezpředmětné, něco tak dokonalého se na české luhy a háje nevidí každý den. Jsem nadšená, nadšené bylo i celé kino. Osobitý scénář, netradiční pojetí života, vztahů a celkově postoje k rodině, minulosti, k tomu svěží hudba, konverzační drama, které není tupé, hlášky a situace, které jsou odkoukané ze života. A celkem se divím negativním zdejším reakcím. Jestli to není tím, že co český film, to automaticky shit. Takový přístup není zdravý, film je unikátní v tom, že si na nic nehraje. Pět * bez jediného mrknutí oka. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků